Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δεν απαίτησε σκηνές βίας ή δράσης με το στανιο. Αυτό που προσωπικά περιμένω είναι να βελτιωθεί η επιλογή των σκηνών και να μην αναλωνονται σε άσχετους διαλόγους.

 

Ο μονος πραγματικα ασχετος που θυμαμαι απο το προηγουμενο επεισοδιο, ηταν αυτος της Olenna με την Marg και τον Loras. Εχεις καποιον αλλο στο μυαλο σου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιοι "άχρηστοι διάλογοι" δυστυχώς είναι απαραίτητοι στην σειρά επειδή έχουν ενωθεί/παραλειφθεί πολλοί χαρακτήρες και κάπως πρέπει να γίνεται η ανάπτυξη των υπόλοιπων (κάτι που άρχισε να συμβαίνει απ'την 2η σαιζόν επειδή υπάρχουν τόσοι χαρακτήρες στα βιβλία που μπερδεύεται ως και ο αναγνώστης, πόσο μάλλον ο τηλεθεατής).

 

Αλλά αυτή τη στιγμή αυτό που με ενοχλεί παραπάνω με την σειρά είναι η αναμονή άλλης μιας εβδομάδας για το επεισόδιο με το γεγονός-αποκορύφωμα της σαιζόν...

 

Ένα πράγμα που έχουν πετύχει καλύτερα στην σειρά απ'ότι στα βιβλία είναι τον χαρακτήρα του Petyr "Littlefinger" Baelish. Προσωπικά την ερμηνεία του Aidan Gillen την βάζω στο ίδιο επίπεδο με τις ερμηνείες των ρόλων των Lannister

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε διαβασει τα βιβλια, προσεξτε λιγο τι λετε (ενημερωτικα).

Οι περισσοτεροι-σχεδον ολοι, δεν τα εχουν διαβασει και δεν θελουν να τα διαβασουν.

Μη φαμε κανενα spoil χωρις λογο.

 

Καλυτερα να ανοιγε ενα θεμα και για τα βιβλια.

Αλλο βιβλιο, αλλο τηλεοπτικη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια? Δςεν εχει αυτη την εβδομαδα επεισοδιο? Δεν εχει ανεβει ακομα σε κανεναν tracker :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δύο επεισόδια και μετά ένας χρόνος αναμονή :(

 

Οντως.. :( Πως περναει ετσι γρηγορα ο καιρος οταν προβαλεται η σαιζον και ποσο αργα απο την στιγμη που τελειωνει εως οτου να ξεκινησει η επομενη. :(

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Με το ρυθμό που εξελίσσεται η σειρά προβλεπω να τελείωνει το 2055!

 

Μονο; :p :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατο το επεισοδιο, το χειριστηκαν σχεδον αριστα. Θελω να το ξαναδω καποια στιγμη, αλλα δεν ξερω αν θα βρω το κουραγιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

αμαν? Τι εγινε τωρα ρε παιδια? Ανατριχιασα! Αυτο θα μπορουσε να ειναι και το τελευταιο της σεζον!
Link to comment
Share on other sites

αμαν? Τι εγινε τωρα ρε παιδια? Ανατριχιασα! Αυτο θα μπορουσε να ειναι και το τελευταιο της σεζον!

 

Φαντάσου τι έχει να γίνει στο τελευταίο επεισόδιο αν αυτό ήταν το προ-τελευταίο :lol: . Θα δούμε ακόμη ωραία πράγματα :D

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο επεισόδιο της σειράς ως τώρα... Με το χειρότερο περιεχόμενο. Κατάφερε να κάνει ακόμα και εκείνους που ήξεραν τι επρόκειτο να συμβεί να ανατριχιάσουν και να μείνουν να κοιτάνε το τέλος σαν χάνοι...

 

Άξιζε η υπομονή τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία ανατροπή!!! :!:

Εγώ περίμενα να γίνει χαμός με την κατάληψη της πόλης από την Καλίσι και από αλλού ήρθε ο πανικός!!!

Μπράβο, έτσι έσωσαν όλη την σεζόν που ήταν αδιάφορη πιο πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

φίλε εξαιτίας σου κατέβασα όλα τα επεισόδια του following που έχουν βγεί και αφου είδα μερικά, έχω να πω πως είναι απο τις χειρότερες σειρές που έχω δεί...έλεος!!!

 

 

Διαφωνώ με αυτό το επιχείρημα... Αν είναι να περιμένεις ένα χρόνο για να δεις τρία καλά επεισόδια άστο να παει.. Δε βλέπω Following καλύτερα που είναι και σειρά-ρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια: Έχει κανένας τα βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή στην ελληνική γλώσσα? Στείλτε μου ένα pm αν είναι.

Τα έχω στην αγγλική αλλά έλεγα μήπως τα έχει κανείς στα ελληνικά, για πιο χαλαρό διάβασμα τώρα το καλοκαίρι.. :cool:

 

(Μετά και το προχθεσινό επεισόδιο πώς να κρατηθείς και να μην διαβάσεις τα επόμενα βιβλία????????? :rolleyes: )

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια: Έχει κανένας τα βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή στην ελληνική γλώσσα? Στείλτε μου ένα pm αν είναι.

Τα έχω στην αγγλική αλλά έλεγα μήπως τα έχει κανείς στα ελληνικά, για πιο χαλαρό διάβασμα τώρα το καλοκαίρι.. :cool:

 

(Μετά και το προχθεσινό επεισόδιο πώς να κρατηθείς και να μην διαβάσεις τα επόμενα βιβλία????????? :rolleyes: )

 

ναι αν τα έχει κάποιος και εγώ θα τα ήθελα!

 

παρεπιπτόντως βλέποντας

, παρηγορήθηκα λίγο ως προς την δικιά μου αντίδραση! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το ASOIAF δεν εχει κυκλοφορησει σε ελληνικα e-book απ΄οτι ξερω.

 

 

Παντως με 37 ευρω μπορειτε να προμηθευτειτε και τα 5 βιβλια της σειρας(στα αγγλικα) ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αν τα έχει κάποιος και εγώ θα τα ήθελα!

 

παρεπιπτόντως βλέποντας

, παρηγορήθηκα λίγο ως προς την δικιά μου αντίδραση! :lol:

 

http://greekpdf4free.blogspot.gr/2013/03/game-of-thrones-george-rr-martin.html οριστε παιδια ,αμα απαγορευεται το ποσταρισμα αυτου το λινκ συγγνωμη και ας διαγραφτει απο τους διαχειριστές!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...