Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8/5/2012.Καλημερα φιλε μου yiangoun,σημερα λοιπον προσπαθω απο το πρωι αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα.κοιταξε αυτα λιγο αν θες

http://d.pr/f/cKWt

http://www.mediafire.com/?phvzzu9j4zg72br

Ε δεν γινεται τιποτα.αυτα καταρχην που κατεβασα τα βαζω επιφανεια εργασιας σωστα κανω?η τα βαζουμε καπου αλλου?Αν σου ειναι ευκολο να μου πεις βημα βημα τη διαδικασια.

Για να εχεις μια εικονα,βαζω την πρωτη εντολη:(adb push tacoroot.bin /data/local/tmp/tacoroot) και παταω enter και μου λεει:(cannot start 'tacoroot.bin :No such file or directory)

πιστευω να σου εδωσα να καταλαβεις περιπου

 

Οι οδηγίες λένε:

put all files in your platform-tools directory (unzip misc_version and tacoroot.sh)

Δηλαδή, εκεί που έχει εγκαταστήσει τα adb tools

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και που να τα εχει εγκαταστησει αυτα ρε φιλε?στο c προφανος,ψαχνω αλλα δεν τα βρισκω

 

και που να τα εχει εγκαταστησει αυτα ρε φιλε?στο c προφανος,ψαχνω αλλα δεν τα βρισκω[/quote

μηπως πρεπει να εγκαταστησω και htcsync?δεν ξερω αν ρωταω βλακεια!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

και που να τα εχει εγκαταστησει αυτα ρε φιλε?στο c προφανος,ψαχνω αλλα δεν τα βρισκω.

μηπως πρεπει να εγκαταστησω και htcsync?δεν ξερω αν ρωταω βλακεια!!

 

To ΗΤC Sync πρέπει να το εγκαταστήσεις. Θα περάσει όλους τους drivers της συσκευής σου.

Τώρα σχετικά με τo παραπάνω:

Κάνεις unzip τα misc_version και tacoroot.sh. Copy και paste στο C/ Program Files/ Android/ Android SDK/ platform-tools Φάκελο.

Μετά αρχίζεις και γράφεις σε command line τα "λογάκια" που λέει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πριν λίγες ώρες μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού android στις ειδοποιήσεις της συσκευής. Κατέβασα ό,τι μου ζητήθηκε αλλά κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης πάτησα ok πριν καν ξεκινήσει η εγκατάσταση και έκλεισε η μπάρα προόδου της εγκατάστασης. Από τότε έκανα restart τη συσκευή, έκανα ξανά έλεγχο για ενημερώσεις λογισμικού αλλά τίποτα απολύτως. Μου βγάζει ότι δεν υπαρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για το τηλέφωνό μου. Από ό,τι καταλαβαίνω έκανα βλακεία και τώρα δεν ξέρω πώς μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πριν λίγες ώρες μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού android στις ειδοποιήσεις της συσκευής. Κατέβασα ό,τι μου ζητήθηκε αλλά κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης πάτησα ok πριν καν ξεκινήσει η εγκατάσταση και έκλεισε η μπάρα προόδου της εγκατάστασης. Από τότε έκανα restart τη συσκευή, έκανα ξανά έλεγχο για ενημερώσεις λογισμικού αλλά τίποτα απολύτως. Μου βγάζει ότι δεν υπαρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για το τηλέφωνό μου. Από ό,τι καταλαβαίνω έκανα βλακεία και τώρα δεν ξέρω πώς μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

Αν δεν βρίσκει ενημέρωση τότε προφανώς την πέρασε ήδη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To ΗΤC Sync πρέπει να το εγκαταστήσεις. Θα περάσει όλους τους drivers της συσκευής σου.

Τώρα σχετικά με τo παραπάνω:

Κάνεις unzip τα misc_version και tacoroot.sh. Copy και paste στο C/ Program Files/ Android/ Android SDK/ platform-tools Φάκελο.

Μετά αρχίζεις και γράφεις σε command line τα "λογάκια" που λέει.

