Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια γιατι εγω απο την στιγμη που αναβαθμισα την κουζινα του Leo σε 1.9 ενω κανει download-install-reboot κανονικα δεν μου το περνα στο τηληφωνο και μενει οπως ηταν πριν!!! εχω δοκιμασει 2-3 πραγματα αλλα τιποτα... Τι κανω λαθος??
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γιατι εγω απο την στιγμη που αναβαθμισα την κουζινα του Leo σε 1.9 ενω κανει download-install-reboot κανονικα δεν μου το περνα στο τηληφωνο και μενει οπως ηταν πριν!!! εχω δοκιμασει 2-3 πραγματα αλλα τιποτα... Τι κανω λαθος??

 

εκανες enable beta version απο μενου του kitchen app?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα και τα κατεβαζω κανονικα αλλα δεν τα περνα ενω τα κανει install στο τηλεφωνο...

 

Δοκιμασα να τα περασω και μεσω του CWM με Flash update αλλα παλι δεν κανει τιποτα!!!

Edited by earchon
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη MIUI ROm το κινητό είναι πιο κρύο από ποτέ είτε κατα τη διάρκεια φόρτισης είτε κατα τη χρήση του. Και η κατανάλωση μπαταρίας είναι αρκετά καλή!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα και τα κατεβαζω κανονικα αλλα δεν τα περνα ενω τα κανει install στο τηλεφωνο...

 

περιεργο....τι δοκιμασες να κατεβασεις?

με 2.6 εισαι φανταζομαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη MIUI ROm το κινητό είναι πιο κρύο από ποτέ είτε κατα τη διάρκεια φόρτισης είτε κατα τη χρήση του. Και η κατανάλωση μπαταρίας είναι αρκετά καλή!

 

ποιον κερνελ έχεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με 2.6 ειμαι ναι... βασικα 3 ROM Themes δοκιμασα το gingerbread, το honeycomb και το revolution v3.0 circular batt. αλλα τιποτα...

 

Sorry παιδια λυθηκε το προβλημα εγινε disable καταλαθος το Beta και δεν το προσεξα!! Ολα μια χαρα τωρα

Edited by earchon
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος. Οι Custom Rom, που φλασαρουμε ( προσωπικά έχω την v.11 του criskelo ) κάνουν και overclocking, έχουν συγχρονιστεί δηλαδή να τρέχουν πάνω από τα 1.2 ; Επίσης κάτι άλλο. Έχει δοκιμάσει κανείς την v. 14 του criskelo ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος. Οι Custom Rom, που φλασαρουμε ( προσωπικά έχω την v.11 του criskelo ) κάνουν και overclocking, έχουν συγχρονιστεί δηλαδή να τρέχουν πάνω από τα 1.2 ; Επίσης κάτι άλλο. Έχει δοκιμάσει κανείς την v. 14 του criskelo ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

το oc εχει να κανει με τον κερνελ και οχι με την rom...οι περισσότεροι κερνελς ειναι ρυθμισμένοι μέχρι τα 1600 αλλά με το setcpu μπορείς και το ρυθμίζεις εσυ οσο θελεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ποιον κερνελ έχεις...

για οσους ενδιαφερονται για την Miui...ο κερνελ ειναι δικος του (του dev εννοω) δεν κυκλοφορει για καμια αλλη ρομ (bmarko)..

η miui ειναι ακομα σε beta version,παρ'ολα αυτα λειτουργει κανονικοτατα,δεν ανεβαζει θερμοκρασιες,ουτε random reboots,εχει τελειως διαφορετικο interface σε σχεση με τις αλλες ρομ..το μονο "κακο" που εχει ειναι οτι απο γλωσσες υποστηριζει μονο αγγλικα και κινεζικα,αλλα αν κατεβασετε το multilang keyboard απο το μαρκετ,δεν εχετε κανενα προβλημα στο να εχετε ελληνικα στα μηνηματα σας!!αυτα προς το παρον...το συγκεκριμενο απευθυνετε και στον φιλο tifoso_111 που ρωτησε τι λεει η συγκεκριμενη :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω την επίσημη XXKH3 περνάει και κάποιον kernel, αν όχι εσείς ποιον προτιμάτε ; Υπάρχουν κάπου μαζεμένα links, ώστε να βρίσκω τους kernels ( και κάποιες πληροφορίες για αυτούς, για να βλέπω αν κάνουν Overclocking ) ; Επισης όταν βάζω leomar ή Criskelo, περνάνε και τον αντίστοιχο kernel τους ;
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται για την Miui...ο κερνελ ειναι δικος του (του dev εννοω) δεν κυκλοφορει για καμια αλλη ρομ (bmarko)..

