Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καινούριο, αλλά δε λειτουργεί κανονικά ακόμη.

αυτό ειναι το κανονικό που υπάρχει τόσα χρόνια και ανοιγει κανονικά, αλλά έχει πρόβλημα το σύστημα online tracking :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό ειναι το κανονικό που υπάρχει τόσα χρόνια και ανοιγει κανονικά, αλλά έχει πρόβλημα το σύστημα online tracking :rolleyes:
Ά, ωραία!!!

Κι έσβησα και το άλλο απ'τα bookmarks!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι το κανονικό που υπάρχει τόσα χρόνια και ανοιγει κανονικά, αλλά έχει πρόβλημα το σύστημα online tracking :rolleyes:

 

Αν θες να δεις δικό σου πακέτο, από Ελλάδα για Κίνα και το ΕΛΤΑ-site τσου δουλεύει.....υπάρχει άλλο site για tracking ?

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Ά, ωραία!!!

Κι έσβησα και το άλλο απ'τα bookmarks!!!

ποιο άλλο; :confused:

Αν θες να δεις δικό σου πακέτο, από Ελλάδα για Κίνα και το ΕΛΤΑ-site τσου δουλεύει.....υπάρχει άλλο site για tracking ?
Αυτό δεν γίνεται. Δεν μπορείς..μόνο όταν φτάσει Κίνα μπορείς να το τρακάρεις λένε στο china post, αλλά εγώ ποτέ δεν το κατάφερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κ καλό μήνα!

Είμαι σχεδόν έτοιμη να παραγγείλω το Ainol novo 10 hero αλλά διαβάζοντας αυτά που γράφετε εδώ πέρα προβληματίστηκα όσον αφορά από πιο site να κάνω την παραγγελία. ipadalternative ή geekbuying?? Πιο από τα δύο προτείνετε??

Κ επειδή είναι πρώτη φορά που θα παραγγείλω από Κίνα τι πρέπει να γράψω στις παρατηρήσεις για να γλιτώσω το τελωνείο??

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

22 έφυγε, λογικά μέχρι την 1η θα είναι Ελλάδα.

 

Frontier φίλε σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά η αλήθεια είναι οτι μιας και το συγκεκριμένο θέμα είναι:

iPadAlternative.com - Q&A

θα προτιμούσα να μου απαντήσει ο Jamie ή η Jessica ή όποιος άλλος απο το iPadAlternative.com

Και τέλος πάντων όταν πληρώνουμε για "Singapore Post with tracking (6-9 Days) *RECOMMENDED*"

και οι 6-9 ημέρες είναι ήδη 10 και η παραλαβή θα είναι μέσα στην άλλη εβδομάδα άρα 13-17 ημέρες,

τουλάχιστον κάποιος πρέπει να απαντάει στην ευγενική μας ερώτηση!

 

Επίσης πρέπει να πω ότι έχω κάνει 2-3 ερωτήσεις στην ipadalternative μέσα απο το forum

και δεν πήρα ποτέ απάντηση για καμία ερώτηση απο το ipadalternative!

 

Frontier και επίσης Jamie or Jessica or Kely , ελπίζω να μην με παρεξηγείτε αλλά κάποια πράγματα καλό είναι να τα λέμε με το όνομα τους.

 

Φιλικά..

Link to comment
Share on other sites

Frontier φίλε σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά η αλήθεια είναι οτι μιας και το συγκεκριμένο θέμα είναι:

iPadAlternative.com - Q&A

θα προτιμούσα να μου απαντήσει ο Jamie ή η Jessica ή όποιος άλλος απο το iPadAlternative.com

Και τέλος πάντων όταν πληρώνουμε για "Singapore Post with tracking (6-9 Days) *RECOMMENDED*"

και οι 6-9 ημέρες είναι ήδη 10 και η παραλαβή θα είναι μέσα στην άλλη εβδομάδα άρα 13-17 ημέρες,

τουλάχιστον κάποιος πρέπει να απαντάει στην ευγενική μας ερώτηση!

 

Επίσης πρέπει να πω ότι έχω κάνει 2-3 ερωτήσεις στην ipadalternative μέσα απο το forum

και δεν πήρα ποτέ απάντηση για καμία ερώτηση απο το ipadalternative!

 

Frontier και επίσης Jamie or Jessica or Kely , ελπίζω να μην με παρεξηγείτε αλλά κάποια πράγματα καλό είναι να τα λέμε με το όνομα τους.

 

Φιλικά..

 

Για τις ερωτήσεις σχετικά με το πότε παραλαμβάνει κανείς - από τη στιγμή που το tracking φαίνεται στο singpost - οι μόνοι που μπορούν να απαντήσουν είναι τα ΕΛ.ΤΑ, ούτε καν η SingPost. Απλά και ξεκάθαρα (έχει γραφτεί πάμπολλες φορές στο άλλο νήμα).

