Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το ζιπακι το δοκίμασα κάνει δουλειά, καλού κακού όμως κάντε και αυτά που λέει από πάνω γιατί εμένα μου είχε κρατήσει ένα δυο αρχεία

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες!παντως απο τα προβληματα που ακουσα που ειχατε με την λεο 2.7 φλασαρα την κι3 πρωτα και μετα την 2.7 με φουλ wipe και δεν εχω κανενα προβλημα...ολα κομπλε.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ζιπακι το δοκίμασα κάνει δουλειά, καλού κακού όμως κάντε και αυτά που λέει από πάνω γιατί εμένα μου είχε κρατήσει ένα δυο αρχεία

 

Sent from Galaxy!

 

εβγαλε mod στην κουζίνα για remove...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα παιδια απο την kitchen,εγκατασταση θα κανω απο το cwm;
Κανεις παιδια να με ενημερωσει;:(
Link to comment
Share on other sites

Κανεις παιδια να με ενημερωσει;:(

 

Όταν την κατέβασες δεν σου έβγαλε μήνυμα για install; Αν όχι βάλτο στην sdcard (βρίσκεται στο φάκελλο, download_revolution) και πέρασε το από cwm..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όταν την κατέβασες δεν σου έβγαλε μήνυμα για install; Αν όχι βάλτο στην sdcard (βρίσκεται στο φάκελλο, download_revolution) και πέρασε το από cwm..

 

Sent from Galaxy!

Οχι δεν μου εβγαλε γι΄αυτο απορισα!Modem ν'αλλαξω σε κι3 η το εχει η 2,7;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου εβγαλε γι΄αυτο απορισα!Modem ν'αλλαξω σε κι3 η το εχει η 2,7;

 

το φοραει...

καντο copy paste sdcarte και φλασαρετω με cwm...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 2.7 ποιόν kernel δοκιμάσατε?Αφήσατε αυτόν που έχει ή δοκιμάσατε κάποιον άλλο?Ψάχνω επιτέλους ένα συνδυασμό για καλή μπαταρία!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 2.7 ποιόν kernel δοκιμάσατε?Αφήσατε αυτόν που έχει ή δοκιμάσατε κάποιον άλλο?Ψάχνω επιτέλους ένα συνδυασμό για καλή μπαταρία!

 

Τώρα είμαι με nimph 2.1.3, μια χαρά τα πάει..από μπαταρία όμως είναι νωρίς..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια θα σκασω μιλαμε!

εκανε φουλ φορματ κτλ!

περασα την 2.7 ολα οκ!

παω να κανω επαναφορά τις εφαρμογες μου απο το τιτανιουμ!

ξεκινάει η επαναφορα και ξαφνικα η οθονη μαυριζει και αρχιζει το χαος!

το κινητο δεν ανοιγει η αν ανοιξει κολλάνε τα παντα!

το ξανακανω φορματ ανοιγει! μολις πανω να κανω επαναφορά τις εφαρμογές μου το ιδιο!

:mad::mad:

και απο οτι βλεπω στο φορουμ και αλλοι εχουν παρόμοια προβληματα με μενα!

αν ειναι να ξαναστησω απο την αρχη το κινητο καηκαμε!

παντως με την 2.6 και οι 243 εφαρμογες που εχω στο κινητο μου δουλεύουν ρολοι(ναι τοσες εχω δεν κανω πλακα...)

και γενικα δεν ειχα προβλημα με το κινητο ΠΟΤΕ.....δεν μου εκανε ουτε ενα restart μεχρι σημερα που δινει ρεσιτάλ στο θεμα...

τεσπα ξαναγυρναω σε 2.6 τωρα γιατι το κινητο το χρειαζομαι οπως ειναι για την δουλεια..δεν υπαρχει χρονος να το ξαναστησω απο την αρχη!

αν δειτε καποια αξιολογη αλλαγη πειτε μου να για να δω αν αξιζει τελικα τον κοπο η ολη φασαρια...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το DSP MANAGER τι ειναι παιδια;Το DAEMON που λετε δεν το ειδα;Χωρια που μου εχει το samsung θεμα βαλει.Η kithen μου γραφει 2,6 μηπως αναβαθμιζεται και αυτη;
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια θα σκασω μιλαμε!

εκανε φουλ φορματ κτλ!

περασα την 2.7 ολα οκ!

παω να κανω επαναφορά τις εφαρμογες μου απο το τιτανιουμ!

ξεκινάει η επαναφορα και ξαφνικα η οθονη μαυριζει και αρχιζει το χαος!

