Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από aliexpress είναι πιο αξιόπιστο από το dealsprime?

 

To aliexpress δεν είναι ένα κατάστημα, όπως είναι το dealsprime. Είναι ένα portal αγοραπωλησιών, αντίστοιχο του eBay.

Έχεις κάποιον συγκεκριμένο πωλητή/κατάστημα από aliexpress υπόψη;

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To aliexpress δεν είναι ένα κατάστημα, όπως είναι το dealsprime. Είναι ένα portal αγοραπωλησιών, αντίστοιχο του eBay.

Έχεις κάποιον συγκεκριμένο πωλητή/κατάστημα από aliexpress υπόψη;

To Aliexpress ειναι "υποκαταστημα" του Alibaba. Πως ειναι αγοραπωλησιων; κανουν δημοπρασιες; δε νομιζω! παντως αυτοαποκαλουνται "sellers"

Mε τον Avery συνεννοουμαι και εξυπηρετουμαι περιφημα σχεδον. http://www.aliexpress.com/store/613804

Link to comment
Share on other sites

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Hi Justin i made this order:#3067997

you sent email with the details

but i cannot see the order in "my recent orders"

Why that?

Thanks

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πωλητες φαινονται ενταξει ειδικα ο 2ος ειναι απο τους "μεγαλους" του αλι.

Ναι το hongkong post ειναι σαφως καλυτερο απο το china post μεχρι 4-5$ παραπανω τα αξιζει αλλα ως εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός λέει τίποτα;

Το έχει και πιο φθηνό από τους άλλους

 

http://www.aliexpress.com/item/PIPO-M6-3G-tablet-pc-9-7-inch-Retina-2048x1536-Quad-core-RK3188-1-6GHz-5/1049543729.html

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Hi Justin i made this order:#3067997

you sent email with the details

but i cannot see the order in "my recent orders"

Why that?

Thanks

 

Please give me your Geekbuying account (by PM), then I can attach your order with your account.

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένας κωδικός για merimobiles?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Hello,

Concerning model Cube U30GT2 quad core I have a few questions.

1) you had it in price 240+$ and now it's at 260$. Can you give me the better price again ? Most other sites have it cheaper.

2) Registered Airmail is with which shipping company? I prefer Singapore post

3) Is it in stock?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Hello,

Concerning model Cube U30GT2 quad core I have a few questions.

1) you had it in price 240+$ and now it's at 260$. Can you give me the better price again ? Most other sites have it cheaper.

2) Registered Airmail is with which shipping company? I prefer Singapore post

3) Is it in stock?

 

Yes, this tablet is in stock right now, and for the registered airmail, we will choose Singapore post in general.

 

Hi Justin, Hello I have done an order yesterday 05/08/2013 and my order number is 3069300, when I put it on http://www.geekbuying.com/trackorder it does displays this message

Important Messages

The order number and email combination is not in our records

 

I can see in my resent orders that this order is active and on the status it says that the Payment Confirmed(Processing)

I have email the service@geekbuying.com about this problem and I have not received an answer also I have email them yesterday to inform them that I want to dispatch with singapore post.

 

Hi, Did you used the registered email to track the order? In general, you will receive an email with tracking number when your order is shipped out, and then you can use the track number to track your order here: http://www.17track.net/index_en.shtml

 

And in general, your order will be shipped by Singapore post.

Sometimes, there will be a little delay for our customer service to reply emails, but they will reply mails as soon as possible. If you have any urgency problems, you should use Live Chat.

Edited by navi55

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το παρακάτω τηλέφωνο http://www.antelife.com/jiayu-g4-android-4-2-quad-core-3g-smart-phone-with-mtk6589t-1-5ghz-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-1gb-large-battery-black.html

την Κυριακή 4/8/13 από το antelife.com. Ενώ ήρθε το mail από το paypal για την πληρωμή, η παραγγελία δεν φαίνονταν στο site του antelife.com. Σύμφωνα με το site υποτίθεται ότι θα το έστελνε σε 24 ώρες.

