Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το πήρα εγώ είχε και ευρωπαικό αλλά και ελληνικό διαθέσιμο, με κάπου στα 10€ παραπάνω, και προτίμησα να πάρω ελληνικό. Βέβαια μετά απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας εδώ μέσα δεν έχει και καμία σημαντική διαφορά. Η μόνη διαφορά είναι ότι αν μείνεις με επίσημη rom πιθανόν θα πάρεις πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις σε ευρωπαικό! :)
Πάντως εμένα δεν μου έδωσαν εναλλακτική σε Ελληνικό, ούτε έως τώρα έχω δει στο site τους κάτι σχετικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι παιδιά για το inmobile.gr μιλάω.Σήμερα τελικά κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους και περιμένω από αύριο να αρχίσουν

ξανά αποστολές.Αφου με καλύπτει η ευρωπαϊκή εγγύηση όλα καλά, δεν είμαι τουλάχιστον για αρχή.. τόσο απαιτητικός ώστε αν αργήσει λίγο κάποια αναβάθμιση, απλά θα περιμένω...

Τα λέμε όταν το παραλάβω

δεν ειναι της επισημης ελληνικης αντιπροσωποιας απο το συγκεκριμενο καταστημα?

ενδιαφαιρομαι κ γω για αγορα του συγκεκριμενου τηλ. απλα δεν εχω βρει ακομη καποια καλη τιμη...το 399 ειναι αρκετα καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν μου έδωσαν εναλλακτική σε Ελληνικό, ούτε έως τώρα έχω δει στο site τους κάτι σχετικό...

 

Προφανώς δεν θα έχουν διαθέσιμα ελληνικά γι'αυτό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ειναι της επισημης ελληνικης αντιπροσωποιας απο το συγκεκριμενο καταστημα?

 

Όχι δεν είναι ελληνικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν τηλεφωνικά παρέλαβαν από γερμανία..

 

Τελικα φιλε johngio το παρελαβες το κινητο?

Καποιος αλλος που να εχει καποια εμπειρια απο το inmobile.gr?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό είτε από birdphone είτε από inmobile.

Όταν λέμε πως δεν είναι ελληνικό αλλά ευρωπαϊκό έχω καταλάβει πως με την εγγύηση είμαστε κομπλέ.

Με τα μενού όμως και την γλώσσα γραφής μηνύματος πχ τι παίζει?

Υποστηρίζει ελληνικά? Και αν όχι, θα μπορώ να το κάνω να υποστηρίζει μετά την αγορά του?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό είτε από birdphone είτε από inmobile.

Όταν λέμε πως δεν είναι ελληνικό αλλά ευρωπαϊκό έχω καταλάβει πως με την εγγύηση είμαστε κομπλέ.

Με τα μενού όμως και την γλώσσα γραφής μηνύματος πχ τι παίζει?

Υποστηρίζει ελληνικά? Και αν όχι, θα μπορώ να το κάνω να υποστηρίζει μετά την αγορά του?

 

 

Ναι αν ειναι για την ευρωπαικη αγορα θα εχει κανονικα ελληνικα γιατι το android ειναι πολυγλωσικο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως οσοι το πηρατε απο το inmobile.gr θα μπορουσατε να μας πειτε πως σας φανηκε η συναλλαγη με το καταστημα?(Ταχυτητα παραγγελιας,επικοινωνια,εγγυηση αντιπροσωπιας ή οχι κτλπ)

Ενδιαφερομαι αλλα θελω να ακουσω ατομα που ηδη αγορασαν απο το ενλωγο καταστημα.

 

Ναι παιδιά για το inmobile.gr μιλάω.Σήμερα τελικά κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους και περιμένω από αύριο να αρχίσουν

ξανά αποστολές.Αφου με καλύπτει η ευρωπαϊκή εγγύηση όλα καλά, δεν είμαι τουλάχιστον για αρχή.. τόσο απαιτητικός ώστε αν αργήσει λίγο κάποια αναβάθμιση, απλά θα περιμένω...

Τα λέμε όταν το παραλάβω

 

Τελικα το παρελαβες?

Edited by sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ειναι για την ευρωπαικη αγορα θα εχει κανονικα ελληνικα γιατι το android ειναι πολυγλωσικο

 

Και εγώ έτσι γνώριζα. Απλά πριν 10 μέρες πήρε η κοπέλα μου Samsung Nexus S από το Πλαίσιο και δεν έχει ελληνικά για τα μηνύματα. Το μενού από την άλλη είναι κομπλέ στα ελληνικά... Τι να πει κανείς...

 

Επομένως, από την στιγμή που και με την εγγύηση είμαι κομπλέ δεν θα το φοβηθώ και όταν συγκεντρώσω τα χρήματα θα το χτυπήσω!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

^ "δεν έχει ελληνικά στα μηνύματα"

Υποθέτω πως εννοείς ότι δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο..?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

^ "δεν έχει ελληνικά στα μηνύματα"

Υποθέτω πως εννοείς ότι δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο..?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Ναι, δεν το έθεσα ίσως όπως θα έπρεπε.

Δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Και δεν θα ήθελα να τύχει και σε μένα κάτι τέτοιο με αγορά του Galaxy S II...

Γι' αυτό και έκανα αυτή την ερώτηση.

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το έθεσα ίσως όπως θα έπρεπε.

Δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Και δεν θα ήθελα να τύχει και σε μένα κάτι τέτοιο με αγορά του Galaxy S II...

Γι' αυτό και έκανα αυτή την ερώτηση.

 

λογικα δεν εχεις τικαρισμενη την ελληνικη γλωσσα.

θα πας ρυθμισεις -> γλωσσα και πληκτρολογιο -> πληκτρολογιο samsung -> γλωσσες εισαγωγης και θα τικαρεις και τα ελληνικα και θα εισαι κομπλε

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά πριν 10 μέρες πήρε η κοπέλα μου Samsung Nexus S από το Πλαίσιο και δεν έχει ελληνικά για τα μηνύματα. Το μενού από την άλλη είναι κομπλέ στα ελληνικά... Τι να πει κανείς...

 

Το nexus s (λόγω google) δεν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο. To galaxy s2 (λόγω samsung) έχει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως οσοι το πηρατε απο το inmobile.gr θα μπορουσατε να μας πειτε πως σας φανηκε η συναλλαγη με το καταστημα?(Ταχυτητα παραγγελιας,επικοινωνια,εγγυηση αντιπροσωπιας ή οχι κτλπ)

Ενδιαφερομαι αλλα θελω να ακουσω ατομα που ηδη αγορασαν απο το ενλωγο καταστημα.

 

Καταρχην να χαιρετησω το forum καθως νεο μελος, αν και παρακολουθω αρκετα χρονια.

 

Κατα πασα πιθανοτητα αυριο πρωι παιρνω στα χερια μου το s2. Το παρε-δωσε με το εν λογω καταστημα εχει ως εξης:

21/12 παραγγελια συσκευης

23/12 επικοινωνω με mail με το καταστημα για την πορεια της παραγγελιας μου, αφου δεν ειχα καμια ενημερωση. απαντουν αμεσα, λεγοντας οτι εχουν εξαντληθει οι συσκευες και περιμενουν παραλαβη μετα τις 25/12

28/12 επικοινωνω και παλι ζητωντας ενημερωση. απαντουν οτι εχουν παραλαβει και εχουν ξεκινησει τις αποστολες

31/12 γινεται η αποστολη και μου δινουν track number για να βλεπω την κατασταση της αποστολης στο site της γενικης ταχυδρομικης

4/1 ...(μαλλον παραλαβη απο μενα)

 

Το καταστημα βρισκεται στη Ναξο.

 

Τελος να πω οτι η πληρωμη θα γινει με αντικαταβολη και το συνολο του ποσου ειναι 405 ευρω. Πιστευω αυριο να παραλαβω και θα ενημερωσω για τα σχετικα.

Edited by Gringo
ορθογραφια
Smile...
Link to comment
Share on other sites

μη ξεχασεις να μας ποσταρεις οταν παραλαβεις.η τιμη ειναι ζουπερ

 

υ.γ

στο media mark που λεει τιμες κοστους ειδε κανενας αμα εχουν το gs2 προσφορα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα σήμερα με αντικαταβολή από το εν λόγω κατάστημα (inmobile). Πήγαν όλα μια χαρά... Το κινητό είναι, όπως μου είχαν πει, εισαγωγή από τη Γερμανία, το κουτί περιέχει 3 βιβλιαράκια: οδηγίες στα αγγλικά, οδηγίες στα γερμανικά και φυλλάδιο πανευρωπαϊκής εγγύησης που περιέχει και την Ελλάδα σαν χώρα (αυτό ακριβώς λέει η Samsung ότι είναι η προϋπόθεση για να το καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία).

 

Το κινητό μόλις ξεκινάει δείχνει το logo της T Mobile (Γερμανική εταιρία κινητής) και την πρώτη φορά που το ανοίγουμε, στην πρώτη οθόνη, κάτω δεξιά έχει ένα κουμπί "Sprache ändern", που σημαίνει Αλλαγή γλώσσας. Αυτό πατάμε, επιλέγουμε Ελληνικά από τη λίστα με τις γλώσσες και γυρνάει η γλώσσα του κινητού στα Ελληνικά. Η Ελληνική γλώσσα υπάρχει και στα μηνύματα όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, αρκεί να την επιλέξεις στις ρυθμίσεις ως γλώσσα εισαγωγής.

 

Τέλος, να πω ότι έχει προεγκατεστημένες κάποιες εφαρμογές της T Mobile για αγορά μουσικής, πολυμέσα, MobileTV κ.α. που για να λειτουργήσουν απαιτούν λογαριασμό στην T Mobile (τουλάχιστον). Από τη διαχείριση εφαρμογών τουλάχιστον δεν γίνεται να τις απεγκαταστήσεις, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος, αλλά αν υπάρχει θα ήθελα να τον ξέρω για να αφαιρέσω τα προεγκατεστημένα "σκουπίδια".

