Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποτιθεται οτι χθες ή σημερα η εταιρια θα εβγαζε μια καινουργια εκδοση. Ξερει κανεις κατι?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
υποτιθεται οτι χθες ή σημερα η εταιρια θα εβγαζε μια καινουργια εκδοση. Ξερει κανεις κατι?

 

Που το άκουσες αυτό; Έκδοση σε τι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

screenshot απο την οθονη ή φωτο απο την καμερα;

 

με screenshot δεν φαινεται φιλε μου γιατι το προβλημα ειναι hardware και οχι software...πρεπει να βγαλεις foto με αλλη καμερα την οθονη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στι δικό μου υπάρχει η ροζ κηλίδα στην κάμερα. Μιας και το πήρα χτες που πρέπει να απευθυνθώ για την επίλυση του προβλήματος?

Στο μαγαζί που το αγόρασα ή στην αντιπροσωπεία?

Ξέρουμε αν γίνεται αλλαγή της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την γνωστη ροζιλα στην καμερα (δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα) αλλα καντε το εξης και δεν θα εχετε καθολου μα καθολου ροζιλα. Εγω δεν εχω καθολου σε κατασπρους τοιχους κ.α

 

Ενεργοποιηστε την αυτοματη αντιθεση. Προσοχη αν κλεισετε την καμερα μετα ξανα-θελει ενεργοποιηση. Σε μενα εχει πιασει 100%

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στι δικό μου υπάρχει η ροζ κηλίδα στην κάμερα. Μιας και το πήρα χτες που πρέπει να απευθυνθώ για την επίλυση του προβλήματος?

Στο μαγαζί που το αγόρασα ή στην αντιπροσωπεία?

Ξέρουμε αν γίνεται αλλαγή της συσκευής?

 

Αν βρεις κινητό χωρις καθόλου ροζ κηλίδα όσες αντικαταστάσεις και αν κανεις θα είσαι ίσως ο πρώτος.

 

@sdaoulas : Το auto contrast που γράφεις σε εμένα δεν έχει καμία διαφορά.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις κινητό χωρις καθόλου ροζ κηλίδα όσες αντικαταστάσεις και αν κανεις θα είσαι ίσως ο πρώτος.

 

@sdaoulas : Το auto contrast που γράφεις σε εμένα δεν έχει καμία διαφορά.

 

Τι να πω. Δεν εχει λογικη. Σε μενα οχι εχει ελλατωθει, αλλα εχει εξαφανιστει 100%. Εχω stock KF3 και το τελευταιο update firmware της Samsung για την camera (το κατεβαζεις απο το samsung apps και το αναζητας ως: galaxys2 camera firmware update)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την γνωστη ροζιλα στην καμερα (δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα) αλλα καντε το εξης και δεν θα εχετε καθολου μα καθολου ροζιλα. Εγω δεν εχω καθολου σε κατασπρους τοιχους κ.α

 

Ενεργοποιηστε την αυτοματη αντιθεση. Προσοχη αν κλεισετε την καμερα μετα ξανα-θελει ενεργοποιηση. Σε μενα εχει πιασει 100%

 

Τι να πω. Δεν εχει λογικη. Σε μενα οχι εχει ελλατωθει, αλλα εχει εξαφανιστει 100%. Εχω stock KF3 και το τελευταιο update firmware της Samsung για την camera (το κατεβαζεις απο το samsung apps και το αναζητας ως: galaxys2 camera firmware update)

 

Παίζουν μεγάλο ρόλο και οι συνθήκες που γίνεται η φωτογράφιση. Ίσως στο περιβάλλον που τσεκάρεις την ροζίλα να μην έχει και το δικό μου ροζίλα ( αν και αμφιβάλλω). Το έχω κατεβάσει το τελευταίο galaxy s2 firmware update και φοράω KG3.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες για τις συνθηκες φωτισμου εχεις απολυτο δικαιο. Το δοκιμασα μολις τωρα σε χαμηλο φωτισμο και στεναχωρηθηκα. Εχει λιγο ροζ :) κριμα και χαρηκα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες για τις συνθηκες φωτισμου εχεις απολυτο δικαιο. Το δοκιμασα μολις τωρα σε χαμηλο φωτισμο και στεναχωρηθηκα. Εχει λιγο ροζ :) κριμα και χαρηκα.

 

Που να έβλεπες όταν είχε πρωτοβγεί το κινητό τον Μαιο me KE2 και χωρις κανενα camera firmware update... Αυτό το ροζ που παρατηρείς τώρα είναι τίποτα μπροστά σε εκείνη την τεράστια ροζ βούλα !

Link to comment
Share on other sites

Που το άκουσες αυτό; Έκδοση σε τι;

 

βγηκε η KG6.

δε λυνει καποιο απο τα προβληματα που αναφερουμε....

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βγηκε η KG6.

δε λυνει καποιο απο τα προβληματα που αναφερουμε....

 

Η KG6 είναι leaked και όχι officialy released και έτσι δεν συνάδει με αυτό που είπες...

 

υποτιθεται οτι χθες ή σημερα η εταιρια θα εβγαζε μια καινουργια εκδοση. Ξερει κανεις κατι?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις κινητό χωρις καθόλου ροζ κηλίδα όσες αντικαταστάσεις και αν κανεις θα είσαι ίσως ο πρώτος.

