Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν συνδεεις το τηλεφωνο με το odin για να κανεις root ή για να περασεις rom, πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο τον εντοπισμο σφαλματων ή ειναι αδιάφορο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκεί που θα βρεις τη rom, θα βρεις και τις οδηγίες. Θα χρειαστείς πρώτα να κάνεις αυτό.

 

Δεν την βρισκω εδω :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1171523

Ας στειλει κανα link καποιος

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω το nemphatamine επάνω στη leomar έχει cwm ή πρέπει να περάσω πρώτα το cf-root? Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Περασα την leomar v2.5 και είναι η καλύτερη ρομ που έχω δοκιμάσει πριν είχα την crickelo v12.

Εχω μια απορία σχετικα με την leomar στην kitcken app έχει το θεμα Gingerbread special edition v3 by Vertumus το έχω κανει install και όλα καλά.

Μετα προσπαθησα να βάλω το DB specialedition add-on που δείχνει στην notification bar την ματαρία και ποσο ξεφορτιζεται αλλα δεν παιζει?

Ξερει κανεις ποιά εφαρμογη είναι να την κατεβασω απο το market.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε I9100XXKH1 ## EXT4.PIT 2.3.4 1 August MULTI - CSC - OXAKH1

samfirmware.com

 

Αν τη δοκιμάσει κάποιος ας μας πει για πληκτρολόγια(εάν έχει ελληνικά) και εντυπώσεις από wi-fi,θερμότητα,μπαταρία..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάπου το swype 3.5 που να υποστηρίζει ελληνικά??

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

βγηκε I9100XXKH1 ## EXT4.PIT 2.3.4 1 August MULTI - CSC - OXAKH1

samfirmware.com

 

Αν τη δοκιμάσει κάποιος ας μας πει για πληκτρολόγια(εάν έχει ελληνικά) και εντυπώσεις από wi-fi,θερμότητα,μπαταρία..

 

Την πέρασα μέχρι τώρα όλα καλά πάνε, θερμοκρασία λίγο που έπαιξα πήγε 34 βαθμούς, οκ δεν έπαιξα και κανένα βαρύ παιχνίδι

ελληνικά έχει κανονικά και σε xt9 αλλά όχι σε swype, wifi το ιδιο

μπαταρία ακόμα είναι νωρίς

και στα widget εξοικονόμηση ενέργειας από 4x1 έγινε 4x2

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις το τηλεφωνο με το odin για να κανεις root ή για να περασεις rom, πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο τον εντοπισμο σφαλματων ή ειναι αδιάφορο;

Αδιάφορο.

Αν περάσω το nemphatamine επάνω στη leomar έχει cwm ή πρέπει να περάσω πρώτα το cf-root?

Είναι απλό, γράφει στο θέμα του XDA αν έχει ή δεν έχει. Βέβαια η κοινή λογική λέει ότι θα έχει, δεν υφίσταται custom kernel χωρίς CWM.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μέχρι τώρα όλα καλά πάνε, θερμοκρασία λίγο που έπαιξα πήγε 34 βαθμούς, οκ δεν έπαιξα και κανένα βαρύ παιχνίδι

ελληνικά έχει κανονικά και σε xt9 αλλά όχι σε swype, wifi το ιδιο

μπαταρία ακόμα είναι νωρίς

και στα widget εξοικονόμηση ενέργειας από 4x1 έγινε 4x2

Δουλεύει το link του πρώτου post για το swype?Σε αυτήν ,μπαίνει η leomar?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ρομ σε συνδυασμό με τον καινούριο κέρνελ απλά τα σπάει...

Τρομερά γρήγορη ισως η πιο γρήγορη ρομ που έχω δοκιμάσει...

Η μπαταρία της πολύ καλή...Πιο πολλά για την μπαταρία αυριο που θα εχει γίνει

και battery callibration...

http://img849.imageshack.us/img849/9937/sc20110817002828.png

http://img825.imageshack.us/img825/8004/sc20110817002835.png

 

Congnition 1.42 με τον stock kernel

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεβασα την leomar 2.5, ειμαι root, εχω CWM, πως φλασαρω δε ξερω

 

Aν είναι zip το αρχείο σου το περνάς στη μνήμη του τηλεφώνου,μπαίνεις cwm και το ξεζιπάρεις από εκεί.Αν ειναι .tar αρχείο,φλασάρεις κανονικά με odin..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται factory reset πριν ή μετα το φλασαρισμα?

