Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 4 επεισοδιο που διερευσε κι εχει τιτλο "The Spoils of war"

...κανονικα επρεπε να το πουν "The Spoilers of war" :p

 

Και να σκεφτείς, το έφαγα το σπόιλερ από μεγάλη και τρανή "ενημερωτική ιστοσελίδα" (με υπογραφή NOVA παρακαλώ) οπότε για να μη φάω κι άλλα αναγκαστικά το είδα. Εντάξει, υπομονή μια μέρα ακόμα να το δούμε σε σωστή ποιότητα για να αρχίσουμε τα παραληρήματα. :ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο που εδώ παίδες συζητάμε για το GOT και όχι για την ιστορία των ελληνικών υποτίτλων.

Μήπως να συνεχίσετε αλλού την συγκεκριμένη κουβέντα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Όταν αύριο μεθαύριο τα παιδιά που μεταφράζουν, σταματήσουν να το κάνουν γιατί ΟΛΟΙ βλέπουν σειρές μέσω kodi και δεν ξέρω 'γω πως αλλιώς, και δεν μπαίνουν να κατεβάσουν τον υπότιτλο μέσα απ' τα site τους και να γράψουν ένα ευχαριστώ (ήδη οι subz έγραψαν κάτι τέτοιο, απ' ότι διάβασα σε άλλα forum), τότε πολλοί εδώ μέσα ΔΕΝ θα μπορούν να συζητάνε για το GoT.

 

 

Sorry αν ήμουν off topic και κούρασα.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν αύριο μεθαύριο τα παιδιά που μεταφράζουν, σταματήσουν να το κάνουν γιατί ΟΛΟΙ βλέπουν σειρές μέσω kodi και δεν ξέρω 'γω πως αλλιώς, και δεν μπαίνουν να κατεβάσουν τον υπότιτλο μέσα απ' τα site τους και να γράψουν ένα ευχαριστώ (ήδη οι subz έγραψαν κάτι τέτοιο, απ' ότι διάβασα σε άλλα forum), τότε πολλοί εδώ μέσα ΔΕΝ θα μπορούν να συζητάνε για το GoT.

 

 

Sorry αν ήμουν off topic και κούρασα.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Όχι φίλε δεν θα γίνει αυτό που λες.

Θα βρεθούν άλλοι τρόποι με άλλα παιδιά που θα έχουν διάθεση να ασχοληθούν.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν θα γίνει αυτό που λες.

Θα βρεθούν άλλοι τρόποι με άλλα παιδιά που θα έχουν διάθεση να ασχοληθούν.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Λάθος, όσοι είδαν το μήνυμα στο περασμένο επεισόδιο #GoT και τον τελευταίο καιρό με παρατημένες σειρές σε υπότιτλους, πχ το Twin Peaks, κατάλαβαν ότι πλέον είναι πολύ δύσκολα τα πράματα. Να είστε ευγενείς με τα παιδιά που κάνουν τρομερό κόπο και συχνά εισπράττουν ειρωνίες γιατί για ένα μισάωρο δεν βγαίνουν έγκαιρα οι υπότιτλοι της αγαπημένης τους σειράς. Χώρια ο φοβερός κόπος που απαιτείται για τη μετάφραση και δεν τον καταλαβαίνετε γιατί δεν γνωρίζετε γιατί μια καλή μετάφραση θέλει αγγλικά πολύ πέρα του επιπέδου "φροντιστήριο Στρατηγάκη", ναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να σταματήσουν τον υποτιτλισμό σε όλες τις ταινίες και σειρές για κανένα χρόνο μπας και καταλάβουν μερικοί την αξία τους τόσα χρόνια που μεταφράζουν χωρίς κανένα κέρδος. Ντροπή σε όσους ειρωνεύονται.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω το 4ο. Γεμάτο επεισόδιο, τα είχε όλα. Προσοχή παρακάτω σπόιλερ για το 4ο.

 

 

Επιτέλους η δρακομάνα κατάλαβε ότι με τα σχέδια δεν της βγαίνει και πέρασε στην αντεπίθεση. Η φάτσα του Τύριον όταν ο αδερφός του πήγε να επιτεθεί στο τέλος ήταν όλα τα λεφτά. Λογικά θα τον πάρει ως αιχμάλωτο.

 

Επίσης, σημαντικό το γεγονός ότι η δρακομάνα είδε τις τοιχογραφίες με τους νεκροζώντανους και πλέον δεν έχει λόγο να μη πιστέψει τον Τζόνι. Ωραία και η ένωση των αδερφών Σταρκ. Η Άρια έδωσε πόνο....βλέπω να τρώει εκείνη τον μικροδάχτυλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω το 4ο. Γεμάτο επεισόδιο, τα είχε όλα. Προσοχή παρακάτω σπόιλερ για το 4ο.

 

 

Επιτέλους η δρακομάνα κατάλαβε ότι με τα σχέδια δεν της βγαίνει και πέρασε στην αντεπίθεση. Η φάτσα του Τύριον όταν ο αδερφός του πήγε να επιτεθεί στο τέλος ήταν όλα τα λεφτά. Λογικά θα τον πάρει ως αιχμάλωτο.

