Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, η αναβάθμιση λογισμικού του κινητού διακοπτεί το rooting; Συγκεκριμένα έκανα downgrade από την 2.36 σε 1.32 και έκανε root το τηλέφωνο με τις γνωστές οδηγίες. Το έλεγξα με την εφαρμογή root checker και ήταν rooted. Στη συνέχεια έκανα αναβάθμιση OTA σε 2.36 και έπαψε να είναι rooted (το έλεγξα και αυτό). Είναι λογικό να συμβαίνει αυτό ή κάνω κάτι λάθος;

 

Λογικότατο. Έπρεπε να κάνεις S-OFF για να περνάς custom roms. Ουσιαστικά πάλι γύρισες στα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Μόλις πέρασα κι εγώ την DeSenseNg4.0b μαζί

με το θέμα του φίλου kalagas.πραγματικά απίστευτη ρομ

Έχω περάσει όλες τις ρομ από τους xda (μέχρι και την bills 1.3 με sense 3.5)

Τόσο γρήγορη ρομ δεν έχω δει!!!! Χίλια μπράβο σε όλο το team.

Το μόνο που μου λείπει είναι το εφέ σβυσιματος της οθόνης.

Και πάλι μπράβο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Android Revolution HD™ 6.1.0 μου εξαφανίστηγκε το theme που ειχα βάλει απο τον kalaga ξερεις κανεις το γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Android Revolution HD™ 6.1.0 μου εξαφανίστηγκε το theme που ειχα βάλει απο τον kalaga ξερεις κανεις το γιατι?

 

Ετσι γινεται παντα.αν περασεις ρομ πανω απο θεμα το σβηνει.πρεπει να ξαναπερασεις το θεμα.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το εκανα δηλαδη ξαναπερασα το θεμα αλλα το κντ κολλησε και ξαναπερασα την ρομ παλι και τωρα καλα να ρωτησω DeSense NewGen v4.0b αξιζει να την βαλω?θα δω διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα δηλαδη ξαναπερασα το θεμα αλλα το κντ κολλησε και ξαναπερασα την ρομ παλι και τωρα καλα να ρωτησω DeSense NewGen v4.0b αξιζει να την βαλω?θα δω διαφορα?

 

Αν θελεις να συγκρινεις με τη revolution προσωπικα πιστευω ειναι λιγο καλυτερη γενικα.Παντως δεν υπαρχουν μεχρι στιγμης μεγαλες διαφορες.Απο σημερα θα αρχισουμε να δουλευουμε καινουργια εκδοση.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζω το αρχειο γραφει beta3 δηλαδη ειναι δοκιμαστικη ακομα να μην τη βαλω?:)να περιμενω την καινουργια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή νέα περίοδο. Χθες επέστρεψα και γω απο τις διακοπές και διαβάζοντας τα posts κατάλαβα ότι η τελευταία επίσημη rom είναι η 2.50.405.2 και οτι αναμένεται μια νέα official rom την οποία όμως προς το παρόν έχει διαρεύσει μόνο σε έναν από εμάς εδώ στο forum. Έτσι έχουν τα πράγματα;
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζω το αρχειο γραφει beta3 δηλαδη ειναι δοκιμαστικη ακομα να μην τη βαλω?:)να περιμενω την καινουργια?

 

Επειδη δεν ειναι επισημη την ονομασαμε beta.

 

Καλημέρα σε όλους και καλή νέα περίοδο. Χθες επέστρεψα και γω απο τις διακοπές και διαβάζοντας τα posts κατάλαβα ότι η τελευταία επίσημη rom είναι η 2.50.405.2 και οτι αναμένεται μια νέα official rom την οποία όμως προς το παρόν έχει διαρεύσει μόνο σε έναν από εμάς εδώ στο forum. Έτσι έχουν τα πράγματα;

 

Περιπου ετσι.Μονο που εχει διαρρεσει στους xda και υπαρχουν 3 rom με αυτη τη base.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.αντε να δω θα μπορεσω να βαλω τωρα το θεμα του kalaga η θα κολλαει παλι. Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα θα αρχισουμε να δουλευουμε καινουργια εκδοση.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

 

Που σημαινει;;; Εγω που εχω τη beta θα πρεπει να ξαναπερασω παλι απο την αρχη με την ιδια διαδικασια; Ή παρακαμπτω καποια βηματα;;

Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει;;; Εγω που εχω τη beta θα πρεπει να ξαναπερασω παλι απο την αρχη με την ιδια διαδικασια; Ή παρακαμπτω καποια βηματα;;

