Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γύρισα σε claim στις 19/04 και το refund έγινε χθες στις 26/4...οπότε μια βδομάδα!

 

Με το που έκανες claim,ο hank jia επικοινώνησε μαζί σου? Εγώ στις 22/4 το γύρισα σε claim,στις 24/4 μου απάντησε ο φίλος μας, λέγοντας οτι θα κοιτάξει την παραγγελία, και αν δεν έχει φύγει από κίνα τότε θα μου κάνουν refund... Αλλά από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το που έκανες claim,ο hank jia επικοινώνησε μαζί σου? Εγώ στις 22/4 το γύρισα σε claim,στις 24/4 μου απάντησε ο φίλος μας, λέγοντας οτι θα κοιτάξει την παραγγελία, και αν δεν έχει φύγει από κίνα τότε θα μου κάνουν refund... Αλλά από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση..

 

Με εμένα ήταν λίγο διαφορετικά τα πράγματα... αν διαβάσεις μερικά post πιο πάνω γράφω ακριβώς τι έχει γίνει.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...όπως κ να χει όμως αν έχεις οποιαδήποτε απορία μπορείς να πάρεις τηλ στο paypal κ να τους θέσεις το ερώτημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Με εμένα ήταν λίγο διαφορετικά τα πράγματα... αν διαβάσεις μερικά post πιο πάνω γράφω ακριβώς τι έχει γίνει.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...όπως κ να χει όμως αν έχεις οποιαδήποτε απορία μπορείς να πάρεις τηλ στο paypal κ να τους θέσεις το ερώτημά σου.

 

Okkkkkk!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!Μαλλον αυτό που λες θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι δεν θα ξανα ακουσουμε νεα απο τον Κινεζο φιλο μας εδω μεσα,αν διαψευστω πραγματικα θα πρεπει να βρει μια παρα παρα πολυ καλη δικαιολογια και να προβει σε γρηγορες λυσεις των πολλων θεματων-προβληματων,για να με κανει να εμπιστευτω και να ξανα αγορασω εστω μια θηκη απο το μαγαζι του!

 

Okkkkkk!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!Μαλλον αυτό που λες θα κάνω...

 

Εγω ασχετος με το paypal τους πειρα τηλεφωνο και πραγματικα δεν εχω λογια,απιστευτα ευγενικοι γρηγοροι και εξυπηρετικοι,δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις λεφτα!

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ψωνισετε απο "κινεζικο" καταστημα ΑΛΛΑ μεσω PAYPAL .

Ετσι εχεις την ιδια εξασφαλιση σε περιπτωση λαμογιας και πιο καλη/αμεση ανταποκριση , καθως ενας seller μπορει αμα αποκλειστει απο το ebay-paypal να ξαναμπει με αλλο ονομα - λογαριασμο .

Ενω το καταστημα με καποιο αριθμο καταγγελιων αποβληθηκε ...... εγινε αυτο με το Aliexpress.com ......

Επισης πολλα "μεγαλα κινεζικα" εχου εφευρει τροπους αποστολης ( μεσω σουηδιας πχ τo Banggood ) που σχεδον μηδενιζουν την περιπτωση να την πατησεις στο τελωνειο .....

 

Τι μου λες ! Γι΄αυτο εξαφανισθηκε δυο μερες τωρα ο seller μου, στον οποιο επεστρεψα, για αλλαγη, ταμπλετακι; ωωωωχχχ, αρχισε να τσουζει...

Link to comment
Share on other sites

Item No: RF136******SG

 

Status Date Status Description

26-04-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

27-04-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

εκλεισε θεση A Class παρακαλω και ερχεται.....

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι δεν θα ξανα ακουσουμε νεα απο τον Κινεζο φιλο μας εδω μεσα,αν διαψευστω πραγματικα θα πρεπει να βρει μια παρα παρα πολυ καλη δικαιολογια και να προβει σε γρηγορες λυσεις των πολλων θεματων-προβληματων,για να με κανει να εμπιστευτω και να ξανα αγορασω εστω μια θηκη απο το μαγαζι του!

 

 

 

Εγω ασχετος με το paypal τους πειρα τηλεφωνο και πραγματικα δεν εχω λογια,απιστευτα ευγενικοι γρηγοροι και εξυπηρετικοι,δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις λεφτα!

 

Αν δεν ξερεις αγγλικα ομως....??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξερεις αγγλικα ομως....??

