Jump to content

PlayStation Vita


NickTG
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ειχα ξεχασει τελειως το νεο "psp"

αρκετα καλη τιμη, στα ιδια επιπεδα με το 3ds

απο θεμα hw δεν το συζητω ειναι πολυ μπροστα, μακαρι να δουμε και τιτλους

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια...με το 3g θα μπορεις να κανεις και τηλεφωνικες κλησεις η μονο ιντερνετ???το περιμεναμε καιρο και με τετοια τιμη ειναι πολυ καλη λυση...μου αρεσει αρκετα ο σχεδισμος του σχετικα με τα αλλα psp και το multitouch μου εκανε πολυ εντυπωση...:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια...με το 3g θα μπορεις να κανεις και τηλεφωνικες κλησεις η μονο ιντερνετ???το περιμεναμε καιρο και με τετοια τιμη ειναι πολυ καλη λυση...μου αρεσει αρκετα ο σχεδισμος του σχετικα με τα αλλα psp και το multitouch μου εκανε πολυ εντυπωση...:)

 

Οχι,μονο για ιντερνετ ειναι

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια...με το 3g θα μπορεις να κανεις και τηλεφωνικες κλησεις η μονο ιντερνετ???το περιμεναμε καιρο και με τετοια τιμη ειναι πολυ καλη λυση...μου αρεσει αρκετα ο σχεδισμος του σχετικα με τα αλλα psp και το multitouch μου εκανε πολυ εντυπωση...:)

 

Επίσημα, το 3G θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για Internet ... Βέβαια ποτέ δεν γνωρίζεις τι μπορούν να κάνουν τα hacks, έτσι ??? ;)

 

Αλλά και εμένα μου αρέσει πολύ το design και η κατασκευή του, λένε ότι είναι συμπαγής, χωρίς αποσπώμενα μέρη .. Ειδικά η 5άρα OLED οθόνη, θα δείχνει πολύ πιο όμορφα τα παιχνίδια μας αλλά και ταινίες, εγώ προσωπικά που βλέπω ταινίες και σειρές στο PSP μου το βλέπω σαν ένα πολύ μεγάλο συν :D

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα, το 3G θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για Internet ... Βέβαια ποτέ δεν γνωρίζεις τι μπορούν να κάνουν τα hacks, έτσι ??? ;)

 

Αν δεν υπάρχει το κατάλληλο hardware ότι hack και να κάνεις δεν φτάνει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή τιμή σε σύγκριση με το psp που το πρωτοβγήκε..τα γραφικά φαίνονται πολύ καλύτερα πάντως...

 

ε, βγαινει και μετα απο 6μιση χρονια. λογικο δεν ειναι;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ε, βγαινει και μετα απο 6μιση χρονια. λογικο δεν ειναι;

 

O Maya δεν έχει άδικο στην παρατήρησή του ... Το PSΡ δεν είναι σε θέση να παίξει παιχνίδια του PS2 ... Το PSVita όμως είναι σε θέση να παίξει παιχνίδια του PS3, ported βέβαια, αλλά μπορεί ... :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι ισαξια?

 

Αμφιβαλλω αλλα θα το δουμε στην πραξη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα, το 3G θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για Internet ... Βέβαια ποτέ δεν γνωρίζεις τι μπορούν να κάνουν τα hacks, έτσι ??? ;)

 

Αλλά και εμένα μου αρέσει πολύ το design και η κατασκευή του, λένε ότι είναι συμπαγής, χωρίς αποσπώμενα μέρη .. Ειδικά η 5άρα OLED οθόνη, θα δείχνει πολύ πιο όμορφα τα παιχνίδια μας αλλά και ταινίες, εγώ προσωπικά που βλέπω ταινίες και σειρές στο PSP μου το βλέπω σαν ένα πολύ μεγάλο συν :D

 

οκ..και τρομαξα οτι θα παιρνει τηλεφωνο...σιγουρα στα επομενα χρονια θα το δουμε και αυτο:lol::lol:

umd για αλλα psp θα παιρνει...σωστα???η μονο απο το store και το pc θα εχουμε παιχνιδια??

αμα ισχυει το 2ο πιστευω θα τα παει καλα γιατι ο κοσμος δεν θα αναγκαζεται να δινει τοσα λεφτα για παινχιδια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι ισαξια?

 

Αμφιβαλλω αλλα θα το δουμε στην πραξη

 

Στην πρώτη παρουσίασή του, τον Ιανουάριο, ο Kojima έπαιξε το Metal Gear Solid 4 στο PSVita .... Συνεπώς πιστεύω πως μπορούμε να δούμε πολλά από αυτή την φορητή ...

 

... umd για αλλα psp θα παιρνει...σωστα???η μονο απο το store και το pc θα εχουμε παιχνιδια?? ...

 

Όπως γράφω στο πρώτο post, τα παιχνίδια του PSVita θα είναι σε μορφή καρτών με μέγεθος 2Gb και 4Gb, αλλά λογικά θα κυκλοφορούν και μέσω του PSStore, ίδιο μέγεθος εννοείται ... Αρκετά καλή αναβάθμιση από τα UMD όπου το μέγεθός τους ήταν 1Gb & 2Gb για τα Dual Layer ... :)

 

Περισσότερα νέα για την συνεργασία PS3 & PSVita ...

