Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτα απ' όλα να σας προειδοποιήσω για το tinydeal.com. Μακριά από το συγκεκριμένο site. Παρήγγειλα tablet τα Χριστούγεννα, το οποίο -φυσικά- δεν έφθασε ποτέ. Με χίλια ζόρια και μετά από απειλές μου έκαναν refund το 60% των χρημάτων μου. Στο θέμα μου τώρα. Αγόρασα από geekbuing το Nextway F8 στις 31 Μαρτίου. Παρέλαβα σήμερα, αλλά έχει γρατζουνιές στην οθόνη και 3 κουκίδες (φαίνεται σαν να έχει χαλάσει η επίστρωση, αν το λέω καλά). Επικοινώνησα μαζί τους, κι αφού τους απείλησα κι αυτούς με dispute στο paypal, δέχθηκαν να αναλάβουν τα έξοδα επιστροφής. Εγώ τώρα τι να κάνω? Να ανοίξω dispute στο paypal, καλού κακού? Επισυνάπτω και 2 φωτογραφίες για να δείτε το πρόβλημα.

Εισαι σιγουρηο τι ειναι γρατζουνιες στην οθονη και οχι σε ζελατινη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχα, δεν είμαι ξανθιά. Την έβγαλα τη ζελατινα

 

Επειδή αναφέρεις τις κουκίδες είναι πολύ πιθανό αυτό που έβγαλες να έιναι η προστατευτική ζελατίνα για το screen protector και όντως να έχει και screen protector περασμένο από το geekbuying. Πολλά τα στέλνουν έτσι και αυτό που βγάζεις είναι η ζελατίνα του screen protector! Δεν του ρίχνεις μια ματιά ακόμα μην μπλέκεις με επιστροφές κτλ :)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ντετέκτιβ θα γίνουμετελικά.

 

Ο mr. Hank κοιτάει το δικό του μαγαζάκι μου φαίνεται και τους έχει γράψει κανονικά (και εμάς μαζί).

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Παρειγγειλα ενα κινητο μικρης αξιας απο κινα το εστειλαν μεσω σιγκαπουρης, εφτασε το δεματακι 22 απριλιου στο αεροδρομιο, αλλα στα ελτα που πηρα δειχνει κολημενο εκει, δεν ξερουν τι γινετε μου δωσανε το τηλ της περιοχης μου να παρω αλλα απο εδω μου λενε οτι για να λενε απο το 80021182000 οτι ειναι στο αεροδρομιο θα ειναι εκει, του ειπα οτι οι ιδιοι μου ειπαν να παρω εσας αλλα αυτος το βιολι του.

Απο το 800211820000 δεν βλεπουν κατι νεοτερο ειναι κολημενο εκει. Καποια γνωμη για το πως πρεπει να κινηθω? μου ειπαν επισης τα παιδια οτι δεν εχει περασει τελωνειο οπως το βλεπουν αυτοι, επισης μου ειπαν οτι μπορει να εχει προβλημα ο σερβερ.

 

Τελικα τους βρηκα στο αεροδρομιο και μου ειπαν οτι τα δεματα απο σιγκαπουρη μετα απο εντολη εχουν ιδιαιτερη μεταχειριση???? και θα υπαρξει καθυστερηση. δεν ξερουν ποτε θα ελεχγθει.

 

Ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση.Εχω μιλησει με ολα τα Ελτα...

Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε!!!Αν εχεις κανα νεο ενημερωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεις τις κουκίδες είναι πολύ πιθανό αυτό που έβγαλες να έιναι η προστατευτική ζελατίνα για το screen protector και όντως να έχει και screen protector περασμένο από το geekbuying. Πολλά τα στέλνουν έτσι και αυτό που βγάζεις είναι η ζελατίνα του screen protector! Δεν του ρίχνεις μια ματιά ακόμα μην μπλέκεις με επιστροφές κτλ :)

 

Το είδαμε 4 άτομα! όντως φαίνεται σαν screen protector, αλλά όσο και να προσπαθώ δεν δείχνει να έχει κάτι κολλημένο. Πάντως, αποφάσισα να το κρατήσω (έτσι κι αλλιώς το πήρα για να παίζει ο μικρός μου γιος). Λέω να τους ζητήσω να μου γράψουν σε ενα mail πως αν προχωρήσει η ζημιά, τότε να μου το αντικαταστήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα ψυχραιμια.

