Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια δεν καταλαβαίνω πραγματικά όλο αυτό που γίνεται.

Ακολούθησα την διαδικασία και πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα , γιατί ντε και καλά να επιμένουν κάποιοι ότι το πρόβλημα υπάρχει και απλως δεν το έχουμε δει καλά την εικόνα. Και να είναι όντως έτσι

Αν είναι για να δω την κιτρινίλα, να πρέπει να έχω το κινητό σε φωτεινότητα 2,5 % , υπό γωνία 35 μοιρών και η γκρι απόχρωση να είναι pantone 7538c ( και να έχουν ευθυγραμμιστεί όλοι οι πλάνητες) , τότε χαίρω πολύ , αυτό δεν είναι πρόβλημα, αυτό είναι ότι είμαι απλώς υπερβολικά ψείρας. Πιο σημαντικό πχ θεωρώ τις υψηλές θερμοκρασίες που πιάνει , παρά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το οτι η οθονη σου δεν εχει προβλημα δεν σημαινει οτι οι υπόλοιποι ειναι ψηρες.... ουτε ευθυγραμμιστικαν οι πλανητες...

πιστευεις πως ολοι οσοι είδαν το προβλημα ειναι φαντασμενοι? (και εγω μαζι)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαίνω πραγματικά όλο αυτό που γίνεται.

Ακολούθησα την διαδικασία και πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα , γιατί ντε και καλά να επιμένουν κάποιοι ότι το πρόβλημα υπάρχει και απλως δεν το έχουμε δει καλά την εικόνα. Και να είναι όντως έτσι

Αν είναι για να δω την κιτρινίλα, να πρέπει να έχω το κινητό σε φωτεινότητα 2,5 % , υπό γωνία 35 μοιρών και η γκρι απόχρωση να είναι pantone 7538c ( και να έχουν ευθυγραμμιστεί όλοι οι πλάνητες) , τότε χαίρω πολύ , αυτό δεν είναι πρόβλημα, αυτό είναι ότι είμαι απλώς υπερβολικά ψείρας. Πιο σημαντικό πχ θεωρώ τις υψηλές θερμοκρασίες που πιάνει , παρά αυτό.

 

Βγάλε φωτογραφιούλα την dropdownlist σε χαμηλη φωτεινότητα για να δουμε ότι δεν γράφεις απλά για να μας πεις κάτι ...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε φωτογραφιούλα την dropdownlist σε χαμηλη φωτεινότητα για να δουμε ότι δεν γράφεις απλά για να μας πεις κάτι ...

μα το παλικαρι δεν λεει οτι δεν το εχει...λεει οτι δεν το βλεπει και γενικα δεν το θεωρει προβλημα οταν ειναι κατω απο προυποθεσεις που δεν θα τηρηθουν ποτε!και γιαυτο δεν τον ενδιαφερει!

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε φωτογραφιούλα την dropdownlist σε χαμηλη φωτεινότητα για να δουμε ότι δεν γράφεις απλά για να μας πεις κάτι ...

 

Πρωτα απο ολα δεν αμφισβητω οτι δεν υπαρχει το προβλημα ,

Αυτο που λεω ειναι οτι αν υπαρχει το προβλημα σε καποιες συκευες ,και για να εντοπιστει απαιτουνται ιδιαιτερες συνθηκες ( χρησημοποιησα λιγο υπερβολη σαν χιουμορ , αλλα φαινεται καποιοι παρεξηγουντε πολυ ευκολα) , που δεν της συναντας σε μια normal χρηση κινητου , τοτε στην ουσια δεν ειναι σημαντικο προβλημα .

Αυτο που θελω να πω ειναι , οτι δεν επηρεαζει την λειτουργια του κινητου , η κιτρινιλα , απο την στιγμη που εμφανιζεται , μονο οταν τραβηξεις screenshot μαυρο φοντο οθονης με το επιπεδο φωτισμου στο πιο χαμηλο.

Δηλαδη ειναι κατι που δεν θα μπορουσε να το εντοπισει κανεις παρα μονο αμα κανει μια συγκεκρημενη ασκοπη διαδικασια .