 

Δε σημαινει τπτ.με που βγαινει καποια custom rom αμεσως οι δημιουργοι πιανουν δουλεια για την επομενη.Η desense 4 ειναι αρκετα καλη και δε θα σε προβληματισει καθολου.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια η android Revolution HD™ 6.1.0 ειναι πολυ καλη γρηγορη μεχρι στιγμης σταθερη φαινεται:lol: και με καλη διαρκεια μπαταριας!
Link to comment
Share on other sites

παιδια η android Revolution HD™ 6.1.0 ειναι πολυ καλη γρηγορη μεχρι στιγμης σταθερη φαινεται:lol: και με καλη διαρκεια μπαταριας!

 

Σου βγαζει πλεον της μιας ημερας;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.αντε να δω θα μπορεσω να βαλω τωρα το θεμα του kalaga η θα κολλαει παλι.

 

Προφανώς όταν έβαλες την ARHD 6.1.0 δεν πέρασες την έκδοση 3.0 του θέματος μου αλλά παλιότερη έκδοση...

Γιατί το Mixed Theme for GB ARHD v3.0 είναι 100% συμβατό με την ARHD 6.1.0...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ειχα την παλια εκδοση και κολλουσε συνεχεια το κντ τωρα εβαλα την καινουργια και ολα μια χαρα!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

αυτο ειναι αναλογα τη χρηση φιλε μου εγω δεν ειμαι πολυ απαιτητικος χρηστης και μου παει ανετα 3 μερουλες με νορμαλ τηλεφωνηματα αλλα αμα το σκαλιζω συνεχεια μια παει.

 

Important: You must unistall Maps and all other Google's Applications updates before applying Mixed Theme v3.0). θελω και μια διευκρινση ακομα δεν καταλαβα αυτο που γραφεις τι πρεπει να κανεις δηλαδη?εγω απλα κατεβασα την νεοτερη εκδοση και τν εβαλα πανω στη παλια.υπαρχει κατι αλλο σημαντικο που πρεπει να κανω?ρωταω μεν εχω τιποτα κολληματα.Ευχαριστω

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Περιπου ετσι.Μονο που εχει διαρρεσει στους xda και υπαρχουν 3 rom με αυτη τη base.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

 

Οκ ευχαριστώ. Προφανώς αυτές οι 3 rom χρειάζονται root ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Προφανώς αυτές οι 3 rom χρειάζονται root ετσι...

Ναι χρείαζέται.. και s-off και Eng - off σε περίπτωση που αλλάξεις και radio (που για καλύτερες αποδόσεις χρειάζεται).

Link to comment
Share on other sites

Important: You must unistall Maps and all other Google's Applications updates before applying Mixed Theme v3.0). θελω και μια διευκρινση ακομα δεν καταλαβα αυτο που γραφεις τι πρεπει να κανεις δηλαδη?εγω απλα κατεβασα την νεοτερη εκδοση και τν εβαλα πανω στη παλια.υπαρχει κατι αλλο σημαντικο που πρεπει να κανω?ρωταω μεν εχω τιποτα κολληματα.Ευχαριστω

 

Πρέπει να πας από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές και να κάνεις απεγκατάσταση ενημέρωσης για το maps...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω την 2.3.3 ,μπορώ να κάνω s-0ff ?:worry:
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω chaosdoctor.

Μετα την αναβαθμιση στην επισημη 2.50.405.2 παρατηρησα τα εξης: 1) Εχει πιο σταθερο σημα wifi, 2) Δε παρατhρω "σπασιματα" στα βιντεακια που τραβω (η sd card ειναι η μαμισια). Κατι αλλο δε παρατηρησα. Ας προσθεσει καποιος ο,τι αλλο εχει παρατηρησει προς ενημερωση των απανταχου official...:happy:

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αποθηκευσουμε εφαρμογες και δεδομενα γιατι ειμαι στην επισημη 2.3 και θελω να περασω custom rom?

 

Οταν κανεις root,κατεβαζεις απο μαρκετ titanium back και αποθηκευεις τις εφαρμογες και τα δεδομενα του.

 

Send from Guantanamo using stolen DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δάσκαλε μου επιτρέπεις ;... ( elthis)

 

Αν κατεβάσει το mybackup δεν μπορεί να κάνει το Backup χωρίς root ?. Noμίζω ότι μόνο τα δεδομένα δεν μπορείς να κάνεις backup

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...