 

ναι,καλό είναι να κάνεις ,πριν και μετά, μέσω cwm ,αφού πρώτα καλού κακού,κρατήσεις backup τον φάκελο με τις επαφές σου ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ναι,καλό είναι να κάνεις ,πριν και μετά, μέσω cwm ,αφού πρώτα καλού κακού,κρατήσεις backup τον φάκελο με τις επαφές σου ..

 

Πρεπει να παρω backup μεσω CWM?Δεν μπορω μετα το φλασαρισαμα να τις περασω μεσω Kies?

Στο CWM δεν εχω επιλογη για unzip του zip αρχειου της rom.

Σε apply update from sdcard μου λεει signature verification failed και σταματαει.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρω backup μεσω CWM?Δεν μπορω μετα το φλασαρισαμα να τις περασω μεσω Kies?

Στο CWM δεν εχω επιλογη για unzip του zip αρχειου της rom.

Σε apply update from sdcard μου λεει signature verification failed και σταματαει.

Καμια ιδεα?

 

Δεν κανεις unzip...πατας install from sd card και επιλεγεις το αρχειο που θελεις

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Τελικά η ρομ σε συνδυασμό με τον καινούριο κέρνελ απλά τα σπάει...

Τρομερά γρήγορη ισως η πιο γρήγορη ρομ που έχω δοκιμάσει...

Η μπαταρία της πολύ καλή...Πιο πολλά για την μπαταρία αυριο που θα εχει γίνει

και battery callibration...

http://img849.imageshack.us/img849/9937/sc20110817002828.png

http://img825.imageshack.us/img825/8004/sc20110817002835.png

 

Congnition 1.42 με τον stock kernel

 

συμφωνώ για την ταχύτητα αλλα δυστυχώς δεν έχει την υποστήριξη που έχει η λεομαρ...εβαλα το black theme και προσπαθησα να αλλαξω dialer αλλα τζιφος...το edt tweeks δεν μου δούλεψε to aosp lockscreen δεν είναι συμβατό...μερικά θέματα που δοκίμασα είχαν λάθη...δεν μπόρεσα με τίποτα να παίξω tegra games...και διάφορα αλλα που δεν θυμάμαι τώρα...

αρκετοί λόγοι για να γυρίσω σε λεομαρ που όλα τα παραπάνω δουλεύουν άψογα...τι να την κάνω τη ταχύτητα αν δεν μπορώ να σεταρω τη ρομ όπως θέλω.. ;)

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να παρω backup μεσω CWM?Δεν μπορω μετα το φλασαρισαμα να τις περασω μεσω Kies?

Στο CWM δεν εχω επιλογη για unzip του zip αρχειου της rom.

Σε apply update from sdcard μου λεει signature verification failed και σταματαει.

Καμια ιδεα?

 

Στο cwm επιλέγεις install zip from sd card και βρίσκεις το zip που έχεις κατεβάσει και σώσει στο κινητό σου.. Μετά σε ρωτάει αν είσαι σίγουρος ότι θες να εγκαταστησεις το αρχειο γιατι μπορει όλοι οι δαίμονες της κόλασης της samsung να συνωμοτήσουν για να μη δουλέψει το αγαπημένο smartphone σου.. Σου βγάζει περίπου χίλιες επιλογές που λένε «no I dont wanna install this cause im an idiot and I feel extra stupid today..» η κάτι παρεμφερές και μέσα σε αυτές τις επιλογές υπάρχει η εκλεκτή (ο νηο των επιλογών) που λεει «yes I want to install the best rom for sgs2 cause every other option lies».. Εμπιστεψου τη μοναδική λοιπόν διαφορετική απάντηση, γιατί δεν ειναι πάντα σωστη η γνώμη των πολλών, και αφού την επιλέξεις γίνεται η εγκατάσταση..

 

Περιμένεις λίγο κάνει reboot το κινητό και έτοιμος.. Καλή διασκέδαση!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο cwm επιλέγεις install zip from sd card και βρίσκεις το zip που έχεις κατεβάσει και σώσει στο κινητό σου.. Μετά σε ρωτάει αν είσαι σίγουρος ότι θες να εγκαταστησεις το αρχειο γιατι μπορει όλοι οι δαίμονες της κόλασης της samsung να συνωμοτήσουν για να μη δουλέψει το αγαπημένο smartphone σου.. Σου βγάζει περίπου χίλιες επιλογές που λένε «no I dont wanna install this cause im an idiot and I feel extra stupid today..» η κάτι παρεμφερές και μέσα σε αυτές τις επιλογές υπάρχει η εκλεκτή (ο νηο των επιλογών) που λεει «yes I want to install the best rom for sgs2 cause every other option lies».. Εμπιστεψου τη μοναδική λοιπόν διαφορετική απάντηση, γιατί δεν ειναι πάντα σωστη η γνώμη των πολλών, και αφού την επιλέξεις γίνεται η εγκατάσταση..

