Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα το παμε πισω θα δεχτουν να μας το αντικαταστησουν ?
Κι εγω σου λεω οτι δεχοντε,το επομενο που θα μας δωσουν θα ειναι οκ?Υπαρχει συσκευη στα ελληνικα καταστηματα χωρις αυτα τα προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλαίσιο αλλά ονλαιν παραγγελία .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιοι έχουν κάνει το τεστ αναλυτικά και δεν έχουν δει το πρόβλημα με το ροζ συννεφάκι θα ήταν καλό να το μάθουμε για να δούμε τελικά αν υπάρχουν και καλά κομμάτια ή είναι όλα σκάρτα απλά κάποιοι δεν το γνωρίζουν.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα της ροζ κηλιδας παρουσιαζεται μονο σε συγκεκριμενες συνθηκες φωτισμου..συνηθως σε μονοχρωμες λευκες επιφανειες και σε κλειστο χωρο..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Τεστ αναλυτικά εννοείς φοτο σέ λευκό χαρτί η τοίχο ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα της ροζ κηλιδας παρουσιαζεται μονο σε συγκεκριμενες συνθηκες φωτισμου..συνηθως σε μονοχρωμες λευκες επιφανειες και σε κλειστο χωρο..

σε αυτο συμφωνω και εγω...εντος κλειστου χωρου και σε μονοχρωμες λευκες επιφανειες

Link to comment
Share on other sites

και δυστυχως (για οσους αποτελει προβλημα κατι τετοιο) η καμερα δεν φαινεται να διαθετει καποιο banding filter οταν τραβαει σε κλειστους χωρους με τεχνητο φωτισμο(πχ λαμπες φθορισμου) με αποτελεσμα να συμβαινει αυτο...

 

(Στη φωτο μια λευκη κολλα Α4)

Edited by neklek

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

και δυστυχως (για οσους αποτελει προβλημα κατι τετοιο) η καμερα δεν φαινεται να διαθετει καποιο banding filter οταν τραβαει σε κλειστους χωρους με τεχνητο φωτισμο(πχ λαμπες φθορισμου) με αποτελεσμα να συμβαινει αυτο...

αυτο φιλε μου δεν μου εχει τυχει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα στο ημερησιο φυσικο φως η καμερα του ειναι μια χαρα (για κινητο τηλ παντα)

 

 

(Η φωτο αφορα firmware XWKE7)

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα προβλήματα οφείλονται σε μία συγκεκριμένη (αποτυγχημένη) παρτίδα παραεισαγωγής που κατέληξε σε χώρες 2ης ταχύτητας όπως η Ελλάδα;

 

Μπορούμε να δούμε από αυτούς που δήλωσαν το πρόβλημα από που το έχουν αγοράσει μήπως και έτσι βγάλουμε κανά συμπέρασμα;

 

Είμαι περίεργος τώρα θα μπουν στο παιχνίδι και οι εταιριες κινητής τηλεφωνίας αν το φαινόμενο συνεχιστεί και μάλιστα με την ίδια συχνότητα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα προβλήματα οφείλονται σε μία συγκεκριμένη (αποτυγχημένη) παρτίδα παραεισαγωγής που κατέληξε σε χώρες 2ης ταχύτητας όπως η Ελλάδα;

 

Μπορούμε να δούμε από αυτούς που δήλωσαν το πρόβλημα από που το έχουν αγοράσει μήπως και έτσι βγάλουμε κανά συμπέρασμα;

 

Είμαι περίεργος τώρα θα μπουν στο παιχνίδι και οι εταιριες κινητής τηλεφωνίας αν το φαινόμενο συνεχιστεί και μάλιστα με την ίδια συχνότητα.

 

δεν νομιζω φιλε μου γιατι το προβλημα ειναι γενικο και σε πολλα ξενα forum

 

παντως για την προσωπικη χρηση που μπορω να κανω στην καμερα ειμαι ευχαριστημενος απο τις ληψεις...δες τε ληψεις εκτος και εντος χωρις ιδαιτερες ρυθμισεις και χωρις φλας:

 

http://img855.imageshack.us/img855/2204/20110602161033.jpg

http://img851.imageshack.us/img851/7530/20110602161055.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/6226/20110602161101.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/1199/20110602161114.jpg

[http://img853.imageshack.us/img853/534/20110602161132.jpg

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

γιατί να ζητήσετε αντικατασταση και οχι τα χρηματα σας πισω?

Παρτε τα χρηματα σας πισω και περιμένετε μεχρι να ξεδιαλύνει το τοπίο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις Update από το KIES φίλε μου. Κάνεις Update μέσα από την ενσωματωμένη εφαρμογή Samsung Apps! Ψάχνεις λίγο μέσα στην πρώτη σελίδα με τις εφαρμογές και το κατεβάζεις. Ακολουθείς τα βήματα και βουαλά εξαφανίζετε παντελώς η ροζαλίτα :D

 

Ο φιλος που εβγαλε τα βιντεακια με τον τοιχο με τη ροζ σταμπα να μας πει αν ειχε περασει το update της καμερας , για να βεβαιωσουμε αμα φτιαχνεται .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος που εβγαλε τα βιντεακια με τον τοιχο με τη ροζ σταμπα να μας πει αν ειχε περασει το update της καμερας , για να βεβαιωσουμε αμα φτιαχνεται .