Τα σημαντικα πραγματα ειναι 2

α)προσεχε την ημερομηνια αγορα και το διαστημα των 45 ημερων που σου δινει το paypal για να κανεις dispute (φανταζομαι οτι αγορασες μεσο paypal).

β)ΑΞΙΩΜΑ :ειναι υποχρεωση του μαγαζιου να σου στειλει το ταμπλετ στα χερια σου πληρως λειτουργικο και χωρις προβληματα.

 

Αν η ταχυδρομικη εταιρεια με την οποια συνεργαζεται το spemall εσπασε ,εκαψε ,κονιορτοποιησε ή εκανε βουντου στην ταμπλετα ειναι δικο τους προβλημα και οχι δικο σου ,στειλτους ενα "αυστηρο" μυνημα οτι δεν εχεις χρονο να ασχολεισαι με ταχυδρομικες και αλλες ανοησιες και οτι θα κυνηγησεις το θεμα στο paypal.

 

Αν δεν εχεις αγορασει με paypal εισαι σε δυσκολη θεση ,κανε οτι σου λενε και πες οτι εισαι μελος σε τεχνολογικο φορουμ στην ελλαδα μπας και τους "συγκινησεις".

 

Μην αφηνεις τον χρονο να περναει ,το να παιζουν καθυστερηση οι κινεζοι για να περναει το διαστημα των 45 ημερων ειναι συνηθης πρακτικη τους.

Επισης μην δινεις καμια σημασια στις υποσχεσεις τους.

 

Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου evmeni

Τελικά το έστειλε χθες πίσω ο φίλος μου (εγώ όπως προείπα είμαι Ιταλία) μετά από email μου που απειλούσα πως θα απευθυνθώ στο PayPal.

Εννοείται πως τα πλήρωσε ο φίλος μου τα ταχυδ. έξοδα.

Η αγορά έγινε 04/04/2013. Άρα έχουμε μέχρι τις 18/05/2013 για να συμπληρώσουμε το 45ήμερο του PayPal.

Πως να το χειριστώ από δω και πέρα;

Φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση.Εχω μιλησει με ολα τα Ελτα...

Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε!!!Αν εχεις κανα νεο ενημερωσε μας.

 

Προσθέστε άλλον ένα... κ εμένα απο 22/4 7:00 το πρωί στην Ελλάδα (φαντάζομαι αεροδρόμιο) κ ακόμα ούτε φωνή ουτε ακρόαση.. Αφού πήρα στα κεντρικά και δεν το βλέπουν καν στο συστημά τους εκεί (φαίνεται μόνο στα Ελτα courier) μου είπαν να πάρω στο υποκατάστημα που με εξυπηρετεί... τζιφος και σήμερα.

 

Αξίζει να αναφερθεί οτι στο συγκεκριμένο υποκατάστημα (αμαρουσιου) όσοι έχω μιλήσει είναι απίστευτα ευγενικοί και με όρεξη για βοήθεια. Το τελευταιο που μου είπε μια κοπέλα σήμερα είναι οτι κάποιες φορες κάνει μεχρι και πέντε μέρες απο κεντρική διανομή σε υποκαταστήματα.. (9 μέρες απο Κινα και 5 για λίγα χιλιόμετρα :P :P :P χαλαρααααααα )

Link to comment
Share on other sites

Προσθέστε άλλον ένα... κ εμένα απο 22/4 7:00 το πρωί στην Ελλάδα (φαντάζομαι αεροδρόμιο) κ ακόμα ούτε φωνή ουτε ακρόαση.. Αφού πήρα στα κεντρικά και δεν το βλέπουν καν στο συστημά τους εκεί (φαίνεται μόνο στα Ελτα courier) μου είπαν να πάρω στο υποκατάστημα που με εξυπηρετεί... τζιφος και σήμερα.

