Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το jkay 11 δουλευει με leo 2.7.1; το περναμε το zip μεσω cwm η το ανοιγω και ειναι .apk;

 

sent from my galaxy s2

 

Ναι δουλευει, κανεις εγκατασταση το apk και μετα μπορεις να περασεις οποιο theme θελεις απο εδω http://www.mediafire.com/?va9ivlxag1fln#reo7utw3nks5s,1 αλλιως περιμενεις μεχρι το βραδυ τον leo που θα βγαλει τα μεχρι τωρα γνωστα themes στην κουζινα του.

 

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω το stock widget του καιρο transparent?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν καλημέρα με leomar 2.7.1 παρατήρησα ότι όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές με ελληνικά δεν μου φέρνει τίποτα.....γιατί;

Επίσης ποιον kernel να περάσω γιατί με αυτόν που έχει η 2.7.1 ρουφάει την μπαταρία με το καλαμάκι!

 

Κάποια στιγμή που και το δικό μου είχε φάει το ίδιο κόλλημα (δεν θυμάμαι με ποια ρομ), επανήλθε με μια επανεκκίνηση. Και το ρούφηγμα αυτό που λες είναι ύποπτο. Για δοκίμασε ένα restart και αν δε στρώσει wipe και από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει κανείς σας UV;

 

Εγώ αυτή την στιγμή τρέχω LeoMar 2.7.1 με Shiya 1.7.8 και οι τιμές που έχω ορίσει στο SetCPU είναι οι εξής:

 

1200MHz - 1200mV

1000MHz - 1100mV

800MHz - 1000mV

500MHz - 950mV

200MHz - 900mV

100MHz - 900mV

 

Γενικά καλά πάει, με τα ίδια settings χθες έτρεχα και με τον abyss 1.7 (angelom kernel) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα πέρα από κάτι σπάνια reboot που όμως είχα ούτως ή άλλως και νομίζω ωφειλόταν στο superuser 3.

Το βράδι πάντως δεν έπαθε τίποτα τόσες ώρες που έμεινε απείραχτο.

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου με ίδιο setup(rom, kernel):

850@100

850@200

900@500

1000@800

1100@1000

1225@1200

1275@1400

Μέχρι τώρα πάει καλά..θα δούμε...

 

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κάνει κανείς σας UV;

 

Εγώ αυτή την στιγμή τρέχω LeoMar 2.7.1 με Shiya 1.7.8 και οι τιμές που έχω ορίσει στο SetCPU είναι οι εξής:

 

1200MHz - 1200mV

1000MHz - 1100mV

800MHz - 1000mV

500MHz - 950mV

200MHz - 900mV

100MHz - 900mV

 

Γενικά καλά πάει, με τα ίδια settings χθες έτρεχα και με τον abyss 1.7 (angelom kernel) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα πέρα από κάτι σπάνια reboot που όμως είχα ούτως ή άλλως και νομίζω ωφειλόταν στο superuser 3.

Το βράδι πάντως δεν έπαθε τίποτα τόσες ώρες που έμεινε απείραχτο.

Στο set cpu απο που οριζεις τις τιμες;Απο το profiles;

 

Πως κανεις το UV;

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις το UV;

 

Αν υποστηρίζει uv ο kernel, πας στην τρίτη καρτέλα στο SetCPU

 

http://img4host.net/upload/301359064e85af0ab4ebd.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζει uv ο kernel, πας στην τρίτη καρτέλα στο SetCPU

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Στο advanced και μετα;

Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζει uv ο kernel, πας στην τρίτη καρτέλα στο SetCPU

 

http://img4host.net/upload/301359064e85af0ab4ebd.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Εμενα δεν το εχει το set cpu το voltage,εχεις καποιο link να κατεβασω σαν το δικο σου; Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν το εχει το set cpu το voltage,εχεις καποιο link να κατεβασω σαν το δικο σου;

 

Α) Μην στέλνεις συνεχόμενα μηνύματα. Πατάς τροποποίηση και προσθέτεις το μήνυμα που θες στο προηγούμενο που έγραψες.

