Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κατεβασα απο περιεργεια για να δω την ποιοτητα...μια χαρα ειναι βλεπεται ανετα.

το θεμα ειναι τωρα το βλεπεισ η δεν το βλεπεισ?

 

Αν δεν το δεις, θα πρέπει να κλείσεις το facebook, τον μπρόουζερ, βασικά να βγάλεις το ρούτερ από την μπρίζα, να κλείσεις τα ντάτα στο κινητό, ακόμα καλύτερα να βγάλεις την κάρτα σίμ και να αφαιρέσεις και την μπαταρία (αν δεν αφαιρείται το πετάς στην φωτιά) καθώς επίσης και να κλειστείς στο δωμάτιό σου και να μην βγεις μέχρι την Δευτέρα. Αν δεν τα κάνεις όλα αυτά είναι βέβαιο πως θα πέσεις σε σπόιλερ κάπου, κάπως.

 

If you can't fight, at least enjoy it...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως got δεν βλεπω σε κατω απο 1080p :p

 

Αν δεν τα κάνεις όλα αυτά είναι βέβαιο πως θα πέσεις σε σπόιλερ κάπου, κάπως.

 

οτι επαθα εγω.

μπαινω σπιτι και 15 δευτερολεπτα μετα ακουω μιση λεξη για το επεισοδιο (δυστυχως με παρομοιο τροπο εφαγα πολυ γερο σποιλερ για επομενα επεισοδια...), κλεινω τα αυτια μου, ανοιγω pc, το κατεβαζω σε οτι ποιοτητα υπαρχει, και το βλεπω :p δεν θα χαλασω εγω την υγεια μου για τους σποιλεραδες :P ξεχασα και 1080p και τα παντα

 

πραγματι τρομερο επεισοδιο.

 

το κατεβασα απο περιεργεια για να δω την ποιοτητα...μια χαρα ειναι βλεπεται ανετα.

το θεμα ειναι τωρα το βλεπεισ η δεν το βλεπεισ?

προσπαθώντας να πω οσα λιγοτερα μπορω:

εχει μερικες πολυ ωραιες σκηνες που σιγουρα θα δω ξανα οταν βγει κανονικα το επεισοδιο. αν μπορεις να προστατευτεις απο τα σποιλς, τοτε θα σου προτεινα να περιμενεις. πολυ καλο επεισοδιο για να το δεις ετσι

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώντας να πω οσα λιγοτερα μπορω:

εχει μερικες πολυ ωραιες σκηνες που σιγουρα θα δω ξανα οταν βγει κανονικα το επεισοδιο. αν μπορεις να προστατευτεις απο τα σποιλς, τοτε θα σου προτεινα να περιμενεις. πολυ καλο επεισοδιο για να το δεις ετσι

 

Εγώ θα πω απλά πως για τα δικά μου κριτήρια, δεδομένα και γούστα, αυτά που είδα σήμερα κανονικά θα περίμενα να τα δω στο προτελευταίο ή τελευταίο επεισόδιο της εκάστοτε σεζόν... Η σειρά έχει περάσει σε άλλο επίπεδο λέμε.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να διαρεουν τα επεισοδια μιας σειρας πριν καν προβληθουν?

και γιατι δεν εχει συμβει κατι αναλογο με καποια ταινια?

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να διαρεουν τα επεισοδια μιας σειρας πριν καν προβληθουν?

 

έχει ξαναγίνει...

 

και γιατι δεν εχει συμβει κατι αναλογο με καποια ταινια?

 

Και με ταινία έχει συμβεί...

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να διαρεουν τα επεισοδια μιας σειρας πριν καν προβληθουν?

και γιατι δεν εχει συμβει κατι αναλογο με καποια ταινια?

 

Πολλές φορές έχει συμβεί.

Απο την στιγμη που υπάρχει κάπου σε ψηφιακή μορφή υπάρχει και ο κινδυνος της κλοπής και της εύκολης διάδοσης.Its called internet my friend

Δεν είναι live show .