 

ΥΓ Πειτε μου ενα προγραμμα που να τραβαει screenshot , για να το δοκιμασω και αυτο , γιατι πραγματικα δεν βλεπω τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα δεν αμφισβητω οτι δεν υπαρχει το προβλημα ,

Αυτο που λεω ειναι οτι αν υπαρχει το προβλημα σε καποιες συκευες ,και για να εντοπιστει απαιτουνται ιδιαιτερες συνθηκες ( χρησημοποιησα λιγο υπερβολη σαν χιουμορ , αλλα φαινεται καποιοι παρεξηγουντε πολυ ευκολα) , που δεν της συναντας σε μια normal χρηση κινητου , τοτε στην ουσια δεν ειναι σημαντικο προβλημα .

Αυτο που θελω να πω ειναι , οτι δεν επηρεαζει την λειτουργια του κινητου , η κιτρινιλα , απο την στιγμη που εμφανιζεται , μονο οταν τραβηξεις screenshot μαυρο φοντο οθονης με το επιπεδο φωτισμου στο πιο χαμηλο.

Δηλαδη ειναι κατι που δεν θα μπορουσε να το εντοπισει κανεις παρα μονο αμα κανει μια συγκεκρημενη ασκοπη διαδικασια .

 

ΥΓ Πειτε μου ενα προγραμμα που να τραβαει screenshot , για να το δοκιμασω και αυτο , γιατι πραγματικα δεν βλεπω τιποτα .

καλο ειναι να τραβηξεις την οθονη του κινητου με αλλη καμερα γιατι αν το προβλημα τελικα ειναι hardware οταν παρεις screenshot απο το ιδιο κινητο ισως να μην φανει...

Link to comment
Share on other sites

μα το παλικαρι δεν λεει οτι δεν το εχει...λεει οτι δεν το βλεπει και γενικα δεν το θεωρει προβλημα οταν ειναι κατω απο προυποθεσεις που δεν θα τηρηθουν ποτε!και γιαυτο δεν τον ενδιαφερει!

 

Έχεις δίκιο , αλλά δεν νομίζω πως ενδιαφέρει κανέναν αν το θεωρεί ή όχι πρόβλημα . Όπως ούτε η δική μου γνώμη ενδιαφέρει κανέναν.

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι το πρόβλημα υπάρχει.

 

Για να το πάω λίγο πιο μακριά.... την αντικειμενική παρατήρηση δεν την ενδιαφέρουν γνώμες και απόψεις.

Σε ένα thread που ονομάζεται "Νομοι του Νευτωνα" δεν θα έλεγες ποτέ 'ναι αλλά εμένα δεν με πειράζει η κεντρομόλος επιτάχυνση'.

Στο thread "Πρόβλημα Κατασκευής Οθόνης" γιατί να πεις το αντίστοιχο σχόλιο ; Δεν ενδιαφέρει κανέναν και κυρίως δεν προσφέρει τίποτα που είναι και ο σκοπός των φόρουμ γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο , αλλά δεν νομίζω πως ενδιαφέρει κανέναν αν το θεωρεί ή όχι πρόβλημα . Όπως ούτε η δική μου γνώμη ενδιαφέρει κανέναν.

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι το πρόβλημα υπάρχει.

 

Για να το πάω λίγο πιο μακριά.... την αντικειμενική παρατήρηση δεν την ενδιαφέρουν γνώμες και απόψεις.

Σε ένα thread που ονομάζεται "Νομοι του Νευτωνα" δεν θα έλεγες ποτέ 'ναι αλλά εμένα δεν με πειράζει η κεντρομόλος επιτάχυνση'.

Στο thread "Πρόβλημα Κατασκευής Οθόνης" γιατί να πεις το αντίστοιχο σχόλιο ; Δεν ενδιαφέρει κανέναν και κυρίως δεν προσφέρει τίποτα που είναι και ο σκοπός των φόρουμ γενικότερα.

 

μα ειναι δυνατον να λεγονται τετοια πραγματα...την προσωπικη του αποψη λεει το παλικαρι!ελευθερη διακινηση ιδεων μηπως?αν εμενα η αποψη μου ειναι οτι δεν με επηραζει η κεντρομολος θα το πω και δεν εχει κανενας δικαιωμα να μου το αναιρεσει!αν εγω δεν βλεπω και δεν το θεωρω προβλημα οθονης θα το πω!εξαλλου γιαυτο δεν ειναι αυτο το νημα?για να λεγονται ολες οι αποψεις σχετικα με αυτο το θεμα!ή μηπως πρεπει να μπουμε ολοι στο ιδιο τρυπακι?οι πολλαπλες και διαφορετικες αποψεις συνιστουν τον υγιη διαλογο!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα δεν αμφισβητω οτι δεν υπαρχει το προβλημα ,

