Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω δοκιμασα την codefireX χτες και δεν μου αρεσε,επεστρεψα στην viper ...

επειδη εχω πολλα παλαιοτερα backup στο recovery ξερει κανεις πως μπορω να τα σβησω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω δοκιμασα την codefireX χτες και δεν μου αρεσε,επεστρεψα στην viper ...

επειδη εχω πολλα παλαιοτερα backup στο recovery ξερει κανεις πως μπορω να τα σβησω?

 

Στο clockwordmod/backup folder έχω όλα τα σχετικά

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.1 που την έχω από τότε που βγήκε, δεν υπάρχει τίποτα που να μην δουλεύει.

 

εσυ θυμαμαι ειχες την ics κ τωρα εισαι με jb... βλεπεις καμια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

εσυ θυμαμαι ειχες την ics κ τωρα εισαι με jb... βλεπεις καμια διαφορα?

 

Από ταχύτητα και κατανάλωση μπαταρίας σχεδόν τα ίδια.

Έχω όμως πολύ πιο γρήγορο κλείδωμα GPS, πολλαπλές lockscreen με άμεση πρόσβαση σε κάμερα/calendar/φακό και πιο μοντέρνα μενού στην κλήση, επαφές κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω λίγο CM.

 

Η SD φαίνεται στο recovery αλλά ΟΧΙ μέσα στο OS. Τι γίνεται;

 

Ποια είναι η πιο λειτουργική rom τώρα είτε σε 2.3.x είτε στε 4.2.x ;

 

Ακόμα, για o/c τι λέτε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

πρην απο καιρο περασα στο κινητο μου την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1531218 αλλα εφτασε η ωρα να ξαναγυρισω πισω στην παλια rom ....... καποιος να με βοηθησει στο πως το κανουμε ??????????? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

πρην απο καιρο περασα στο κινητο μου την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1531218 αλλα εφτασε η ωρα να ξαναγυρισω πισω στην παλια rom ....... καποιος να με βοηθησει στο πως το κανουμε ??????????? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κανε wipe τα πάντα, κατά προτίμηση με το Android Revolution Wipe script και μετά φλασαρεις τη Rom που θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα .. δεν βρισκω την 2.3.5 η την 2.3.4 να περασω ........... αν εχεις τιποτε στα υποψην ?? Σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tελικά ξεμείναμε με την 2.3.5. με αποτέλεσμα να έχουμε πετάξει πολύ χρήμα για ένα κινητό που δεν αναβαθμίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Tελικά ξεμείναμε με την 2.3.5. με αποτέλεσμα να έχουμε πετάξει πολύ χρήμα για ένα κινητό που δεν αναβαθμίζεται...

 

Αυτό είναι στο χέρι του καθενός να δει τι θα κάνει.

Ή μένεις με την μαμά 2.3.5 αν βαριέσαι να ασχοληθείς ή ρίχνεις λίγο διάβασμα και φτάνεις μέχρι 4.2.1.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στο χέρι του καθενός να δει τι θα κάνει.

Ή μένεις με την μαμά 2.3.5 αν βαριέσαι να ασχοληθείς ή ρίχνεις λίγο διάβασμα και φτάνεις μέχρι 4.2.1.

 

Για κάποιον που δεν ξέρει ούτε root να κάνει, πιστεύεις οτι θα τα καταφέρει να περάσει την 421 ? Η θα τα κάνει $+@7@ και θα μείνει χωρίς τηλέφωνο για κάνα μήνα μέχρι να βρεθεί κάποιος γνώστης να του το φτιάξει;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum γειά σας.

Θέλω να πουλήσω το HTC Desire HD μου λόγο αγοράς άλλου smartphone και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Είναι πολύ καλά συντηρημένο (σε εξαιρετική κατάσταση) με δύο μπαταρίες (μαμάς + Mugen), δερμάτινη θήκη, αρουτάριστο, έχω την αρχική του συσκευασία (κουτί) γενικά είναι μια χαρά. Θα το δώσω με 16GB microSD.

Με τα πιο πάνω, πια πρέπει να είναι η τιμή του για να το πουλήσω γρήγορα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum γειά σας.

Θέλω να πουλήσω το HTC Desire HD μου λόγο αγοράς άλλου smartphone και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Είναι πολύ καλά συντηρημένο (σε εξαιρετική κατάσταση) με δύο μπαταρίες (μαμάς + Mugen), δερμάτινη θήκη, αρουτάριστο, έχω την αρχική του συσκευασία (κουτί) γενικά είναι μια χαρά. Θα το δώσω με 16GB microSD.

Με τα πιο πάνω, πια πρέπει να είναι η τιμή του για να το πουλήσω γρήγορα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

κατω απο 150 ευρω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατω απο 150 ευρω.

