Jump to content

[ROM] Darky's Extreme Edition v10.1


taxudromos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω ειχα δοκιμασει μια περιοδο την darky 10.2 ressurection που την φλασαρεις μεσω odin και ηταν πολυ καλη δοκιμασε την .βεβαια την cyanogen δεν την αλλαζω με τιποτα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

η darky μετα το froyo δεν αξιζει μια..odin η cwm ειναι ακριβως η ιδια ρομ.

πολλα script, το ενα διορθωνει το αλλο και τα 2 μαζι χαλανε κατι αλλο. πολυ μπερδεway ρομ. (και πραγματικα σιχαμενος κερνελ ο dark core).

επισης ισχυριζοταν πως ελυσαν το θεμα ραμ (σιγουρα..)

βαλανε min free 60 και το κινητο δουλευε στα 65.. δεν μου κρατουσε ουτε τον browser ουτε τον οπερα ανοιχτα, χωρις να εχω αφησει κατι αλλο ανοιχτο..

μονο που τα θυμαμαι :X

 

cm7 ή juwe 5.3? ποια ειναι καλυτερη?

 

εμεινες καθολου με stock jvr και semaphore 1.5? αν οχι, μεινε και δες αν εισαι ικανοποιημενος (μαλλον θα εισαι). αν θελησεις μετα κατι αλλο, περνα απο πανω την juwe 5.3 και οταν δεν σου κανει και αυτη, περνα την cm7 που θελει φορματ τα παντα για να την περασεις.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

η darky μετα το froyo δεν αξιζει μια..odin η cwm ειναι ακριβως η ιδια ρομ.

πολλα script, το ενα διορθωνει το αλλο και τα 2 μαζι χαλανε κατι αλλο. πολυ μπερδεway ρομ. (και πραγματικα σιχαμενος κερνελ ο dark core).

επισης ισχυριζοταν πως ελυσαν το θεμα ραμ (σιγουρα..)

βαλανε min free 60 και το κινητο δουλευε στα 65.. δεν μου κρατουσε ουτε τον browser ουτε τον οπερα ανοιχτα, χωρις να εχω αφησει κατι αλλο ανοιχτο..

μονο που τα θυμαμαι :X

 

 

 

εμεινες καθολου με stock jvr και semaphore 1.5? αν οχι, μεινε και δες αν εισαι ικανοποιημενος (μαλλον θα εισαι). αν θελησεις μετα κατι αλλο, περνα απο πανω την juwe 5.3 και οταν δεν σου κανει και αυτη, περνα την cm7 που θελει φορματ τα παντα για να την περασεις.

 

+1 περνα juwe 5.3 απο πανω και θα δεις τθ παει να πει ο γαλαξιας απο επιδοσεις!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

cm7 ή juwe 5.3? ποια ειναι καλυτερη?

 

Και οι δυο ειναι πολυ καλες, βαλε οποια θελεις αλλα....βαλε πρωτα την cm7, που ξερεις μπορει και να μην χρειαστει να την αλλαξεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο ειναι πολυ καλες, βαλε οποια θελεις αλλα....βαλε πρωτα την cm7, που ξερεις μπορει και να μην χρειαστει να την αλλαξεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

προφανως το ιδιο ισχυει και για την juwe 5.3 βεβαια ολα ειναι σχετικα...περι ορεξεως...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πολυ περιληπτικα γιατι εχω ξενερωσει απιστευτα...:(

εχουμε 2sgs.

το ενα με darky 10 και το αλλο με darky 10.1

το πρωτο συνδεεται κανονικα με το tom tom του αυτοκινητου το μεν δευτερο αρνειται πεισματικα βγαζοντας μηνυμα οτι το "pairing was rejected by tom tom".

flashαρω σε darky 10.2, τπτ.

βρισκω κατι bluetooth fix στο market, τπτ.

το 2ο (οπως και το πρωτο) συνδεεται κανονικα με κιν και λαπτοπ και κανει κανονικα αποστολη-ληψη αρχειων...

εχω ηδη παιξει 5-6 flashαρισματα. ειλικρινα μουρχεται να περασω παλι στοκ και να το γυρισω πισω για service αν παλι δεν δουλεψει.

εχετε να προτεινετε κατι αλλο πριν παρο τηλ στο δρομοκαϊτειο για να κανω κρατηση???:(:(:(

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιληπτικα γιατι εχω ξενερωσει απιστευτα...:(

εχουμε 2sgs.

το ενα με darky 10 και το αλλο με darky 10.1

το πρωτο συνδεεται κανονικα με το tom tom του αυτοκινητου το μεν δευτερο αρνειται πεισματικα βγαζοντας μηνυμα οτι το "pairing was rejected by tom tom".

flashαρω σε darky 10.2, τπτ.

βρισκω κατι bluetooth fix στο market, τπτ.

το 2ο (οπως και το πρωτο) συνδεεται κανονικα με κιν και λαπτοπ και κανει κανονικα αποστολη-ληψη αρχειων...

εχω ηδη παιξει 5-6 flashαρισματα. ειλικρινα μουρχεται να περασω παλι στοκ και να το γυρισω πισω για service αν παλι δεν δουλεψει.