 

Ναι το ειχα περάσει και στα 3 video που εχω στο Youtube channel μου.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

αυτο το update ειναι για οσους εχουν την KE7?

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος το update της καμερας είναι ασχετο με το firmware που εχεις,δηλ. ανεξαρτητα αν εχεις ke7 ή ke2 θα πρεπει μεσα απο το samsung apps να το βλεπεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για να επιχειρήσετε να βγάλετε μια άκρη...

 

 

βεβαιωθείτε ότι όλοι έχετε κάνει update του camera firmware μέσω samsung apps

 

τσεκάρετε το camera firmware που έχετε τώρα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13734552&postcount=39

(χρειάζεται προσοχή εδώ, διαβάστε καλά τι γράφει :!: )

 

Ορίστε όλοι τις ίδιες ρυθμίσεις στην κάμερα (πχ όλα στο αυτόματο) και μια κοινή μεθοδολογία δοκιμής (πχ ασπρο χαρτί; άσπρο τοίχο; συγκεκριμένες όσο γίνεται συνθήκες φωτισμού) και τέλος πείτε μας αν η κάμερα σας έχει πρόβλημα με το ροζ σημείο και ποιο camera firmware έχετε.

 

Επίσης πολύ χρήσιμο θα ήταν να αναφέρουν και το firmware της κάμερας τους και όσοι ακολουθούν τα παραπάνω και ΔΕΝ έχουν πρόβλημα με την κάμερα.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έβγαλε το update .2/6

 

Ρε παιδιά ανοίγω το samsung application και μου βγάζει μόνο τις εφαρμογές από που ψάχνει για το update

 

@emperor4her

μου λεει οτι εχω ηδη το τελευταιο update!

 

όχι μέσω kies . Απο το samsung apps και στο tab "new"

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε!Δειτε τις φωτογραφιες! Ειναι η ιδια φωτογραφια και στα 2 μονο που η δευτερη ειναι με saturation 0!!!!!
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαίνω πραγματικά όλο αυτό που γίνεται.

Ακολούθησα την διαδικασία και πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα , γιατί ντε και καλά να επιμένουν κάποιοι ότι το πρόβλημα υπάρχει και απλως δεν το έχουμε δει καλά την εικόνα. Και να είναι όντως έτσι

Αν είναι για να δω την κιτρινίλα, να πρέπει να έχω το κινητό σε φωτεινότητα 2,5 % , υπό γωνία 35 μοιρών και η γκρι απόχρωση να είναι pantone 7538c ( και να έχουν ευθυγραμμιστεί όλοι οι πλάνητες) , τότε χαίρω πολύ , αυτό δεν είναι πρόβλημα, αυτό είναι ότι είμαι απλώς υπερβολικά ψείρας. Πιο σημαντικό πχ θεωρώ τις υψηλές θερμοκρασίες που πιάνει , παρά αυτό.

 

φίλε θα συμφωνήσω μαζί σου με χίλια.. την ίδια άποψη έχω και γω, μπορεί κάποιες συσκευές να έχουν το πρόβλημα και να φαίνεται έντονα και ειναι όντως προβληματικές αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι όλες ειναι έτσι.. (πρώτη φουρνιά ειναι λογικό να έχουν και τα προβλήματα τους) ..αν ειναι να δεις κάτι απειροελάχιστο με ελάχιστη φωτεινότητα μες το απόλυτο σκοτάδι και συγκεκριμένο γκρι φόντο ε παρ' τα αυγό και κούρεφτο..

Link to comment
Share on other sites

Εχει ρύθμιση για saturation ? :S

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια

1)το update ειναι αυτο που λεει στο samsung apps -galaxy2 camera firmware update και ειναι και free?

2)πρεπει να εχω την KE7για τρεξει το update?

Link to comment
Share on other sites

Οχι στη φωτογραφια.Πηγα και το πειραξα απο το photo editor...

 

Οσοι εχετε κανει update camera firmware τι εκδοση σας βγαζει?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια! δεν προσπαθησα απο το kies.. απο το samsung apps κανονικα το εκανα install, και οταν ανοιγει το αρχειακι μουυ λεει:

εχετε ηδη το τελευταιο update, θελετε να κανεται Uninstall?

Παταω ναι και κανει Unistall το προγραμματακι.. :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια! δεν προσπαθησα απο το kies.. απο το samsung apps κανονικα το εκανα install, και οταν ανοιγει το αρχειακι μουυ λεει:

εχετε ηδη το τελευταιο update, θελετε να κανεται Uninstall?

Παταω ναι και κανει Unistall το προγραμματακι.. :lol::lol:

 

εχεις δικιο.και σε εμενα το ιδιο λεει.αβυσσος η ψυχη της samsung

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...