το κινητο δεν ανοιγει η αν ανοιξει κολλάνε τα παντα!

το ξανακανω φορματ ανοιγει! μολις πανω να κανω επαναφορά τις εφαρμογές μου το ιδιο!

:mad::mad:

και απο οτι βλεπω στο φορουμ και αλλοι εχουν παρόμοια προβληματα με μενα!

αν ειναι να ξαναστησω απο την αρχη το κινητο καηκαμε!

παντως με την 2.6 και οι 243 εφαρμογες που εχω στο κινητο μου δουλεύουν ρολοι(ναι τοσες εχω δεν κανω πλακα...)

και γενικα δεν ειχα προβλημα με το κινητο ΠΟΤΕ.....δεν μου εκανε ουτε ενα restart μεχρι σημερα που δινει ρεσιτάλ στο θεμα...

τεσπα ξαναγυρναω σε 2.6 τωρα γιατι το κινητο το χρειαζομαι οπως ειναι για την δουλεια..δεν υπαρχει χρονος να το ξαναστησω απο την αρχη!

αν δειτε καποια αξιολογη αλλαγη πειτε μου να για να δω αν αξιζει τελικα τον κοπο η ολη φασαρια...

Αστην δεν σε πάει με τίποτα...τι τρωγεσε...περιμενε απο οτι ακουγετε θα βγάλει την 2.8 με full wipe και θα είναι ετοιμη μολις βγεί και το jkey v11...4-5 μερες υπομονή...

γυρνα στην 2.6 και φόρα τον κερνελ του τουρκαλά και βάλτον on demant 100-1600...

δεν καταλαβαίνει τίποτα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αστην δεν σε πάει με τίποτα...τι τρωγεσε...περιμενε απο οτι ακουγετε θα βγάλει την 2.8 με full wipe και θα είναι ετοιμη μολις βγεί και το jkey v11...4-5 μερες υπομονή...

γυρνα στην 2.6 και φόρα τον κερνελ του τουρκαλά και βάλτον on demant 100-1600...

δεν καταλαβαίνει τίποτα...

Για να γυρισουμε στην 2.6 χρειαζεται full wipe η την ριχνουμε κατευθειαν απο πανω;
Link to comment
Share on other sites

Το DSP MANAGER τι ειναι παιδια;Το DAEMON που λετε δεν το ειδα;Χωρια που μου εχει το samsung θεμα βαλει.Η kithen μου γραφει 2,6 μηπως αναβαθμιζεται και αυτη;

 

 

 

 

με 2.7 και εγω παιδια χωρις wipe και ολα μια χαρα!! (φτου, φτου, μη το ματιασω..)

 

το dsp φιλε μου ειναι για "πειραγμα" του ηχου στο ακουστικο, στο μεγαφωνο και στο bluetooth κατι που μεχρι τωρα επρεπε να το κανεις χειροκινητα μεσω ενος service menu της samsung..

 

οσο για την κουζινα η τελευταια ειναι η 2.05.. Αυτο που σου λεει ειναι η εκδοση της rom για την οποια ειναι η κουζινα που τρεχεις..

 

Πηγαινε στην KitchenPro και πατα μενου - περισσοτερα - settings - select server και διαλεξε το Revolution Rom 2.7 αν εχεις τη 2.7

η την Revolution Rom 2.6 αν εχεις τη 2.6..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρισουμε στην 2.6 χρειαζεται full wipe η την ριχνουμε κατευθειαν απο πανω;
Τι να κανω παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Αστην δεν σε πάει με τίποτα...τι τρωγεσε...περιμενε απο οτι ακουγετε θα βγάλει την 2.8 με full wipe και θα είναι ετοιμη μολις βγεί και το jkey v11...4-5 μερες υπομονή...

γυρνα στην 2.6 και φόρα τον κερνελ του τουρκαλά και βάλτον on demant 100-1600...

δεν καταλαβαίνει τίποτα...

 

γυρισα πισω και βρηκα την υγεια μου:)

τα παντα δουλευουν ρολοι και παλι!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1104051

εδω εχουμε λυση στο προβλημα του ηχου κατα την εγγραφη του βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που εβαλα την 2.7 χαθηκε η επιλογη στην,κουζθνα για τα θεματα..πως θα αλλαξω θεμα;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1104051

εδω εχουμε λυση στο προβλημα του ηχου κατα την εγγραφη του βιντεο

 

Page not found

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρισουμε στην 2.6 χρειαζεται full wipe η την ριχνουμε κατευθειαν απο πανω;

 

Nandroid backup δεν εχεις κρατήσει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...