Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@parafron4

 

Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση! Επειδή έχω διαβάσει αρκετές σελίδες στο φόρουμ είδα ότι έχεις δοκιμάσει διάφορες rom.. Με ποια είσαι τώρα? Και ποια σου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ειμαι με cognition 1.31.. Αξιζει να βαλω καποια αλλη rom και αν ναι θα χρειαστει να σβησω τα δεδομένα μου???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αν βαλεις την cristelo δεν θα σου σβησει σχεδον τιποτα...Αν βρεις πρόβλημα με μια δυο εφαρμογες τις κάνεις delete και τις ξαναπερνας...

Με διάφορα για μένα η καλύτερη ρομ αυτή την στιγμη ειναι η cristelo v7...

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την cristelo δεν θα σου σβησει σχεδον τιποτα...Αν βρεις πρόβλημα με μια δυο εφαρμογες τις κάνεις delete και τις ξαναπερνας...

Με διάφορα για μένα η καλύτερη ρομ αυτή την στιγμη ειναι η cristelo v7...

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

 

Τι εννοείς; αν βάλεις άλλη ρομ πρέπει να κανείς wype για να λειτουργεί κανονικά!

εγώ θα πρότεινα να κάτσει με την cognition 1.31 που λειτουργεί άψογα.

Η cristelo περισσότερο εφέ έχει...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

@parafron4

 

Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση! Επειδή έχω διαβάσει αρκετές σελίδες στο φόρουμ είδα ότι έχεις δοκιμάσει διάφορες rom.. Με ποια είσαι τώρα? Και ποια σου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τώρα ειμαι με criskelo και λογικά θα είμαι για καιρό ακόμα γιατι όλα δουλεύουν άψογα και έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία...

και η cognition είναι πολύ καλή αλλα είχε ένα θέμα με τον stock browser όποτε την έβγαλα...

και η leomar είναι πάρα πολύ καλή και δεν ειχε κανένα πρόβλημα απλά ο developer της leomar δεν αφερει τίποτα απο τα stock apps

και έπρεπε κάθε φορά να τα διαγράφω εγω...

 

με λίγα λόγια για τα δικά μου γούστα σαν νούμερο 1 βάζω την criskelo...γιατί είναι γρήγορη σταθερή χωρίς κολλήματα έχει ωραία εφέ καλή μπαταρία και ο dev

έχει αφαιρέσει όλα τα άχρηστα...

 

 

και καλό θα είναι όταν πηγαίνεις απο μια custom σε άλλη να κάνεις όλα τα wipe γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σας!! Μου φαίνεται οτι θα δοκιμάσω την criskelo γιατί ο dg μας εχει αφήσει χωρίς ενημέρωση εδώ και κάποιες μέρες και θέλω να δω κάτι άλλο ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σας!! Μου φαίνεται οτι θα δοκιμάσω την criskelo γιατί ο dg μας εχει αφήσει χωρίς ενημέρωση εδώ και κάποιες μέρες και θέλω να δω κάτι άλλο ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εάν τελικά βάλεις την εξαιρετική για μένα ρομ του criskelo δοκίμασε και το blue theme που υπάρχει για την συγκεκριμένη ρομ. πραγματικά είναι πανέμορφο. :)

Link to comment
Share on other sites

εάν τελικά βάλεις την εξαιρετική για μένα ρομ του criskelo δοκίμασε και το blue theme που υπάρχει για την συγκεκριμένη ρομ. πραγματικά είναι πανέμορφο. :)

 

Απο που κανουμε download την τελευταια για Galaxy s2 ?

Link to comment
Share on other sites

Απο που κανουμε download την τελευταια για Galaxy s2 ?

 

εννοείς για την ρομ του criskelo έτσι?

εδώ το λινκ για την ρομ

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1168836

και εδώ για το θέμα που σας έλεγα

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182653

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Criskelo θα μου γίνει εφιάλτης. Για κάνε ένα mini-review φρέντυ, σε themes/mods/hacks κτλπ που έχει.

