Jump to content

PlayStation Vita


NickTG
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο 10 μερες αφου τελειωσε η μπαταρια του εντελως μετα δεν φορτιζει καθολου .θα πρεπει να τρεχω στην αντιπροσωπια τωρα.

 

αντιπροσωπια βεβαια..δεν το συζητας...και σε αλλα forum καποιοι εχουν συναντησει το προβλημα αυτο...εαν εχεις μιλησει μαζι τους για πες τι σου ειπαν...

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες να ρωτησω κατι, εχω το 3g/wi-fi και λεει οτι με το που θα ενεργοποιησω την vodafone prepaid θα μπορω να κατεβασω το wipeout 2048. Μηπως ξερει κανεις πως θα το κανω αυτο? στο store το εχει ακομα με την τιμη του και αλλη επιλογη δεν βλεπω..
Link to comment
Share on other sites

Αμα το έχεις ενεργοποιήσει θα σου έρθει σε email από την Vodafone ο κώδικος για το wipeout...την πέμπτη που το είχα πάρει μου στείλανε τον κωδικό το σάββατο...ΠΑΡΕ την Vodafone τηλ κ ρώτα τους εάν στο έχουν ενεργοποιήσει...

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

σημερα το ενεργοποιησα αρα θα περιμενω mail.. θα παρω και ενα τηλεφωνο να ειμαι σιγουρος, να φανταστω mail θα μου στειλουν σε αυτο που χρησιμοποιησα για εγγαραφη sto ps store ετσι?
Link to comment
Share on other sites

ok thanks!! περιμενω και βλεπουμε :)

 

 

edit: Ενταξει ολα οκ... μου εστειλαν τον κωδικο το πρωι, το κατεβασα και ολα μια χαρα!! θενξ για την βοηθεια

Edited by yanniliki
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες , οποιος ενδιαφερεται για unbox της κονσολας αλα ελληνικα http://www.youtube.com/watch?v=vXuTekEUp9E οριστε απο εμενα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος θελει με κανει add...

το ID μου ειναι stolias

 

προς το παρον παιζω wipeout:D

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Μετά το uncharted το χάος... Δεν κυκλοφορεί κάτι αξιόλογο το έχω και κάθεται εδώ και δυο βδομάδες. Προχθές το έβγαλα για πώληση μιας και δεν βλέπω κινητικότητα σε νέους τίτλους.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Coby δυστυχως ετσι ειναι στην αρχη καθε κονσολας φορητης ή οχι.

Την εχω πατησει και εγω μια δυο φορες και τωρα πια αγοραζω νεα κονσολα ενα χρονο μετα την κυκλοφορια της και σε περιοδο προσφορων, ετσι και τα λεφτα μου δεν κλαιω και τιτλοι υπαρχουν για να παιξω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα... Περίμενα μεγαλύτερη ποικιλία και δεν έχω υπομονή να περιμένω. :)

Το άλλο θέμα είναι πως το "σκοτώνω" στην τιμή και πάλι δεν βρίσκω αγοραστή...

Τα tablets δυστυχώς ή ευτυχώς έχουν αντικαταστήσει πλήρως τις φορητές παιχνιδομηχανές.

Link to comment
Share on other sites

Τα tablets δυστυχώς ή ευτυχώς έχουν αντικαταστήσει πλήρως τις φορητές παιχνιδομηχανές.

 

Δεν θα σου κάνω την φοβερή ερώτηση "έχεις και uncharted στο iPad"

Γιατί μάλλον δεν αξιοποιείς και πολύ τις φορητές παιχνιδομηχανές σου, όπως προκύπτει και από το πρώτο σκέλος του μηνύματος σου ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραδεχτώ δεν έχω την ίδια όρεξη που είχα όταν αγόρασα πριν από κάποια χρόνια το psp και έπαιζα με τις ώρες παντού. Ειλικρινά δεν ξέρω αν εγώ έχω μεγαλώσει ή απλά έχω κορεστεί απ'όλα αυτά τα παιχνίδια που έχουν κατακλήσει τα tablets... Σίγουρα δεν είναι uncharted το οποίο ήταν φανταστικό και το ευχαριστήθηκα από την αρχή μέχρι το τέλος και ήταν και ο βασικός λόγος που αγόρασα το vita. Παρόλα αυτά προσφέρουν ευχάριστο gameplay με καλά γραφικά και τώρα τελευταία εξαιρετικά και απλότητα στο χειρισμό. Δεν θέλω να γίνει flame το θέμα προς θεού απλά προσπαθώ να καταλάβω τι έχει συμβεί και το νέο και σουπερ τεχνολογικά εξελιγμένο psvita δεν μου προκάλεσε την ίδια αίσθηση που είχα με το psp.
Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες, αυτό συνέβη .. Δεν γίνεται να αγόρασες το PSV day one, να είδες μόνο την πρώτη φουρνιά παιχνιδιών και να φέρεσαι σαν να τα είδες όλα ... Το uncharted δεν αγγίζει ούτε το 15% των δυνατοτήτων της κονσόλας .... Έχω και εγώ ένα Xperia Play, σε καμία των περιπτώσεων δεν μπορεί να συγκριθεί με το PSP ... Τα παιχνίδια του Android και του iOS είναι απλά γελοία μπροστά στα παιχνίδια του PSP, παιχνιδομηχανή του 2004 με 333MHz CPU ... Από την άλλη μπορεί να προτιμάς να ρολάρεις χαρτί τουαλέτας, να πετάς μπαλάκια σε cans ή να λιώνεις στο τρίψιμο την οθόνη στα FPS των κινητών, να είσαι δηλαδή ημιgamer .... Πράγματα που σε λίγο καιρό θα το κάνεις και με το PSV, στο υπογράφω .. Αλλά η διαφορά είναι πως στο tab σου (που δεν μπορείς να παίξεις γιατί είναι μία σκέτη οθόνη και μάλιστα λίγο μεγαλούτσικη) παιχνίδια όπως GT, God Of War, Uncharted και τα λοιπά δεν θα τα βρεις ποτέ ... Και τα λοιπά αυτά ΝΤΡΟΠΙΑΖΟΥΝ το υποτιθέμενο gaming των κινητών και των ταμπλετών .....