η miui ειναι ακομα σε beta version,παρ'ολα αυτα λειτουργει κανονικοτατα,δεν ανεβαζει θερμοκρασιες,ουτε random reboots,εχει τελειως διαφορετικο interface σε σχεση με τις αλλες ρομ..το μονο "κακο" που εχει ειναι οτι απο γλωσσες υποστηριζει μονο αγγλικα και κινεζικα,αλλα αν κατεβασετε το multilang keyboard απο το μαρκετ,δεν εχετε κανενα προβλημα στο να εχετε ελληνικα στα μηνηματα σας!!αυτα προς το παρον...το συγκεκριμενο απευθυνετε και στον φιλο tifoso_111 που ρωτησε τι λεει η συγκεκριμενη :)

 

Ενα μικρό κομμάτι μέσα μου ευχότανε να έχει ακόμα προβλήματα η MIUI... :p

Απο λειτουργικότητα είναι κομπλέ έτσι? Εννοω καμερα βιντεος wifi 3g κτλ.

Επίσης για να πέρασω απο Leomar σε MIUI κανω τα κλασσικά ε? wipe data/cach/dalvik?

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό κομμάτι μέσα μου ευχότανε να έχει ακόμα προβλήματα η MIUI... :p

Απο λειτουργικότητα είναι κομπλέ έτσι? Εννοω καμερα βιντεος wifi 3g κτλ.

Επίσης για να πέρασω απο Leomar σε MIUI κανω τα κλασσικά ε? wipe data/cach/dalvik?

Δουλευουν τα παντα..μονο το bluetooth εχει ενα μικρο προβλημα,απ'οσο ξερω,αλλα προσωπικα δεν το εχω δει,καθοτι με το bluetooth του αυτοκινητου μου συνδεεται κανονικα :)

τα γνωστα κανεις ναι,τα παντα...wipe data/factory reset,wipe cache και dalvik..

καλο φλασαρισμα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έγινε στο thread [KERNEL]░█░ Jeffrey-SpeedFrey 3.0.0...είναι Locked

 

*Also I notice the Speedfrey thread has been closed for investigation... and he has been ignoring kernel source requests and violating GPL.

 

Hopefully there wasnt anything dangerous or dodgy in his kernel that he was hiding... :lost:

 

Δεν ξερω τι εγινε το μονο που ξερω ειναι οτι το Interactive που εχει ο kernel του ειναι οτι ποιο οικονομικο σε ρευμα δοκιμασα. Βασικα δουλευει χωρις να χρησιμοποιει και πολυ τις ενδιαμεσες συχνοτητες μεχρι τα 1200 αλλα το θεμα ειναι πως οτιδηποτε κανεις στο κινητο παει 1000-1200 και ειναι σφερα και σε DT κατεβαινει στα 200mhz.

 

Παντως δεν ειναι περιεργο πως το Interactive (εγω τουλαχιστον) δεν το ειχα δει σε κανενα αλλο κερνελ και αν το εχει μονο αυτος μαλλον τραβαει ζορι να το δωσει.. τεσπα ελπιζω να τη βρουν την ακρη.

 

Δεν ξερω boys .. πρωτη μερα που το εβγαλα απο το φορτιστη στις 8 ειμαι full wifi ολη μερα και ειμαι 65% ας τον δοκιμασει καποιος μηπως ειναι δικια μου ψευδαισθηση η ταχυτητα που νοιωθω συνολικα στο κινητο.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε το μονο που ξερω ειναι οτι το Interactive που εχει ο kernel του ειναι οτι ποιο οικονομικο σε ρευμα δοκιμασα. Βασικα δουλευει χωρις να χρησιμοποιει και πολυ τις ενδιαμεσες συχνοτητες μεχρι τα 1200 αλλα το θεμα ειναι πως οτιδηποτε κανεις στο κινητο παει 1000-1200 και ειναι σφερα και σε DT κατεβαινει στα 200mhz.