Πολύ λογική τιμή... Εγώ, για να φύγει γρήγορα, το δίνω και 130€!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λογική τιμή... Εγώ, για να φύγει γρήγορα, το δίνω και 130€!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.

επειδη ειναι πολυ χαμηλη η τιμη πωλησης για τοσο καλη συσκευη,αν δεν εχεις αλλο τηλεφωνο θα σου ελεγα να το κρατησεις για εφεδρικο.

και εγω σκεφτομαι να παρω ενα samsung γιατι βαρεθηκα τα htc (το dHD ειναι η τεταρτη στη σειρα συσκευη που εχω αγορασει),αλλα αυτο θα το κρατησω γιατι βλεπω οτι ακομα και στα σημερινα δεδομενα στεκει πολυ αξιοπρεπως.βεβαια του εχω βαλει αλλη rom την viper και πεταει.αν το ειχα ετσι οπως το εγκατελειψε νωρις η htc ,δεν θα ηθελα ουτε να το πιασω στα χερια μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά αγόρασα άλλη συσκευή και δεδομένων και των εποχών τα χρειάζομαι τα χρήματα αυτά. Το ξέρω το κινητό μου (HD) είναι αστέρι αλλά δεν έχω την πολυτέλεια να το έχω σαν εφεδρικό.

 

επειδη ειναι πολυ χαμηλη η τιμη πωλησης για τοσο καλη συσκευη,αν δεν εχεις αλλο τηλεφωνο θα σου ελεγα να το κρατησεις για εφεδρικο.

και εγω σκεφτομαι να παρω ενα samsung γιατι βαρεθηκα τα htc (το dHD ειναι η τεταρτη στη σειρα συσκευη που εχω αγορασει),αλλα αυτο θα το κρατησω γιατι βλεπω οτι ακομα και στα σημερινα δεδομενα στεκει πολυ αξιοπρεπως.βεβαια του εχω βαλει αλλη rom την viper και πεταει.αν το ειχα ετσι οπως το εγκατελειψε νωρις η htc ,δεν θα ηθελα ουτε να το πιασω στα χερια μου.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια είναι η πιο αξιόπιστη ρομ που μπορώ να περάσω αυτή την στιγμή στο κινητό;
η viper που χρησιμοποιω ειναι αψογη σε ολα και σταθερη με πολλα ωραια προσθετα.δυσκολα θα την αλλαξω.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η viper που χρησιμοποιω ειναι αψογη σε ολα και σταθερη με πολλα ωραια προσθετα.δυσκολα θα την αλλαξω.:)

 

Θα την δοκιμάσω τότε φίλε

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που έχω είναι η αμερικάνικη έκδοση του δηλαδή το Inspire Desire HD. Έχω βάλει την γνήσια ρόμ με το εργαλείο της htc 2.3.5 ευρωπαική. Δεν είναι rooted αλλά θέλω να περάσω μια νέα με τα καλούδια της sense, οπότε που υπάρχει εύκολος οδηγός για να περάσω custom rom?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που έχω είναι η αμερικάνικη έκδοση του δηλαδή το Inspire Desire HD. Έχω βάλει την γνήσια ρόμ με το εργαλείο της htc 2.3.5 ευρωπαική. Δεν είναι rooted αλλά θέλω να περάσω μια νέα με τα καλούδια της sense, οπότε που υπάρχει εύκολος οδηγός για να περάσω custom rom?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221039
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια γιατι κουραστηκα να προσπαθω μονος μου :)

Εχω ενα Desire HD με 2.3.5 και Sense 3.0 stock. Δεν ειναι branded και ειναι S-On με H-BooT 2.00.0027

Στοχος μου ειναι να του βαλω αλλη Rom οποτε πρεπει να το κανω unlock bootloader μετα να φλασαρω CWM και μετα βαζω Cyanogenmod πχ... (σωστα ειπα την διαδικασια ε; )

Το προβλημα μου ειναι οτι οταν ξεκιναω με το HTCDev μου βγαζει στις εντολες:

 

C:\tools>fastboot oem get_identifier_token

< waiting for device >

...

FAILED (status malformed (1 bytes))

finished. total time: 0.023s

 

Εχω γραμμενο HTC Sync, Android SDK, Java. Επισης ξερω οτι λειτουργουν τα drivers γιατι και στα windows μου το διαβαζει το HTC Sync το κινητο κανονικα αλλα και στις γραμμες εντολων οταν παταω fastboot devices μου το βρισκει το κινητο. Το ερωτημα ειναι. Τι κανω λαθος;;

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Με κάτι tools που κάνουν αυτόματα την διαδικασία δοκίμασες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι tools που κάνουν αυτόματα την διαδικασία δοκίμασες;

 

Μπορείς να δώσεις πληροφορίες παραπάνω; γιατί και εγώ αντιμετωπίζω παρόμοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...