Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο όλες οι σειρές του HBO τα τελευταία χρόνια έχουν το εξής χαρακτηριστικό: ενώ έχουν ένα γαμάτο προτελευταίο επεισόδιο, το φινάλε των σεζόν είναι μέτριο. Το ίδιο έγινε και με το Game of Thrones που είχε μερικές καλές σκηνές, αλλά γενικότερα ήταν ένα ακόμα μέτριο επεισόδιο της 2ης σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείτε ένα ωραίο αφιέρωμα, για το πώς πραγματικά είναι οι ήρωες της σειράς:

http://www.pinnokio.gr/arthro/deite-pws-einai-oi-hthopoioi-toy-game-of-thrones-sthn-pragmatikothta-0

 

η μεταμορφωση της κοπελλας απο μελαχρινη σε τελειως ξανθη για την καλησι. δεν το περιμενα .

Link to comment
Share on other sites

ε δεν ειναι αληθινο το ξανθο μαλλι ουτως η αλλως. περουκα ειναι..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

καλά έχω πάθει πλάκα.. αν είναι δυνατόν.. τώρα είμαι κακιά να πω ότι στη σειρα οι περισσότεροι είναι πολύ πιο ωραίοι..

 

στην κανονική ζωή μου αρέσουν περισσότερο οι: Σανσα, το Κυνηγόσκυλο εννοείται, η Μελισσάνδρη, η Μπριέν, η Κάτλιν Σταρκ λιγάκι.. αλλά μ'αρέσει και στη σειρά.. οι υπόλοιποι μου φαίνονται πολύ πολύ πιο ωραίοι στους ρόλους τους, με αποκορύφωμα τη Σερσει.. που μελαχρινή δε μου αρέσει κα-θό-λου.. θεωρώ ότι το ξανθό την απογειώνει.. παρακαλώ την περούκα, τη θέλω κι εγώ.. είναι ανεπανάληπτο αυτό το ξανθό κυματιστό μαλλί..

 

επισης αυτό το αγόρι: Iain Glen vs. Jorah Mormont μου αρέσει και στα δύο γιατί απλά έιναι υπέροχος.

 

 

μόλις ειδα τα 2 τελευταία επεισόδια.. από πού να αρχίσω..

το 9ο ήταν πολύ ωραίο και πέρα από τη μάχη μπορώ να πω έως συγκινητικό.. ο Τύριον όλ ατα λεφτά όπως πάντα.. ελπίζω να εξακολουθεί να ζει με την αγαπημένη του.. η σκηνή που το Κυνηγόσκυλο είπε τις θανατηφόρες ατάκες f*ck the king's guard, f*ck the city, f*ck the king νομίζω πως μόλις έχει η αγαπημένη μου πέρα κι από τα χαστούκια στον Τζόφρυ... έχω πεθάνει στο γέλιο.. αλλά να πω την αλήθεια δε το περίμενα αυτό από τον Σκύλο.. φοβάται τη φωτιά το χρυσό μου.. το κατάλαβα..

για το 10ο τι να πω.. θα ξεκινήσω από την τελευταία σκηνή που ήταν απλά τράτζικ.. δλδ πιο τράτζικ δεν είχε.. αφενός έκλεισα τα μάτια γιατί θέλω ν ακοιμηθώ το βράδυ, αφετέρου μου φάνηκε μεγάλη βλακεία.. αυτοί τώρα ορμάνε για επίθεση;;

ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει, αυτός ο Μανς είναι κάποια κουλτουριάρα που πρέπει να ξέρω;; τι θέλει από τη ζωή μας, ακόμα δεν έχω καταλάβει. help please!

πέραν τούτου, οι σκηνές με την Καλήσι υπέροχες.. έτσι, καλή καλή αλλά άμα τα πάρει στην κράνα το 'χει το κορίτσι.. του δίνει και καταλαβαίνει.. τους κλείδωσε μέσα ρε παιδιά.. στα σκοτάδια.. δλδ μέσα καταμέσα.. και τα δρακάκια υπέροχα.. τόσο μικρά και κάνουν μαγκιές άμα μεγαλώσουν τι θα γίνει.. τη βλέπω ν ακάθεται στο θρόνο τη δρακουλίτσα..

