Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα η εθνοcash είναι Maestro. Δέχεται η paypal ή το Dealsprime κάρτες Maestro;

Για aliexpress ρώτησε. Το escrow παίρνει πολλά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ποιό από τα δύο καταστήματα θα λέγατε πως έχει το καλύτερο after sales;

- Merimobiles

- Banggood

 

Βλέπω ότι το Merimobiles φαίνεται να έχει επενδύσει περισσότερο στην υποστήριξη και την επικοινωνία με τους πελάτες και τους υποψήφιος πελάτες, καθώς υπάρχει σχεδόν 24 ώρες το 24ωρο κάποιος στο chat να απαντήσει στις απορίες σου.

Ωστόσο, το ότι απαντούν γρήγορα σε ερωτήσεις υποψήφιων πελατών, δεν σημαίνει ότι και η υποστήριξη που παρέχουν μετά την αγορά είναι αποτελεσματική ή ικανοποιητική...

 

Για πείτε γνώμες/εμπειρίες...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιό από τα δύο καταστήματα θα λέγατε πως έχει το καλύτερο after sales;

- Merimobiles

- Banggood

 

Βλέπω ότι το Merimobiles φαίνεται να έχει επενδύσει περισσότερο στην υποστήριξη και την επικοινωνία με τους πελάτες και τους υποψήφιος πελάτες, καθώς υπάρχει σχεδόν 24 ώρες το 24ωρο κάποιος στο chat να απαντήσει στις απορίες σου.

Ωστόσο, το ότι απαντούν γρήγορα σε ερωτήσεις υποψήφιων πελατών, δεν σημαίνει ότι και η υποστήριξη που παρέχουν μετά την αγορά είναι αποτελεσματική ή ικανοποιητική...

 

Για πείτε γνώμες/εμπειρίες...

Το Merimobiles είναι ανύπαρκτο στην εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

αυτό το σιτε που διαφημίζεται και στην αρχική σελίδα του φορουμ το ξέρουμε? όλα τα έχει πολύ φτηνότερα!!!!

 

 

http://www.ahappydeal.com/

 

Τί έχει φτηνότερα στις ταμπλέτες, θα μας τρελάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το pipomall? Εμφανίζεται ως επίσημος μεταπωλητής των προϊόντων της pipo, μάλιστα υπάρχει και σύνδεσμος προς αυτό το site από το επίσημο (αν δεν κάνω λάθος) ιστοχώρο της pipo, pipo.com. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει αξιοπιστία σε ό,τι αφορά το διαθέσιμο απόθεμα που παρουσιάζουν στα προϊόντα τους; Επίσης, αν η εξυπήρετηση πελατών απαντά με ειλικρίνεια σε ερωτήσεις όσον αφορά διαθεσιμότητα προϊόντων (χρωματισμών, εκδόσεων κ.ο.κ.). Τέλος, έχει κανείς εμπειρία με το after-sales του συγκεκριμένου eshop?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπερδεύτηκα. Το aliexpress εννοούσα.

στο aliexpress πληρώνεις με το escrow, κι υποστηρίζει mastercard, visa, maestro, τραπεζικη καταθεση, και πολλές άλλες μεθόδους πληρωμής

Έχει κανείς άποψη για το pipomall? Εμφανίζεται ως επίσημος μεταπωλητής των προϊόντων της pipo, μάλιστα υπάρχει και σύνδεσμος προς αυτό το site από το επίσημο (αν δεν κάνω λάθος) ιστοχώρο της pipo, pipo.com. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει αξιοπιστία σε ό,τι αφορά το διαθέσιμο απόθεμα που παρουσιάζουν στα προϊόντα τους; Επίσης, αν η εξυπήρετηση πελατών απαντά με ειλικρίνεια σε ερωτήσεις όσον αφορά διαθεσιμότητα προϊόντων (χρωματισμών, εκδόσεων κ.ο.κ.). Τέλος, έχει κανείς εμπειρία με το after-sales του συγκεκριμένου eshop?

μακρυά

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα ταμπλετ 10αρι γυρο στα 150ε για ενα φιλο

Ειδα ενα cube και ενα-δυο ramos σε αυτα τα λεφτα, ποιο λετε να προτημισω?

Οι απαιτησεις ειναι μικρες φατσοβιβλιο με κανα παιχνιδι του, ιντερνετ και στοιχιμα :lol:

 

Τι λετε για αυτο http://www.geekbuying.com/item/Cube-U30GT1-10-1-inch-Quad-Core-RK3188-Android-4-1-Capacitive-Touch-Screen-1280-800-1GB-RAM-16GB-BT-Tablet-PC-315355.html

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; Για ποιο λόγο;

καταρχάς ειν ακριβότερο απ άλλα γνωστα μαγαζιά, γιατι ν ασχοληθείς μ εναν που το παίζει δήθεν επίσημος reseller;

καλό ειναι, αν εξαιρέσεις το θεματάκι με το wifi που χει και το U30GT2, αλλα διορθώνεται αν έχεις λίγο μεράκι
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το pipomall ειναι πραγματικα της πιπο δεν ειναι απο τους αλλους τους απατεωνες που φτιαχνουν σαιτ με παραπλησια ονοματα των κατασκευαστων για να "ψαρευουν" πελατεια.