Αυτο που λεω ειναι οτι αν υπαρχει το προβλημα σε καποιες συκευες ,και για να εντοπιστει απαιτουνται ιδιαιτερες συνθηκες ( χρησημοποιησα λιγο υπερβολη σαν χιουμορ , αλλα φαινεται καποιοι παρεξηγουντε πολυ ευκολα) , που δεν της συναντας σε μια normal χρηση κινητου , τοτε στην ουσια δεν ειναι σημαντικο προβλημα .

Αυτο που θελω να πω ειναι , οτι δεν επηρεαζει την λειτουργια του κινητου , η κιτρινιλα , απο την στιγμη που εμφανιζεται , μονο οταν τραβηξεις screenshot μαυρο φοντο οθονης με το επιπεδο φωτισμου στο πιο χαμηλο.

Δηλαδη ειναι κατι που δεν θα μπορουσε να το εντοπισει κανεις παρα μονο αμα κανει μια συγκεκρημενη ασκοπη διαδικασια .

 

ΥΓ Πειτε μου ενα προγραμμα που να τραβαει screenshot , για να το δοκιμασω και αυτο , γιατι πραγματικα δεν βλεπω τιποτα .

 

Για Screenshot δεν χρειάζεσαι πρόγραμμα. Πάτα home button+power button...;)

Το πρόβλημα όμως δε θα φανεί με screenshot απο το τι δείχνει εκείνη τη στιγμή το κινητό σου...Πρέπει να το βάλεις την οθόνη σου σε χαμηλή φωτεινότητα, να κατεβάσεις την μπάρα που δείχνει wifi, bluetooth, gps, sound, vibration και να το βγάλεις φωτογραφία...Απλά να πω οτι δεν πέζει σε όλα τα κινητά η κιτρινίλα...Σε πολλούς το 1/3 της οθόνης είναι έναν με δύο τόνους πιο σκούρα όταν δείχνει την συγκεκριμένη απόχρωση γκρί (έτσι είναι και σε μένα)...Εντοπίζοντας το πρόβλημα δεν είναι καθόλου δύσκολο να το βλέπεις κάθε φορά που κατεβάζεις την εν λόγω μπάρα εργασιών...Αν γουστάρετε κανονίζουμε και ενα καφεδάκι με τα κινητά μας να δούμε διάφορες οθόνες και το κατα πόσο υπάρχει πρόβλημα (για γενική διαπίστωση, οχι ότι θα πάμε να δείρουμε την sammy όλοι μαζί, αν και θα έπρεπε... :P )...Θα ήθελα πολύ να δώ και άλλων παιδιών τις οθόνες απο κοντά..;)...Προσωπικά στην καθημερινότητά μου δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα...:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό μπήκε στο κουτάκι του και επέστρεψε από εκεί που ήρθε. Θα αντικατασταθεί με άλλο και θα σταλθεί μάλλον την ερχόμενη Δευτέρα.

Για ότι νεότερο θα σας κρατάω ενήμερους.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν στη wind για να επιστρέψω το κινητό τράβηξα αυτή τη φωτογραφία.

Θέλω να μου πείτε αν εσείς βλέπετε το περιβόητο ροζ γιατί η υπάλληλος πήγε να με βγάλει στραβό.

Link to comment
Share on other sites

Για Screenshot δεν χρειάζεσαι πρόγραμμα. Πάτα home button+power button...;)

Το πρόβλημα όμως δε θα φανεί με screenshot απο το τι δείχνει εκείνη τη στιγμή το κινητό σου...Πρέπει να το βάλεις την οθόνη σου σε χαμηλή φωτεινότητα, να κατεβάσεις την μπάρα που δείχνει wifi, bluetooth, gps, sound, vibration και να το βγάλεις φωτογραφία...Απλά να πω οτι δεν πέζει σε όλα τα κινητά η κιτρινίλα...Σε πολλούς το 1/3 της οθόνης είναι έναν με δύο τόνους πιο σκούρα όταν δείχνει την συγκεκριμένη απόχρωση γκρί (έτσι είναι και σε μένα)...Εντοπίζοντας το πρόβλημα δεν είναι καθόλου δύσκολο να το βλέπεις κάθε φορά που κατεβάζεις την εν λόγω μπάρα εργασιών...Αν γουστάρετε κανονίζουμε και ενα καφεδάκι με τα κινητά μας να δούμε διάφορες οθόνες και το κατα πόσο υπάρχει πρόβλημα (για γενική διαπίστωση, οχι ότι θα πάμε να δείρουμε την sammy όλοι μαζί, αν και θα έπρεπε... :P )...Θα ήθελα πολύ να δώ και άλλων παιδιών τις οθόνες απο κοντά..;)...Προσωπικά στην καθημερινότητά μου δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα...:)