η Σάνσα πάλι ήταν μη το πεις ούτε του παπά που λέμε.. ελπίζω να βρει το δρόμο του αυτό το κορίτσι.. η Σερσει χάρηκε για ποιο λόγο;; την ψιλολυπότανε και χάρηκε που τη γλύτωσε ή από περιφρόνηση δεν την ήθελε;; άντε θα φτάσει κι ο αγαπητικός τώρά όπου να ναι.. ο Τζέιμι.. αλήθεια ο μπαμπάς τα ξέρει αυτά που γίνονται στα κλειστά δωμάτια;; μου μπαγλαρώσανε το Τύριον το χρυσό μου.. άιντε τώρα ένα χρονο στο περίμενε.. ουφ..

Edited by lisa
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά όσο αφορά τις τιμές των ελληνικών βιβλίων και επειδή τυχαίνει να είμαι στον χώρο θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι παίζουν μεγάλο ρόλο τα δικαιώματα του βιβλίου, οι μισθοί των μεταφραστών, επιμελητών κλπ και ιδιαίτερα σημαντικό είναι το τιράζ (αντίτυπα) που θα εκδοθεί το βιβλίο.όσα περισσότερα τόσο φθηνότερο το βιβλίο.και επειδή στον χώρο του βιβλίου η πώληση στο βιβλιοπωλείο δεν είναι "καθαρή" καθώς υπάρχουν επιστροφές, παρακαταθήκες κλπ και το να βγει μεγάλο τιράζ είναι επένδυση που έχει μεγάλο ρίσκο.Δεν πρόκειται περί κερδοσκοπίας, όλοι προσπαθούμε να βγει όσο πιο φθηνό γίνεται.εξάλλου αν είναι φθηνό το αγοράζουν περισσότεροι και έχουμε και εμείς δουλειά :-P . Πάντως όσο αφορά το GoT σε οποίον αρέσει η σειρά να διαβάσει τα βιβλία είτε ελληνικά είτε αγγλικά..ειδικά ο Τύριον είναι απολαυστικός
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο αφορά τις τιμές των ελληνικών βιβλίων και επειδή τυχαίνει να είμαι στον χώρο θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι παίζουν μεγάλο ρόλο τα δικαιώματα του βιβλίου, οι μισθοί των μεταφραστών, επιμελητών κλπ και ιδιαίτερα σημαντικό είναι το τιράζ (αντίτυπα) που θα εκδοθεί το βιβλίο.όσα περισσότερα τόσο φθηνότερο το βιβλίο.και επειδή στον χώρο του βιβλίου η πώληση στο βιβλιοπωλείο δεν είναι "καθαρή" καθώς υπάρχουν επιστροφές, παρακαταθήκες κλπ και το να βγει μεγάλο τιράζ είναι επένδυση που έχει μεγάλο ρίσκο.Δεν πρόκειται περί κερδοσκοπίας, όλοι προσπαθούμε να βγει όσο πιο φθηνό γίνεται.εξάλλου αν είναι φθηνό το αγοράζουν περισσότεροι και έχουμε και εμείς δουλειά :-P . Πάντως όσο αφορά το GoT σε οποίον αρέσει η σειρά να διαβάσει τα βιβλία είτε ελληνικά είτε αγγλικά..ειδικά ο Τύριον είναι απολαυστικός

 

Και είναι κατανοητό ότι κάπως έτσι οι τιμές παραμένουν στα ύψη, αλλά είναι επίσης κατανοητό γιατί όσοι από εμάς μπορούμε να διαβάσουμε ένα βιβλίο από το πρωτότυπο, θα επιλέξουμε να δώσουμε 50-60% λιγότερα χρήματα για να το αποκτήσουμε το βιβλίο στη γλώσσα που γράφτηκε από το να αγοράσουμε την ελληνική του έκδοση. Οι παρακαταθήκες και οι επιστροφές υπάρχουν παντού. Και υπήρχαν και στην Ελλάδα εδώ και χρόνια, δεν είναι νέα πολιτική. Οπότε δεν είναι πλέον δικαιολογία για να διατηρούν τις τιμές τους στα ύψη: ο κόσμος άλλαξε και κανείς δεν ενδιαφέρεται γιατί οι εκδοτικοί οίκοι αρνούνται πεισματικά να αλλάξουν μαζί του.