 

 

 

εγώ πάντως παρόλο που με τρώει θα κάνω υπομονή να τα δω όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν με τρώει καθόλου. Αν είναι να δω δύο επεισόδια μαζεμένα σε μια εβδομάδα, πώς θα περιμένω το 5ο μετά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν με τρώει καθόλου. Αν είναι να δω δύο επεισόδια μαζεμένα σε μια εβδομάδα, πώς θα περιμένω το 5ο μετά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τον ίδιο τρόπο που περίμενες 12 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που περίμενες 12 μήνες?

 

Ναι. Προτιμω να περιμενω και να βλεπω ενα επεισοδιο την εβδομαδα, παρα μαζεμενα. Το ευχαριστιεμαι περισσοτερο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο ωραίο το 3ο επισοδειο πάντως. Δε βαρέθηκα καθόλου όπως στα 2 πρωτα

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να διαρεουν τα επεισοδια μιας σειρας πριν καν προβληθουν?

και γιατι δεν εχει συμβει κατι αναλογο με καποια ταινια?

Καλά πλάκα κάνεις;

Συνέχεια διαρεουν επεισόδια από σειρές και ταινίες, μάλιστα και πριν τις επίσημες πρεμιέρες πολλές φορές.

 

Θυμάμαι μια εποχή που βγήκαν στο ίντερνετ 5-6 ταινίες της SONY μαζί, βδομάδες πριν βγουν στα σινεμά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθεια σας παρακαλώ. Αν και ξέρω εδώ και χρόνια τη σειρά, τώρα άρχισα να ψήνομαι κι εγώ. Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις διαδικασίες, μπορείτε να μου δώσετε λινκ με κανένα αξιόπιστο σαιτ με ελληνικούς υπότιτλους που να ΜΗΝ χρειάζεται να φτιάξω account; (τα λινκ εννοείται με πμ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθεια σας παρακαλώ. Αν και ξέρω εδώ και χρόνια τη σειρά, τώρα άρχισα να ψήνομαι κι εγώ. Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις διαδικασίες, μπορείτε να μου δώσετε λινκ με κανένα αξιόπιστο σαιτ με ελληνικούς υπότιτλους που να ΜΗΝ χρειάζεται να φτιάξω account; (τα λινκ εννοείται με πμ)

 

Προσωπικά κατεβάζω μόνο αγγλικούς υπότιτλους (ξέρω άριστα αγγλικά όμως) θεωρώ ότι με τους ελληνικούς υπότιτλους χάνεται πολύ μαγεία, ειδικά αν δεν έχεις διαβάσει τα βιβλία στα ελληνικά οπότε και δεν θα είσαι κι εξοικειωμένος με την ειδική ορολογία του σύμπαντος του GoT. Και αγγλικούς υπότιτλους όμως που κατεβάζω κανονικά κι ελληνικούς όποτε κατέβασα για άλλους, ποτέ δεν χρειάστηκε account. Αν απλά βάλεις τον τίτλο του επεισοδίου μορφής Game of Throne S02E06 (S=ο αριθμός της season/σεζόν, Ε=ο αριθμός του episode/επεισόδιου) θα βρεθείς μπροστά σε άπειρες επιλογές. Για τις παλιές σεζόν ειδικά που σε ενδιαφέρει, υπάρχουν έτοιμα πακέτα με υπότιτλους για ολα τα επεισόδια τους.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα online sites με ταινίες και σειρές υπάρχουν. Τσεκαρε τα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθεια σας παρακαλώ. Αν και ξέρω εδώ και χρόνια τη σειρά, τώρα άρχισα να ψήνομαι κι εγώ. Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις διαδικασίες, μπορείτε να μου δώσετε λινκ με κανένα αξιόπιστο σαιτ με ελληνικούς υπότιτλους που να ΜΗΝ χρειάζεται να φτιάξω account; (τα λινκ εννοείται με πμ)
Ψάξε για το πρόγραμμα KODI και δεν θα ξανασχοληθεις με sites για online streaming.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την βοήθεια σας παρακαλώ. Αν και ξέρω εδώ και χρόνια τη σειρά, τώρα άρχισα να ψήνομαι κι εγώ. Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις διαδικασίες, μπορείτε να μου δώσετε λινκ με κανένα αξιόπιστο σαιτ με ελληνικούς υπότιτλους που να ΜΗΝ χρειάζεται να φτιάξω account; (τα λινκ εννοείται με πμ)
Για ελληνικούς υπότιτλους εγώ κατεβάζω χρόνια από το xsubs.tv (πρόκειται για τη συνέχεια του greektvsubtitles, που αν δε κάνω λάθος ήταν το 1ο site που ασχολήθηκε με τον υποτιτλισμό σειρών).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικούς υπότιτλους εγώ κατεβάζω χρόνια από το xsubs.tv (πρόκειται για τη συνέχεια του greektvsubtitles, που αν δε κάνω λάθος ήταν το 1ο site που ασχολήθηκε με τον υποτιτλισμό σειρών).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δηλαδή.... (για να μαθαίνουμε εμείς οι πιο "γέροι"....) το subs4series θεωρείται πιο "δευτεροκλασσάτο" από το xsubs.tv ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή.... (για να μαθαίνουμε εμείς οι πιο "γέροι"....) το subs4series θεωρείται πιο "δευτεροκλασσάτο" από το xsubs.tv ?