 

Περιμένεις λίγο κάνει reboot το κινητό και έτοιμος.. Καλή διασκέδαση!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τιποτα παιδια, θα το σπασω.

Κανω οτι λετε αλλα δεν.

Ολο μου βγαζει για το signature και γινεται abort.

Εχω CWM Nanager v2.0 (το οποιο εγκατασταθηκε με Superuser κατα την διαδικασια root), κατεβασα και Rom Manager 4.3.3.0 επιλεγω παντα install from SDcard αλλα τζιφος.

Θα ξανακατεβαζω το αρχειο μηπως ειναι corrupted, τι να πω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεύει το link του πρώτου post για το swype?

 

Το δοκίμασες και δεν σου δούλεψε;

 

Σε αυτήν ,μπαίνει η leomar?

 

Σε ποια; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παιδια, θα το σπασω.

Κανω οτι λετε αλλα δεν.

Ολο μου βγαζει για το signature και γινεται abort.

Εχω CWM Nanager v2.0 (το οποιο εγκατασταθηκε με Superuser κατα την διαδικασια root), κατεβασα και Rom Manager 4.3.3.0 επιλεγω παντα install from SDcard αλλα τζιφος.

Θα ξανακατεβαζω το αρχειο μηπως ειναι corrupted, τι να πω

 

Δοκίμασε το εξής..

Κλείσε το τηλεφωνο

Κράτα πατημένο το κεντρικό κουμπί, το volume up, και το power button μεχρι να εμφανιστεί το λογότυπο της samsung (θα πρέπει να έχεις και το κίτρινο θαυμαστικό) και άφησε τα..

Αν ολα πηγαν καλά είσαι τώρα στο μενού του cwm recovery

Επέλεξε install zip from sdcard

και choose zip from sdcard βρες το zip αρχειο και εγκατέστησε το..

Συγχαρητηρια!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Xρειάζομαι μια μικρή βοήθεια αφού μετά το root που έκανα (με τον εύκολο τρόπο) βλέπω κάτι στη συσκευή το οποίο δεν ξέρω αν πρέπει να συμβαίνει..:lol:

 

Τέλος πάντων, κοιτώντας στις "Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο" παρατηρώ το εξής:

 

-Έκδοση βασικού φάσματος: Ι9100ΧΚΧΕ7

-Έκδοση Kernel: Ι9100ΧWKF3

-Αριθμός κατασκευής: Gingerbread.XWKF3

 

Aυτό το ΧΚΧΕ7 δεν μου κολλάει με το XWKF3 κι αναρρωτιέμαι αν πρέπει να είναι έτσι, όπως επίσης και πως το κατάφερα...:p

 

Τι θα ήταν καλύτερο να κάνω αυτή τη στιγμή για να αφήσω το root ως έχει, παραμένοντας βέβαια και στην επίσημη KF3..;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Speadmod by congntion.

http://www.mediafire.com/?79s1a44gxk1rkpy

Για οποίον ενδιαφερεται ειναι ο μονταρισμενος κερνελ που χρησιμοποιει ο desinger for congnition 1.42

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Xρειάζομαι μια μικρή βοήθεια αφού μετά το root που έκανα (με τον εύκολο τρόπο) βλέπω κάτι στη συσκευή το οποίο δεν ξέρω αν πρέπει να συμβαίνει..:lol:

 

Τέλος πάντων, κοιτώντας στις "Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο" παρατηρώ το εξής:

 

-Έκδοση βασικού φάσματος: Ι9100ΧΚΧΕ7

-Έκδοση Kernel: Ι9100ΧWKF3

-Αριθμός κατασκευής: Gingerbread.XWKF3

 

Aυτό το ΧΚΧΕ7 δεν μου κολλάει με το XWKF3 κι αναρρωτιέμαι αν πρέπει να είναι έτσι, όπως επίσης και πως το κατάφερα...:p

 

Έτσι είναι, δεν υπάρχει λόγος να σε απασχολεί κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...