Αν θυμάμαι δε καλά από την εποχή μου στη λιανική, παρακαταθήκη σημαίνει εγώ σου δίνω το Χ βιβλίο για να πουλήσεις και αν το πουλήσεις βγάζω λεφτά αν όχι το παίρνω πίσω έπειτα από ένα χρονικό διάστημα και κάνω το ίδιο με κάποιο άλλο βιβλιοπωλείο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό επηρεάζει ΤΟΣΟ πολύ την τιμή και τη διατηρεί στα ύψη.

 

Πάντως ας μη γελιόμαστε, αν μπορούμε να διαβάσουμε και να κατανοήσουμε πλήρως και με ευκολία - χωρίς αυτό δηλαδή να γίνεται σαν εργασία φροντιστηρίου, με λεξικά κτλ - ένα βιβλίο π.χ. στα αγγλικά δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος για να επιλέξουμε να το αποκτήσουμε ακριβότερο, μεταφρασμένο σε μια άλλη γλώσσα (έστω και αν είναι η μητρική μας) στην οποία περίπτωση όσο καλά και αν έχει γίνει η μετάφραση πάντα θα "χάνει", απλά για να στηρίξουμε την ελληνική αγορά.

 

Πριν λίγο καιρό ήθελα να αγοράσω για ένα φίλο στα ελληνικά το Game of Thrones. Έριξα λοιπόν μια ματιά και είδα ότι στα βιβλιοπωλεία το είχε παντού πάνω από 25 ευρώ, αλλά ας πάρουμε για παράδειγμα την φθηνότερη τρέχουσα τιμή στο skroutz μιας και συγκρίνουμε με βιβλία που θα μας στείλουν από εξωτερικό με ταχυδρομείο κτλ. Στο skroutz λοιπόν το πιο φθηνό είναι στα 29,21 ευρώ (με μεταφορικά) από το books2u.

Aντίστοιχα, στα αγγλικά, με μια γρήγορη αναζήτηση στα site που θεωρώ φθηνότερα, βρήκα την ίδια ακριβώς έκδοση στα 7,34 ευρώ (με δωρεάν μεταφορικά) από το bookdepository.co.uk.

 

Στη συγκεκριμένη λοιπόν περίπτωση δε μιλάμε απλά για υψηλότερη τιμή. Μιλάμε για πάνω από 4 φορές επάνω η τιμή για το ίδιο ακριβώς βιβλίο. Ποιός νοήμον άνθρωπος που ξέρει καλά αγγλικά θα πάρει την ελληνική έκδοση και γιατί;

 

Πέρα από τα θέματα του βιβλίου στην Ελλάδα και το γεγονός πως είμαστε μια χώρα με σχετικά περιορισμένη αγορά, νομίζω πως έχει έρθει η ώρα να βάλουν οι εκδοτικοί οίκοι και τα καταστήματα από κοινού νερό στο κρασί τους, να καταλάβουν ότι τα χρόνια που ο κόσμος έδινε ένα μεροκάματο για ένα βιβλίο έφυγαν ανεπιστρεπτί και να σταματήσουν πια αυτή τη χαζή "απόδοση" του βιβλίου με διαφορετικά εξώφυλλα, ημι-hardcover αίσθηση και καλής ποιότητας χαρτί λες και πρόκειται για το Ευαγγέλιο, με σκοπό να μας ρίχνουν στάχτη στα μάτια όταν ρωτάμε γιατί είναι τόσο εξωφρενικές οι διαφορές στις τιμές.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες για την παρακαταθήκη αλλά για να βγουν τα έξοδα ενός βιβλίου πρέπει να πωληθεί.αν ο βιβλιοπώλης δεν το πουλήσει και το επιστρέψει ο εκδότης και έσοδα δεν έχει και το breakeven του βιβλίου δεν έχει γίνει, οπότε έχει αρνητικό πρόσημο και έχει έξοδα για την αποθήκευση του.επίσης να αναφέρω ότι η τιμή σε ένα βιβλίο δεν γίνεται να αλλάξει πριν περάσει διάστημα 2 χρόνων οπότε ένα καινούργιο βιβλίο που έχει επιτυχία και συνεπώς θα επανεκδοθεί και σε 2η έκδοση δεν γίνεται να αλλάξει τιμή.στα αγγλικά είναι λογικό να έχει καλύτερη τιμή γιατί ενώ εδώ η πρώτη έκδοση του GoT θα βγει στα 5000 κομμάτια εκεί θα βγει σε εκατομμύριο κάτι που σημαίνει καλύτερη τιμή στην εκτύπωση και λιγότερο κόστος παραγωγής.προς θεού δεν είναι ότι κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, δεν διαφωνώ ότι στην μνημονιακή Ελλάδα 25 ευρώ είναι πολλά αλλά δεν είναι όλα τόσο απλά όσο δείχνουν
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες για την παρακαταθήκη αλλά για να βγουν τα έξοδα ενός βιβλίου πρέπει να πωληθεί.αν ο βιβλιοπώλης δεν το πουλήσει και το επιστρέψει ο εκδότης και έσοδα δεν έχει και το breakeven του βιβλίου δεν έχει γίνει, οπότε έχει αρνητικό πρόσημο και έχει έξοδα για την αποθήκευση του.επίσης να αναφέρω ότι η τιμή σε ένα βιβλίο δεν γίνεται να αλλάξει πριν περάσει διάστημα 2 χρόνων οπότε ένα καινούργιο βιβλίο που έχει επιτυχία και συνεπώς θα επανεκδοθεί και σε 2η έκδοση δεν γίνεται να αλλάξει τιμή.στα αγγλικά είναι λογικό να έχει καλύτερη τιμή γιατί ενώ εδώ η πρώτη έκδοση του GoT θα βγει στα 5000 κομμάτια εκεί θα βγει σε εκατομμύριο κάτι που σημαίνει καλύτερη τιμή στην εκτύπωση και λιγότερο κόστος παραγωγής.προς θεού δεν είναι ότι κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, δεν διαφωνώ ότι στην μνημονιακή Ελλάδα 25 ευρώ είναι πολλά αλλά δεν είναι όλα τόσο απλά όσο δείχνουν

