Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Εγώ γιατί στο λινκ βλέπω i9100 ~404 και i9100G ~390; Το πρώτο είναι το κλασσικό και το δεύτερο το G. Εκτός αν έχουν κάνει και τα μαγαζιά λάθος στο σιτε τους, και άλλο δείχνουν και άλλο εννοούν. Που δεν το αποκλείω.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί στο λινκ βλέπω i9100 ~404 και i9100G ~390; Το πρώτο είναι το κλασσικό και το δεύτερο το G. Εκτός αν έχουν κάνει και τα μαγαζιά λάθος στο σιτε τους, και άλλο δείχνουν και άλλο εννοούν. Που δεν το αποκλείω.

 

το G είναι πιο καινούργιο σαν μοντέλο αλλάέρχεται σε πιο χαμηλή τιμή (λογικό γιατί έχει χαμηλότερα specs). Aπλά πιστεύω ότι όλοι θα το πουλάνε σαν Ι9100 (πολύς κόσμος έχει πάρει το G χωρίς να ξέρει).

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay μπορει να αγορασεις και τζαμαικας εκδοση κινητου που σημαινει οτι δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

Και μην πει κανεις οτι δεν εχει συμβει πολλακις αυτο?Τωρα οσον αφορα 200-250 ευρω τιμες να πωλουνται τα S2 μαλλον κανετε λαθος 19 στις εικοσι αγγελιες ειναι ζητηση σε αυτες τις τιμες συν του οτι και η μια που θα τυχει μαλλον περι μπαχατελλας συσκευη θα προκειται.π.χ. εχω ενα S II ,οχι το G, και το εβγαλα 350.Και να γιατι δεν πεφτω προς το παρον πιο κατω

.Το κινητο ειναι 45 ημερων ,ανοιξε μονο για να ελεγχθει πριν περασει το DOA.Τοποθετηθηκε επανω προστατευτικο οθονης και περασα επισημα με το kies την ics 4.0.3.Ειναι δικο μου και οχι απο ανταλλαγη ,που σημαινει οτι ξερω τι εχω.Χωρις γρατσουνιες ,χωρις κιτρινιλες ,καμμενα πιξελ ,ροζιλες και αντιλαλους στον συνομιλητη.Γιατι να θελω να το σκοτωσω?η τιμη ειναι κατα πενηντα πεντε ευρω μικροτερη απο αυτα που βγαζει στο skroutz για καποια καταστηματα και θα ειναι branded συνηθως στην T-mobile και δες και εδω τι αναφερει για τα branded o athanasso http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4120813#post4120813 .Εσυ που μπορεις να το δεις με συναντηση θα δεις οτι ουσιαστικα ειναι καινουργιο ,αρα γλιτωνεις τα λεφτα αυτα,εστω και 55 ευρω .Λιγα ειναι?εδω υπαρχουν φιλοι του Ολυμπιακου που εδω και ενα χρονο κανουν αυτη τη δουλεια .Προσφερουν το galaxy s2 για ανταλλαγη με iphone 4 χωρις διαφορα,και μετα το τεσσαρι το δινουν για galaxy s2 ζητωντας πενηντα ευρω διαφορα,και τελευταια το κανουν αυτο με htc one x και iphone 4s .

Στο θεμα μας παλι.

Γιατι λοιπον να δωσω το κινητο μου με 250 ή 200 εαν δεν υπαρχει λογος που να πρεπει να το ξεφορτωθω Και που ειναι απροβληματιστο?Γιατι να παω αυτη τη στιγμη κατω απο τα 350?Θα μου πειτε θα πεσει η τιμη οταν βγει το S3 το οποιο δεν δινει και τις τεραστιες διαφορες ,οπως λενε ορισμενοι.Ε τοτε ας βγει το S3 πρωτα στα 650 το αγοραζουν τυποι σαν εμενα ,για να μην θιχτειτε λεω για μενα,και τρεις μηνες μετα το πουλανε 400 γιατι ετσι θα γινει,οπως εγινε και με το one x.Τοτε λοιπον πουλαω και εγω 250 το δικο μου και 200 αμα λαχει και θα φυγει σαν λουκουμακι.ΚΑι δινω 150-200 και παιρνω το τριαρι και εχω χαρει και το δυαρι .