 

Για τις υπόλοιπες ερωτήσεις σου - επειδή το νήμα γεμίζει με ερωτήσεις για tracking και "θάβονται" - ξαναδημοσίευσέ τες ώστε να σου απαντήσουν.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

19 February 2013..

Just made and paid my Ainol novo 7 venus order. Please take good care of it and ship fast.

An extra gift (Jesica told me before your new year there was not time to send by then) is acceptable!

She told me by then for the case of the tab.I wish it would be the leather one!

 

Thank you and see you around!

 

(I also send you an link of the conversation i had with jessica. )

http://postimage.org/image/wsuysdnyt/

 

p.s The live-support people are all the best ones.

 

25 February 2013

Hi Jamie,

you never answer to me about the extra gift.Did you send it also?

Thanks.

 

Dear Jamie, Jessica or Kelly..after these questions that you never ansewr ,

is it possible to do it now, PLEASE??

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Hi Jamie,

I bought an Ainol NOVO 7 venus from iPadAlternative (Order: #002134) on the 19/2.

On the Singapure Post page it is :

20-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

22-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

It's been 5 days that it is "Despatched to overseas" that I think is a lot for airmail.

Excuse me if i'm wrong but can you check it?

Thanks

 

Hi, I ran the tracking number and it landed in Greece on the 28th

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF********** 22-02-2013 28-02-2013 Arrived at overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου στειλανε απο merimobiles ενα tracking number της μορφης RA602725χχχSG ειναι αυτο singapore post η κανανε πατατια και το στειλανε με αλλη εταιρεια;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός έβαλε παραγγελία για ένα tablet (Teclast P85) από εκεί (χρησιμοποιήσαμε το δικό μου Paypal λογαριασμό).

Το tablet παραγγέλθηκε στις 6 Ιανουαρίου, έφυγε από εκεί στις 10 Ιανουαρίου και ακόμα να φθάσει (free shipping).

Εννοείται ότι έχω ανοίξει dispute στο Paypal, το οποίο θα γίνει escalate εάν δεν έρθει τις επόμενες ημέρες, δεδομένου ότι οι τύποι στέλνουν free-shipping χωρίς tracking (άσχετα αν στο e-mail σου λένε να επικοινωνήσεις μαζί τους για να το εντοπίσουν) και πιθανότατα χρησιμοποιούν αποστολή Β' προτεραιότητας.

 

Απλά για την ενημέρωσή σας.

 

Επανέρχομαι απλά για να ενημερώσω ότι έγινε escalation σε claim και περιμένω την απόφαση του Paypal.

 

Οι τύποι είναι απλά απίστευτοι, δεδομένου ότι δεν υπάρχει τρόπος να εντοπίσουμε τα πακέτα και εκτιμώ ότι τα στέλνουν με πλοίο ή ό,τι άλλο φθηνότερο υπάρχει διότι ακόμα και στα πιο ευτελής αξίας πράγματα που έχω αγοράσει από Κίνα (και ήρθαν μέσω Chinapost), το πολύ πήρε 3 εβδομάδες.

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ TINYDEAL.

 

Καλημέρα παιδιά κ καλό μήνα!

Είμαι σχεδόν έτοιμη να παραγγείλω το Ainol novo 10 hero αλλά διαβάζοντας αυτά που γράφετε εδώ πέρα προβληματίστηκα όσον αφορά από πιο site να κάνω την παραγγελία. ipadalternative ή geekbuying?? Πιο από τα δύο προτείνετε??

Κ επειδή είναι πρώτη φορά που θα παραγγείλω από Κίνα τι πρέπει να γράψω στις παρατηρήσεις για να γλιτώσω το τελωνείο??

 

Ευχαριστώ :)

 

Σου προτείνω το iPadAlternative, είναι το γρηγορότερο όλων.

Παραγγέλνεις με Singapore Post και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τελωνείο (το ρυθμίζουν από τη μεριά τους), παραλαμβάνεις με ΕΛ.ΤΑ στο σπίτι σου.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το tracking της Singpost γράφει αυτά:

Status Date Status Description

27-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

28-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Πότε να το περιμένω περίπου; Ανυπομονώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το tracking της Singpost γράφει αυτά:

Status Date Status Description

27-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

28-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Πότε να το περιμένω περίπου; Ανυπομονώ!!

 

σε μια βδομαδα ,καλως εχοντων των πραγματων..

Link to comment
Share on other sites

Hi i finaly received the tablet today.

I made a phone call to the Greek Post (ELTA) an found out it was at the local post office and it arrived today!

Just took it from there and I Must say Jemie that EVERYTHING was in the packet + the Feb-promo gifts + my extra gift (a soft case-thank you)

So SORRY if I push you to much, everything is FINE .