 

Ναι, εννοείται πως για να έχει έσοδα ή κέρδος και το βιβλιοπωλείο και ο εκδοτικός οίκος πρέπει να πουληθεί το βιβλίο.

Αλλά βασικά περισσότερο το βιβλιοπωλείο είναι αυτό που "ζημιώνεται" γιατί ο εκδοτικός οίκος θα έχει τη δυνατότητα να το πάρει πίσω και να το στείλει αλλού. Συν του ότι είναι ουσιαστικά σα να έχει δωρεάν αποθήκευση για ένα χρονικό διάστημα, με την πιθανότητα πάντα να πουληθεί το βιβλίο και να έχει κέρδος.

 

Αυτό για τα δύο χρόνια το ξέρω και ισχύει όντως, αλλά νομίζω πως είναι ένα ηλίθιος νόμος που δε λειτουργεί όπως είχε σκεφτεί (φαντάζομαι) ο νομοθέτης. Λογικά, το σκεπτικό ήταν να προστατευθούν τα μικρά βιβλιοπωλεία από αθέμιτο ανταγωνισμό και ίσως και το να μην είναι οι τιμές στα ύψη, αλλά τελικά το αποτέλεσμα είναι οι τιμές να ξεκινάνε από τα ύψη και να παραμένουν εκεί μέχρι το βιβλίο πλέον να είναι πολύ παλιό. Όχι ότι το βιβλίο χάνει ποτέ την αξία του, όπως π.χ. ένα τεχνολογικό προϊόν, αλλά όσο να'ναι η αγορά του βιβλίου μοιάζει με όλες τις υπόλοιπες αγορες: τα προϊόντα πουλάνε πολύ όσο υπάρχει συζήτηση γύρω από αυτά, δηλαδή στην αρχή της κυκλοφορίας τους.

 

Το φαντάζομαι επίσης ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο φαίνονται, τα έχω δει άλλωστε και εγώ εκ των έσω. Αυτό όμως που ανέφερα και παραπάνω, είναι το γιατί οι εκδοτικοί οίκοι προτιμούν να χάνουν αναγνώστες από το απλά να μειώνουν το κόστος των βιβλίων τους. Και ξαναναφέρω το γεγονός πως φτιάχνουν νέα εξώφυλλα για τις ελληνικές εκδόσεις (πράγμα που ανέκαθεν με εκνεύριζε γιατί προσωπικά το θεωρώ ασέβεια προς το δημιουργό που επέλεξε το συγκεκριμένο εξώφυλλο για το έργο του), χρησιμοποιούν πολύ καλής ποιότητας χαρτί χωρίς λόγο, τα εξώφυλλα εκτός από διαφορετικά είναι και κάτι ανάμεσα σε hardcover και paperback - αλλά όχι φτηνά αρκετά για να ρίχνουν την τελική τιμή του βιβλίου στα επίπεδα ενός paperback. Ξέρω ότι κυκλοφορούν βιβλία και σε paperback στην Ελλάδα (η Bell αν θυμάμαι καλά το κάνει χρόνια) αλλά είναι συνήθως αυτά που κανείς δεν περιμένει να κάνουν ιδιαίτερη επιτυχία.