 

 

 

Το subs4series είναι ορισμός του κλέβω απο δω κ από κει και τα παρουσιάζω για δικά μου. Παίρνουν τους υπότιτλους είτε απο το xsubs είτε από το subztv και αλλάζουν τα credits.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή.... (για να μαθαίνουμε εμείς οι πιο "γέροι"....) το subs4series θεωρείται πιο "δευτεροκλασσάτο" από το xsubs.tv ?
Στο subs4series δεν μεταφράζουν επεισόδια σειρών.

Μπαίνουν στα site των παιδιών που μεταφράζουν (τα έγραψε ο paraffon4) και είτε απλά τα κατεβάζουν από εκεί και τα ανεβάζουν στο subs4series ή ακόμη χειρότερα αλλάζουν τα credits και τα παρουσιάζουν σαν δικές τους μεταφράσεις.

 

 

Το 2001 όταν και ξεκίνησα να βλέπω σειρές (πχ. 24) υπότιτλοι υπήρχαν μόνο στο greektvsubtitles.

Κάποια χρονιά, το 2007 αν θυμάμαι καλά όταν και ξεκίνησε η Nova να δείχνει κάποιες σειρές παράλληλα με την Αμερική (εκτός και αν κάνω λάθος και αυτό έγινε αργότερα, το 2011/2012 αμέσως μετά τη 1η σεζόν του Game of Thrones), κυνήγησε νομικά το greektvsubtitles και έτσι τα παιδιά εκεί αναγκάστηκαν να μετατρέψουν το site σε forum και να ανεβάζουν τους υπότιτλούς τους στο addic7ed.

Μετά από πολύ καιρό δημιούργησαν το xsubs ως χωριστό site για τους υπότιτλους τους, ενώ δημιουργήθηκε και το subz.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που εδώ παίδες συζητάμε για το GOT και όχι για την ιστορία των ελληνικών υποτίτλων.

Μήπως να συνεχίσετε αλλού την συγκεκριμένη κουβέντα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που εδώ παίδες συζητάμε για το GOT και όχι για την ιστορία των ελληνικών υποτίτλων.

Μήπως να συνεχίσετε αλλού την συγκεκριμένη κουβέντα;

 

Από το να μας ρίχνουν πιθανά σπόιλερ για το 4ο επ που διέρρευσε ή το σενάριο του 6ου καλύτερα να βλέπουμε τέτοια συζήτηση. Εξάλλου μια φορά να δίνονται χρήσιμες πληροφορίες και credits για τα παιδιά που κάνουν μεγάλο κόπο και τον εξαργυρώνουν άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το πρόγραμμα KODI και δεν θα ξανασχοληθεις με sites για online streaming.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Το δοκίμασα αλλά ποιόν οδηγό κι αν ακολούθησα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Δεν δούλευε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...