Σε ευχαριστω φιλαρακι αλλα μεσα στον C δεν βρισκω διαδρομη

Program Files/ Android/ Android SDK/ platform-tools Φάκελο. Μηπως λειπει και κατι αλλο που πρεπει να εγκαταστησω εκτος απο το htc sync?κατι μου θυμιζει απο τα παλια το Android SDK,δεν εχω κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλαρακι αλλα μεσα στον C δεν βρισκω διαδρομη

Program Files/ Android/ Android SDK/ platform-tools Φάκελο. Μηπως λειπει και κατι αλλο που πρεπει να εγκαταστησω εκτος απο το htc sync?κατι μου θυμιζει απο τα παλια το Android SDK,δεν εχω κατι τετοιο

Γιατί δεν δοκιμάζεις να φτάξεις εσύ τον σχετικό φάκελο και να κάνεις τα υπόλοιπα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να φτάξεις εσύ τον σχετικό φάκελο και να κάνεις τα υπόλοιπα?

Τι εννοεις να το δημουργησω μεσα στο C, στα αρχεια εφαρμογων ολη τη διαδρομη οπως λεει ο φιλος πιο πανω?αυτο το Android SDK δεν χρειαζεται να το εγκαταστηςω?ψαχνοντας στο google το βρισκω.Μηπως χρειαζεται και αυτο στο pc?

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε,επειδη δεν μπορουσα να κατεβασω πριν το tacoroot(τωρα το κατεβασα κι εγω ανετα,να σαι καλα),προσπαθουσα να προχωρησω με το δευτερο τροπο που μου ειπες,αυτο: aahk-30042012 πιο πανω,που ειναι ειπαμε και πιο παλιος,εβαλα adb,εκανα τη διαδικασια οπως λεει,αλλα οταν ετρεχατο προγραμμα, μου ζηταγε ενα pass για να συνεχισω και ελεγε επιμονα να διαβασω οδηγιες που εχει μεσα,διαβαζα αλλα ακρη δεν εβγαλα,τελοπαντων τωρα που κατεβασα το αλλο θα το επιχειρησω αυριο με αυτο και αν θελω κατι θα σε ρωτησω,σε ευχαριστω πολυ η βοηθεια σου,πολυτιμη

 

Φιλε ο τρόπος με το aahk δουλευει. Απλα εκεί που σου ζητάει το pass επιμενει να διαβασεις τις οδηγίες, Ανοιγοντας το effen-manual στο FAQ λέει "Are you curious about the PA$$ K3Y yet? Every time the Hack Kit runs, it generates a new one and puts it in the this link: CAJUN.txt. AFTER you get to the prompt for it, click the link and copy and paste the K3Y into the prompt. If you get browser fail, it's in tools/txt/CAJUN.txt in the hack kit directory."

Απλα αυτό που έχουν κάνει είναι να παράγουν ενα customized code καθε φορα που τρέχεις το προγραμμα για να εξασφαλίσουν οτι θα διαβάσεις ΟΛΟ (οταν λέμε ολο εννοούμε ΟΛΟ το manual! :p ). Αυτο γινεται για να προστατέψουν τους απειρους και κυρίως βιαστικούς χρηστες σαν εμενα απο το να brickαρουν το τηλεφωνακι τους!

Μόλις βρεις τον κωδικο ειναι πανευκολο. Πατας την επιλογη να το κανει downgrade και κατεβαζει μονο του την καταλληλη εκδοση και μετα το ροοταρει και το κανει S-off.

Δεν ξέρω αν το άλλο πρόγραμμα που σου προτεινουν τα παιδια εδω ειναι καλυτερο ή πιο επικαιρο, καθως εχω δώσει το HD εδω και 6 μήνες για το S. Απλά από τοτε εχω κάνει downgrade με το aahk άλλα τρια hd χωρίς πρόβλημα και με διαδικασια που θα χαρακτήριζα εως και παιδικη. Δεν χάνεις κάτι να προσπαθησεις πάλι. Ελπίζω να βοήθησα!