Έστειλα mail αλλά δεν πήρα απάντηση.

Προσπάθησα μέσω του chat και κάποια στιγμή την Τρίτη μίλησα με κάποιον-α. Είπε ότι θα το φροντίσει αλλά δεν έχει γίνει τίποτε.

 

Ανησυχώ διότι δεν απαντούν στα email και το chat είναι μονίμως κατεβασμένο ή εάν λειτουργεί είναι μονίμως με μία γραμμή και αυτή απασχολημένη.

 

 

Τροποποίηση 13:30

Πριν από λίγο μπόρεσα να μιλήσω μαζί τους στο Facebook.

Άρχισαν τις δικαιολογίες αλλά τους ξεκαθάρισα ότι δεν τους έχω πλέον εμπιστοσύνη και θέλω πίσω τα χρήματά μου.

Εάν χρειάζεται να κάνω τάμα για να επικοινωνήσω μαζί τους, να μου λείπει.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Hi Justin,

 

What about the custom tax in UK? I live in Manchester and want to order one of m7 pro 3g or m9 pro 3g.

 

Is the Wi-Fi signal on these two devices strong? Is it better than smartphones?

 

Do you have any discount coupon for any of these tablets?

 

Cheers mate!

Link to comment
Share on other sites

I have orders from 29/7 and still not send the tablets pipo m9 3g gps 1920x1200, final acceptance from the factory; you told us that you will have it last weekend, after you told me you'll have it this weekend. eventually or not you; if you have to cancel my order because we seem to be fooling
Link to comment
Share on other sites

I have orders from 29/7 and still not send the tablets pipo m9 3g gps 1920x1200, final acceptance from the factory; you told us that you will have it last weekend, after you told me you'll have it this weekend. eventually or not you; if you have to cancel my order because we seem to be fooling

 

Διάβασε τις κριτικές παρακάτω και πράξε όπως καταλαβαίνεις.

http://www.webutation.net/go/review/geekbuying.com?req=chrome

 

Εγώ βρήκα το παραπάνω site αξιολόγησης όταν είχα ένα θέμα με το antelife.com.

Άν και έγραφαν ότι το προϊόν που παρήγγειλα θα το έστελναν σε 24 ώρες, τρεις ημέρες μετά δεν το είχαν πράξει και υπήρχε πρόβλημα στην επικοινωνία μαζί τους.

Διάβασα τις κριτικές, και ακύρωσα την παραγγελία.

Τα χρήματά μου τα πήρα με dispute στο paypal, μιας και στις εκκλήσεις μου για επιστροφή χρημάτων κάνανε τους Κινέζους.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις κριτικές παρακάτω και πράξε όπως καταλαβαίνεις.

http://www.webutation.net/go/review/geekbuying.com?req=chrome

 

Εγώ βρήκα το παραπάνω site αξιολόγησης όταν είχα ένα θέμα με το antelife.com.

Άν και έγραφαν ότι το προϊόν που παρήγγειλα θα το έστελναν σε 24 ώρες, τρεις ημέρες μετά δεν το είχαν πράξει και υπήρχε πρόβλημα στην επικοινωνία μαζί τους.

Διάβασα τις κριτικές, και ακύρωσα την παραγγελία.

Τα χρήματά μου τα πήρα με dispute στο paypal, μιας και στις εκκλήσεις μου για επιστροφή χρημάτων κάνανε τους Κινέζους.

Πως κάνω dispute?δε ξερω το το τροπο και αν κάνω σε πόσες μέρες επιστρέφουν τα χρήματα?

Θα περιμενω μέχρι αύριο να μου απαντήσουν και μετά θα πράξω ανάλογα

Μας έχουν στο παραμύθι νομίζω αλλά από οτι φαίνεται θα παραγγείλω από άλλου

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω dispute?δε ξερω το το τροπο και αν κάνω σε πόσες μέρες επιστρέφουν τα χρήματα?