Αν και το theme είναι ακόμα ότι να ναι από τι βλέπω στο xda.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραιος ο criskelo γουσταρω πολυ τα εικονιδια του touchwiz που εχει φτιαξει αλλα θα ηθελα κατω στο dock μονο 4 εικονιδια και οχι 5 αμα βαλω τωρα μονο 4 τα εικονιδια ειναι πολυ κολλητα μεταξυ τους. εχει φτιαξει και την εφαρμογη για τα sms και εχουμε 160 χαρακτηρες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα, μια ερώτηση παίδες, theme έβαλα το blue που υπάρχει.όμως μεσα στην Rom έχει και αλλα themes όπως το libglemu_nvidia και powervr..αυτα παιζουν?ή πρεπει να κάνω αλλη διαδικασία?

Επίσης καιρο δεν έχει??που βρισκωωω!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα, μια ερώτηση παίδες, theme έβαλα το blue που υπάρχει.όμως μεσα στην Rom έχει και αλλα themes όπως το libglemu_nvidia και powervr..αυτα παιζουν?ή πρεπει να κάνω αλλη διαδικασία?

Επίσης καιρο δεν έχει??που βρισκωωω!!

 

τα libglemu_nvidia κτλ δεν είναι θέματα...είναι plugins για το chainfire 3d

για τον καιρό και οτιδήποτε άλλο θέλεις έχει ανεβάσει ο criskelo στην πρώτη σελίδα ένα πακέτο με όλα όσα έχει αφαιρέσει απο τη ρομ

και τα περνάς με έναν root explorer στο φάκελο system>app

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μολις παω να κανω copy το samsung weather.apk μου λεει failed...καμια ιδεα??

Θέλω να βάλω το stock weather...οποιος το χει καταφέρει ας μου δώσει τα φώτα του! :)

Edited by AlexS3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι όλοι μιλάτε για την ROM του criskelo, ψήνομαι να τη δοκιμάσω. Για να περάσω από την Cognition 1.31 στην criskelo, θέλω κάποιο wipe; Ή περνάει από πάνω; Ρωτάω γιατί στο xda λέει "No wipe"...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή βλέπω ότι όλοι μιλάτε για την ROM του criskelo, ψήνομαι να τη δοκιμάσω. Για να περάσω από την Cognition 1.31 στην criskelo, θέλω κάποιο wipe; Ή περνάει από πάνω; Ρωτάω γιατί στο xda λέει "No wipe"...

 

Από rom σε rom διαφορετικών developer, το full wipe είναι απαραίτητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλο καιρο μπορούμε να βάλουμε?

Σαν αυτο που έχουν τα HTc?

 

Δοκίμασε το fancy widget. Bάλε στο ρολόι το flip, και κατέβασε κάποιο skin που να μοιάζει με το ρολόι της HTC .Θα βρεις πολλά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot παίδες!

Ολα καλά φαίνονται μέχρι στιγμής με την criskelo, δεν μου παίζει το widget month για το calendar, εαν καποιος έχει βρεί κάτι?!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, βλέπω αρκετοί ασχολήστε με τη rom του criskelo και λέω να τη βάλω. Όμως δεν έχω ξαναβάλει ποτέ custom Rom. 1ον Υπάρχει κάποια διαφορετικη διαδικασία ή κλασσικά με odin 1.85 Pda,Phone, CSC κλπ. ?

2ον και πιο συμαντικό έχει ελληνικό swype και

3ον Μετά πως κάνω root με τη συγκεκριμένη Rom.

 

Σε περιπτωση που δεν έχει ελληνικό Swype, έχεται να προτίνεται καμία αρκετά καλή Rom ( Custom ή Official ) που να έχει ?

 

Σόρρυ, αν έιναι απλοικές οι ερωτήσεις.

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από galaxy s σε galaxy s ii..όλες οι αναβαθμίσεις root ,rom κτλ γίνονται με τον ίδιο τρόπο?Γιατί αν είναι να τα μαθαίνουμε από την αρχή να το αφήσω..:lol: Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από galaxy s σε galaxy s ii..όλες οι αναβαθμίσεις root ,rom κτλ γίνονται με τον ίδιο τρόπο?Γιατί αν είναι να τα μαθαίνουμε από την αρχή να το αφήσω..:lol:

 

Τα ίδια είναι..απλά παίρνεις το galaxy s σε..πυρηνική έκδοση..lol

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...