 

Αξίζει να αναφερθεί οτι στο συγκεκριμένο υποκατάστημα (αμαρουσιου) όσοι έχω μιλήσει είναι απίστευτα ευγενικοί και με όρεξη για βοήθεια. Το τελευταιο που μου είπε μια κοπέλα σήμερα είναι οτι κάποιες φορες κάνει μεχρι και πέντε μέρες απο κεντρική διανομή σε υποκαταστήματα.. (9 μέρες απο Κινα και 5 για λίγα χιλιόμετρα :P :P :P χαλαρααααααα )

 

Αναφορικα με την εξυπηρετηση και γω την ιδια αντιμετωπιση ειχα παντως(παγκρατι και κεντρικα).Εκει που θες να βρισεις που αργουν σε σκλαβωνουν με την ευγενεια τους...

 

Καποιοι τουλαχιστον κανουν σωστα τη δουλεια τους...

 

Προσωπικα μιλησα και με την κεντρικη διανομη της περιοχης μου και μου ειπαν να παρω τηλ αυριο πρωι ωστε αν παραλαβουν να παω να το παρω για να μη χασω κι αλλο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, δεν είμαι ξανθιά. Την έβγαλα τη ζελατινα

κι όμως, είναι μεμβράνη, κι έβγαλες το κάλυμα της μεμβράνης. Περίεργο βέβαια να ναι έτσι η μεμβράνη ενώ είχε κάλυμα

Καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτα απ' όλα να σας προειδοποιήσω για το tinydeal.com. Μακριά από το συγκεκριμένο site. Παρήγγειλα tablet τα Χριστούγεννα, το οποίο -φυσικά- δεν έφθασε ποτέ. Με χίλια ζόρια και μετά από απειλές μου έκαναν refund το 60% των χρημάτων μου.[...]
Συγγνώμη αλλά εφόσον δεν έφτασε το δέμα σε σένα, έπρεπε να ανοίξεις dispute στο paypal και να πάρεις ΟΛΑ τα λεφτά πίσω. Μ****α έκανες και τους χάρισες λεφτά, αυτοί από άτομα σαν εσένα που δεν γνωρίζουν τα κονομάνε...δεν έπρεπε να τ αφήσεις έτσι

 

Καλησπερα

Παρειγγειλα ενα κινητο μικρης αξιας απο κινα το εστειλαν μεσω σιγκαπουρης, εφτασε το δεματακι 22 απριλιου στο αεροδρομιο, αλλα στα ελτα που πηρα δειχνει κολημενο εκει, δεν ξερουν τι γινετε μου δωσανε το τηλ της περιοχης μου να παρω αλλα απο εδω μου λενε οτι για να λενε απο το 80021182000 οτι ειναι στο αεροδρομιο θα ειναι εκει, του ειπα οτι οι ιδιοι μου ειπαν να παρω εσας αλλα αυτος το βιολι του.

Απο το 800211820000 δεν βλεπουν κατι νεοτερο ειναι κολημενο εκει. Καποια γνωμη για το πως πρεπει να κινηθω? μου ειπαν επισης τα παιδια οτι δεν εχει περασει τελωνειο οπως το βλεπουν αυτοι, επισης μου ειπαν οτι μπορει να εχει προβλημα ο σερβερ.

Τελικα τους βρηκα στο αεροδρομιο και μου ειπαν οτι τα δεματα απο σιγκαπουρη μετα απο εντολη εχουν ιδιαιτερη μεταχειριση???? και θα υπαρξει καθυστερηση. δεν ξερουν ποτε θα ελεχγθει.

Κι εγώ τα ίδια, παρόλο που ένα ήρθει στην ώρα του, άλλα που καταγράφηκαν την ίδια μέρα στο αεροδρόμιο κάθονται ακόμη κει..

