Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με λίγο googling, βρήκα αυτό..

 

http://www.inspiredgeek.com/2011/06/05/how-to-change-default-home-screen-on-samsung-galaxy-s2-sii-touchwiz-4-0/

 

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν είμαι root...

Αν το δοκιμάσεις, ενημέρωσε pls...

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, δυστυχώς δεν δουλεύει αλλα θα το ψάξω και άλλο και αν βρω κάτι, θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ο criskelo εβγαλε την v20 KI4...την δοκιμασε κανεις για εντυπωσεις???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το θέμα με την ένταση των hands free είναι απαράδεκτο. Δεν ακούω τίποτα (σε κλήση).:mad: Μήπως έχει βγει κανένα φιξάκι που να διορθώνει αυτό το θέμα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, δυστυχώς δεν δουλεύει αλλα θα το ψάξω και άλλο και αν βρω κάτι, θα σε ενημερώσω.

 

Αν βαλεις TW4 η TW4,5 Launcher γινεται αυτο που λες. Στον stock μονο δεν δινει αυτη τη δυνατοτητα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στην criskelo v20 απο μαρτυριες παιδιων στο xda το blackblue themes for htcmania δεν δουλευει...αυτα για οποιον ειναι φαν του παραπανω θεματος...

Ενας απο αυτους βεβαια ειμαι και εγω...

 

Sent from my Desire HD

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα για τις SD μεταφέρθηκαν στο [thread=307578]αντίστοιχο θέμα[/thread].

 

Παρακαλώ μην ξεφεύγετε από το θέμα. Ευχαριστώ.

 

 

Άλλο οι σπασμένες εφαρμογές (και παράνομες) και άλλο η εφαρμογή που έχει το κινητό μας από την αρχή. Κοινή λογική βρε freddy. Ανέβασε το εδώ σε ζιπαρισμένο αρχείο, έχεις το οκ μου.

 

Edit:

 

Εδώ η έκδοση του swype.

 

:lol::lol::lol:sorry δασκαλε!!! ειχα κατεβασει και κατι μπυρες χθες και τα "χασα"...:p:p

 

παντως παιδια για μενα η ρομ του leomar ειναι μονόδρομος πλεον για το κινητο μας!

εχεις τα ΠΑΝΤΑ μιλαμε τα ΠΑΝΤΑ...και ολα αυτα μεσα σε μερικα λεπτα!

κανεις οτι θελεις στο κινητο σου στην κυριολεξια!

προχθες προτεινα την ρομ του σε ενα φιλαρακι μου που δεν ειχε ιδεα και ειχε το κινητο πανω απο 3 μηνες με στοκ ρομ.

σημερα με πηρε τηλεφωνο και επαθε ΣΟΚ με ολα αυτα που εκανε στο κινητο του.:)

ειναι που ειναι το κινητο τελειο με λεομαρ παει σε αλλο επιπεδο πραγματικα....

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω την criskelo v20 δω και 5 ωρες..ειμαι με cosmote και ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα που εχω τοσο καλο σημα!Στο σπιτι σε σημεια που δεν ειχα καθολου σημα,εχω 2 γραμμες! Κατα τα αλλα κλασικη criskelo+κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. Αυριο θα μπορω να πω κι εντυπωσεις για την μπαταρια...kitchen pro του leomar δουλευει κανονικα+εδω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Με το ζήτημα του wifi έχετε δει διαφορά χρησιμοποιώντας τη νέα ROM ΚΙ4;

 

Δεν έχει τεράστιο πρόβλημα αλλά κάποιες φορές είναι εμφανές ότι εκεί που πιάνεις με άλλες συσκευές οριακά, το GS2 δυσκολεύεται πολύ. Βασικά αν λυθεί και αυτό το ζήτημα του wifi η συσκευή που εγώ έχω τουλάχιστον στα χέρια μου θα είναι σχεδόν αψεγάδιαστη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το θέμα με την ένταση των hands free είναι απαράδεκτο. Δεν ακούω τίποτα (σε κλήση).:mad: Μήπως έχει βγει κανένα φιξάκι που να διορθώνει αυτό το θέμα;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3701829#post3701829

Link to comment
Share on other sites

Με το ζήτημα του wifi έχετε δει διαφορά χρησιμοποιώντας τη νέα ROM ΚΙ4;

 

Δεν έχει τεράστιο πρόβλημα αλλά κάποιες φορές είναι εμφανές ότι εκεί που πιάνεις με άλλες συσκευές οριακά, το GS2 δυσκολεύεται πολύ. Βασικά αν λυθεί και αυτό το ζήτημα του wifi η συσκευή που εγώ έχω τουλάχιστον στα χέρια μου θα είναι σχεδόν αψεγάδιαστη.

 

Άδικα ελπίζουμε. Νομίζω είναι θέμα hardware. Όπου το σήμα είναι οριακό το δικό μας δεν πιάνει. Κι εγώ νομίζω είναι το μόνο του μειονέκτημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, ποτε αφαιρεσε ο ΛΕΟ το mod για touchwiz 4.5??????? Και με ειχε βολεψει τοσο πολυ....Καμια ιδεα που θα το βρω?

 

edit: Βρεθηκε! :D

Edited by JimBam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 160 ελληνικους χαρακτηρες τι παιζει? κατεβασα το go sms pro αλλα και παλι 70 μονο μου βγαζει...:(
Link to comment
Share on other sites

SiyahKernel v1.7beta2 καινουριος κερνελ που στο xda ακουγονται τρομερα καλες κριτικες...