 

Παντως δεν ειναι περιεργο πως το Interactive (εγω τουλαχιστον) δεν το ειχα δει σε κανενα αλλο κερνελ και αν το εχει μονο αυτος μαλλον τραβαει ζορι να το δωσει.. τεσπα ελπιζω να τη βρουν την ακρη.

 

Δεν ξερω boys .. πρωτη μερα που το εβγαλα απο το φορτιστη στις 8 ειμαι full wifi ολη μερα και ειμαι 65% ας τον δοκιμασει καποιος μηπως ειναι δικια μου ψευδαισθηση η ταχυτητα που νοιωθω συνολικα στο κινητο.

και εγω που τον εχω καποιες μερες..τα ιδια θα πω,ταχυτατο,χωρις κολλημα και η μπαταρια ειναι απιστευτη!!απο κει και περα τι εχει κανει..αυτος το ξερει!!!αυτο που λες παντως,να βρεθει η ακρη!!θα δειξει

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα witzet που βγαίνει στην οθόνη και μετάει την θερμοκρασία του κινητού???

δοκιμασμένο και να μην ρουφάει πολυ μπαταρία...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

και εγω που τον εχω καποιες μερες..τα ιδια θα πω,ταχυτατο,χωρις κολλημα και η μπαταρια ειναι απιστευτη!!απο κει και περα τι εχει κανει..αυτος το ξερει!!!αυτο που λες παντως,να βρεθει η ακρη!!θα δειξει

 

Έχω την εντύπωση ότι λείπουν και οι χάρτες απο την MIUI... Υπάρχει περίπτωση να τους βάλουμε πάνω;;;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα witzet που βγαίνει στην οθόνη και μετάει την θερμοκρασία του κινητού???

 

Με το widget του SetCPU βλέπεις τη θερμοκρασία του επεξεργάστη.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να περνουμε internet απο το pc μας μεσω usb στον γαλαξια μας?

 

χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω πως δεν γινετε κατι τετοιο...

 

 

Υπαρχει κανα witzet που βγαίνει στην οθόνη και μετάει την θερμοκρασία του κινητού???

δοκιμασμένο και να μην ρουφάει πολυ μπαταρία...

 

η με το widget του setcpu η με το παρακατω...

 

https://market.android.com/details?id=com.jasoncalhoun.android.systeminfowidget

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

http://img11.imageshack.us/img11/2350/sc20110822133416.th.png

 

πριν στην kriskelo v13 ο στοκ κερνελ που είχει έκανε καλή δουλειά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

και εγω που τον εχω καποιες μερες..τα ιδια θα πω,ταχυτατο,χωρις κολλημα και η μπαταρια ειναι απιστευτη!!απο κει και περα τι εχει κανει..αυτος το ξερει!!!αυτο που λες παντως,να βρεθει η ακρη!!θα δειξει

 

να καταλαβω δηλαδη οταν το δουλευεις το κην ο cpu του κην δουλευει παντα 1000-1200 σωστα και πολυ πιθανον να μην χρειαζεται παντα αρα οταν το δουλευει το κην τρωι πολυ παραπανω μπαταρια απ' το αν ειχε και ενδιαμεσες συχνοτητες!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω που τον εχω καποιες μερες..τα ιδια θα πω,ταχυτατο,χωρις κολλημα και η μπαταρια ειναι απιστευτη!!απο κει και περα τι εχει κανει..αυτος το ξερει!!!αυτο που λες παντως,να βρεθει η ακρη!!θα δειξει

 

παιδια για αυτον τον κερνελ λετε ετσι?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213339

ειμαι ετοιμος να τον δοκιμασω και εγω.μου κινήσατε την περιέργεια ...

Link to comment
Share on other sites

http://img11.imageshack.us/img11/2350/sc20110822133416.th.png

 

πριν στην kriskelo v13 ο στοκ κερνελ που είχει έκανε καλή δουλειά...

 

Την έβαλες τη 14;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι λείπουν και οι χάρτες απο την MIUI... Υπάρχει περίπτωση να τους βάλουμε πάνω;;;

 

Και δεν μπορώ να τους βρω και στο μαρκρτ. Oύτε με market enabler.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...