εχετε να προτεινετε κατι αλλο πριν παρο τηλ στο δρομοκαϊτειο για να κανω κρατηση???:(:(:(

 

Ναι. Να περάσεις stock jvr που είναι σαφώς καλύτερη απο την darky και semaphore 1.5, κάνοντας καθαρή εγκατάσταση.

Αν ξέρει κάποιος βέβαια το τι φταίει ας το πει :) !

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα παιδια.

Ειχω παρει ενα SGS στο πατερα μου και εχω ενα σοβαροπροβλημα. Το κινητο οπως το ειχα παρει ειχε περασμενο darky 9.2. Και ειπα να τον κανω να ξαναπορωθει λιγο και να του περασω darky 10.2. Πηρα κανονικα backup, πρωτου ξεκινησω, εκανα τα 3 wipes και ξεκινησα το flasharisma. Ενω η ΡΟΜ παιζει, φαινεται σα να ειναι corrupted το cwm. Καθε φορα που κανει boot το τηλεφωνο και οποτε θελω να κανω reboot to recovery mode δειχνει τις παρακατω εικονες.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22497&stc=1&d=1321142065

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22498&stc=1&d=1321142065

 

Το τηλεφωνο φαινεται ομως να παιζει κανονικα στην 10.2 αν και crasharei συχνα ο tw launcher. Για αυτο και σκεφτομαι να κανω πρωτα ενα restore και μετα να περασω την 9.5 μηπως και κατσει καλυτερα. Δεν μπορω ομως να μπω στο recovery για το restore. Υπαρχει καποιος τροπος να κανω το cwm να συνελθει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

Ειχω παρει ενα SGS στο πατερα μου και εχω ενα σοβαροπροβλημα. Το κινητο οπως το ειχα παρει ειχε περασμενο darky 9.2. Και ειπα να τον κανω να ξαναπορωθει λιγο και να του περασω darky 10.2. Πηρα κανονικα backup, πρωτου ξεκινησω, εκανα τα 3 wipes και ξεκινησα το flasharisma. Ενω η ΡΟΜ παιζει, φαινεται σα να ειναι corrupted το cwm. Καθε φορα που κανει boot το τηλεφωνο και οποτε θελω να κανω reboot to recovery mode δειχνει τις παρακατω εικονες.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22497&stc=1&d=1321142065

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22498&stc=1&d=1321142065

 

Το τηλεφωνο φαινεται ομως να παιζει κανονικα στην 10.2 αν και crasharei συχνα ο tw launcher. Για αυτο και σκεφτομαι να κανω πρωτα ενα restore και μετα να περασω την 9.5 μηπως και κατσει καλυτερα. Δεν μπορω ομως να μπω στο recovery για το restore. Υπαρχει καποιος τροπος να κανω το cwm να συνελθει?

 

Δοκίμασες να περάσεις άλλο κερνελ;

Η darky πραγματικά είναι για τα μπαζα, αλλα ο κερνελ της (dark core) είναι ακόμα χειρότερος..

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις άλλο κερνελ;

Η darky πραγματικά είναι για τα μπαζα, αλλα ο κερνελ της (dark core) είναι ακόμα χειρότερος..

 

λες να στρωσει αμα αλλαξω κερνελ? Μα στην αρχη αρχη που bootαρει εκει δεν εχει φορτωσει ο kernel, σωστα?

Και φανταζομαι αλλαγη κερνελ απο το application? (γιατι δεν μπορω να μπω στο recovery)

Link to comment
Share on other sites

Η απο καποια εφαρμογη η απο odin φλασαροντας τον σαν pda χωρις repartition. Ο kernel νομιζω φορτωνει απο τη στιγμη που πατας το κουμπι γιατι ειναι υπευθηνος για ολο το hardware του κινητου.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η απο καποια εφαρμογη η απο odin φλασαροντας τον σαν pda χωρις repartition.

 

Νομιζω οτι ξερω πως να το κανω αυτο. Τους διαφορους kernels απο που τους βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ξερω πως να το κανω αυτο. Τους διαφορους kernels απο που τους βρισκω?

 

Ε αναλόγως ποιον θες. Λογικά αν googlareis αυτόν που θες, σίγουρα θα βρεις την σελίδα του developer για να τον κατβάσεις αλλά το θέμα είναι ότι εγώ δεν ξέρω ποιος είναι συμβατός με αυτή τη rom για να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ε αναλόγως ποιον θες. Λογικά αν googlareis αυτόν που θες, σίγουρα θα βρεις την σελίδα του developer για να τον κατβάσεις αλλά το θέμα είναι ότι εγώ δεν ξέρω ποιος είναι συμβατός με αυτή τη rom για να σου πω.

 

:D

Μωρε να διορθωθει το προβλημα θελω, δε θελω καποιον super-duper kenel. Ουτε που ξερω ποιον θελω.

Για να ειναι συμβατος πρεπει να το βρω σε συναρτηση με το android 2.3.4, με την Ι9000XXJVQ baseband ή με τον 2.6.35.7 κερνελ ?