 

 

"Είναι πολύ ενδιαφέρον ο τρόπος που έφερε το Wii U η Nintendo και μου έκανε εντύπωση ότι δεν είναι ακριβώς όπως είχε φημολογηθεί", είπε ο Yoshida στην Ε3 ενώ συνέχισε "Ήδη πολλοί αρχίζουν να ρωτάνε σχετικά με τη σύνδεση του Vita και του PS3 ώστε να γίνει κάτι παρόμοιο, δηλαδή με τη χρήση των δύο οθονών. Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον και θα πρέπει να πειραματιστούμε."

 

Για όσους δεν γνωρίζουν το Wii U, μην ανησυχείτε, μόλις χθες παρουσιάστηκε, μπορείτε να δείτε βίντεο του τι ζήλεψε η Sony,

!!! Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα νέα για την συνεργασία PS3 & PSVita ...

 

"Είναι πολύ ενδιαφέρον ο τρόπος που έφερε το Wii U η Nintendo και μου έκανε εντύπωση ότι δεν είναι ακριβώς όπως είχε φημολογηθεί", είπε ο Yoshida στην Ε3 ενώ συνέχισε "Ήδη πολλοί αρχίζουν να ρωτάνε σχετικά με τη σύνδεση του Vita και του PS3 ώστε να γίνει κάτι παρόμοιο, δηλαδή με τη χρήση των δύο οθονών. Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον και θα πρέπει να πειραματιστούμε."

 

Για όσους δεν γνωρίζουν το Wii U, μην ανησυχείτε, μόλις χθες παρουσιάστηκε, μπορείτε να δείτε βίντεο του τι ζήλεψε η Sony,

!!!

 

Aυτό που πάντα η Sony αντέγραφε κάτι από τη Nintendo με τσάτιζε από παλιά! (μεγάλος fan της Nintendo :D )

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα με τα cloud saves (αρχίζεις στο PS3 και συνεχίζεις στο Vita ή το ανάποδο) είναι καταπληκτική, αρκεί να μη χρειάζεται να αγοράσεις το ίδιο παιχνίδι δύο φορές.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για το αν πρέπει να αγοράσουμε και τα δύο παιχνίδια δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε ακόμα, αλλά εγώ όταν είδα πως κοστολογεί το PSVita με 250 ευρώ την WiFi only έκδοση, έπαθα μία κρισούλα, λόγω όλων εκείνων των φημών και πιστεύω ότι αν δεν ήταν η κατάσταση με το PSN, το PSVita δεν θα χε αυτή την τιμή ....

 

Πάντως μετά από αυτή την ανακοίνωση των 250 ευρώ, μπορώ να περιμένω να γίνεται αυτό που λες χωρίς να χρειαστεί να αγοράζεις και τα δύο παιχνίδια αλλά με κολπάκι ... Για παράδειγμα να μην υπάρχει κάποιο παιχνίδι για PSVita αλλά να μεταφέρει το PS3 κάποια δεδομένα, όχι όλα ενός παιχνιδιου και να μπορείς να παίζεις μέχρι ενός σημείου ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

όταν είδα πως κοστολογεί το PSVita με 250 ευρώ την WiFi only έκδοση ....

 

250$ όχι ευρώ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

250$ όχι ευρώ.

 

250$ στην Αμερική, αλλά επειδή δεν είμαστε στην Αμερική και είμαστε στην Ευρώπη, θα το αγοράσουμε στα 250 Ευρώ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

O Maya δεν έχει άδικο στην παρατήρησή του ... Το PSΡ δεν είναι σε θέση να παίξει παιχνίδια του PS2 ... Το PSVita όμως είναι σε θέση να παίξει παιχνίδια του PS3, ported βέβαια, αλλά μπορεί ... :)

 

είναι καλή φάση να βλέπεις το uncharted σε portable από τη στιγμή που περιμένεις και το καινουριο uncharted στο ps3....και από ότι μου φάνηκε, τα γραφικά του πλησίαζαν το πρώτο uncharted στο ps3.

Link to comment
Share on other sites

τα γραφικα του σε παιχνιδια προ και τετοια θα πλησιαζουν το ps3??...η θα ειναι τοσο κακα οσο στο κανονικο psp...???εννοω αν θα ειναι ιδια εκδοση του παιχνιδου σε θεμα γραφικων??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Kαινούργια κονσόλα ... Περισσότερες δυνατότητες .... Ειδικά στο Pro και παρόμοιου τύπου, που είναι φουλ ρηχά παιχνίδια θα έχει πολύ καλύτερα γραφικά από τα αντίστοιχα στο PSP ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=xBTxJ0_bNEU

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ε, βγαινει και μετα απο 6μιση χρονια. λογικο δεν ειναι;

 

Σχεδόν 8 πες καλύτερα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

πολυ καλο αυτο...αν και πιστευω λιγοι θα το κανουν

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...