 

Επίσης, σημαντικό το γεγονός ότι η δρακομάνα είδε τις τοιχογραφίες με τους νεκροζώντανους και πλέον δεν έχει λόγο να μη πιστέψει τον Τζόνι. Ωραία και η ένωση των αδερφών Σταρκ. Η Άρια έδωσε πόνο....βλέπω να τρώει εκείνη τον μικροδάχτυλο.

 

Καλύτερα να το σχολιάσουμε αύριο με την επίσημη προβολή, υπάρχει πιθανότητα να μας ξεφεύγει κάτι. Ήδη λείπει μια σκηνή από το τρέηλερ που είχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το σχολιάσουμε αύριο με την επίσημη προβολή, υπάρχει πιθανότητα να μας ξεφεύγει κάτι. Ήδη λείπει μια σκηνή από το τρέηλερ που είχε βγει.

 

Α, ναι; Τώρα ξαναείδα το τρέιλερ και δεν παρατήρησα κάποια σκηνή που δεν είδα στο επεισόδιο. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι; Τώρα ξαναείδα το τρέιλερ και δεν παρατήρησα κάποια σκηνή που δεν είδα στο επεισόδιο. :worry:

 

Κι όμως... ο λαμνοκόπος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να σταματήσουν τον υποτιτλισμό σε όλες τις ταινίες και σειρές για κανένα χρόνο μπας και καταλάβουν μερικοί την αξία τους τόσα χρόνια που μεταφράζουν χωρίς κανένα κέρδος. Ντροπή σε όσους ειρωνεύονται.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Αυτό!

 

Κάποιοι, επειδή βλέπουν μια - δύο σειρές "φανατικά", το έχουν στο μυαλό τους ως "σιγά τι είναι να βγάλεις υπότιτλους για 1-2 επεισόδια την εβδομάδα... Δεν μεταφράζουν ό,τι βλέπει ο καθένας μας ΜΟΝΟ...

Όταν κάποιος σου υπενθυμίζει πως αυτό που κάνει, για να έχει μια συνέχεια και μια Α ποιότητα, πρέπει να δείχνεις τουλάχιστον την κατανόησή σου, εάν όχι την υποστήριξή σου, καλό είναι να μην χλευάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω, αν και οφτόπικ, την τρομερή ποιοτική δουλειά που έκανε μια ομάδα στο απίστευτο κι αγαπημένο μου Ripper Street έστω κι αν καθυστερούσαν μέχρι και μήνα για κάποιο επεισόδιο. Από τις καλύτερες και δίκαια πιο δύσκολες δουλειές που έχω δει και κυκλοφορούν εκεί έξω.

 

ΥΓ. Είναι που έχει και τον Τζερόμ Φλιν πρωταγωνιστή, τον Μπρον ντε στο GoT, και κεντάει τρελά.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν θα γίνει αυτό που λες.

Θα βρεθούν άλλοι τρόποι με άλλα παιδιά που θα έχουν διάθεση να ασχοληθούν.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

 

 

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι. Αν δεν παρατηρείς τεράστια καθυστέρηση σε σχέση με πιο παλιά τι να πω. Πλέον ακόμα και σε εμπορικές σειρές υπάρχει καθυστέρηση πάνω από μια βδομάδα .

Συνεχίστε να βλέπετε σειρές online και σε λίγο καιρό θα ψάχνετε υπότιτλους με το κυαλι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο από μένα. Πάντα να κατεβαζετε τους υπότιτλους από subz και xsubs. Ποτέ από subs4series και subs4free αυτοί είναι απλά κλέφτες εις βάρος των 2 πρώτων αυθεντικών site. Ποτέ μην βλέπετε online ταινίες σειρές.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχετε όλοι δίκιο και καλό ειναι που έγινε αυτή η (σύντομη) συζήτηση παρά την προειδοποίηση του συντονιστή πιο πάνω. Υπάρχει μεγάλος εκνευρισμός και απορία και είναι λογικό να τεθούν κι εδώ προβληματισμοί που καλό είναι ο συντονιστής να δείξει μια κατανόηση. Κανένα νόμος δεν παραβιάζεται και έχουμε το δικαίωμα να θέτουμε ζητήματα που ακριβώς δεν παραβιάζουν κάποιο νόμο. Ναι κύριε συντονιστά;

 

Άντε να δούμε επιτέλους νόμιμα* (ή από άλλα μονοπάτια) το επεισόδιο, έχω να σας βάλω κι ένα κουιζάκι για το τι είδατε στην επίμαχη σκηνή.

