Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με λίγο ψάξιμο στο παρόν θέμα θα δείτε ότι οι χρυσές μπαταρίες έχουν συζητηθεί διεξοδικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα μου ειπε η αδερφη μου οτι εχει προβληνα με το κινητο της. Οτι εκει που δειχνει 60-65% στη μπαταρια ξαφνηκα σβηνει. Το εκανα επαναφορα εργ. ρυθμησεων αλλα δεν αλλαξε κατι. Ειχε 60% και εσβησε. Το εβαλα να φορτισει με usb και μου εδειξε σε 15 λεπτα 100%. Βγαζω το usb και παει στα 80%. Μαλλον παει για αλλαγη η μπαταρια σωστα? Ποια προτηνεται ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξωτερικο? Να παρω την αυθεντικη samsung?
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ειπε η αδερφη μου οτι εχει προβληνα με το κινητο της. Οτι εκει που δειχνει 60-65% στη μπαταρια ξαφνηκα σβηνει. Το εκανα επαναφορα εργ. ρυθμησεων αλλα δεν αλλαξε κατι. Ειχε 60% και εσβησε. Το εβαλα να φορτισει με usb και μου εδειξε σε 15 λεπτα 100%. Βγαζω το usb και παει στα 80%. Μαλλον παει για αλλαγη η μπαταρια σωστα? Ποια προτηνεται ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξωτερικο? Να παρω την αυθεντικη samsung?

Οι περισσότεροι προτείνουν τις ΑΝΚΕR στα 1900mah. Εγώ πήρα μία 1800 της motec (από ebay) με 12 περιπου ευρώ κι αν δεν είναι καλύτερη απ'τη μαμίσια είναι τουλάχιστον ίσης απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα φιλοι μου..εχω το samsung galaxy s2 GTi9100 το μαυρο! Εχει θηκες να του αλλαξω σε ασπρο? Αλλα οχι μονο το πισω το cover..αλλαζετε το μπροστα? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου..εχω το samsung galaxy s2 GTi9100 το μαυρο! Εχει θηκες να του αλλαξω σε ασπρο? Αλλα οχι μονο το πισω το cover..αλλαζετε το μπροστα? Ευχαριστω.

 

Φανταζομαι οτι αν το πας στη samsung ή σε καποιο εξουσειοδοτημενο service και ζητησεις να στο αλλαξουν(πισω-μπρος) θα γίνεται αλλα το θεμα ειναι ποσο θα στοιχιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι αν το πας στη samsung ή σε καποιο εξουσειοδοτημενο service και ζητησεις να στο αλλαξουν(πισω-μπρος) θα γίνεται αλλα το θεμα ειναι ποσο θα στοιχιζει!!!

 

...κι απ'τη στιγμή που σταμάτησε η παραγωγή του S2 φαντάζομαι αρκετά..

 

..κι εγώ που τό'θελα μαύρο και το πήρα άσπρο για να πείσω την κοπελιά να με αφήσει να το ψουνίσω;:lol:

Link to comment
Share on other sites

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?index=0&sbk=1&nav=SEARCH&itemId=221034030152

 

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?index=0&sbk=1&nav=SEARCH&itemId=330747106855

 

Παιδια καλημερα, ποιες απο τις 2 προτεινετε? Εχει δοκιμασει κανεις καμια? Εστω και λιγο παραπανω απο την μαμα μπαταρια να κραταει θα παρω μια... ποια ομως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σκέφτομαι να αγοράσω απο e-bay την 2000αρι μπαταρια! Την εχει δοκιμάσει κανεις? Βγαζει την μερα?

Απο θεμα βαρους εχει μεγαλη διαφορα απο την μαμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σκέφτομαι να αγοράσω απο e-bay την 2000αρι μπαταρια! Την εχει δοκιμάσει κανεις? Βγαζει την μερα?

Απο θεμα βαρους εχει μεγαλη διαφορα απο την μαμα?

 

Βγαζει περιπου μιση μερα παραπανω σε συγκριση με τη "μαμα" 1650αρα αν και στην jelly bean η διαφορα αναμεσα σ'αυτες τις δυο μπαταριες μειωνεται αισθητα, τη μερα τη βγαζεις παντως αν δεν εχεις συνεχως την οθονη αναμενη. Λιγο πιο βαρια απ'την 1650αρα ειναι, οχι σε ενοχλητικο βαθμο.. θα ελεγα οτι κανει τη συσκευη να εχει μια πιο "στιβαρη" αισθηση..:)

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει περιπου μιση μερα παραπανω σε συγκριση με τη "μαμα" 1650αρα αν και στην jelly bean η διαφορα αναμεσα σ'αυτες τις δυο μπαταριες μειωνεται αισθητα, τη μερα τη βγαζεις παντως αν δεν εχεις συνεχως την οθονη αναμενη. Λιγο πιο βαρια απ'την 1650αρα ειναι, οχι σε ενοχλητικο βαθμο.. θα ελεγα οτι κανει τη συσκευη να εχει μια πιο "στιβαρη" αισθηση..:)

 

Ευχαριστω για την ολοκλήρωμενη απάντηση! Πόση ωρα κανει να φόρτιση?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 4ωρο..:p

 

Δηλ μην σου τυχει και ξεχασεις να το φορτισεις το βραδυ...:)

Και μια και θα κανω την παραγγελία. .ξερεις καμια καλη ζελατίνα για την οθονη που να μην κανει πολλες δαχτυλιες και να μην θολωνει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ μην σου τυχει και ξεχασεις να το φορτισεις το βραδυ...:)

Και μια και θα κανω την παραγγελία. .ξερεις καμια καλη ζελατίνα για την οθονη που να μην κανει πολλες δαχτυλιες και να μην θολωνει?