Θα περιμενω μέχρι αύριο να μου απαντήσουν και μετά θα πράξω ανάλογα

Μας έχουν στο παραμύθι νομίζω αλλά από οτι φαίνεται θα παραγγείλω από άλλου

 

Στην δική σου περίπτωση δεν υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας. Εγώ έστελνα email αλλά δεν έπαιρνα απάντηση.

Γράψε τους να σου δώσουν ημερομηνία αποστολής της παραγγελίας σου και εάν δεν σε ικανοποιεί ζήτα να σου επιστρέψουν τα χρήματά σου.

Για να γίνουν μέλη στο myphone σημαίνει ότι ενδιαφέρονται για την καλή τους φήμη και δεν θα σε κοροϊδέψουν. Είναι δεδομένο ότι εάν κοροϊδέψουν κάποιον από εμάς δεν πρόκειται να δουν άλλη παραγγελία από εδώ.

 

Εγώ για το antelife, άνοιξα dispute στο paypal αναγράφοντας το πρόβλημα και ταυτόχρονα άρχισα να ζητώ επίμονα τα χρήματά μου στο site τους στο facebook.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Στην δική σου περίπτωση δεν υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας. Εγώ έστελνα email αλλά δεν έπαιρνα απάντηση.

Γράψε τους να σου δώσουν ημερομηνία αποστολής της παραγγελίας σου και εάν δεν σε ικανοποιεί ζήτα να σου επιστρέψουν τα χρήματά σου.

Για να γίνουν μέλη στο myphone σημαίνει ότι ενδιαφέρονται για την καλή τους φήμη και δεν θα σε κοροϊδέψουν. Είναι δεδομένο ότι εάν κοροϊδέψουν κάποιον από εμάς δεν πρόκειται να δουν άλλη παραγγελία από εδώ.

 

Εγώ για το antelife, άνοιξα dispute στο paypal αναγράφοντας το πρόβλημα και ταυτόχρονα άρχισα να ζητώ επίμονα τα χρήματά μου στο site τους στο facebook.

Απο επικοινωνία δεν υπάρχει πρόβλημα μου απαντούν δεν έχω παράπονο αλλά το θέμα ειναι οτι μου λένε το επόμενο σάββσυγκυριακό κ μετά παλι το επόμενο και δεν δίνουν κάποια ημερομηνία να ξερω.

Ένα άλλο που παρατήρησα ειναι οτι τα 309$ αντιστοιχούν περίπου σε 233 ευρώ αλλά μέσα στο site τους αν κανειΣ τη μετατροπή σε ευρώ σου δείχνει πάντα 238 ευρώ σταθερα ανεξάρτητα αν ανεβαίνει η κατεβαίνει το δολλάριο, και μας χρεώνουν παρά πάνω από οτι αξίζει, το παρατηρήσες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Απο επικοινωνία δεν υπάρχει πρόβλημα μου απαντούν δεν έχω παράπονο αλλά το θέμα ειναι οτι μου λένε το επόμενο σάββσυγκυριακό κ μετά παλι το επόμενο και δεν δίνουν κάποια ημερομηνία να ξερω.

Ένα άλλο που παρατήρησα ειναι οτι τα 309$ αντιστοιχούν περίπου σε 233 ευρώ αλλά μέσα στο site τους αν κανειΣ τη μετατροπή σε ευρώ σου δείχνει πάντα 238 ευρώ σταθερα ανεξάρτητα αν ανεβαίνει η κατεβαίνει το δολλάριο, και μας χρεώνουν παρά πάνω από οτι αξίζει, το παρατηρήσες αυτό?

 

Εάν έβρισκα αυτό που ήθελα αλλού εγώ θα ακύρωνα την παραγγελία.

Δεν είναι επαγγελματικό εκ μέρους τους να σε ταλαιπωρούν με αυτόν τον τρόπο.