 

*Υπενθυμίζω ότι αρθρογράφος μεγάλης ιστοσελίδας, βάζοντας στην υπογραφή του ότι είναι εγκεκριμένος συντάκτης της NOVA, έκανε τεράστιο σπόιλερ αναγκάζοντάς με να το δω πειρατικά το επεισόδιο για να μη φάω κι άλλα σπόιλερ.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο από μένα. Πάντα να κατεβαζετε τους υπότιτλους από subz και xsubs. Ποτέ από subs4series και subs4free αυτοί είναι απλά κλέφτες εις βάρος των 2 πρώτων αυθεντικών site. Ποτέ μην βλέπετε online ταινίες σειρές.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που συμφωνούμε 100%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι. Αν δεν παρατηρείς τεράστια καθυστέρηση σε σχέση με πιο παλιά τι να πω. Πλέον ακόμα και σε εμπορικές σειρές υπάρχει καθυστέρηση πάνω από μια βδομάδα .

Συνεχίστε να βλέπετε σειρές online και σε λίγο καιρό θα ψάχνετε υπότιτλους με το κυαλι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Βλέπω στο KODI καμία δεκαριά σειρές ταυτόχρονα και υπότιτλους μόνο στα αγγλικά. Ποτέ δεν υπάρχει καθυστέρηση στο πότε θα βγούνε.

 

Εσύ κατέβαζε και βλέπε όπως θες, αλλά δεν θα μου πεις και τι είναι σωστό.

Όπως βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που συμφωνούμε 100%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Επειδή διαφωνούμε στο θέμα ios vs Android δεν σημαίνει ότι θα διαφωνούμε παντού. Έχεις δει πως γράφω στα υπόλοιπα θέματα πιστεύω έχεις καταλάβει τι λογική έχω.

 

Στο θέμα μας junglist άλλο αγγλικά άλλο ελληνικα. Οι ελληνικοι υπότιτλοι καίνε τους Ελληνες και με αυτό που γίνεται τελευταία δεν είναι σωστό για τους ανθρώπους που τους φτιάχνουν και για μας δεύτερον που θα αργούμε να δούμε τις αγαπημένες μας σειρές.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο KODI καμία δεκαριά σειρές ταυτόχρονα και υπότιτλους μόνο στα αγγλικά. Ποτέ δεν υπάρχει καθυστέρηση στο πότε θα βγούνε.

 

Εσύ κατέβαζε και βλέπε όπως θες, αλλά δεν θα μου πεις και τι είναι σωστό.

Όπως βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

 

 

Τόση ώρα μιλάμε για ελληνικούς υπότιτλους κ εσυ μου λες για αγγλικούς;

Έχω iptv με 6.000 full hd σειρες και ταινίες και παρόλα αυτά τα κατεβάζω για να βοηθήσω τα παιδιά που κάθονται και βγάζουν τα μάτια τους.

Επίσης όντως κάποιες σειρες μπορείς να τις δεις με αγγλικούς αλλά κάποιες άλλες όπως το suits πχ δεν μπορείς.

Πιο παλιά το suits παιζόταν στην Αμερική και την επόμενη μέρα είχαν βγει Ελληνικοί υπότιτλοι.

Τώρα για το πρώτο της 7ης σεζόν βγηκαν με 3 βδομαδες καθυστέρηση αν δεν κάνω λάθος.

 

Για άλλη μια φορά θα πω κ εγώ αυτά που είπε ο @King2009

Αν θέλετε να συνεχίσετε να έχετε ελληνικούς υπότιτλους κόψτε το kodi,τα online filmer και κατεβάστε υπότιτλους μόνο από το subztv και το xsubs.

Μακριά από το subs4series.

Αυτά και τέλος το οφτοπικ από μένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... ο λαμνοκόπος. ;)

Δηλαδή; είδα το leak κι επειδή δεν παίζει να δω και το κανονικό ( είμαι διακοπές, WiFi δεν έχω κλπ) κάποιος να εξηγήσει τι χάσαμε

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; είδα το leak κι επειδή δεν παίζει να δω και το κανονικό ( είμαι διακοπές, WiFi δεν έχω κλπ) κάποιος να εξηγήσει τι χάσαμε

 

Δεν ξέρω τι εννοεί ο φίλος, αλλά αυτό που είδα εγώ ήταν ολόκληρο και δεν έλειπε κάποια σκηνή. Το τσέκαρα.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, ευχαριστώ

 

Να' σαι καλά. Κάνε καμιά βουτιά και για εμάς :p

 

 

Πάντως δεν λυπήθηκα καθόλου τους Λάνιστερ (μόνο ο Τζέιμι μου είναι συμπαθής και αυτό μετά την Μπριέν). Οπότε οι άλλοι ας καούν όλοι :p.

Παρατηρήσατε στη σκηνή του μικροδάχτυλου με τον Μπραν, όταν του είπε το "Chaos is a ladder", πως έχ**ε τα βρακιά του ο μικροδάχτυλος; Θα φάει καλά αυτός...

Τέλος, τι κόλλημα αυτή η Καλίσι με το bend the knee και bend the knee όλη την ώρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή γνωρίζει ότι ο Σνόου είναι καλός στο γλυψιμο, τον θέλει εκεί χαμηλα :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...