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου evmeni

Τελικά το έστειλε χθες πίσω ο φίλος μου (εγώ όπως προείπα είμαι Ιταλία) μετά από email μου που απειλούσα πως θα απευθυνθώ στο PayPal.

Εννοείται πως τα πλήρωσε ο φίλος μου τα ταχυδ. έξοδα.

Η αγορά έγινε 04/04/2013. Άρα έχουμε μέχρι τις 18/05/2013 για να συμπληρώσουμε το 45ήμερο του PayPal.

Πως να το χειριστώ από δω και πέρα;

Φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή

 

Πως το εστειλες πισω?Συστημενο φανταζομαι.

Ενημερωσε τους οτι το εστειλες πισω και οτι πληρωσες απο την τσεπη σου για την επιστροφη ενω ηδη εχεις πληρωσει για να παρεις ενα ολοκαινουργιο ταμπλετ και πες τους οτι θα ανοιξεις dispute στις 8/5.Αυτο να το τονισεις ΔΕΝ θα περιμενεις μεχρι την τελευταια στιγμη.

Στοχος σου ειναι να σου στειλουν αλλο ταμπλετ πριν παραλαβουν αυτο που εστειλες ,δεν ειναι ευκολο αλλα εχει γινει στο παρελθον.

Εχεις φωτο απο την οθονη και το προβλημα που ειχε?

Παρεμπιπτοντως :lol: ποιο ταμπλετ ειναι και ποσο στοιχισε να το στειλεις πισω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχετε κατι νεοτερο απο το αεροδρομιο σχετικα με την εντολη για ιδιαιτερη μεταχειριση δεματων απο σιγκαπουρη ενημερωστε παρακαλω, μετα απο συνομιλια με το αεροδρομιο το τμημα συστημενων με ενημερωσαν οτι εχουν παρει εντολη να ελεγθουν μαλλον ολα, παντως μου ειπαν οτι απο την νεα εβδομαδα θα το παραλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Πρώτα απ' όλα να σας προειδοποιήσω για το tinydeal.com. Μακριά από το συγκεκριμένο site. Παρήγγειλα tablet τα Χριστούγεννα, το οποίο -φυσικά- δεν έφθασε ποτέ. Με χίλια ζόρια και μετά από απειλές μου έκαναν refund το 60% των χρημάτων μου. Στο θέμα μου τώρα. Αγόρασα από geekbuing το Nextway F8 στις 31 Μαρτίου. Παρέλαβα σήμερα, αλλά έχει γρατζουνιές στην οθόνη και 3 κουκίδες (φαίνεται σαν να έχει χαλάσει η επίστρωση, αν το λέω καλά). Επικοινώνησα μαζί τους, κι αφού τους απείλησα κι αυτούς με dispute στο paypal, δέχθηκαν να αναλάβουν τα έξοδα επιστροφής. Εγώ τώρα τι να κάνω? Να ανοίξω dispute στο paypal, καλού κακού? Επισυνάπτω και 2 φωτογραφίες για να δείτε το πρόβλημα.

 

Αυτο ειναι το μειλ που μου εστειλαν σημερα

Maybe you would like to know the purpose of my mysterious letter?

First of all, please allow us to express our gratitude sincerely. In the past time, we always devoted to provide the best service for every customer. But we know it's far from enough. Even there has been much criticism on us. Though we encountered so many difficulties, you never left but stayed with us and trust us. Thank you, dear friend! Your support is our tower of strength.

Now it's necessary to say something about our work. In the past purchase, you may not receive parcels on time, or the products were not the same as you imagined. Even the customer service didn't satisfy you. For all of these, we feel very sorry! In the future, we will make every effort to improve our service. Thank you again for your understanding.

But that can never be enough. I know this. I always wanted to show you the depth of my apology to you. But there has never been a good time. Now, I realize that I cannot keep waiting for the perfect opportunity because I am afraid that we will pass each other.

This is what I want to show you...

