Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

-Aυτο μενει εκει και αν καποια εφαρμογη ζητησει root access σε ρωταει αν θελεις να της δωσει. Ignore προς το παρον μεχρι να σου χρειαστει :) <- Aκυρο, νομιζα πως ελεγες για το superuser. Απαντησε ο Saliez.

-Eγω το εχω αφησει, οπτικο ειναι. Νομιζω ομως πως καπου αναφερεται και τροπος να το βγαλεις.

-Γιατι να κανεις?

-Ναι

-Μεσω Odin.

 

Το κιτρινο θαυμαστικο εφυγε με flashαρισμα του stock kernel KE7 (το εγραφε ξεκαθαρα και δεν το ειχα προσεξει)

Ανακεφαλαιωση:

Εβαλα την official αγγλικη KE7 (Generic XEU) απο δω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Το εκανα root απο δω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

αλλα εμεινε το κιτρινο θαυμαστικο, το οποιο εφυγε οπως γραφει εδω στο τελος της σελιδας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

 

Ολα κομπλε.

 

Ρωτησα για εγγυηση αν παθει κατι σαν συσκευη και χρειαστει να το παω πισω

 

Κατι αλλο χρειαζομαι?

 

Και η πιο χαζη ερωτηση:

χρησιμοποιω official firmware το οποιο δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα και οχι καποια custom σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ σε official firmware είσαι, ήδη έχει κυκλοφορήσει και νεότερη η KF1 η οποία όμως δεν φαίνεται να διορθώνει κάτι, η ιστορία θέλει λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

...ή File Expert (είναι και free).

 

Το file expert δεν το κατάφερα ποτέ να δουλέψει για διαγραφή/μετακίνηση/αντιγραφή αρχείων σε root φακέλους. Ούτε στο 2Χ ούτε στο SGSII.

Link to comment
Share on other sites

Το file expert δεν το κατάφερα ποτέ να δουλέψει για διαγραφή/μετακίνηση/αντιγραφή αρχείων σε root φακέλους. Ούτε στο 2Χ ούτε στο SGSII.

 

Γι αυτο δε μπορώ να κανώ rename και copy σε αρχειο απο το φακελο app???? Μάλλον πρέπει να βαλω τον root explorer ε????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το file expert δεν το κατάφερα ποτέ να δουλέψει για διαγραφή/μετακίνηση/αντιγραφή αρχείων σε root φακέλους. Ούτε στο 2Χ ούτε στο SGSII.

 

File Expert / menu (left soft key) / more / Settings / File Explorer Settings / Root Explorer (το ενεργοποιείς).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

File Expert / menu (left soft key) / more / Settings / File Explorer Settings / Root Explorer (το ενεργοποιείς).

 

Το έκανα ήδη αλλα rename στο camera.apk πχ δεν κανει...

Θέλω να περάσω το παρακάτω και δεν μπορω.... :(

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και rename κάνει αλλά αν δυσκολεύει μπορείς να ακολουθήσεις διαφορετική μέθοδο...

 

Το rename στην περιγραφή έχει να κάνει καθαρά με το γεγονός ότι πρέπει να κρατήσεις ένα backup από τα original αρχεία. Κάντα copy σε ένα άλλο directory (π.χ. στην κάρτα μνήμης σου) για να είναι ασφαλή. Μετά αντικατέστησε τα (αυτά που υπάρχουν στον original φάκελο) με τα καινούργια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και rename κάνει αλλά αν δυσκολεύει μπορείς να ακολουθήσεις διαφορετική μέθοδο...

 

Το rename στην περιγραφή έχει να κάνει καθαρά με το γεγονός ότι πρέπει να κρατήσεις ένα backup από τα original αρχεία. Κάντα copy σε ένα άλλο directory (π.χ. στην κάρτα μνήμης σου) για να είναι ασφαλή. Μετά αντικατέστησε τα (αυτά που υπάρχουν στον original φάκελο) με τα καινούργια.

 

Και αυτό προσπάθησα να το κάνω αλλα ενώ το Camera.apk το αντιγράφει το Camera.odex όχι.

Και εκτος αυτού δεν μπορω επίσεις να εγκαταστήσω μετα τη καινουργια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο saliez:

 

Scaling: Conservative αντί για On demand. Τις συχνότητες δεν χρειάζεται να τις πειράξεις και πρέπει να είναι 200 low / 1200 high

 

Απλα τσέκαρε και το Set on Root γιατί αλλιως θα στο επαναφέρει στο On demand κάθε φορά που θα το κάνεις restart.