 

@sdaoulas : Το auto contrast που γράφεις σε εμένα δεν έχει καμία διαφορά.

 

ούτε σε μένα κάνει διαφορά το auto contrast.

 

@ackel: Άρα το αφήνω να μου σπάει τα νεύρα και να κάνω ότι το κινητό δεν έχει κάμερα?

 

Μα καλά όλες οι παρτίδες έχουν αυτό το πρόβλημα ακόμη και τόο καιρό μετά την αρχική κυκλοφορία?

 

Υπάρχει τουλάχιστον λύση με κάπoιο firmware ή ROM?

 

H έκδοση βασικού φάσματος είναι I9100XXKE7 και φορά 2.3.3 android

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα καλά όλες οι παρτίδες έχουν αυτό το πρόβλημα ακόμη και τόο καιρό μετά την αρχική κυκλοφορία?

 

Δυστυχώς λόγο διαφορετικής παρτίδας φακών, σε άλλους κάποιες ρυθμίσεις βελτιώνουν τα πράγματα και σε άλλους τα δυσχεραίνουν. Δεν υπάρχει software λύση που να δουλεύει το ίδιο σε όλους και εκεί είναι το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε stock rom με αυτοματη φωτεινοτητα ο φωτισμος ειναι σχεδον παντα χαμηλος εως πολυ χαμηλος. Συμβαινει σε ολους αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Σε stock rom με αυτοματη φωτεινοτητα ο φωτισμος ειναι σχεδον παντα χαμηλος εως πολυ χαμηλος. Συμβαινει σε ολους αυτο;

 

ναι, και αυτο κανει το προβλημα της οθονης πιο ορατο!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις κινητό χωρις καθόλου ροζ κηλίδα όσες αντικαταστάσεις και αν κανεις θα είσαι ίσως ο πρώτος.

 

@sdaoulas : Το auto contrast που γράφεις σε εμένα δεν έχει καμία διαφορά.

 

Eννοείς φίλε μόνο galaxy s ii έτσι?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε stock rom με αυτοματη φωτεινοτητα ο φωτισμος ειναι σχεδον παντα χαμηλος εως πολυ χαμηλος. Συμβαινει σε ολους αυτο;

Δυστυχώς ναι. Είναι και ο λόγος για τον οποίο τη δουλεύω manually τη φωτεινότητα κι ας καίει λίγη μπαταρία παραπάνω. Άλλωστε υπάρχει και η συντόμευση για τη φωτεινότητα και δεν χρειάζεται να καταφεύγει κανείς στις ρυθμίσεις κτλ.

 

Επίσης με εκνευρίζει αφάνταστα το γεγονός ότι όταν είναι στα τελευταία της η μπαταρία μπαίνει αυτόματα σε χαμηλή φωτεινότητα ενώ δεν επιτρέπει και τη χρήση της φωτογραφικής. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? Είναι μήπως κάποια ρύθμιση που δεν έχω πάρει χαμπάρι?

The mob goes wild!
Link to comment
Share on other sites

Σε stock rom με αυτοματη φωτεινοτητα ο φωτισμος ειναι σχεδον παντα χαμηλος εως πολυ χαμηλος. Συμβαινει σε ολους αυτο;

 

Οχι σε ολους.,εμενα απο τη πρωτη μερα δουκςυει κανονικα, προσαρμοζεται αυτοματα και οσο πρεπει μονο του.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης με εκνευρίζει αφάνταστα το γεγονός ότι όταν είναι στα τελευταία της η μπαταρία μπαίνει αυτόματα σε χαμηλή φωτεινότητα ενώ δεν επιτρέπει και τη χρήση της φωτογραφικής. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? Είναι μήπως κάποια ρύθμιση που δεν έχω πάρει χαμπάρι?

 

Δεν υπάρχει ρύθμιση για αυτό. Απαιτεί custom λύση και σε κάποιες μαγειρεμένες rom το έχουν λύσει αυτό.

 

Οχι σε ολους.,εμενα απο τη πρωτη μερα δουκςυει κανονικα, προσαρμοζεται αυτοματα και οσο πρεπει μονο του.

 

Όπως στους περισσότερους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το τηλέφωνο και εσπασε το περίφημο gorilla glass!H οθόνη δουλέυει κανονικά το τηλέφωνο κανονικά απλά το τζάμι έγινε κομμάτια!μήπως γνωρίζει κανείς αν αλλάζει μόνο το τζάμι η πρέπει να αλλάξω και την οθόνη μαζί;Πόσο στοιχίζει η οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε!Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω που εσπασα το τζαμι απο το galaxy s i μου στοιχισε 148 ευρω και εγινε κουτα πιστευω οτι φορανε το ιδιο gorila glass
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ρύθμιση για αυτό. Απαιτεί custom λύση και σε κάποιες μαγειρεμένες rom το έχουν λύσει αυτό.

 

 

Οταν λες custom λύση εννοείς αποκλειστικά και μόνο το φλασάρισμα cooked rom?

Θα μπορούσες να προτείνεις κάπιοια custom λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...