In order to express my sincerity, your presents will take effect immediately and be available in the next three days. Please do not miss your chance. Click to seize the amazing privilege.

Yours sincerely,

TinyDeal Support Team

 

Μου ηρθε να μπηξω τα κλαματα :lol:

Φυσικα σου δινει ενα λινκ με προσφορες ΜΟΝΟ για εμενα που εχει προιοντα 10% ακριβοτερα απο οτι τα δινουν αλλα μαγαζια που δεν εστειλαν "μυστηριωδη" μειλ.

Παντως εχουν επιγνωση του ποσο κακο μαγαζι ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε 4 άτομα! όντως φαίνεται σαν screen protector, αλλά όσο και να προσπαθώ δεν δείχνει να έχει κάτι κολλημένο. Πάντως, αποφάσισα να το κρατήσω (έτσι κι αλλιώς το πήρα για να παίζει ο μικρός μου γιος). Λέω να τους ζητήσω να μου γράψουν σε ενα mail πως αν προχωρήσει η ζημιά, τότε να μου το αντικαταστήσουν.

 

Οντως και εμενα screen protector μου μοιαζει δεστο μια :rolleyes:

 

παντως παιδια να ξερετε αυτα τα σιτε ειναι καθαρα dropship, ακομα και εσεις μπορειτε να το κανετε, το μονο που κανουν ειναι ενα website και οταν εσεις κανετε την παραγγελια τα παιρνετε απο κινα. αυτοι τσεπωνουν το κερδος και η αποθηκη η συσκευασια και ολα γινονται απο αλλους. Αν θελει καποιος ενα αξιοπιστο website για αγορες ας στειλει pm.

Ειμαι κατα 90% ευχαριστιμενος. και απο τιμες οι χαμηλοτερες.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια να ξερετε αυτα τα σιτε ειναι καθαρα dropship, ακομα και εσεις μπορειτε να το κανετε, το μονο που κανουν ειναι ενα website και οταν εσεις κανετε την παραγγελια τα παιρνετε απο κινα. αυτοι τσεπωνουν το κερδος και η αποθηκη η συσκευασια και ολα γινονται απο αλλους. Αν θελει καποιος ενα αξιοπιστο website για αγορες ας στειλει pm.

Ειμαι κατα 90% ευχαριστιμενος. και απο τιμες οι χαμηλοτερες.

 

Ε πες το κ σε μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχετε κατι νεοτερο απο το αεροδρομιο σχετικα με την εντολη για ιδιαιτερη μεταχειριση δεματων απο σιγκαπουρη ενημερωστε παρακαλω, μετα απο συνομιλια με το αεροδρομιο το τμημα συστημενων με ενημερωσαν οτι εχουν παρει εντολη να ελεγθουν μαλλον ολα, παντως μου ειπαν οτι απο την νεα εβδομαδα θα το παραλαβω.
Εγώ πήρα το πρωί τηλέφωνο αλλά άκρη δεν έβγαλα. Είχα 3 πακέτα που μου ρθαν στις 22, το ένα το παρέλαβα χτες, τα άλλα δύο έχουν μείνει στο αεροδρόμιο. Όλα τα τελευταία πακέτα που χω λάβει τις τελευταίες βδομάδες περνάνε ειδική μεταχείρηση κι έχουν αυτοκόλλητο με το βάρος που ζυγίστηκε στο αεροδρόμιο (κι αυτό γίνεται πλέον εξαιτίας αναφορών για πακέτα που κλέβονταν σε αποθήκες και ταχυδρομεία, όπου εγώ είχα χάσει κοντά 400€) αλλά δεν καθυστερούσαν έτσι

 

Αυτο ειναι το μειλ που μου εστειλαν σημερα[...]

Μου ηρθε να μπηξω τα κλαματα :lol:

Φυσικα σου δινει ενα λινκ με προσφορες ΜΟΝΟ για εμενα που εχει προιοντα 10% ακριβοτερα απο οτι τα δινουν αλλα μαγαζια που δεν εστειλαν "μυστηριωδη" μειλ.