Αρα ρε παιδια και εγω θελω ferrari να την αγορασω με 10.000 ευρω αλλα εαν δεν το πολλαπλασιασω το ποσο με επι 10 μαλλον το καπο και τις ροδες απο την ferrari θα παρω για να μην πω τιποτα αλλο.:)

 

Δεν νομίζω ότι αναφέρθηκε κανένας σε τέτοια μείωση για ένα SG2 45 ημερών. Για καινούργιο τηλέφωνο ένα κέρδος 15% είναι μέσα στα λογικά πλαίσιο για έναν αγοραστή. Μιλάμε για τα κινητά που είναι ενός χρόνου και τα χρησιμοποιήσανε οι άνθρωποι κανονικά μέχρι τώρα. Αυτά δεν νομίζω ότι έχει κάποιος κίνητρο να τα πάρει μείον 50 ευρώ. Και όσον αφορά το παράδειγμα της Ferrari και των αυτοκινήτων γενικά, δυστηχως όταν αγοράζεις ένα αμάξι με το που κατεβαίνεις την ράμπα και πατάνε οι ρόδες άσφαλτό χάνει 20% της αξίας του. Τώρα γιατί να αγοράσεις μιά ferrari (ή ενα SG2) και να θες να το δώσεις τόσο γρήγορα για μένα είναι το ερωτημα, εκτός αν έχεις μεγάλη επιδότηση και το πάρεις πολύ φτηνά.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τσεκάρω σήμερα το skroutz και βλέπω την φθηνότερη τιμή, κατακόρυφη πτώση, 100€ φθηνότερα στο http://www.smarties.gr

 

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=100&category_id=14

 

Πολύ περίεργο μου φαίνεται... Μήπως είναι ευκαιρία που πρέπει να εκμεταλλευτούμε? :worry:

 

Χαχαχαχα..... Προφανώς κάναν λάθος... :lol:

 

Απ'την στιγμή που πόσταρα το παραπάνω, σε 15' είχαν ανεβάσει την τιμή κατά 100€

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς πήγα να γράψω.

Βλέπουμε και τη διαφορά φάσης του skroutz !!

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

το G είναι πιο καινούργιο σαν μοντέλο αλλάέρχεται σε πιο χαμηλή τιμή (λογικό γιατί έχει χαμηλότερα specs). Aπλά πιστεύω ότι όλοι θα το πουλάνε σαν Ι9100 (πολύς κόσμος έχει πάρει το G χωρίς να ξέρει).

Ακριβώς έτσι την πάτησα και εγώ... θα μιλήσω με Wind μήπως και γίνει τπτ...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα..... Προφανώς κάναν λάθος... :lol:

 

Απ'την στιγμή που πόσταρα το παραπάνω, σε 15' είχαν ανεβάσει την τιμή κατά 100€

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις πρώτα παραγγελνουμε και μετά όλα τα υπόλοιπα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει πολύ πλάκα.

Τσεκάρω καθημερινά και πάνω από 1-2 φορές την μέρα την σελίδα του skroutz για το Galaxy

http://www.skroutz.gr/s/323248/Samsung-Galaxy-S-II-16GB.html

και είναι δύο, τρία μαγαζιά τα οποία ρίχνουν καθημερινά την τιμή 0,10 και 0,50€ μόνο και μόνο για να εμφανιστούν πρώτα στην λίστα.

Λες και μαλώνουν για το photo finish. :lol:

 

Με αυτούς τους ρυθμούς, υπολόγισα ότι σε ... 11 χρόνια θα το δίνουν δωρεάν :p

Link to comment
Share on other sites

Το G υπάρχει μόνο στα σκτρουτζομάγαζα?Γιατί το παρήγγειλα από Κωτσόβολο και δεν νομίζω να ξέρουν και αυτοι οι ίδιοι ποιο έχουν απο τα 2.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

όπως γράφω και στο τίτλο μετά από λίγο ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το galaxy s2. Από ότι είδα παίζει μια διαφορά μεταξύ Ι9100 και Ι9100G. Οπότε θέλω την βοήθεια σας στα εξής θέματα:

1) ποια έκδοση να πάρω?

2)Από που να το πάρω? (UK/Ελλαδα)

3)Θα πάρει/πήρε την νέα έκδοση android?

4)Σε normal χρήση πόσο περίπου αντέχει η μπαταρία του?

5)Προβλέπεται να πέσει η τιμή του στο άμεσο μέλλον λόγο S3 ή μετά το καλοκαίρι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

όπως γράφω και στο τίτλο μετά από λίγο ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το galaxy s2. Από ότι είδα παίζει μια διαφορά μεταξύ Ι9100 και Ι9100G. Οπότε θέλω την βοήθεια σας στα εξής θέματα:

1) ποια έκδοση να πάρω?

2)Από που να το πάρω? (UK/Ελλαδα)

3)Θα πάρει/πήρε την νέα έκδοση android?

4)Σε normal χρήση πόσο περίπου αντέχει η μπαταρία του?

5)Προβλέπεται να πέσει η τιμή του στο άμεσο μέλλον λόγο S3 ή μετά το καλοκαίρι?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημερα φιλε μου,

αυτη την εποχη ψαχνω κ εγω για το s2 κ νομιζω οτι ειναι η καλυτερη εποχη για την αγορα του,

με μια γρηγορη ματια που εριξα μαλλον παω για i9100(το πρωτο δηλαδι που εβγαλε),η διαφορα τους ειναι σε επεξεργαστη κ καρτα γραφικων,αλλα δεν νομιζω να εχουν κ τεραστια διαφορα.