 

γιατι βαζετε conservative? ο dev της εφαρμογης προτεινει on demand για το sgs2.. με την 1η επιλογη μου εμφανιζεται ενα μικρο lag που και που, γι αυτο χρησιμοποιω μονο on demand..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

File Expert / menu (left soft key) / more / Settings / File Explorer Settings / Root Explorer (το ενεργοποιείς).

 

Εννοείται το έκανα αυτό. Και root δικαιώματα από superuser πήρε. Απλά δεν δουλεύει.

Είναι λίγο offtopic όμως οπότε ας το αφήσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται το έκανα αυτό. Και root δικαιώματα από superuser πήρε. Απλά δεν δουλεύει.

Είναι λίγο offtopic όμως οπότε ας το αφήσουμε εδώ.

 

Δεν σου δουλεύει γενικότερα το root access του File Expert στο GS2 ή μόνο το συγκεκριμένο που θέλει να κάνει και ο φίλος πιο πάνω; Με Root Explorer δοκίμασες και κάνεις τη δουλειά σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό προσπάθησα να το κάνω αλλα ενώ το Camera.apk το αντιγράφει το Camera.odex όχι.

Και εκτος αυτού δεν μπορω επίσεις να εγκαταστήσω μετα τη καινουργια εφαρμογη.

 

Δεν σου δουλεύει γενικότερα το root access του File Expert στο GS2 ή μόνο το συγκεκριμένο που θέλει να κάνει και ο φίλος πιο πάνω; Με Root Explorer δοκίμασες και κάνεις τη δουλειά σου;

 

Το file expert δεν μου δουλεύει στο SGS2 που έχω root και του έχω δώσει δικαιώματα με superuser αλλά δεν μου δούλευε ούτε σε κάποιο άλλο κινητό (δεν θυμάμαι πιό, νομίζω στο 2Χ).

 

Το file expert δεν δουλεύει -σωστά- για λειτουργίες ρουτ. Το root explorer μου δουλεύει μια χαρά. Aris1976, δοκίμασε το και άσε το file expert γιατί είναι αναξιόπιστο όσον αφορά αντιγραφή/δημιουργία/μετακίνηση αρχείων στο /system/

 

Root ξεroot, απλά δεν δουλεύει. Είναι καλή εφαρμογή αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Root ξεroot, απλά δεν δουλεύει. Είναι καλή εφαρμογή αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

 

Σε εμένα πάλι έχει δουλέψει μια χαρά τόσο σε GS2 όσο και σε Ο2Χ. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.αν παω να περασω KE7 περναω στο odin το firmware στο pda?

μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι βιαζομαι?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι βιαζομαι?

 

Ναί πάντα PDA :-)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι έχει δουλέψει μια χαρά τόσο σε GS2 όσο και σε Ο2Χ. :confused:

 

Τωρα μπερδεύτηκα τελειως....... :wacko:

Τελοσπαντων... Θα βάλω τον root explorer να τελειώνουμε.... :cool:

 

Το file expert δεν δουλεύει -σωστά- για λειτουργίες ρουτ. Το root explorer μου δουλεύει μια χαρά. Aris1976, δοκίμασε το και άσε το file expert γιατί είναι αναξιόπιστο όσον αφορά αντιγραφή/δημιουργία/μετακίνηση αρχείων στο /system/

 

Λοιπόν το έβαλα το root explorer, τα μετονόμασα αλλα και πάλι δε μπορεί να μου κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1104051

 

Τα κατάφερα..... Όλα οκ....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by aris1976
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώστε την ποιότητα ηχου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1122361

 

CF-Root v3.8

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

@Chainfire

''All CF-Root versions have been updated to v3.8, and a KF1 version has been added.

The only major change from v3.7 to v3.8 is a fix to one of the recovery startup scripts, that could make CWM not work if the ROM's /system/bin folder is completely FUBAR.''

Link to comment
Share on other sites

So be it. Γράφτηκε στην διαδικασία του root και το πως βγαίνει το κίτρινο θαυμαστικό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η διαδικασία?

 

Επισημασμένη πάνω πάνω στο παρόν sub-forum μας. Που αλλού; :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...