Παντως εχουν επιγνωση του ποσο κακο μαγαζι ειναι :p

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol::lol::lol: μου ρθε κι εμενα αλλά νομιζα ηταν διαφημιστικό και το σβησα χωρίς να διαβάσω, ευτυχώς το διαβασα απο σενα και γέλασα:lol:

 

παντως παιδια να ξερετε αυτα τα σιτε ειναι καθαρα dropship, ακομα και εσεις μπορειτε να το κανετε, το μονο που κανουν ειναι ενα website και οταν εσεις κανετε την παραγγελια τα παιρνετε απο κινα. αυτοι τσεπωνουν το κερδος και η αποθηκη η συσκευασια και ολα γινονται απο αλλους. Αν θελει καποιος ενα αξιοπιστο website για αγορες ας στειλει pm.

Ειμαι κατα 90% ευχαριστιμενος. και απο τιμες οι χαμηλοτερες.

ε γιατι δεν το λες και σε μας; Φυσικά αυτό που λες δεν ισχύει για όλα τα μαγαζιά, κάποια έχουν δικές τους αποθήκες, κρατάνε στοκ, όπως και φυσικά καταστήματα της εσωτερικής αγοράς, οι περισσότεροι πριν στο στείλουν κάνουν έλεγχο της συσκευής ή και τροποποίηση του λογισμικού. Dropshipping κάνουν τα σουπερμαρκετ (μαγαζιά που πουλάνε από γόβες κι ελικόπτερακια μέχρι κινητά και ποτιστικά). Τα περισσότερα μαγαζιά που ειδικεύονται σε κινητά και τάμπλετς δεν κάνουν dropshipping, περνάνε τα πάντα απ τα χέρια τους πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

ε γιατι δεν το λες και σε μας; Φυσικά αυτό που λες δεν ισχύει για όλα τα μαγαζιά, κάποια έχουν δικές τους αποθήκες, κρατάνε στοκ, όπως και φυσικά καταστήματα της εσωτερικής αγοράς, οι περισσότεροι πριν στο στείλουν κάνουν έλεγχο της συσκευής ή και τροποποίηση του λογισμικού. Dropshipping κάνουν τα σουπερμαρκετ (μαγαζιά που πουλάνε από γόβες κι ελικόπτερακια μέχρι κινητά και ποτιστικά). Τα περισσότερα μαγαζιά που ειδικεύονται σε κινητά και τάμπλετς δεν κάνουν dropshipping, περνάνε τα πάντα απ τα χέρια τους πρώτα.

 

σε πμ καλυτερα να μη κανω και διαφημηση

Edited by ixtlilton
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε ixtlilton οποιος εχει παραλαβει δεματα απο διαφορετικα "μαγαζια" ξερει την ατελειωτη ποικιλια των συσκευασιων που υπαρχουν αρα ειναι αδυνατον να ειναι dropshiping σε ορισμενα μαγαζια μαλιστα εχω αρχισει και διακρινω και το ποιος υπαλληλος :lol: εχει κανει το δεμα.

 

ΥΓ Ενα καλο (και χρησιμο) θεμα στο φορουμ θα ηταν "ποιο μαγαζι κανει το καλυτερο packaging" ,παρελαβα ενα δεμα προχτες πολυ χαιτεκ ηταν με αεροσακους γυρω γυρω που δημιουργουσαν ενα κενο μεσα στο οποιο βρισκοταν το κουτι του ταμπλετ :blink:

Μιλαμε για τεχνη!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχτές!!!!

 

Πέμπτη, 25 Απριλίου 2013, 3:07:28 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αλλά ψιλοαπογοητεύτικα με τα τελευταία post του thread...λες και μένα να αργήσει τόσο στο αεροδρόμιο +1 με 2 μέρες λόγω επαρχίας και με το Πάσχα να "καραδοκεί" ;) με βλέπω να παραλαμβάνω Μαϊο... παιδιά πως ξέρουμε αν είναι με singapure post ή όχι το δικό μου είναι από merimobiles χωρίς EMS ή DHL ή κάτι άλλο ?!? απλού ταχυδρομείου. Αυτό σημαίνει Σιγκαπούρη?!

