Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά έφτασε το κατάστημα των ΕΛΤΑ αλλά εγώ λείπω!! έκανα αίτηση ανακατεύθυνσης σε άλλα ΕΛΤΑ !

 

Τελικά πόσες μέρες έκανε σύνολο από την ημέρα της παραγγελίας μέχρι και σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πόσες μέρες έκανε σύνολο από την ημέρα της παραγγελίας μέχρι και σήμερα;

 

από 11 Ιουλίου που μου δώσανε tracking number έφτασε 5 Αυγούστου στη πόλη και 6 Αυγούστου στο κατάστημα ΕΛΤΑ

 

βέβαια το σύστημα αναφέρει ότι έκανε 20 μέρες νομίζω ότι η 1η επαφή swewden post με το δέμα ήταν στις 16 με 19 Ιουλίου

 

Σήμερα πάντως το σύστημα αναφέρει ότι έφτασε εδώ και θα πάω να το παραλάβω...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

από 11 Ιουλίου που μου δώσανε tracking number έφτασε 5 Αυγούστου στη πόλη και 6 Αυγούστου στο κατάστημα ΕΛΤΑ

 

βέβαια το σύστημα αναφέρει ότι έκανε 20 μέρες νομίζω ότι η 1η επαφή swewden post με το δέμα ήταν στις 16 με 19 Ιουλίου

 

Σήμερα πάντως το σύστημα αναφέρει ότι έφτασε εδώ και θα πάω να το παραλάβω...

 

Αντε,με γεια σου ευχομαι.Εγω παλι το παρηγγειλα 18-7 μου εδωσαν tracking number στις 19-7 και απο τις 26-7 που πηρα και την τελευταια δεν ξαναεχω νεα.Ευελπιστω οτι μεχρι τον δεκαπενταυγουστο θα το εχω παραλαβει.

Σημερα βρισκομαι στην 14η εργασιμη μερα απο την ημερα που εφυγε απο εκει.

Για να δουμε λοιπον.

Παντως και παλι καλοριζικο και πες μας και εσυ γρηγορα εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντε,με γεια σου ευχομαι.Εγω παλι το παρηγγειλα 18-7 μου εδωσαν tracking number στις 19-7 και απο τις 26-7 που πηρα και την τελευταια δεν ξαναεχω νεα.Ευελπιστω οτι μεχρι τον δεκαπενταυγουστο θα το εχω παραλαβει.

Σημερα βρισκομαι στην 14η εργασιμη μερα απο την ημερα που εφυγε απο εκει.

Για να δουμε λοιπον.

Παντως και παλι καλοριζικο και πες μας και εσυ γρηγορα εντυπωσεις.

Ευχαριστώ είναι το 2ο talk 7x που παίρνω αφού το 1ο έσπασε λίγο

 

Είναι πολύ καλό διάβασε το αντίστοιχο thread

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,εκανα μια αγορα 2 tablet από το geekbuying την παρασκευη(15/8),είναι η πρωτη αγορα που κανω από το συγκεκριμενο κατάστημα και παρατηρησα ένα δυο πραγματα τα οποια μου φανηκαν καπως ξενα μιας και ως τωρα εχω κανει αγορα μονο από το to2c οι οποιες πηγαν εκπληκτικα καλα και οι 3.

Τα θεματα που μου φανηκαν καπως είναι τα εξης: α)Καταρχήν για να εχετε μια εικονα, πηρα τα συγκεκριμενα tablets (http://www.geekbuying.com/...GB-324638.html) ,οι απορειες που εχω είναι οι εξης ,τι σημαινει bulk order και γιατι θελει 3-7 εργασιμες το συγκεκριμενο κατάστημα για να στειλει την παρραγελια από την στιγμη που αναγραφει ότι εχει στοκ του εμπορεύματος? ακομα βλέποντας την παραγγελια μου παρατηρω ότι ως μεθοδο αποστολης γραφει απλα ένα by airmail Free Shipping,για ποιο λογο δεν γραφει συγκεκριμενα τον τροπο που θα αποσταλει? Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το banggood τεστάρει τα tablets πρίν τα στείλουν ?

Εγώ που τους ρώτησα, μου απάντησαν ότι τα ελέγχουν..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !

 

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την σύντομη εμπειρία μου με το GeekBuying.

 

Στις 6/12/2013 παραγγέλνω το tablet Cube U30GT2 στο διόλου ευκαταφρόνητο τίμημα των 210$, έχοντας διαβάσει τα καλά σχόλια στο φόρουμ κι αλλού και με κριτήριο τον λόγο ποιότητας/τιμής.

Παραλαμβάνω στις 8/1/2014 πολύ ευχαριστημένος για την άρτια συσκευασία.

Δυστυχώς άμεσα διαπιστώνω καμμένο pixel σχεδόν στο κέντρο της οθόνης, έχοντας κάνει σχετικά τεστ μήπως έχει "κολλήσει" και αναγκασμένος να αφαιρέσω και την 2η ζελατίνα για να είμαι σίγουρος.

Βγάζω φωτό και στέλνω εμαιλ στις 9/1 με ακριβή περιγραφή του προβλήματος.

Παίρνω διαφορετικές απαντήσεις από διαφορετικά άτομα ώσπου στις 8/2 το έχουν πλέον εντοπίσει πάνω στις φωτό και μου δίνουν εκπτωτικό κουπόνι 10$ για αγορές >50$ για να μην τους στείλω το tablet πίσω.

Στις 15/2 λαμβάνω και τον κωδικό του κουπονιού με διάρκεια χρήσης έως Aug 2014 κι ενώ στις 8/2 είχαν προτείνει έως May 2015.

 

Περίπου στις 15/6 το tablet έχει κολλήσει μόνιμα στο startup logo χωρίς να έχει προηγηθεί η παραμικρή βαριά χρήση αφού ήταν γενικά δύσχρηστο λόγω συχνών κολλημάτων και της εν γένει αργής συμπεριφοράς.

Στις 25/6 φεύγει με συστημένο και στις 30/6 είναι στο Πεκίνο.

Στις 16/7 μου απαντούν ότι το έχουν δεί στο τοπικό ταχυδρομείο και στις 17 & 25/7 ότι θα το στείλουν στο εργοστάσιο για επισκευή.

Τους έχω ζητήσει αρκετές φορές χρόνο αποκατάστασης και μου απαντούν γενικά και αόριστα "the China is wide" κι ότι το εργοστάσιο χρειάζεται 2-4 εβδομάδες και ότι έχει μεγάλο φόρτο στις επισκευές ήδη.

 

Ως προς το κόστος της επισκευής δηλώνουν ότι βάσει πολιτικής δεν θα αναλάβουν τα όποια ανταλλακτικά τυχόν απαιτηθούν κι ενώ στο http://www.geekbuying.com/help/customer_service/return_policy αναφέρεται ρητά :

4. Within 1 to 6 months: GKB & customer share (free repair warranty only)

Items should be returned by customers’ cost for free repair and GeekBuying will pay for shipping the repaired one to customers.

 

Σε 2 μηνύματά μου στο φόρουμ στις 8 & 10/7 για διευκρίνιση των όρων που αφορούν τις επισκευές απαντούν εντελώς τυπικά στις 11/7 αλλά επί της ουσίας δεν απάντησαν ποτέ.

Ίδιες είναι και οι απαντήσεις τους στα μεταξύ μας εμαιλ, πάντα καθησυχαστικές αλλά επί της ουσίας δεν δεσμεύονται ποτέ και για τίποτα.

 

Σας έχω κουράσει, το ξέρω. Μα προσέξτε καθώς όλα τα παραπάνω αφορούν το καλό σενάριο, δυστυχώς.

Γιατί το κακό σενάριο είναι αυτό που το εργοστάσιο θα κρίνει ότι η συσκευή δεν επισκευάζεται [*], οπότε το GeekBuying δηλώνει πως δεν φέρει καμμία απολύτως ευθύνη. Ίσως προσφέρει κάποια έκπτωση για τις επόμενες αγορές κι αυτό εάν το εγκρίνει ο manager.

[ * : γνωρίζει κανείς πώς μπορεί να ελεχθεί μία τέτοια απάντηση ; ]

 

Στο δια ταύτα, κατάφερα να περάσω το καλοκαίρι χωρίς tablet, μάλλον θετικό αφού αφιέρωσα τον ελεύθερο χρόνο μου εκεί που πραγματικά πρέπει.