 

Αν δεν ξέρεις αγγλικά βάζεις κάποιον φίλο/η σου ή συγγενή σου που ξέρει να επικοινωνήσει αυτός μαζί τους. Αρκεί να είσαι βέβαια κ εσύ παρών για να του δίνεις τις απαντήσεις αλλά κ γιατί όταν επικοινωνείς με το paypal σου ζητάνε έναν προσωρινό κωδικό κ για να τον δεις πρέπει να συνδεθείς στον λογαριασμό σου.

Edited by daltzi
Link to comment
Share on other sites

Item No: RF136******SG

 

Status Date Status Description

26-04-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

27-04-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

εκλεισε θεση A Class παρακαλω και ερχεται.....

θελουμε ενημερωση και review...!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σε ευχαριστώ evmeni

Τους έστειλα όπως με συμβούλεψες

Λοιπόν το έστειλε (ο φίλος μου) συστημένο και πλήρωσε 38USD

Το μοντέλο και το μαγαζί είναι αυτά : http://www.spemall.com/Ainol-Novo-10-Hero-GPS-Built-in-Dual-Core-Dual-Camera-10-1inch-IPS-1280x800-HD-Screen-Android-4-1-Jelly-Bean-Tablet-PC-with-Bluetooth_g.html

 

Και αυτή είναι η φώτο απ'την οθόνη :

 

Πολλα λεφτα γμτ σχεδον 30€ βεβαια ειναι και γομαρι το hero τεσπα.

Μην τους αφησεις σε ησυχια ξαναστειλτους την δευτερα (στειλε και την φωτο αν δεν την εχεις στειλει ως τωρα) και πες τους οτι περιμενεις να σου στειλουν το tracking number απο το νεο ταμπλετ που σου εχουν στειλει και οτι αν δεν λαβεις τρακινγκ μεχρι την παρασκευη θα προχωρήσεις σε dispute.

Τους εστειλες πισω ολο το πακετο οπως ηρθε ή σκετο το ταμπλετ?

Μην αισθανεσαι ασχημα που τους πιεζεις και μην μασας απο την ευγενεια τους οταν περασουν οι 45 μερες θα σου κανουν τον κινεζο ,και αυτοι ειναι αυθεντικοι κινεζοι οχι ιμιτασιον.

Link to comment
Share on other sites

84 μέρες βρίσκεται το ταμπλετ Κίνα και ακομα δεν έχει γίνει refund.

Από 17 Απριλίου λουκέτο στο live chat.

Τελευταία εμφάνιση των φαντομάδων εδώ : 16 Απριλίου

Link to comment
Share on other sites

84 μέρες βρίσκεται το ταμπλετ Κίνα και ακομα δεν έχει γίνει refund.

Από 17 Απριλίου λουκέτο στο live chat.

Τελευταία εμφάνιση των φαντομάδων εδώ : 16 Απριλίου

 

Να σε ρωτήσω κάτι;;Προσπαθησες να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά μαζί τους μπας κ βρεις άκρη; Γιατί από οτι κατάλαβα το 45ημερο του PayPal το εχεις ξεπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα λεφτα γμτ σχεδον 30€ βεβαια ειναι και γομαρι το hero τεσπα.

Μην τους αφησεις σε ησυχια ξαναστειλτους την δευτερα (στειλε και την φωτο αν δεν την εχεις στειλει ως τωρα) και πες τους οτι περιμενεις να σου στειλουν το tracking number απο το νεο ταμπλετ που σου εχουν στειλει και οτι αν δεν λαβεις τρακινγκ μεχρι την παρασκευη θα προχωρήσεις σε dispute.

Τους εστειλες πισω ολο το πακετο οπως ηρθε ή σκετο το ταμπλετ?

Μην αισθανεσαι ασχημα που τους πιεζεις και μην μασας απο την ευγενεια τους οταν περασουν οι 45 μερες θα σου κανουν τον κινεζο ,και αυτοι ειναι αυθεντικοι κινεζοι οχι ιμιτασιον.

 

Τη φώτο την έχω ήδη στείλει 2 φορές.

Δυστυχώς ο φίλος μου έστειλε μαζί και τα 2 απ'τα 4 αξεσουάρ που είχα πάρει αλλά τους έστειλα ήδη τι περιμένω να μου γυρίσουν πίσω εκτός του τάμπλετ.