 

Β) Όπως σου είπα πριν, ΑΝ υποστηρίζει ο κέρνελ σου UV τότε θα έχεις την επιλογή.

 

Διάβαζε λίγο καλύτερα τα μηνύματα που γράφονται και να είσαι πιό προσεκτικός όταν γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Α) Μην στέλνεις συνεχόμενα μηνύματα. Πατάς τροποποίηση και προσθέτεις το μήνυμα που θες στο προηγούμενο που έγραψες.

 

Β) Όπως σου είπα πριν, ΑΝ υποστηρίζει ο κέρνελ σου UV τότε θα έχεις την επιλογή.

 

Διάβαζε λίγο καλύτερα τα μηνύματα που γράφονται και να είσαι πιό προσεκτικός όταν γράφεις.

Καταρχην μου την λες αδικα και αν κοιταξεις στην υπογραφη μου θα δεις οτι εχουμε ιδιο kernel και γι΄αυτο σε ρωταω,εμενα δεν μου βγαζει voltages το set cpu στην τριτη καρτελα παρα μονο το advanced
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή την στιγμή τρέχω LeoMar 2.7.1 με Shiya 1.7.8beta 1 και οι τιμές που έχω ορίσει στο SetCPU είναι οι εξής

• 100 – 850

• 200 – 850

• 500 – 875

• 800 – 950

• 1000 – 1050

• 1200 – 1150

• 1400 - 1275

Μέχρι τώρα πάει καλά

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω ερχομαι απο ios που ειχα εδω και 4 χρονια δεν ξερω αλλα μου φαινονταν παιχνιδακι , τωρα που πηρα ενα καλυτερο τηλεφωνο η εγω δεν μπορω να προλαβω τισ εξελιξης η δεν ειναι αναλυτικα αυτα που λετε , υπαρχει ενας οδηγος για το root που δεν ενημερώνεται και δεν υπαρχει ενα οδηγος για αυτα που λετε δηλαδη για τις custom rom και ολα τα λοιπα τους πρεπει ενας ασχετος οπω εγω να διαβαζει 300 σελιδες και παλι να ενημερωνεται απο ξενα site νομιζω αφου κατέχεται θα σας ηταν ευκολα και απλο να υπηρχε ενας οδηγος .

ΥΣ : Τωρα εαν υπαρχη και εγω δεν τον ειδα συγνωμη και ενημερωστεμαι

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

criskelo v22! Τα σπαει!!!! Και ειναι και κομπλε. βαρεθηκα να περιμενω το λεομαρ και εβαλα την καινουργια. Σε συνδιασμο με κερνελ τουρκου1.7.7 και πεταει. θα κανω ενα benchmark
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ιδέα μου είναι η το touchwiz μερικες φορές έχει lag?(κυριως οταν πας απο οθόνη σε οθονη, Home)

Leo 2.7.1 χωρίς Daemon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς αυτό το θέμα στη νεα Κρίσκελο ή στη νέα Λέομαρ;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1266155

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς αυτό το θέμα στη νεα Κρίσκελο ή στη νέα Λέομαρ;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1266155

 

Δε νομίζω να λειτουργήσει φίλε μου, στην 2.3.5 γιατί είναι βασισμένα σε προηγούμενες roms τα themes. Εγώ ένα που έβαλα για δοκιμή μου έκανε force close και έπρεπε να κάνω restore από backup.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή που και το δικό μου είχε φάει το ίδιο κόλλημα (δεν θυμάμαι με ποια ρομ), επανήλθε με μια επανεκκίνηση. Και το ρούφηγμα αυτό που λες είναι ύποπτο. Για δοκίμασε ένα restart και αν δε στρώσει wipe και από την αρχή.