Υ.Γ. Ενα TIP για τους τεμπέληδες και ανυπομονους χρηστες σαν εμενα. Ανοιγεται το effen-manual, πατατε τρια-τεσσερα pagedown στο πληκτρολογιο σας και να το FAQ! Το λινκ για τον κωδικο ειναι λιγο πιο πάνω απο εκεί που λέει Now you run it!. :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ο τρόπος με το aahk δουλευει. Απλα εκεί που σου ζητάει το pass επιμενει να διαβασεις τις οδηγίες, Ανοιγοντας το effen-manual στο FAQ λέει "Are you curious about the PA$$ K3Y yet? Every time the Hack Kit runs, it generates a new one and puts it in the this link: CAJUN.txt. AFTER you get to the prompt for it, click the link and copy and paste the K3Y into the prompt. If you get browser fail, it's in tools/txt/CAJUN.txt in the hack kit directory."

Απλα αυτό που έχουν κάνει είναι να παράγουν ενα customized code καθε φορα που τρέχεις το προγραμμα για να εξασφαλίσουν οτι θα διαβάσεις ΟΛΟ (οταν λέμε ολο εννοούμε ΟΛΟ το manual! :p ). Αυτο γινεται για να προστατέψουν τους απειρους και κυρίως βιαστικούς χρηστες σαν εμενα απο το να brickαρουν το τηλεφωνακι τους!

Μόλις βρεις τον κωδικο ειναι πανευκολο. Πατας την επιλογη να το κανει downgrade και κατεβαζει μονο του την καταλληλη εκδοση και μετα το ροοταρει και το κανει S-off.

Δεν ξέρω αν το άλλο πρόγραμμα που σου προτεινουν τα παιδια εδω ειναι καλυτερο ή πιο επικαιρο, καθως εχω δώσει το HD εδω και 6 μήνες για το S. Απλά από τοτε εχω κάνει downgrade με το aahk άλλα τρια hd χωρίς πρόβλημα και με διαδικασια που θα χαρακτήριζα εως και παιδικη. Δεν χάνεις κάτι να προσπαθησεις πάλι. Ελπίζω να βοήθησα!

Υ.Γ. Ενα TIP για τους τεμπέληδες και ανυπομονους χρηστες σαν εμενα. Ανοιγεται το effen-manual, πατατε τρια-τεσσερα pagedown στο πληκτρολογιο σας και να το FAQ! Το λινκ για τον κωδικο ειναι λιγο πιο πάνω απο εκεί που λέει Now you run it!. :D

κατ'αρχην σε υπερευχαριστω για το χρονο σου,εχω διαβασει ΟΛΟ το manual <<22>>φορες,το εννοω,τις μετραω,αρα τα επιπεδα του μυαλου μου ειναι μαλλον πολυ χαμηλα,ομολογουμενως,μαζι με τα μετρια αγγλικα μου,παρολο που μεταφραζω,τι να πω!!θα συνεχισω να διαβαζω και αν δεν τα καταφερω θα το αφησω στην ησυχια του, κλαψ!!!

 

Παιδια μολις τωρα τα καταφερα και απολαμβανω τη LeeDrOiD HD V5.1.0.Ενα χρονο απουσιας απο τα Android το πληρωσα ακριβα,αλλα χαλαλι,οντως λιγο που το βλεπω ειναι απιστευτη,θελω να ευχαριστησω ολους σας παιδια και ενα μεγαλο συγνωμη απο τους διαχειριστες για τις απανωτες <<πατατες>> μου,τελικα ηθελα να πω στον yuangoun οτι πηγα με το δευτερο τροπο και στο Δημητρη να πω οτι την<<23η>> εγινε το θαυμα,απλα ξερεις τι εκανα?το λινκ που μου εδινε το ανοιγα το εκανα past στο τερματικο,αλλα μου ελεγε συνεχεια stop wath tv χα χα χα,μετα ομως ελεγε ο ανθρωπακος,οτι αν βγαζει error πας στο φακελο tools-txt-cajun και εκει ειναι το σωστο,αυτο ηταν ολο,τελος καλο ευχαριστω και παλι