Καθόλου άσχημα δε νιώθω που τους πιέζω. Έχω τόσο ταλαιπωρηθεί με τους Ιταλούς (παίρνω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πτυχίο) που δε ξέρω που να ξεσπάσω. Ε, τώρα βρήκα:lol:

Άρα πρωί πρωι τη Δευτέρα ξαναστέλνω με απειλή ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από το πάθημα με το Ν101 ver 1 από Merimobiles...

(για την ιστορία έγινε 100% refund...και μου μείνανε τα καλώδια....φορτιστής, OTG κλπ)

 

Εχω παραλάβει τα δύο MK802IIIS από Geekbuying τα οποία είναι όλα τα λεφτά....

(μόλις τελειώσω από δω θα τα παρουσιάσω στο νήμα τους...)

 

Τώρα εχω παραγγείλει δύο CUBE U30GT2 από Geekbuying.....

τα οποία έχουν κολίσει στο ... DISPUTCH to overseas Country Greece...από τις 22 του μήνα.

Εδώ και μια βδομάδα.

Υποθέτω ότι είναι οι λόγοι που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα post.

Στο τηλ μου λένε ότι δεν έχουν έρθει ακόμη.....εγώ νομίζω ότι είναι εδώ και δεν τα έχουν καταμετρήσει στο σύστημα του Αεροδρομίου. Περιμένω να δω αύριο τι status θα έχουν.

Τουλάχιστον ξεχαρμανιάζω με το ΜΚ802 IIIS :lol:

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έχω μιλήσει μαζί τους, μου λένε ότι έχω δίκιο, Χίλια συγγνώμη, θα το διευθετησουμε το συντομότερο κλπ κλπ.

Στην ουσία όμως δεν γίνεται τίποτα.

Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

ολα τα κινητα που εχουν οι κινεζοι 1gb ram εχουν?υπαρχει καποιο με περισσοτερη μνημη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τάμπλετ μιλάμε. Φυσικά υπαρχουν αρκετά τάμπλετ με 2GB RAM , κυρίως με A31, σε χαμηλές τιμές

 

Τελικά παρέλαβα σήμερα το u30gt2 μου.Μετά από μία βδομάδα που έφτασε Ελλάδα.Θα γράψω και το review μου με την πρώτη ευκαιρία.
Περιμένουμε

http://images.crestock.com/1620000-1629999/1622473-xs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει ένα tablet και το SPost στο status γράφει έφτασε στο εξωτερικό.

Αυτό σημαίνει οτι έφτασε Ελλάδα η σε κάποιο ενδιάμεσο προορισμό?

Εστάλη 21/4

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημα νέα.

Το ipadalternative μας τελείωσε.

Μόλις έλαβα το παρακάτω mail:

Android Tablet Store

Hi  ,

New message from Android Tablet Store

You have received a new message from Android Tablet Store regarding order # .

Message:
Dear customer,
As of April 29th, ipadalternative.com is due to close its shop.
Our Chinese counter-part has become unreliable and untrustworthy and have been forced to make this decision.
We recommend that you go to your paypal or credit card company and claim back/dispute your case and receive a refund for your product. As of today all warranties are void with ipadalternative.com and we have seized all activity with our Chinese partners.
Any information you require can be sent to you, please contact: webmaster@ipadalternative.com if you require any extra information.
We apologize for this inconvenience and hope you can resolve your case.
IpadAlternative.com

 

Εγώ παρέλαβα την περασμένη Τρίτη. Οι άλλοι όμως;

Edited by rozak
Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε το tracking number της μορφής RR*********FJ από πού είναι; Μόλις μου έστειλαν τέτοιο tracking number από banggood. Υποθέτω από τα νησιά Φίτζι...:cool:

Είχε κανένας ποτέ τέτοια αποστολή ή μήπως γνωρίζει πόσο χρόνο περίπου παίρνει;

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο.

Θέμα χρόνου ήταν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχες Απριλιου παρελαβα απο το συγκεκριμενο site το tablet pipo max m9 .

 

Mε αυτα που διαβαζω, κανω το σταυρο μου , αφου αντιλαμβανομαι οτι ειμαι μαλλον απο τους τελευταιους που παρελαβε κατι απο αυτους στην ωρα του και το οποιο δουλευει σωστα.

 

Βεβαια καταλαβαινω οτι η εννοια service - after sales δεν υφισταται πλεον ...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...