εδω και το λινγκ για cwm

http://db.tt/aIG2y99C

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

SiyahKernel v1.7beta2 καινουριος κερνελ που στο xda ακουγονται τρομερα καλες κριτικες...

εδω και το λινγκ για cwm

http://db.tt/aIG2y99C

 

το Link πάντως βγάζει error

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο criskelo εβγαλε την v20 KI4...την δοκιμασε κανεις για εντυπωσεις???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Την έχω βάλει απο το μεσημέρι.Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι αυτή τη στιγμή, απ'όλες τις απόψεις.

Επιτέλους μπορείς να απενεργοποιήσεις και το crt effect απλά και γρήγορα.

Εχει αλλάξει και τη γραμματοσειρά, η οποία είναι σαν να είναι σε bold και μου αρέσει

Πραγματικά πύραυλος το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Εμείς να μην βοηθήσουμε δηλαδή (μόνο ο saillez;)!

 

Για swype, κάνε wipe data/unistall το παλιό και τρέξε απλά το apk που ταιριάζει στην συσκευή σου από αυτή την σελίδα. Εγώ έχω την 3.25 και δουλεύει μια χαρά, δεν ξέρω για την 3.23.

 

Αν δεν είσαι ρουτ, τότε απλά κάνε install από πάνω από το παλιό swype και πιθανόν να δουλέψει.

 

κανω εκκαθαριση-απεγκατασταση στο τιτανιουμ μετα παω να κανω install αλλα μου λεει δεν εγινε εγκατασταση

δοκιμασα να βαλω απλα το apk στο sys/app αλλλα παλι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

το Link πάντως βγάζει error

 

δεν ξερω τι εγινε...σε μενα πριν δουλεψε...

τωρα δεν δουλευει...

πηγαινε στην σελιδα του στο xda και ζητησε του να στο στειλει...

θα στο στειλει αμεσως...αλλιως μεσω odin απο την σελιδα του στο πρωτο ποστ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

κανω εκκαθαριση-απεγκατασταση στο τιτανιουμ μετα παω να κανω install αλλα μου λεει δεν εγινε εγκατασταση

δοκιμασα να βαλω απλα το apk στο sys/app αλλλα παλι τιποτα

 

Χρειάζεται να κάνεις extracted το zip με root explorer και μετά από τον φάκελο που θα δημιουργηθεί, ανοίγοντας τον θα δεις ένα αρχείο lib..κάνε το copy paste στον φάκελλο system/lib και εφόσον αρχικά έχεις κάνει copy paste και το swype.apk στον φάκελο system/app λογικά θα είσαι οκ..πριν τα κάνεις αυτά διάλεξε σαν default ένα άλλο πληκτρολόγιο για να μην σου κάνει fcs στην παραπάνω διαδικασία..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει απο το μεσημέρι.Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι αυτή τη στιγμή, απ'όλες τις απόψεις.

Επιτέλους μπορείς να απενεργοποιήσεις και το crt effect απλά και γρήγορα.

Εχει αλλάξει και τη γραμματοσειρά, η οποία είναι σαν να είναι σε bold και μου αρέσει

Πραγματικά πύραυλος το κινητό

 

Moλις την εβαλα και εγω!Εαν ειναι σε καλυτερα επιπεδα η μπαταρια η εστω στα ιδια θα ειναι τελεια...

Aπλα να ενημερωσω οτι δεν υποστηριζει καποια widget της samsung και ουτε τα δεχεται να τα περασει κανεις...Αυτα για αρχη!

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Moλις την εβαλα και εγω!Εαν ειναι σε καλυτερα επιπεδα η μπαταρια η εστω στα ιδια θα ειναι τελεια...

Aπλα να ενημερωσω οτι δεν υποστηριζει καποια widget της samsung και ουτε τα δεχεται να τα περασει κανεις...Αυτα για αρχη!

 

αν λες για το digital clock και το weather εγω τα περασα και δουλευουν μια χαρα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ειναι το τελευταιο επισημο ελληνικο firmware για το s2?

 

Είσαι σε λάθος θέμα, στο επίσημο έπρεπε να κάνεις την ερώτηση σου. Πάντως απ' όσο ξέρω είναι η KF3.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος θέμα, στο επίσημο έπρεπε να κάνεις την ερώτηση σου. Πάντως απ' όσο ξέρω είναι η KF3.

 

Συγνωμη για αυτο.. Παρολα αυτα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

SiyahKernel v1.7beta2 καινουριος κερνελ που στο xda ακουγονται τρομερα καλες κριτικες...

εδω και το λινγκ για cwm

http://db.tt/aIG2y99C

 

+1 από μένα..τον έχω 2 μέρες και πραγματικά φαίνεται πολλά υποσχόμενος..όσοι τον περάσετε δοκιμάστε τον με μια εφαρμογή που λέγεται nofrills και όχι με setcpu ..εκτός και αν θέλετε uv

Edit

Έβγαλε καινούρια έκδοση (beta 3)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3790250

Ρε παιδιά, αυτό το θέμα με την ένταση των hands free είναι απαράδεκτο. Δεν ακούω τίποτα (σε κλήση. Μήπως έχει βγει κανένα ϕιξάκι που να διορθώνει αυτό το θέμα;

 

Για δοκίμασε το audio boost sgs2 από μάρκετ..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...