 

Το μόνο που σώζει το gaming στο Xperia μου είναι τα emus, που και σε αυτή την περίπτωση μιλάμε για παιχνίδια φορητών παιχνιδομηχανών ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα είναι πως έχω αρχίσει να γίνομαι ημιgamer... :):)

Πρέπει να σταματήσει! :D

 

Φίλε kaluas μια χαρά τα λες και με έκανες να τα δω λίγο διαφορετικά τα πράγματα.

Γι'αυτό το λόγο έκανα και το αρχικό post για να ακούσω μια διαφορετική άποψη που ίσως με βοηθούσε να τα δω από άλλη οπτική.

Θα κάνω μια αναζήτηση για release dates των νέων τίτλων, θα ζυγίσω τις ανάγκες μου σε "real gaming" ;) και θα αποφασίσω αν θα το κρατήσω ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

coby, γούστα είναι και έχεις το ελεύθερο να παίζεις ότι παιχνίδι αγαπάς ... Σχεδόν καθημερινά θα παίξω Air Attack και Dungeon Hunter .... Κάποια παιχνίδια όμως, όπως Prince Of Persia, Dantes Inferno & Dissidia, δεν μπορώ να τα παίξω στο Android και δεν θα θελα ... Ιδέες όπως το Patapon ή έπη όπως το The 3rd Birthday είναι παιχνίδια-λόγοι να αγοράζεις παιχνιδομηχανές ... Το PSV θα το ευχαριστηθείς ακόμα και αν το χεις και για 10 παιχνίδια το μέγιστο ... Ειδικά όταν hackαριστεί στο έπακρο και θα μπορούμε να παίζουμε σε αυτό παιχνίδια PS2 on the go, εγώ θα έκλαιγα αν είχα και το χα πουλήσει ....

 

Φυσικά γούστα είναι αυτά ξαναλέω ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινομαστε εμεις ημιgamers η βιομηχανια παιχνιδιων εχει γεμισει σαβουρα, την ενδιαφερουν μονο οι πωλησεις και να σου δωσουν μισο παιχνιδι και το υπολοιπο με dlc.

 

Στη γενια Nintendo DS - PSP προτιμησα το DS γιατι το PSP εβγαζε κακεκτυπα των μεγαλων κονσολων, δεν νομιζω κανεις ευχαριστηθηκε να παιζει GTA στο PSP του.

Τα ιδια βλεπω να κανουν και με το PsVita, δυστυχως εκει στη Sony δεν μπορουν να καταλαβουν οτι οι φορητες παιχνιδομηχανες πρεπει να εχουν παιχνιδια για αυτες και οχι μεταφορες απο τις μεγαλες κονσολες.

Εγω παιζω ξανα το uncharted 2 στο PS3 και γεμιζει η καρδια μου,ε, δεν μπορω να καταλαβω πως θα μου δωσει αυτη την αισθηση το PsVita με το Golden Abyss.

 

Παιζω πια πιο πολυ στο iPad παρα οπουδηποτε αλλου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Θα βγουν απλά πρέπει να κανείς υπομονή...έχεις κ αρκετές επιλογές από το playstation network σε psp games κ minis... Κτλ...δεν είναι αφορμή πιστεύω να το πουλήσεις...είναι σαν να μου λες ότι το πήρες μόνο κ μόνο για το uncharted...φιλικα κ πάντα γνώμη μου...

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινομαστε εμεις ημιgamers η βιομηχανια παιχνιδιων εχει γεμισει σαβουρα, την ενδιαφερουν μονο οι πωλησεις και να σου δωσουν μισο παιχνιδι και το υπολοιπο με dlc.

 

Στη γενια Nintendo DS - PSP προτιμησα το DS γιατι το PSP εβγαζε κακεκτυπα των μεγαλων κονσολων, δεν νομιζω κανεις ευχαριστηθηκε να παιζει GTA στο PSP του.