 

Τι εννοείς; Φυσικά έχει γίνει restart.Να κάνω όλα τα wipe από το CWM menu?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς το Swype 3 που είναι στη kitchen του leomar, αν έχει και ελληνικά ;

 

99% πρεπει να εχει..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

tapatalk issue.. deleted..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η νέα μου δουλειά.

 

Omega v1.0 - XXKI3

 

Έκδοση Android 2.3.5

Firmware XXKI3

Modem XXKI3

 

Changelog v1.0:

Νέα Rom βασισμένη στο νέο firmware XXKI3 Gingerbread 2.3.5

Kernel CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-v4.1

Ελληνικό Swype 3.25

Overscroll glow

Νέο Android Market

Google Maps v5.10.1

[MOD] Hacked Camera.APK for better audio quality, usage with any battery life + Complete Silent Camera

ES File Explorer

MySword v.2.1

GScriptLite

DSP Manager Equalizer for Android

JKay BlueDoubleGinger Deluxe ThemeV11

JKay Deluxe Settings V11

Extended power menu - it's customizable with new JKay Deluxe Settings V11 (Περιλαμβάνεται)

Ένδειξη μπαταρίας με ποσοστό %

Instantaneous GPS Fixation v1.2 for Europe (for other Countries check here or use FasterFix)

SIP over wifi and 3g

Αρκετά tweaks...

Η Rom είναι deodexed

 

Σας προτρέπω να την δοκιμάσετε,

κατά την γνώμη μου δεν υστερεί σε τίποτα σε σύγκριση με τις άλλες,

και σίγουρα στο μέλλον ο στόχος μου είναι να γίνει αν όχι η καλύτερη άλλα από τις καλύτερες

 

Η Rom δεν είναι full wipe άλλα θέλει πριν την εγκατάσταση να κάνετε full wipe - factory reset

(για τους beta testers που έχουν προηγούμενη έκδοση δεν χρειάζεται full wipe)

 

Περισσότερα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή την στιγμή τρέχω LeoMar 2.7.1 με Shiya 1.7.8beta 1 και οι τιμές που έχω ορίσει στο SetCPU είναι οι εξής

• 100 – 850

• 200 – 850

• 500 – 875

• 800 – 950

• 1000 – 1050

• 1200 – 1150

• 1400 - 1275

Μέχρι τώρα πάει καλά

εγώ έτσι τα έχω με τη διαφορά ότι εγώ έχω 100- 800, 1400-1250, 1600-1350

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα τη 2.7.1 και είχα τη φαεινή!@#$%$ :mad: ιδέα να κάνω εγκατάσταση το swype 3 το οποίο όπως κατάλαβα αργότερα δεν έχει ελληνικά.ότι swype είχα προσπαθώ να το κάνω εγκατάσταση και μου λέει δεν εγκατστάθηκε..τι συμβαίνει?μήπως έχει κάποιος εύκαιρο το Old swype του leo να το βάλω?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ενα update για τα ελληνικα στα SMS.

 

Το Mms.apk του XW τα κανει κεφαλαια αυτοματα και αυτο το μετεφερα στο Mms.apk του XX.

 

Για να μπορεσουμε να στειλουμε τωρα κανονικα SMS θα πρεπει να κανω καποιες προσθηκες στο framework.jar. Wish me luck.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα τη 2.7.1 και είχα τη φαεινή!@#$%$ :mad: ιδέα να κάνω εγκατάσταση το swype 3 το οποίο όπως κατάλαβα αργότερα δεν έχει ελληνικά.ότι swype είχα προσπαθώ να το κάνω εγκατάσταση και μου λέει δεν εγκατστάθηκε..τι συμβαίνει?μήπως έχει κάποιος εύκαιρο το Old swype του leo να το βάλω?

 

Μα πως; σίγουρα δεν έχει ελληνικά; εγώ μόλις το πέρασα και έχει!!!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...