 

οπως πιστευω οτι ετσι ειναι και εμενα...1-2 τονους πιο σκουρο χρωμα το 1/3 της οθονης σε χαμηλη φωτεινοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν στη wind για να επιστρέψω το κινητό τράβηξα αυτή τη φωτογραφία.

Θέλω να μου πείτε αν εσείς βλέπετε το περιβόητο ροζ γιατί η υπάλληλος πήγε να με βγάλει στραβό.

 

υπαρχει το ροζ φιλε μου...σε ολους μας!και αυτο κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι το πραγματικο προβλημα που εαν δεν ειναι software δεν θα φτιαχτει ποτε...δυστηχως:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το ροζ φιλε μου...σε ολους μας!και αυτο κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι το πραγματικο προβλημα που εαν δεν ειναι software δεν θα φτιαχτει ποτε...δυστηχως:(:(:(

Αν τραβας μονο b/w η σεπια δεν φαινεται :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω αν λυθεί ποτέ με firmware update. Να μειωθεί ναι μπορεί αλλά να εξαφανιστεί το αποκλείω.

Αν για παράδειγμα από τις ρυθμίσεις αλλάξεις το δυναμική αντίθεση σε ενεργό, το ροζ σχεδόν εξαφανίζεται. Το πρόβλημα είναι ότι όταν κλείσεις το πρόγραμμα της κάμερας και μετά το ανοίξεις ξανά η ρύθμιση έχει γυρίσει πάλι στο ανενεργό.

Στις παρακάτω εικόνες στη μία φαίνεται ξεκάθαρα ενώ στην άλλη σχεδόν δεν υπάρχει οπότε παίζουν ρόλο και οι συνθήκες κάτω από τις οποίες τραβάς φωτογραφίες.

Το σίγουρο πάντως είναι ότι εδώ υπάρχει θεματάρα με το κινητό των εξακοσίων ευρώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Από άσπρο τοίχο χωρίς φλας

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβας μονο b/w η σεπια δεν φαινεται :lol::lol::lol::lol:

 

να γυρισουμε στις παλιες καλες εποχες του μαυρου/ασπρου...γιαυτο το εκανε καλε η samsung...για να αναπολησουμε παλιες καλες εποχες!:):lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι προτεινετε ρε παιδια...να το επιστρεψουμε και να ζητησουμε αλλο η να μην του δωσουμε σημασια?
Για το ροζ της καμερας μιλαω.
Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι καθαρά δικιά σου αποφαση.... αν σε ενοχλεί το πας πισω, αν παλι δεν σε ενοχλεί το κρατας.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι ειπωθηκε οτι μπορει να γινει update της καμερας μεσω kies αλλα δεν ξερω ακριβως πως?το κινητο ειναι ελληνικο με αγορα απο multirama!
Link to comment
Share on other sites

Στίς αγορές πάντα ήμουν γκαντεμης αλλά αυτή την φορά είμαι τυχαιρος . Ούτε κιτριναδα στήν οθόνη ούτε ούτε ρόζ βλέπω στην κάμερα ....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι καθαρά δικιά σου αποφαση.... αν σε ενοχλεί το πας πισω, αν παλι δεν σε ενοχλεί το κρατας.
Ναι οκ να το παω,αλλα το επομενο θα εχει το ιδιο θεμα?Εννοω αν υπαρχει συσκευη χωρις το ροζ θεμα της καμερας.
Link to comment
Share on other sites

Στίς αγορές πάντα ήμουν γκαντεμης αλλά αυτή την φορά είμαι τυχαιρος . Ούτε κιτριναδα στήν οθόνη ούτε ούτε ρόζ βλέπω στην κάμερα ....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

απο που το πηρες φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το παμε πισω θα δεχτουν να μας το αντικαταστησουν ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...