λεω να το παρω απο ελλαδα μιασ κ δεν εχει κ καμια τρομερη διαφορα,νομιζω γυρω στα 20 ευρω?απο τηλ. που εκανα στη samsung μου ειπαν οτι υπαρχει αναβαθμιση σε ice cream san. ,Εγω παντως θα περιμενω μεχρι τη παρασκευη που θα Φερει ο Γερμανος το 3 να δω μην πεσει κ αλλο το 2,αν δεν πεσει θα το παραγγειλω απο ιντερνετ,απο κανα ελληνικο site γυρω στα 410(με μεταφορικα)

 

Υ.Γ.Ας μας πουν κ τα παιδια που το εχουν μια γνωμη:)

Link to comment
Share on other sites

ok ελλαδα από που θα το πάρετε? κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να πουλάει unbranded?

 

Θα σου έλεγα να μη το πάρεις από internet αν πρώτα δεν βεβαιωθείς ότι είναι το GT-I9100 και όχι το GT-I9100G. Όχι ότι δεν είναι καλό το g (χαμηλότερη τιμή, υποδυέστερα specs) απλά την υποστήριξη που έχει το κανονικό δεν την έχει το g.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι θα πεσει και αλλο η τιμη του λογω κυκλοφοριας του ΙΙΙ?

λογικά ναι , μόλις κυκλοφορήσει παντού το SIII , αλλά κανείς δεν ξέρει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι , μόλις κυκλοφορήσει παντού το SIII , αλλά κανείς δεν ξέρει

 

Διαισθητικα καθαρα νομιζω οτι θα παει μεχρι 300-320 λιγο πριν εξαφανιστει. Παρακατω δεν παει. Εδω ακομα κυκλοφορουνε galaxy S στα 250. Αλλα σε αυτη τητιμη θα ειναι μεγαλη ευκαιρια

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Διαισθητικα καθαρα νομιζω οτι θα παει μεχρι 300-320 λιγο πριν εξαφανιστει. Παρακατω δεν παει. Εδω ακομα κυκλοφορουνε galaxy S στα 250. Αλλα σε αυτη τητιμη θα ειναι μεγαλη ευκαιρια

 

Και ποσο θα πάει το s 150?

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο θα πάει το s 150?

 

Δεν νομίζω ότι θα μείνει για μεγάλο χρονικό διάστημα S3, S2 και S στην αγορά. Απλά το πιο παλιό θα είναι δυσεύρετο ή δεν θα υπάρχει πια. Ήδη το S για να το πάρεις δεν το βρίσκεις στα μεγάλα καταστήματα και στις εταιρίες κινητής εύκολα, μόνο στα ανεξάρτητα μαγαζιά και αυτά ξεστοκάρουν

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε σεις να ρωτησω λιγο κατι...απο το καταστημα http://funbazaar.skroutzstore.gr/shop/products τι γνωμη εχετε?

 

Να αγορασω αφοβα ενα used galaxy s 2 απο ιδιωτη?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει πλάκα που το πλαίσιο το είχε τελευταία 440 και τώρα το πήγε ξανά στα 500 ευρώ...μόνο και μόνο για να το ξανακατεβάσει στις εκπτώσεις του Ιουλίου ...και καλά ως τεράστια έκπτωση :D

Προσωπικά θα περιμένω δυο εβδομάδες .... θεωρώ ότι όταν τα μεγάλα μαγαζιά ρίξουν την τιμή κοντά στα 400 ώς έκπτωση τότε για να γίνουν ανταγωνιστικά θα την ρίξουν και τα σκρουτζομάγαζα 370-350 :) ... με τέτοια τιμή το χτυπάω άνετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει πλάκα που το πλαίσιο το είχε τελευταία 440 και τώρα το πήγε ξανά στα 500 ευρώ...μόνο και μόνο για να το ξανακατεβάσει στις εκπτώσεις του Ιουλίου ...και καλά ως τεράστια έκπτωση :D

Προσωπικά θα περιμένω δυο εβδομάδες .... θεωρώ ότι όταν τα μεγάλα μαγαζιά ρίξουν την τιμή κοντά στα 400 ώς έκπτωση τότε για να γίνουν ανταγωνιστικά θα την ρίξουν και τα σκρουτζομάγαζα 370-350 :) ... με τέτοια τιμή το χτυπάω άνετα!!!

 

καλά αυτό το μαγαζί ώρες ώρες είναι σαν να μας κοροιδεύει μες στα μούτρα μας ... το είδα και εγώ και έμεινα :mad:

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...