Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφόσον δεν παραλήφθηκε το δέμα στη διεύθυνση που ορισες στο paypal, dispute claim και τα λεφτά σου πίσω.

 

Το θέμα είναι άντε να δείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε σου το δωσανε? Συνηθως θελει 2με 3 μερες να φανει στο συστημα.

Σιγουρα ειναι RX και οχι RE?

 

Ναι RX είναι, γι'αυτό ρωτάω γιατί μου φάνηκε περίεργο.

Χθες μου το στείλανε οπότε θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι άντε να δείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!

 

Οχι φιλε μου ΑΥΤΟΣ πρεπει να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας ,κανε οτι σου λεει ο σταυρος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι άντε να δείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!

Όχι, το paypal θα δει ότι δεν παραλήφθηκε στη διεύθυνσή σου και θα σου επιστρέψει τα χρήματα, κάποτε.

Το sao.cn εχει πεσει εδω και μερες :(

Μια χαρά δουλεύει εδώ

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα ενα ταμπλετ απο merimobiles. Μου έστειλε το trackin number από signpost αλλά δεν μπορώ να δω πουθενά το δέμα με αυτόν τον αριθμό. RX103447444SG Singapore post .

Ξέρει κανείς που μπορώ να παρακολουθώ την πορεία του;

RX είναι EMS Σιγκαπούρης

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που έχει τεθεί κ παλαιότερα

Υπάρχει κάποια δωρεαν εφαρμογή που νακαθαρίζει αυτοματα τη μνήμη αν αυτη πέσει κατω απο κάποιο επίπεδο που μπορείς να θέσεις εσυ? Σε λαθος θεμα το έθεσα σορυ αλλα δε διαγράφεται

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το paypal θα δει ότι δεν παραλήφθηκε στη διεύθυνσή σου και θα σου επιστρέψει τα χρήματα, κάποτε.

 

Αυτό το κάποτε.... :p

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το καταφέρει κάτι τέτοιο από την στιγμή που δεν φαίνονται πουθενά τα στοιχεία μου... :( Ούτε και στο Paypal είναι registered το tracking number...

Link to comment
Share on other sites

τελικα καποιος το παρελαβε...

RE031175024GR 2013 Final delivery 51802003 CN 20130508 103214

 

ο Hank ισως; παντως εγω δεν εχω καμια επικοινωνια...

 

 

οσοι αλλοι ειχατε προβλημα και το στειλατε πισω τι εγινε τελικα; ειχε κανεις αποτελεσμα;

 

Το δικό μου το το παρέλαβε στις 14/04/2013 και παρά τα επανειλημένα mail καμμία απάντηση.Του ζήτησα μάλιστα να του πληρώσω τα έξοδα για να μου το στείλει πίσω όπως είναι.

Τελειωμένη περίπτωση

Μην ασχολείστε άλλο

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ελεγε pek για μέρες και μετά πηγε μαλτα βερολινο παρισι κ τωρα ειναι πράγα:lol:

 

XAXAXAX ε να το στείλουν ένα ταξιδάκι να πάρει τον αέρα του το καημένο...

οκ κατανοώ να καθυστερεί και να γυρνάει αλλά το έχουν παραξεφτιλίσει!!!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

οσοι αλλοι ειχατε προβλημα και το στειλατε πισω τι εγινε τελικα; ειχε κανεις αποτελεσμα;

 

Εγω τους εστειλα το Fire πισω στις 25/1 (το παραλαβανε στις 28/2).

Δεν υπηρχε σε στοκ, στην αρχη κανονισαμε να μου στειλουν το Venus, αλλα μετα απο πολυ αναμονη και αμετρητα emails χωρις απαντηση βαρεθηκα και τους εστελνα emails για refund.

Δεν επαιρνα καμια απαντηση και ξαφνικα μου ερχεται email οτι μου εστειλαν το Venus.

Το παρελαβα την πρωτομαγια, προς το παρον δουλευει μια χαρα. Βεβαια μου εστειλαν φορτιστη 3.0a και δεν μου εστειλαν θηκη που ειχαμε κανονισει για την διαφορα στην τιμη με το Fire αλλα τεσπα.

Ελπιζω να μην εχει κανενα προβλημα αργοτερα...

Αυτα απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μαύρο, είναι σκούρο μπλε με μια περλέ όψη.

Όχι, δεν υπάρχει σελίδα κατασκευαστή.

 

Ειναι αξιόπιστο το everbuying;

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...

γενικα περιεργη συμπεριφορα.. αλλα απο καποια φαση και μετα προφανως εξαφανιστηκαν ολοι τους..

κανενας αλλος που εστειλε πισω τελευταια;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο φεβρουαριο παραλαβη μεσα φεβρουαριου με καθυστερησαν με ελειψη στοκ και απο τοτε καμια απαντηση σε mail η chat. Τελειωμενη κατασταση

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τελικα πηρα αποφαση να παραγγειλω το Cube U30GT2 απο Κινα. Εχω βρει τις καλυτερες τιμες ειτε στο merimobiles ειτε στο geekbuying. Ποιο ειναι πιο αξιοπιστο? Πρεπει να κανω καμια διευκρινηση στους κινεζους να γραψουν για μικροτερη αξια στο δεμα ωστε να αποφυγω το τελωνειο? Και τελος υπαρχει επιλογη με ποια εταιρια θα ερθει το tablet?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάποτε.... :p

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το καταφέρει κάτι τέτοιο από την στιγμή που δεν φαίνονται πουθενά τα στοιχεία μου... :( Ούτε και στο Paypal είναι registered το tracking number...