 

Υπάρχει η ανόητη λογική στο μυαλό του Έλληνα πως paperback είναι τα φτηνιάρικα βιβλία με ρομάντζα (άρλεκιν) ή βιβλία που είναι πιο παλιά και από τη Βίβλο. Και αντί οι εκδοτικοί οίκοι να μας "εκπαιδεύσουν" ώστε να καταλάβουμε πως αυτό δεν ισχύει, συνεχίζουν να παίζουν το παιχνίδι του βιβλίου η ποιότητα του οποίου κρίνεται από το εξώφυλλο, ενώ θα μπορούσαν να είχαν α) μειώσει το κόστος του, β) μειώσει τις τιμές τους και γ) αυξήσει τις πωλήσεις τους. Αλλά, πώς να πουλήσεις 20+ ευρώ ένα βιβλίο που είναι σε paperback, σωστά; ;)

 

Προσωπικά όμως, και το κλείνω εδώ, πιστεύω πως απλά επιθυμούν να αισχροκερδούν.

Και θα δώσω ένα ακόμα παράδειγμα:

 

Η e-book έκδοση της τριλογίας Millennium του Stieg Larsson (The Girl with the Dragon Tattoo, The Girl Who Played with Fire, The Girl Who Kicked the Hornets' Nest) στα αγγλικά κοστίζει στο iTunes Store 5,99 ευρώ το βιβλίο. Οι αντίστοιχες ελληνικές εκδόσεις κοστίζουν 14,99 ευρώ η κάθε μία.

14,99 - 5,99 = 9 ευρώ διαφορά και τώρα δεν υπάρχουν παρακαταθήκες, έξοδα εκτύπωσης, βιβλιοδεσίας, μεταφοράς, επιστροφές, κακέκτυπα, περαιτέρω πληρωμή για τον μεταφραστή ή τον σχεδιαστή του εξωφύλλου.

 

Final word λοιπόν, υπάρχουν τρόποι να γίνει το βιβλίο πιο προσβάσιμο. Οι ελληνικοί εκδοτικοί οίκοι όμως επιμένουν πεισματικά να σκέφτονται όπως σκέφτονταν όταν ο μέσος Έλληνας δε θα σκεφτόταν καν τα 20-30 ευρώ για να αγοράσει ένα βιβλίο - αν υποθέσουμε ότι υπήρξαν ποτέ τέτοιες περίοδοι. Το ξέρω πως δεν είναι το ίδιο το μέγεθος του κοινού και πως οι εκδοτικοί οίκοι πρέπει κάπως να βγάλουν λεφτά αλλά ο κλασικός ελληνικός τρόπος σκέψης "έλα να βγάλουμε όσα μπορούμε τώρα που κινείται και ποιός νοιάζεται για το μετά" πρέπει να σταματήσει να υφίσταται.

 