 

Κάπως έτσι όντως!:p

 

Δεν ξέρω και πολλά για ζελατίνα, μια ματ της puro έχω και δηλώνω αρκετά ικανοποιημένος αλλά πάει καιρός από τότε που ασχολήθηκα τελευταία φορά με αυτές.. ψάχνοντας λίγο εδώ μέσα θα πάρεις αρκετές ιδέες πάντως, δεν έχουν αλλάξει και πολλά με αυτές, το τέρμα είναι τι θα βρεις ακόμα διαθέσιμο..:)

Link to comment
Share on other sites

Aπό μπαταρία εγώ είμαι τελικά πολύ ικανοποιημένος με την motec 1800mAh που πήρα από ebay. Mετά από καιρό έβαλα να δοκιμάσω 1-2 μέρες τη μαμίσια την οποία είχα ελάχιστα χρησιμοποιήσει και είδα αισθητή διαφορά! Η motec μετά από 4-5 μηνών χρήση κρατάει περισσότερο από την 1-2 μηνών χρήση της μαμίσιας 1650άρας. Για τις ζελατίνες, αν και το 'χω πει και συγγνώμη αν κουράζω, εγώ πήρα με 1,80Ε μία από το mobiletrade.gr στην Μιχαήλ Βόδα (πλατεία Αττικής) και είναι πολύ καλή! Αφήνει βέβαια δαχτυλιές αλλά το καλό είναι ότι πρώτη φορά μπήκε σε κινητό μου ζελατίνα τόσο εύκολα και καλά και δεν καταλαβαίνεις ότι φοράει ζελατίνα!Είναι πολύ clear και ποιοτική. Δεν έχει φθαρεί από τον Δεκέμβρη καθόλου. Όπως την έβαλα, έτσι είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχουν βγάλει προσφορά τα e shop την Samsung 32g class 10 στα 22 ευρώ.αυτήν έχω εδώ και μήνες. Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eχω προβλημα με την μπαταρια του s2. ..εχω παρει 2 απο ebay και αμαζον,αλλα βγηκανε σκαρτες.η anker 1900 ειναι αξιοπιστη?χρειαζεται καπακι ή χωραει με το οριτζιναλ?ξερει καποιος που θα βρω γνησια σαμσουνγκ μπαταρια,οπως η μαμισια?γνησια ομως,οχι σαν αυτες που λενε και δεν ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Για γνήσια θα απευθυνθείς σε αντιπροσωπία της Samsung... κάπου στα 30-35 ευρώ ... τόσο την πλήρωσα από την αν/πια Θεσσαλονίκης
Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα με την μπαταρια του s2. ..εχω παρει 2 απο ebay και αμαζον,αλλα βγηκανε σκαρτες.η anker 1900 ειναι αξιοπιστη?χρειαζεται καπακι ή χωραει με το οριτζιναλ?ξερει καποιος που θα βρω γνησια σαμσουνγκ μπαταρια,οπως η μαμισια?γνησια ομως,οχι σαν αυτες που λενε και δεν ειναι...

H Anker 1900mAh χωράει με το original καπάκι. Απ ό,τι έχω διαβάσει στο xda πολλοί την χρησιμοποιούν και δεν έχουν κάποιο πρόβλημα. Μπορείς να πάρεις και την Samsung original extended 2000mAh αν θες λίγες ωρίτσες παραπάνω. Γενικά, τις Samsung απ' όπου και να τις πάρεις να έχει το επίσημο λογότυπο της Samsung και να είναι στο κουτί τους σφραγισμένες και όχι χύμα σε ζελατίνες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

H Anker 1900mAh χωράει με το original καπάκι. Απ ό,τι έχω διαβάσει στο xda πολλοί την χρησιμοποιούν και δεν έχουν κάποιο πρόβλημα. Μπορείς να πάρεις και την Samsung original extended 2000mAh αν θες λίγες ωρίτσες παραπάνω. Γενικά, τις Samsung απ' όπου και να τις πάρεις να έχει το επίσημο λογότυπο της Samsung και να είναι στο κουτί τους σφραγισμένες και όχι χύμα σε ζελατίνες.

 

Σ ευχαριστω για την ενημερωση φιλε!Η samsung 2000 χρειαζεται αλλο καπακι ομως,ε?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την ενημερωση φιλε!Η samsung 2000 χρειαζεται αλλο καπακι ομως,ε?

Ναι, αν την πάρεις κανονικά με το κουτάκι της (και όχι από κάποιο μαγαζί που τη δίνει χύμα) έχει μαζί το δικό της καπάκι το οποίο είναι λίγο πιο χοντρό απ' το κανονικό. Σκέψου ότι αν το δεις απ' το πλάι όλη η πλάτη θα είναι στην ίδια ευθεία με το εξόγκωμα που είναι κάτω κάτω στο κινητό. Ως πλεονέκτημα θα έχεις ότι προστατεύεται καλύτερα η κάμερα όταν το ακουμπάς κάπου και ως μειονέκτημα ότι αποκτά λίγα γραμμάρια παραπάνω βάρος.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/1800-mAh-original-moTec-Akku-fur-Samsung-GT-i9100-Galaxy-S2-II-EB-F1A2GBU-/171019710577?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item27d191b071

 

Σκευτομαι να παρω αυτην... ειμαι στο τσακ να πατησω το κουμπι για την αγορα... να την παρω ? καπου ειχα δει που την προτεινανε! θελω μια να κραταει ΕΣΤΩ ΚΑΙ 2 ΩΡΕΣ παραπανω απ'την μαμα 1650!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...