Εν τω μεταξύ νομίζω οτι δεν είμαι μόνο εγώ αλλά μας πιάνει και μιά φαγομάρα μόλις δούμε οτι είναι ελλάδα σκυλιάζουμε το θέλουμε αμέσως :p φαίνεται την κινεζική καθυστέρηση την έχουμε συνηθίσει :lol:

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχτές!!!!

 

Πέμπτη, 25 Απριλίου 2013, 3:07:28 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αλλά ψιλοαπογοητεύτικα με τα τελευταία post του thread...λες και μένα να αργήσει τόσο στο αεροδρόμιο +1 με 2 μέρες λόγω επαρχίας και με το Πάσχα να "καραδοκεί" ;) με βλέπω να παραλαμβάνω Μαϊο... παιδιά πως ξέρουμε αν είναι με singapure post ή όχι το δικό μου είναι από merimobiles χωρίς EMS ή DHL ή κάτι άλλο ?!? απλού ταχυδρομείου. Αυτό σημαίνει Σιγκαπούρη?!

Εν τω μεταξύ νομίζω οτι δεν είμαι μόνο εγώ αλλά μας πιάνει και μιά φαγομάρα μόλις δούμε οτι είναι ελλάδα σκυλιάζουμε το θέλουμε αμέσως :p φαίνεται την κινεζική καθυστέρηση την έχουμε συνηθίσει :lol:

αν ειναι ΚΔ Αεροδρομιου, θα το παραλάβεις χωρίς καθυστέρηση.

 

Αγαπητε ixtlilton οποιος εχει παραλαβει δεματα απο διαφορετικα "μαγαζια" ξερει την ατελειωτη ποικιλια των συσκευασιων που υπαρχουν αρα ειναι αδυνατον να ειναι dropshiping σε ορισμενα μαγαζια μαλιστα εχω αρχισει και διακρινω και το ποιος υπαλληλος :lol: εχει κανει το δεμα.

 

ΥΓ Ενα καλο (και χρησιμο) θεμα στο φορουμ θα ηταν "ποιο μαγαζι κανει το καλυτερο packaging" ,παρελαβα ενα δεμα προχτες πολυ χαιτεκ ηταν με αεροσακους γυρω γυρω που δημιουργουσαν ενα κενο μεσα στο οποιο βρισκοταν το κουτι του ταμπλετ :blink:

Μιλαμε για τεχνη!

geekbuying rulez, χαχαχα. συσκευασία αερόσακος κι αδιαβροχη σακούλα, ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ΚΔ Αεροδρομιου, θα το παραλάβεις χωρίς καθυστέρηση.

 

Όντως φίλε μου παρέλαβα ήδη και είμαι και επαρχία!!! :lol::lol::lol:

Αρχική παραγγελία 4/4 τελική παραλαβή 26/4 από merimobiles και μάλιστα ήρθε με 600 περιτυλίγματα! Το χω στα χέρια μου και το κινητό και το ψιλολόι...το κινητό έτσι όπως το ζήτησα με το προστατευτικό (χωρίς εφαρμογή) με τη θήκη του, με φορτιστή και αντάπτορα και με ακουστικά το μόνο που με χάλασε είναι οτι δεν έχει ελληνικά μέσα παρόλο που το ζήτησα! (Βέβαια για να πω την αλήθεια το ζήτησα rootarismeno και όντως ήρθε rooted και ίσως για αυτό δεν έχει ελληνικά στα μενού). Τώρα δεν ξέρω θα επικοινωνήσω μαζί τους μήπως μπορούν να μου στείλουν κανα update ή καμιά custom rom...κάτι τέτοιο...σε γενικές γραμμές σούπερ και πολύ ικανοποιημένος!!!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχετε κατι νεοτερο απο το αεροδρομιο σχετικα με την εντολη για ιδιαιτερη μεταχειριση δεματων απο σιγκαπουρη ενημερωστε παρακαλω, μετα απο συνομιλια με το αεροδρομιο το τμημα συστημενων με ενημερωσαν οτι εχουν παρει εντολη να ελεγθουν μαλλον ολα, παντως μου ειπαν οτι απο την νεα εβδομαδα θα το παραλαβω.