Και ειναι και πανακριβο αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ειν ακριβότερο απ άλλα γνωστα μαγαζιά, γιατι ν ασχοληθείς μ εναν που το παίζει δήθεν επίσημος reseller;

 

Συμφωνώ μαζί σου gerstavros. Είναι όμως το μοναδικό eshop που φαίνεται πως έχει διαθεσιμότητα σε προϊόντα τα οποία δεν τα βρίσκεις αλλού σήμερα. Γνωρίζεις κάτι σε σχέση με την αξιοπιστία τους; Αυτοί ισχυρίζονται ότι διαθέτουν το προϊόν, ενώ δν το βρίσκεις πουθενά αλλού... Κατά τα άλλα είμαι διατεθειμένος να πληρώσω 20-30$ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλό ειναι, αν εξαιρέσεις το θεματάκι με το wifi που χει και το U30GT2, αλλα διορθώνεται αν έχεις λίγο μεράκι

 

Δηλαδη τι θεμα εχει και πως λυνεται γιατι το θελω για ενα φιλο αλλα εγω θα την πληρωσω τη νυφη :D

Link to comment
Share on other sites

Το dealsprime μεςω dispute στο paypal δεν δέχτηκε το αίτημα μου για refund.. Τώρα τι κάνω;

Να κάνω claim στο paypal;

 

Το έχεις στείλει πίσω; Αν ναι και έχεις αποδεικτικό αποστολής κατευθείαν claim.

Διαφορετικά πάλι claim και εξηγείς τους λόγους.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το dealsprime μεςω dispute στο paypal δεν δέχτηκε το αίτημα μου για refund.. Τώρα τι κάνω;

Να κάνω claim στο paypal;

 

Εννοειται πως δεν θα δεχοταν , αφου το αναφερουν ρητα στη σελιδα τους οτι δεν κανουν refund για κανενα λογο .

Εμενα μου εστειλαν λαθος πιπο (PRO αντι για MAX) και ακομα δεν εχω συννενοηθει . Βεβαια εχω κανει claim και εχει αναλαβει το paypal .

Το ζητημα ειναι οτι το εχουν παραλαβει απο την προηγουμενη Τεταρτη οπως δειχνει το tracking αλλα το paypal κοιμαται τον υπνο του δικαιου ...

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στείλει πίσω; Αν ναι και έχεις αποδεικτικό αποστολής κατευθείαν claim.

Διαφορετικά πάλι claim και εξηγείς τους λόγους.

 

 

Εννοειται πως δεν θα δεχοταν , αφου το αναφερουν ρητα στη σελιδα τους οτι δεν κανουν refund για κανενα λογο .

Εμενα μου εστειλαν λαθος πιπο (PRO αντι για MAX) και ακομα δεν εχω συννενοηθει . Βεβαια εχω κανει claim και εχει αναλαβει το paypal .

Το ζητημα ειναι οτι το εχουν παραλαβει απο την προηγουμενη Τεταρτη οπως δειχνει το tracking αλλα το paypal κοιμαται τον υπνο του δικαιου ...

 

Αρα το στέλνω πρώτα πίσω με tracking number και μετα κανώ claim;

 

Δεν πρέπει ομως να κάνω RMA για να το στειλω πισω ή κατι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αρα το στέλνω πρώτα πίσω με tracking number και μετα κανώ claim;

 

Δεν πρέπει ομως να κάνω RMA για να το στειλω πισω ή κατι τέτοιο;

 

Κάνε claim και όταν το paypal σου ζητήσει tracking id, τους το δίνεις και αναλαμβάνουν αυτοί να πάρουν τα χρήματα από τον πωλητή.

 

Αυτό είχα κάνει εγώ με έναν Γερμανό πωλητή που ενώ του είχα στείλει πίσω το αντικείμενο - και ενώ ήμουν σε κατάσταση dispute - δεν απαντούσε ακόμα και όταν το αντικείμενο είχε φθάσει Γερμανία και είχε παραδοθεί. Έκανα claim, το paypal απάντησε ζητώντας να το στείλω πίσω και να τους δώσω tracking. Το εκπληκτικό είναι η ταχύτητα του paypal: ζητούν tracking, το δίνω μαζί με σκαναρισμενη την αποδειξη των ΕΛΤΑ, τους αναφέρω ότι έχει φθάσει και σε 5 λεπτά ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ τα χρήματα είχαν μπει από αυτούς στο λογαριασμό μου.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Pipomall βλέπω να είναι από τα μοναδικά πλέον που έχουν το Μ6 (όχι pro) διαθέσιμο, αλλά φοβάμαι να το παραγγείλω, γιατί αν έχει πρόβλημα βλέπω να καταλήγουμε αναγκαστικά στο m6pro. Οπότε τώρα τι κάνουμε; Ποιο άλλο μοντέλο συγκρίνεται με το m6 ;;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εγω μια απο τα ιδια..Φυσικα και δεν δεχεται το dealsprime να σου δωσει τα λεφτα πισω.Εκανα και εγω claim μιας και απο τις 8 τουμηνα φαινεται να εχει παραδοθει μετα απο 10 μερες καθυστερηση και ακομα ισχυριεται οτι δεν το εχειο παραλαβει..Υποψιν οτι θα χρειαστει 10 μερες απο τοτε που κανεις claim και ειναι το περιθωριου που δινουν στον πωλητη να ερθει σε επιθκοινωνια με το paypal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...