Τα ιδια βλεπω να κανουν και με το PsVita, δυστυχως εκει στη Sony δεν μπορουν να καταλαβουν οτι οι φορητες παιχνιδομηχανες πρεπει να εχουν παιχνιδια για αυτες και οχι μεταφορες απο τις μεγαλες κονσολες.

Εγω παιζω ξανα το uncharted 2 στο PS3 και γεμιζει η καρδια μου,ε, δεν μπορω να καταλαβω πως θα μου δωσει αυτη την αισθηση το PsVita με το Golden Abyss.

 

Παιζω πια πιο πολυ στο iPad παρα οπουδηποτε αλλου.

 

 

Αδιαφορώ τι κάνει το DS, δεν είχα ποτέ μου και δεν μου αρέσει ούτε ο Link, ούτε ο Mario ...

Τα Metal Gear ήταν στα PSP και θα υπάρξουν και στα PSV .... Εμένα μου άρεσαν τα GTA όσο και στο PS2, και το Liberty City Stories & το Chinatown Wars ... Και σε όλον τον κόσμο άρεσαν τα Metal Gear, και ας ήταν ακριβώς όπως και στις κονσόλες ... Το ίδιο με τα God Of War .. Το ίδιο με τα Pro, το ίδιο με τα FPS και τα FF και τα KH BBS και όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια .... Ποια παιχνίδια δεν μεταφέρθηκαν σωστά στο PSP ????????

 

Και ποιος είπε ότι η Sony κινείται στην ίδια κατεύθυνση ???? Πρόσφερε οθόνη αφής και επιφάνεια αφής πίσω και έδωσε λεφτά για να βγουν απλοί (DS) τίτλοι όπως music attack & (w8 for it ..............) μπιλιάριο !!!!!!! Σε καμία των περιπτώσεων δεν έχει την ίδια νοοτροπία ... Άδικος θα έλεγα πως είσαι γιατί λες πως προτιμάς την no-Uncharted κατάσταση στο casual gaming (σσσσσσσσσσσσσσσσσσσ) iPad παρά την (έστω semi-) Uncharted κατάσταση στο PSV .... Το οποίο έχει να προσφέρει περισσότερα ....

 

Το όλο θέμα με το PSV & τα Tabs είναι τζαμπατζηλίκια φάση ... Τα Tabs είναι για να κάνεις πολλά περισσότερα πράγματα από gaming ... Είναι σαν να ενδιαφέρεσαι να βγάζεις φωτογραφίες και να παίρνεις ένα κινητό με καλή φωτογραφική ..... NOOOOO, τα κινητά δεν θα φτάσουν ποτέ τις καλύτερες φωτογραφικές και τα Tabs δεν θα φτάσουν ποτέ τις παιχνιδομηχανές, ξέρω ότι μπορείς να υπολογίζεις excels στο iPad σου, δεν μπορείς όμως και να παίζεις τους καλύτερους τίτλους σε αυτό, το Dedicated PSV μου είναι καλύτερο και το γνωρίζω γιατί είμαι hardcore gamer, και το 360 μου ακόμα καλύτερο ..... Τελεία και παύλα ... Σέβομαι το γεγονός πως περνάς περισσότερες ώρες στο iPad σου και δεν θες να ξοδέψεις άλλα λεφτά ή άλλο χωροχρόνο για να έχεις δεύτερη φορητή, αυτό δεν το κάνει καλύτερο στην (dedicated) λειτουργία του PSV ... Τόσο απλά ....

 

Χωρίς όρεξη για flame, θα ήταν καλύτερα αν συνεχίζαμε κάπου αλλού ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Να μου πειτε μονο ποιες εξετασεις περνατε και αποκτατε τον τιτλο hardcore gamer.

Απο το 1989 εχω αποκτησει ολες (ΟΛΕΣ) τις κονσολες και παιχνιδομηχανες και εχω παιξει αμετρητες ωρες ολους τους γνωστους τιτλους αλλα και αγνωστα διαμαντια απο ολες τις κονσολες και τις λεξεις hardcore gamer δεν τις εβαλα στο ποστ μου για να του δωσω κυρος.

Δεν προκειτε να ασχοληθω οτι και να απαντησεις :)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τις εξετάσεις του ότι "αρρωσταίνω αν δεν παίξω τουλάχιστον 45 λεπτά την ημέρα" ...

Δεν είναι κάτι να καμώνεσαι καμάρι μου, μία αλήθεια είπα, όχι ότι έχω πτυχείο από το MIT, μία ανάγκη εξέφρασα ...

Δεν είπα δα και ότι αγόρασα όλες τις κονσόλες μόνο και μόνο για να την βρω με iPad ... :rolleyes:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να χαλάσουμε τις καρδιές μας. :)

Ας πέσουν οι τόνοι ώστε να συνεχίσουμε την συζήτησή μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
άντε να πέσει η ριμάδα η τιμή να το πάρουμε και αυτό...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Το 3g ειναι branded τις vodafone? Η μπορει να δουλεψει και με 3g cosmote ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...