Sorry για το (σχεδόν) off topic.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιοπωλείο δεν ζημιώνεται γιατι παίρνει ένα εμπόρευμα χωρίς να το πλήρωσει και αν δεν το πουλήσει το επιστρέφει.Ο εκδοτίκος από την άλλη ναι μεν έχει την δυνατότητα να το πάει σε άλλο βιβλιοπωλείο αλλά σκέψου το εξής: Έστω ότι η πρώτη έκδοση ενός βιβλίου είναι 5000 κομμάτια.Από πέντε να μοιράσεις σε καθε βιβλιοπωλείο και να πείς ότι θα κρατήσεις και 1000 στην αποθήκη θες 800 βιβλιοπωλεία.Ναι μεν τα βιβλιοπώλεια στην Ελλάδα μπόρει να είναι περισσότερα αλλά σκέψου πόσα από αυτα είναι βιβλιοπωλεία και όχι χαρτοπωλεία και πόσα δεν είναι επίφοβα οικονομικά.Οπότε δεν ισχύει η πολυτέλεια τόσο του να το δώσεις αλλού.Και ας υποθέσουμε ότι ένα βιβλίο πουλάει έχει καλώς.Αν δεν πουλήσει και σκάνε 5άδες και 4άδες πίσω?Όσο αφορά το χαρτί με βρίσκεις αντίθετο.Εγώ προσωπικά όταν διαβάζω ένα βιβλίο θέλω να το βάζω στην βιβλιοθήκη μου.Ένα βιβλίο με φθήνο χαρτί/εξώφυλλο όσο και να το προσέξεις φθείρεται και γίνεται χάλια.Όσο αφορά τα ebooks δεν έχω άποψη και ίσως τείνω να συμφωνήσω μάζι σου.Εν κατακλείδι επαναλαμβάνω ότι ένα βιβλίο 25 ευρώ δεν είναι φθηνό και ιδιαίτερα αύτη την εποχή,πόσο μάλλον αν το ακολούθουν αλλα 6 τέτοια όπως στο GoT αλλα διαφώνω οτι είναι και αποτέλεσμα αισχροκέρδιας.Από την άλλη όμως επειδή οι Ελληνικοί εκδοτικοί δεν είναι πολυεθνικές και το κοινο τους είναι αποκλειστικά Έλληνες, θεωρώ οτι είναι καλό για οποιαδήποτε παρατήρηση/διαμαρτυρία να απευθυνόμαστε στους ίδιους (τα social networks είναι ένας καλός τρόπος).Ένα άτομο δεν αλλάζει κάτι αλλά 100 μπορούν να κάνουν πολλά μερικές φορές :)
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ περιμένω πως κ πως να ξεκινήσουν τα vampire diaries, once upon a time, fringe... Για το Game of thrones δε μιλάω καν γιατί έχουμε πολύ ακόμα..Ήδη ευτυχώς ξεκίνησαν το Grimm και το Haven αλλιώς θα πέθαινα από βαρεμάρα. Ήδη τελείωσα την τελευταία σεζόν True Blood που δεν έμεινα κ πολύ ευχαριστημένη διότι το έχουν τραβήξει πολύ κ δεν έπρεπε. Καλό και μυστηριώδες ήταν το Touch και το Secret circle αλλά δυστυχώς το δεύτερο διακόπηκε λόγω budget. Για Terra Nova ξέρει κάνεις αν θα συνεχιστεί;;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σειρά είναι και από ότι έχω διαβάσει είναι από τον δημιουργό του Social Network. Γενικά περιμένω πως και πως να ξεκινήσει αυτό και το game of thrones.

Θα το έχει πάλι όπως πέρσι η νόβα, μια μέρα μετά την μετάδοση στην Αμερική?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν υπάρχουν πουθενά ελληνικοί υπότιτλοι για το lying game? pleaseeeeeeeeeeeeeeeee

Προφανως δεν έχει ασχοληθεί κάποιος να μεταφράσει τη σειρά...Μόνο για το 1ο επεισόδιο βλέπω ότι υπάρχει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το τελευταιο επεισοδιο του spartacus, πραγματικα πολύ καλο !

 

ΥΓ, 27 και σημερα για νεο game of thrones !!!

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εννοειται πως το περιμενουμε! Τελειωνει το walking dead και ξεκιναει το got

Ειναι να μη χαιρεσαι? :D

 

Εγώ θα χαρώ παραπάνω στην 4η σαιζόν που θα εμφανιστεί ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες των βιβλίων (Oberyn Martell)

Link to comment
Share on other sites

θα το έχει η Nova πάλι όπως και πέρσυ?

 

Θα το έχει σίγουρα το τορρεντάδικο της γειτονιάς σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχει σίγουρα το τορρεντάδικο της γειτονιάς σου.

 

Θα χτυπήσει νέα ρεκόρ πιστεύω..!

http://torrentfreak.com/game-of-thrones-most-pirated-tv-show-of-2012-121223/

 

15 και σήμερα..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Όσα και στις άλλες σεζόν μόνο που θα είναι 5'μεγαλύτερα
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Όσα και στις άλλες σεζόν μόνο που θα είναι 5'μεγαλύτερα

 

κέρδος είναι και αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...