Παιδιά όπως καταλάβατε παρέλαβα πριν λίγο από το Ταχυδρομείο και σύντομα θα επανέλθω με φωτο κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Frontier...περιμένω να μπουν τα χρήματα στο paypal (τα έστειλα με έμβασμα και θέλει κάνα 2 μέρες) και θα το παραγγείλω! :):)
Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Hi i finaly received the tablet today.

I made a phone call to the Greek Post (ELTA) an found out it was at the local post office and it arrived today!

Just took it from there and I Must say Jemie that EVERYTHING was in the packet + the Feb-promo gifts + my extra gift (a soft case-thank you)

So SORRY if I push you to much, everything is FINE .

Παιδιά όπως καταλάβατε παρέλαβα πριν λίγο από το Ταχυδρομείο και σύντομα θα επανέλθω με φωτο κλπ!

 

Great news!

 

Well, have you checked it?

 

Let me look into this please, I will get back to you via e-mail. Thanks

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

ποιο άλλο; :confused:

Αυτό δεν γίνεται. Δεν μπορείς..μόνο όταν φτάσει Κίνα μπορείς να το τρακάρεις λένε στο china post, αλλά εγώ ποτέ δεν το κατάφερα

 

Τελικά βρήκα το http://intmail.183.com.cn/itemstatus_en.jsp το οποίο κάνει tracking κανονικά.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου στειλανε απο merimobiles ενα tracking number της μορφης RA602725χχχSG ειναι αυτο singapore post η κανανε πατατια και το στειλανε με αλλη εταιρεια;

 

R = registered

A = Airmail

XXXXXXXXX = αριθμός πακετου

SG = SinGapore

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κ καλό μήνα!

Είμαι σχεδόν έτοιμη να παραγγείλω το Ainol novo 10 hero αλλά διαβάζοντας αυτά που γράφετε εδώ πέρα προβληματίστηκα όσον αφορά από πιο site να κάνω την παραγγελία. ipadalternative ή geekbuying?? Πιο από τα δύο προτείνετε??

Κ επειδή είναι πρώτη φορά που θα παραγγείλω από Κίνα τι πρέπει να γράψω στις παρατηρήσεις για να γλιτώσω το τελωνείο??

Ευχαριστώ :)

δες και merimobiles. όπου ειναι φθηνότερο απ τα 3 αυτά

 

Χθες μου στειλανε απο merimobiles ενα tracking number της μορφης RA602725χχχSG ειναι αυτο singapore post η κανανε πατατια και το στειλανε με αλλη εταιρεια;

SG=SinGapore post

Link to comment
Share on other sites

δες και merimobiles. όπου ειναι φθηνότερο απ τα 3 αυτά

 

 

SG=SinGapore post

 

2 μερες και δεν εχει φανει τιποτα στην σελιδα !Μαλλον πρεπει να περασουν 3-4 μερες για να φανει το tracking number.

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι απλά για να ενημερώσω ότι έγινε escalation σε claim και περιμένω την απόφαση του Paypal.

 

Οι τύποι είναι απλά απίστευτοι, δεδομένου ότι δεν υπάρχει τρόπος να εντοπίσουμε τα πακέτα και εκτιμώ ότι τα στέλνουν με πλοίο ή ό,τι άλλο φθηνότερο υπάρχει διότι ακόμα και στα πιο ευτελής αξίας πράγματα που έχω αγοράσει από Κίνα (και ήρθαν μέσω Chinapost), το πολύ πήρε 3 εβδομάδες.

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ TINYDEAL.

Ωραίοι οι τύποι, προφανώς γουστάρουν να χάνουν τα λεφτά τους, γιατί νομίζω με τον τρόπο που στελνουν χωρίς τρακινγκ νάμπερ δεν έχουν καν insurance, σωστά; :p

Σου προτείνω το iPadAlternative, είναι το γρηγορότερο όλων.

Παραγγέλνεις με Singapore Post και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τελωνείο (το ρυθμίζουν από τη μεριά τους), παραλαμβάνεις με ΕΛ.ΤΑ στο σπίτι σου.

κι οι άλλοι με singapore post στελνουν, κι είναι φθηνότεροι

 

Τελικά βρήκα το http://intmail.183.com.cn/itemstatus_en.jsp το οποίο κάνει tracking κανονικά.
μ έσωσες, μόλις ανακάλυψα ότι οι καραγκίζηδες στο geekbuying έχουν παραλαβει το δεμα, δεν μου χουν πει τίποτα, και το paypal εδώ και μισό μήνα μ έχει στο περίμενε, τι διάολο περιμένουν για να κάνουν refund? στο geekbuying είχα ξαναστειλει πακέτο πίσω, και μ είχαν εξυπηρετήση αμέσως, τώρα μου την έκαναν επειδή δεν έπαιρνα απάντηση στα email κι έκανα claim;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...