Από την άλλη, το περίεργο και μάλλον αρνητικό είναι ότι η επιχείρηση με αυτό το after sales έχει σήμερα 77% ευχαριστημένους πελάτες στο φόρουμ.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας ... κι ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω ένα ταμπλετ για φίλο, για το παιδί του να παίζει παιχνίδια από το Google Play, με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

 

2πυρηνο η 4πυρηνο

7" ή 8"

2GB Ram

 

Εάν έχει κάποιος πάρει κάτι δοκιμασμένο, που να μην είχε προβλήματα, θα το εκτιμούσα να μου το πρότεινε....

 

Κόστος δεν μου είπε, αλλά εκτιμώ κάτι οικονομικό....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω ένα ταμπλετ για φίλο, για το παιδί του να παίζει παιχνίδια από το Google Play, με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

 

2πυρηνο η 4πυρηνο

7" ή 8"

2GB Ram

 

Εάν έχει κάποιος πάρει κάτι δοκιμασμένο, που να μην είχε προβλήματα, θα το εκτιμούσα να μου το πρότεινε....

 

Κόστος δεν μου είπε, αλλά εκτιμώ κάτι οικονομικό....

Πολύ καλό tablet είναι το cube talk x7 c4, πολύ φτηνό 4πυρηνο αλλά με 1GB ram, αλλά έχει καλή διαχείριση μνήμης.. Το κάνεις εύκολα root, μετά του περνάς μια 32 ή 16 sd class 10 και στην κάνει αυτόματα εσωτερική.. Έτσι θα μπορεί ο πιτσιρικάς να περνάει παρά πολλά παιχνίδια.. Για τα χρήματα του το tablet είναι αστεράκι.. Και δεν θα ξοδευτεί και ο άνθρωπος..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό tablet είναι το cube talk x7 c4, πολύ φτηνό 4πυρηνο αλλά με 1GB ram, αλλά έχει καλή διαχείριση μνήμης.. Το κάνεις εύκολα root, μετά του περνάς μια 32 ή 16 sd class 10 και στην κάνει αυτόματα εσωτερική.. Έτσι θα μπορεί ο πιτσιρικάς να περνάει παρά πολλά παιχνίδια.. Για τα χρήματα του το tablet είναι αστεράκι.. Και δεν θα ξοδευτεί και ο άνθρωπος..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... ..εννοείς αυτό

 

http://www.pandawill.com/cube-talk-7x-quad-core-tablet-pc-mtk8382-7-inch-android-42-ips-8gb-3g-wcmda-white-p88652.html

 

Εσύ το έχεις; Είσαι ευχαριστημένο ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... ..εννοείς αυτό

 

http://www.pandawill.com/cube-talk-7x-quad-core-tablet-pc-mtk8382-7-inch-android-42-ips-8gb-3g-wcmda-white-p88652.html

 

Εσύ το έχεις; Είσαι ευχαριστημένο ;

Ναι αυτό είναι.. Το πήρα από το banggood δώρο για την μάνα μου..το έχει πιο φτηνά εκεί.. Έχει και δικό του θέμα το tablet εδώ στο forum..έχω γράψει και τις εντυπώσεις μου.. Άμα δεν σου κάνει κόπο μπες να δεις σχόλια.. Όλοι είναι ευχαριστημένοι που το έχουν πάρει.. Για φτηνή λύση είναι ότι καλύτερο και παίρνει και 2 κάρτες SIM..Εγώ θα το ξανά έπαιρνα πάντως ή για προσωπική χρήση ή για δώρο..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι.. Το πήρα από το banggood δώρο για την μάνα μου..το έχει πιο φτηνά εκεί.. Έχει και δικό του θέμα το tablet εδώ στο forum..έχω γράψει και τις εντυπώσεις μου.. Άμα δεν σου κάνει κόπο μπες να δεις σχόλια.. Όλοι είναι ευχαριστημένοι που το έχουν πάρει.. Για φτηνή λύση είναι ότι καλύτερο και παίρνει και 2 κάρτες SIM..Εγώ θα το ξανά έπαιρνα πάντως ή για προσωπική χρήση ή για δώρο..