Edited by Tof
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα είναι ότι η συσκευή σου είναι branded και υπάρχει ένα θέμα όσον αφορά την υποστήριξη σε branded συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προς γνώση των επόμενων αγοραστών του sgs2 από inmobile.gr, το δίνουν branded από T mobile!

 

Θα ήθελα κι εγώ να μάθω τα μειονεκτήματα που μπορεί να έχω, καθώς και αν γίνεται να βγάλω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της T mobile

Edit: Να προσθέσω επίσης ότι ο kernel που έχει είναι ο 2.6.35.7-I9100BOKG2-CL255512 root@DELL104 #2. Μας λέει κάτι παραπάνω αυτό;

Edited by Tof
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για εξηγησε το λιγο με το branded!τι μειονεκτηματα εχουμε?

 

Θα ήθελα κι εγώ να μάθω τα μειονεκτήματα που μπορεί να έχω,

 

Πέρα από το αισθητικό κομμάτι με τις σχετικές παρεμβολές του εκάστοτε παρόχου, ενδεχομένως να υπάρχει θέμα με το service σε branded συσκευές, καλύτερα να επικοινωνήσετε με την εγχώρια αντιπροσωπεία.

 

καθώς και αν γίνεται να βγάλω τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της T mobile

 

Θα χρειαστεί να είσαι root και μετά είναι εύκολο με κάποια από τις πολλές εφαρμογές που κυκλοφορούν όπως το Titanium backup ή το Anttek App Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που υπαρχει η ενημερωση απο εδω.Λοιπον μολις ακυρωσα την πρωινη παραγγελια μου.και το τηλεφωνο του συνεχεια τεχνικα προβληματα εχει?ακου branded συσκευη.

Επρεπε να το αναφερει ξεκαθαρα νομιζω ετσι δεν ειναι?καιοχι να τοχει τουμπεκι ψιλοκομενο:mad::mad::mad:

 

καλησπερα και απο εμενα,και πολλλουσ χαιρετισμουσ.ειμαι και εγω νεο μελοσ και σημερα διαβαζοντας αυτο ακυρωσα και εγω με την σειρα μου την παραγγελια απο το εν λογο καταστημα που ειχα κανει απο τισ 27/12. γνωριζει κανενας εαν οι συσκευες απο το kini***ia ειναι branded?

γτ σημερα που μιλησα μου ειπαν οτι και αυτοι απο γερμανια φερνουν.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γτ σημερα που μιλησα μου ειπαν οτι και αυτοι απο γερμανια φερνουν.ευχαριστω.

 

Ρώτησε τους να σου το ξεκαθαρίσουν, το ότι είναι από Γερμανία δεν σημαίνει ότι είναι και branded.

 

Επίσης, θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγειλει το Galaxy από inmobile στις 29/12 αλλά από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση παρόλα τα μαιλ που τους έχω στείλει για διαθεσιμότητα και διευκρινήσεις. Μάλλον για ακύρωση και εγώ...:(

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγειλει το Galaxy από inmobile στις 29/12 αλλά από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση παρόλα τα μαιλ που τους έχω στείλει για διαθεσιμότητα και διευκρινήσεις. Μάλλον για ακύρωση και εγώ...:(

 

Καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο..

Το τηλέφωνο το είχα παραγγείλει πέρσυ..στις 19 Δεκ και κατέφθασέ μόλις εχθές στην Μυτιλήνη όπου ζω την 03 Ιαν 2011.

Ασχολήθηκά αρκετά και μάλιστα ήμουν και κάπως εριστικός απέναντι τους με mail γιατί το τήλ δεν λειτουργούσε..Αναλήθείες ελέχθησαν του τύπου ''το τηλ σας θα το παραλάβετε το Σάββατο 31 Δεκ η την τρίτη 2 Ιαν. και είχαν και κωδικό δέματος από ταχυμεταφορίκή μόνο που στο trace του δέματος ( που βρίσκεται η εν λόγω παραγγελία...) δεν υπήρχε πουθενά στο στύτημα της εν λόγω εταιρίας την ίδια μέρα..Τελικά αναγκάστηκαν νο μου πουν οτι αργά το απόγευμα θα έβλεπά στο σύστημα το δέμα..όπως και έγινε...

Το μεγάλο συμπέρασμα είναι οτι η εν λόγω εταιρία εχει τέτοια τιμή στο τηλ..γιατί εκάνε κάτι αρκετά έξυπνο(εκτίμηση είναι..)εχει έδρα την Νάξο (άρα και μειωμένο ΦΠΑ) εξού και η τίμή αυτή..

Δυστυχώς είμαι εκτός Μυτιλήνης και το παρέλαβε η συζυγος..δεν μπο΄ρω να μεταφέρω για το τηλ..αλλά εκτιμώ οτι δεν υπάρχει πρόβλημα...

Συμπερασματικά νομίζω οτι αξίζει η αναμονή για τη διαφορά χρημάτων τουλάχιστον για μένα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...