Εάν είναι επαγγελματίες και θέλουν να έχουν πελάτες από το myphone θα σεβαστούν την επιθυμία σου.

 

Τώρα όσο αφορά τις μετατροπές, πάντα πληρώνω σε δολάρια και αφήνω το paypal να κάνει την μετατροπή. Ίσως να χάνω κάποια χρήματα γιατί άκουσα από άλλους ότι συμφέρει να αφήσεις την τράπεζα να κάνει την μετατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έβρισκα αυτό που ήθελα αλλού εγώ θα ακύρωνα την παραγγελία.

Δεν είναι επαγγελματικό εκ μέρους τους να σε ταλαιπωρούν με αυτόν τον τρόπο.

Εάν είναι επαγγελματίες και θέλουν να έχουν πελάτες από το myphone θα σεβαστούν την επιθυμία σου.

 

Τώρα όσο αφορά τις μετατροπές, πάντα πληρώνω σε δολάρια και αφήνω το paypal να κάνει την μετατροπή. Ίσως να χάνω κάποια χρήματα γιατί άκουσα από άλλους ότι συμφέρει να αφήσεις την τράπεζα να κάνει την μετατροπή.

Καλώς αγοράζεις σε δολλάρια και κακώς αφήνεις το paypal να κάνει την μετατροπή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετα το σαββατοκύριακο που έλεγαν οτι θα έχουν το ταμπλετ τωρα μου είπαν τετάρτη θα το έχουν. Τους ειπα θελω ακριβή ημερομηνία και δεν απαντάει ΚΑΝΕΙΣ. Ωραίοι επαγγελματίες ειναι αυτοί. Θα ζητησω τα χρήματα πίσω και θα παρ από αλλου, οχι θα περιμένω να μας δουλεύουν αυτοί εδω.

 

 

Τελικα πήρα μια απάντηση οτι έχουν πάρει μερικά σημερα και ζήτησαν αριθμό παραγγελίαΣ για να μου το στείλουν, ο θεός βοηθός αν και δε πιστευω ακόμη να το στείλουν

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Please trust me that I am also very worried about your orders. I also hope your orders can be shipped out as soon as possible. But the factory always changes the date.

 

If you have any questions, please let me know. You can send me private message. You should know that the reason I stay here is to provide better service for all of you. I always try my best to service you.

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

Μετα το σαββατοκύριακο που έλεγαν οτι θα έχουν το ταμπλετ τωρα μου είπαν τετάρτη θα το έχουν. Τους ειπα θελω ακριβή ημερομηνία και δεν απαντάει ΚΑΝΕΙΣ. Ωραίοι επαγγελματίες ειναι αυτοί. Θα ζητησω τα χρήματα πίσω και θα παρ από αλλου, οχι θα περιμένω να μας δουλεύουν αυτοί εδω.

 

 

Τελικα πήρα μια απάντηση οτι έχουν πάρει μερικά σημερα και ζήτησαν αριθμό παραγγελίαΣ για να μου το στείλουν, ο θεός βοηθός αν και δε πιστευω ακόμη να το στείλουν

 

Αυτό παράγγειλες;

http://www.geekbuying.com/item/Pipo-M9-3G-Android-4-1-Quad-Core-3G-Tablet-PC-RK3188-1-6Ghz-10-1--IPS-Capacitive-Touch-Screen-1280-800-2GB-16GB-BT-HDMI-WCDMA-315160.html

Link to comment
Share on other sites

 

Εάν δεν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν ζήτα πίσω τα χρήματά σου και πάρτο από εδώ

http://www.banggood.com/PIPO-M9-Pro-3G-Quad-Core-1_6GHz-10_1-Inch-Android-4_2-Tablet-p-80089.html

http://www.webutation.net/go/review/banggood.com?req=chrome

 

Έχω πάρει ένα tablet από εκεί και δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Justin,

whats going on with my order?

Are you making lough of me?

Why so many problems and complains the last days?

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...