Link to comment
Share on other sites

:D

Μωρε να διορθωθει το προβλημα θελω, δε θελω καποιον super-duper kenel. Ουτε που ξερω ποιον θελω.

Για να ειναι συμβατος πρεπει να το βρω σε συναρτηση με το android 2.3.4, με την Ι9000XXJVQ baseband ή με τον 2.6.35.7 κερνελ ?

 

Λογικά με την 2,3,4 πρέπει να είναι συμβατός... Αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

:D

Μωρε να διορθωθει το προβλημα θελω, δε θελω καποιον super-duper kenel. Ουτε που ξερω ποιον θελω.

Για να ειναι συμβατος πρεπει να το βρω σε συναρτηση με το android 2.3.4, με την Ι9000XXJVQ baseband ή με τον 2.6.35.7 κερνελ ?

 

Εγώ λέω να διαβάσεις τους οδηγούς που έχουμε, να περάσεις την επίσημη jvt και μετά τον semaphore 1.8.2..

 

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να διαβάσεις τους οδηγούς που έχουμε, να περάσεις την επίσημη jvt και μετά τον semaphore 1.8.2..

 

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

E άμα θέλει Darky? Πες του τι kernel να δοκιμάσει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να διαβάσεις τους οδηγούς που έχουμε, να περάσεις την επίσημη jvt και μετά τον semaphore 1.8.2..

 

γι αυτον τον οδηγο μιλας? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Link to comment
Share on other sites

γι αυτον τον οδηγο μιλας? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

 

Ναι αυτόν όπως και τον οδηγό για νέους χρήστες

 

E άμα θέλει Darky? Πες του τι kernel να δοκιμάσει :)

 

Αμα θέλει darky (ένα μεγάλο ΓΙΑΤΊ με βασανίζει εδώ..!) μπορεί να περάσει την έκδοση για jvq του kernel του supercurio (voodoo kernel).

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Αμα θέλει darky (ένα μεγάλο ΓΙΑΤΊ με βασανίζει εδώ..!) μπορεί να περάσει την έκδοση για jvq του kernel του supercurio (voodoo kernel).

 

Το κινητο ειναι του πατερα μου (το ειχα αγορασει με 9.2 darky) και μου ειχε φανει αρκετα σταθερα, αλλα και φιλικη version. Δεν ειναι για μενα το κινητο. Εχεις να προτεινεις καποια αλλη με αυτες τις προδιαγραφες?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι του πατερα μου (το ειχα αγορασει με 9.2 darky) και μου ειχε φανει αρκετα σταθερα, αλλα και φιλικη version. Δεν ειναι για μενα το κινητο. Εχεις να προτεινεις καποια αλλη με αυτες τις προδιαγραφες?

 

Όπως είπε ο Νίκος πιο πάνω δες την επίσημη JVT με semaphore kernel. Ή την JVU που έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο έτοιμο. Δεν την έχω δει την Darky αλλά στα screenshot που βλέπω, δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά από τις επίσημες. Βρίσκεις και ένα ωραίο θεματάκι για την JVT και είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι του πατερα μου (το ειχα αγορασει με 9.2 darky) και μου ειχε φανει αρκετα σταθερα, αλλα και φιλικη version. Δεν ειναι για μενα το κινητο. Εχεις να προτεινεις καποια αλλη με αυτες τις προδιαγραφες?

 

Η 9.2 ήταν froyo.. Μετά το froyo η darky είναι ότι χειρότερο μπορείς να βάλεις στο κινητό...

 

Διάλεξε jvt/jvu καλύτερα και περνα τον semaphore.. θα έχεις πολύ καλύτερη απόδοση.

 

(anyway, τώρα σταματάει η λογική, σταματάει το myphone και αρχίζει η Formula 1 :D!! Φραπέ, τσιγάρο και Φετελ στο βάθρο!)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ανοιγω και γω φορμουλα και θα επιχειρησω να περασω οπως ειμαι τη ν official συμφωνα με τον οδηγο. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω πριν ξεκινησω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :) .Ειμαι και εγω ενας ευτυχής κατοχος του SGS εδω και 4 μερες.

Ηθελα να πειραματιστώ αμεσως και γιαυτο περασα χθες το βράδυ την DarkyROM v10.2 Final.

Ειδα οτι ειχε τα περισσοτερα ποστ στο xda και αποφασισα να δοκιμάσω αυτην πρωτα, μιας και διαβασα οτι η CyanogenMod αν και ειναι η καλυτερη εχει πολλα προβληματα ακομα(πχ ειδα οτι η κάμερα δεν δουλευει σωστα).

Τωρα βλεπω τα δικα σας τελευταια σχολια και προβληματιζομαι...

Το παραπονο για την Dark ειναι οτι εχει μηνει πισω?Γιατι απο οτι ειδα πρεπει να ειναι 3 μηνων αυτη η ρομ αν και τελευταια εκδοση.

Στην λειτουργια εγω δεν εχω κανενα προβλημα.Βεβαια δεν ειδα και καμια διαφορα με την στοκ οσο αναφορα την ταχυτητα.Πχ στα βιντεο μεσω browser και με την στοκ αλλα και με την darkrom κολλανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...