 

Πήρα κ εγω τηλέφωνο στο αεροδρόμιο και μου επιβεβαίωσαν οτι αυτό γίνεται για λόγους ασφαλείας.. Οι ρεμούλες απο διάφορους στο αεροδρόμιο ηταν γνωστές απο παλιότερα αλλα μάλλον τώρα που όλο και περισσότεροι παίρνουν gadget με singapore post, έχει ξεφύγει το πράγμα και αυξήθηκαν τα παράπονα..

 

Αυτή η διαδικασία που γίνεται τώρα, είναι μαλλον προσωρινή και θα ξεχαστει σε κανα μήνα. Άκουσα επίσης οτι γίνεται και για στατιστικούς λόγους :P

 

Το θέμα είναι οτι απο εκει που το τσουβάλι (απο τον αι βασίλη της σιγκαπουρης :P) αδειαζε στο λεπτο, τώρα ένα ένα πακέτο περνάει απο κάποιου είδους έλεγχο.. εξου και η αργοπορία. Άρα για τους υπόλοιπους που θα πάρουν οτιδήποτε με singapore post (SG στο τέλος του tracking number) ας υπολογίσουν και μια εβδομάδα απο την ημέρα που θα δουν "Άφιξη στη χώρα προορισμού".

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σορρυ αλλά έχω μια απορία της στιγμής μολις παραγγειλα απο Achinaseller.com και δν ξέρω αν είναι αξιόπιστη αρκετά απλά υποστήριζε τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές αλλά μ ζητάνε να πληρώσω απο moneygram:

Η βλακεία επίσης είναι ότι μ έστειλαν τ εξής mail :

The total of your item would be: $160.77

Welcome to Please make your payment within 2-3 business days and make sure your shipping information is confirmed and up-to-date.Once we receive your payment, item will be shipped within 24 business hours and tracking number will be provided.If you have any further question, please contact us.

Thanks again for choosing us

Τι να κάνω να την ακυρόσω;;

αν ναι έχετε κανένα καλύτερο site στο νού σας ;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω το μαγαζί, απλα απ όπου και να παρεις πράγματα καλό είναι να χρησιμοποιείς το paypal γιατι πολυ απλα σιγουρεύεις τα χρήματα σου.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγω τηλέφωνο στο αεροδρόμιο και μου επιβεβαίωσαν οτι αυτό γίνεται για λόγους ασφαλείας.. Οι ρεμούλες απο διάφορους στο αεροδρόμιο ηταν γνωστές απο παλιότερα αλλα μάλλον τώρα που όλο και περισσότεροι παίρνουν gadget με singapore post, έχει ξεφύγει το πράγμα και αυξήθηκαν τα παράπονα..

 

Αυτή η διαδικασία που γίνεται τώρα, είναι μαλλον προσωρινή και θα ξεχαστει σε κανα μήνα. Άκουσα επίσης οτι γίνεται και για στατιστικούς λόγους :P

 

Το θέμα είναι οτι απο εκει που το τσουβάλι (απο τον αι βασίλη της σιγκαπουρης :P) αδειαζε στο λεπτο, τώρα ένα ένα πακέτο περνάει απο κάποιου είδους έλεγχο.. εξου και η αργοπορία. Άρα για τους υπόλοιπους που θα πάρουν οτιδήποτε με singapore post (SG στο τέλος του tracking number) ας υπολογίσουν και μια εβδομάδα απο την ημέρα που θα δουν "Άφιξη στη χώρα προορισμού".

ο θεός (κ το πάσχα) βοηθός :lol: Edited by navi55
αφαίρεση greeklish
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...