μολις κανεις dispute, βάζουν το τράκινγκ στο paypal. Αν το tracking δεν έχει παραληφθεί στη διεύθυνση που γράφει η αγορά στο paypal, πήρες τα λεφτά πίσω

Καλησπερα!

Τελικα πηρα αποφαση να παραγγειλω το Cube U30GT2 απο Κινα. Εχω βρει τις καλυτερες τιμες ειτε στο merimobiles ειτε στο geekbuying. Ποιο ειναι πιο αξιοπιστο? Πρεπει να κανω καμια διευκρινηση στους κινεζους να γραψουν για μικροτερη αξια στο δεμα ωστε να αποφυγω το τελωνειο? Και τελος υπαρχει επιλογη με ποια εταιρια θα ερθει το tablet?

Ευχαριστω!

geekbuying. δε λες τίποτα, απλά δεν επιλέγεις ποτέ DHL
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ τώρα με την σειρά μου , geekbuying, merimobiles, aliexpress, spemall . τι διαλέγω ? του geekbuying το free shipping που λέει 7-15 μέρες ισχύουν ? και τέλος αν διαλέξω κάποιο άλλο βάζω singapore post , για πιο γρήγορα ?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ τώρα με την σειρά μου , geekbuying, merimobiles, aliexpress, spemall . τι διαλέγω ? του geekbuying το free shipping που λέει 7-15 μέρες ισχύουν ? και τέλος αν διαλέξω κάποιο άλλο βάζω singapore post , για πιο γρήγορα ?

 

Geekbuyng είναι εντάξει ,merimobiles καντους ερώτηση στο chat για διαθεσιμοτητα και ας γράφουν οτι έχει , aliexpress προσοχή ποιον πωλητή θα επιλέξεις ,spemall δεν γνωρίζω.

Για ποιο γρήγορα επέλεξε EMS .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τελικα πηρα αποφαση να παραγγειλω το Cube U30GT2 απο Κινα. Εχω βρει τις καλυτερες τιμες ειτε στο merimobiles ειτε στο geekbuying. Ποιο ειναι πιο αξιοπιστο? Πρεπει να κανω καμια διευκρινηση στους κινεζους να γραψουν για μικροτερη αξια στο δεμα ωστε να αποφυγω το τελωνειο? Και τελος υπαρχει επιλογη με ποια εταιρια θα ερθει το tablet?

 

Ευχαριστω!

 

Geekbuying σε 15 μερες το πολυ θα εινα Αθηνα. Η συσκευασια τους ειναι απαιχτη. Σε σακουλα με αεροθαλαμους. Παιζεις μπαλα με το πακετο :lol: ετσι παρελαβα εγω.μην βαλεις EMS δεν χρειαζεται… ..δινουν οδηγιες ειδικης μεταχειρισης στα ταχυδρομειο.

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ τώρα με την σειρά μου , geekbuying, merimobiles, aliexpress, spemall . τι διαλέγω ? του geekbuying το free shipping που λέει 7-15 μέρες ισχύουν ? και τέλος αν διαλέξω κάποιο άλλο βάζω singapore post , για πιο γρήγορα ?

 

Geekbuyin για τους ιδιους λογους οπως και στον προηγουμενο.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους παραγγείλουν το cube u30gt2

Ερχεται με μεμβρανη προστασιας φορεμενη και με ενα καλωδιο usb για υπολογιστη, ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

 

Καλο θα ηταν να παραγγειλετε και… ..

302123 repair kit (αχρειαστο να ειναι) περιπου 2.5€

375231 προσθετες ζελατινες περιπου 0.70€

313205 otg usb καλωδιο περιπου 3.00€

314763 θηκη περιπου 10.00€

 

Οι κωδικοι που δινω ειναι του. Geek…

Ανεβαζουν το συνολο, αλλα

Εδω κανουν τουλαχιστον 4 με 5 φορες πάνω.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

το otg ειναι πολυ πιο φθηνο στο e-bay οπως και καποιες θηκες

 

δεν αντιλεγω, οτι υπαρχουν κα φθηνότερα, ειδικα θηκες. Αλλα θα εχουν τα απαιτούμενα κοψιματα στα πλαγια για να συνδειες ακουστικά, τροφοδιτικό κλπ ή θα πρέπει να εισαι στο βαλε-βγάλε θήκη ?

 

Sorry στο προηγούμενο post καποιες τιμες ειναι $ και οχι € και δεν εχουν 1.5€ μεταφορικά όπως στο e-bay.

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

αυτο το καταστημα αξιζει ? http://www.androidmall.co.uk/ Απο οτι εχω καταλαβει εδρευει στην Κινα.

ή καλυτερα να ψαξω στο geekbuying και στο merimobiles ?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις καποιο 10" tablet με τα παρακατω χαρακτηριστικα ...

10.1"

adnroid 4.1

cpu dual ή quad core (οτι ειναι καλυτερο)

2gb ram DDR3

16gb storage ή 32gb

 

Extras:

Dual Camera

GPS

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...