 

Σε ευχαριστώ ξανά. .....αν μπορείς βάλε τα λινκ, από που το πήρες και το θέμα εδώ στο φόρουμ. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ξανά. .....αν μπορείς βάλε τα λινκ, από που το πήρες και το θέμα εδώ στο φόρουμ. ....

 

http://m.banggood.com/Cube-Talk-7X-MTK8382-Quad-core-7-Inch-1_3GHz-Android-4_2-Phone-Tablet-p-920517.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394690&page=7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! είμαι ανάμεσα στο Onda V989 και στο Cube Talk 9X

ποιο θα μου προτείνατε εσείς και γιατί; και αν έχετε να προτείνεται και κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα;

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

μάλλον είμαι σε λάθος θέμα!! συγνώμη!! πάω στο σωστό!!!

Edited by evoula_

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους. Παλιοτερα το θεωρουσα αρκετα καλο, αλλα προσφατα ειχαμε 3 διαδοχικα περιστατικα. Κι εγω και 2 φιλοι μου (Ανδρεας Ποικιλιδης & Χ"γεωργιου Νικος παραγγειλαμε μπαταριες, φακους και ταμπλετες και μας ηρθαν τελειως διαφορετικα υλικα και εννοειται πολυ κατωτερα αιας κ προδιαγραφων!!! Ενημερωσαμε με mail, service ticket, εχει περασει ενας μηνας κι αδιαφορουν χαρακτηριστικα!!!

 

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ DEAL EXTREME!!! (http://WWW.DX.COM) EINAI AΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!

 

Δειτε και τις αναφορες που ακομα εκρεμουν...

 

[ATTACH]49518[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει να σας στείλει συσκευή το κατάστημα από κίνα μέσω γερμανίας και μετά ελλάδα?

Αγόρασα ένα tablet από το banggood .. ενώ το προηγούμενο μου το είχαν στείλει μέσω σουηδίας..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! είμαι ανάμεσα στο Onda V989 και στο Cube Talk 9X

ποιο θα μου προτείνατε εσείς και γιατί; και αν έχετε να προτείνεται και κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα;

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

μάλλον είμαι σε λάθος θέμα!! συγνώμη!! πάω στο σωστό!!!

 

την ίδια απορία έχω ακριβώς και εγώ για επιλογη tablet !! ποιο είναι το σωστο μέρος να ποσταρουμε τέτοια ερωτήματα ?

Link to comment
Share on other sites

την ίδια απορία έχω ακριβώς και εγώ για επιλογη tablet !! ποιο είναι το σωστο μέρος να ποσταρουμε τέτοια ερωτήματα ?

 

Πχ εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319161

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να αγοράσω το συντομότερο δυνατό (σήμερα αν είναι δυνατο) ένα καλό κινέζικο τάμπλετ (γύρω στις 10 ίντσες), χωρίς πολύ ψάξιμο. Ποιο μου προτείνετε και απο ποιο μαγαζι; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής... για αγορά tablet απο banggood ακολουθούμε την ίδια διαδικασία όπως και στα κινητά στην αποστολή... δηλαδή μόνο singapore post??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by Superuser

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής... για αγορά tablet απο banggood ακολουθούμε την ίδια διαδικασία όπως και στα κινητά στην αποστολή... δηλαδή μόνο singapore post??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν χρειάζεται καμία διαδικασία.

Όταν δουν ότι η παραγγελία είναι για Ελλάδα ξέρουν πώς να τα στείλουν.

Edited by Superuser

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής... για αγορά tablet απο banggood ακολουθούμε την ίδια διαδικασία όπως και στα κινητά στην αποστολή... δηλαδή μόνο singapore post??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ναι το ιδιο ισχύει, καντε τους μια αναφορά για χαμηλή αξία και surface mail (sing post, swiss post, sweden post ktl) και εισαι οκ

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την γνωμη σας για ένα ταμπλετ το οποιο εχει θυρα εθερνετ , αν υπαρχει φθηνοτερο http://www.buysku.com/wholesale/flytouch-8-android-4-0-a10-1-5ghz-1gb-24gb-10-1-inch-resistive-screen-tablet-pc-with-wifi-gps-hdmi-camera-silver.html ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...