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Σου έχουν γίνει επανειλημμένως επισημάνσεις να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. προκειται να παρω το κινητο μεταχειρισμενο και δεν εχει γινει ποτε rooted συμφωνα με τον πωλητη. θα ηθελα να ρωτησω μια και βλεπω πως οι περισσοτεροι τα κανετε rooted τα android σας, παρουσιαζει κολληματα αν μεινει με τις εργοστασιακες ρυθμισεις, και αν καποια στιγμη κανει επισημη αναβαθμιση (που οπως λεγεται θα κανει σε ice cream) υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν προβληματα με καμερα ή ραδιοφωνο που διαβαζω παραπανω οπως υπαρχουν σε καποια rooted? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. προκειται να παρω το κινητο μεταχειρισμενο και δεν εχει γινει ποτε rooted συμφωνα με τον πωλητη. θα ηθελα να ρωτησω μια και βλεπω πως οι περισσοτεροι τα κανετε rooted τα android σας, παρουσιαζει κολληματα αν μεινει με τις εργοστασιακες ρυθμισεις, και αν καποια στιγμη κανει επισημη αναβαθμιση (που οπως λεγεται θα κανει σε ice cream) υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν προβληματα με καμερα ή ραδιοφωνο που διαβαζω παραπανω οπως υπαρχουν σε καποια rooted? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μην μπερδεύεσαι με τις modded roms του ICS που έχουν πρόβλημα με την εγγραφή video (η λήψη φωτογραφίας λύθηκε ήδη για κάποιες) με την επίσημη που όταν δωθει θα είναι 100% λειτουργική.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. μηπως γνωριζεται αν η 2ετης εγγυηση απο την htc hellas καλυπτει και τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο ηλεκτρονικα καταστηματα ( http://www.vnp.gr στην προκειμενη περιπτωση). ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

PS ευχαριστησα με μηνυμα το παιδι πριν για την απαντηση του, αλλα διαγραφηκε η απαντηση μου...

Edited by fanis8791
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
PS ευχαριστησα με μηνυμα το παιδι πριν για την απαντηση του, αλλα διαγραφηκε η απαντηση μου...

 

Τα thank you post αφαιρούνται στα πλαίσια καθαρισμού του forum από ανούσια post που γεμίζουν τα θέματα χωρίς ουσία. Είναι κάτι που ισχύει για όλους ανεξαιρέτως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,εκτος απο τη Ledroid που δουλευω θα ηθελα να μου πειτε ποιες αλλες roms παιζουν καλα και χωρις προβληματα π.χ οι Ice Cream Sandwich 4.0.x η οι Custom UI Miui, lewa, ect. δουλευουν καλα?wifi,σημα,καμερα ολα?

Επισης ο καλυτερος τροπος να κρατησω back up τα πραγματα που εχω μεσα,ποιος ειναι?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,εκτος απο τη Ledroid που δουλευω θα ηθελα να μου πειτε ποιες αλλες roms παιζουν καλα και χωρις προβληματα π.χ οι Ice Cream Sandwich 4.0.x η οι Custom UI Miui, lewa, ect. δουλευουν καλα?wifi,σημα,καμερα ολα?

Επισης ο καλυτερος τροπος να κρατησω back up τα πραγματα που εχω μεσα,ποιος ειναι?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το titanium backup.

 

εκτος απο αυτο,υπαρχει κατι αλλο?γιατι το προσπαθησα αλλα μου φαινεται αρκετα δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν για πέρασμα από Gb σε ICs δεν έχει νόημα το backup.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτο?

 

Γιατί πολλές εφαρμογές που έχουν γραφτεί για Android 2.3 δεν παίζουν σωστά σε Android 4.0

Λογικό δεν είναι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν για πέρασμα από Gb σε ICs δεν έχει νόημα το backup.

 

Γιατί πολλές εφαρμογές που έχουν γραφτεί για Android 2.3 δεν παίζουν σωστά σε Android 4.0

Λογικό δεν είναι;

ok εχεις δικιο,οποτε θελει σκεψη λιγο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. πηρα σημερα το htc desire hd και εχω το εξης προβλημα... δεν μπορω να προσθεσω στους λογαριασμουσ mail μου το yahoo.gr... μου βγαζει πως δε γινεται... ξερετε τι θα μπορουσα να κανω? ειναι το βασικο μου mail και το χρειαζομαι... ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. πηρα σημερα το htc desire hd και εχω το εξης προβλημα... δεν μπορω να προσθεσω στους λογαριασμουσ mail μου το yahoo.gr... μου βγαζει πως δε γινεται... ξερετε τι θα μπορουσα να κανω? ειναι το βασικο μου mail και το χρειαζομαι... ευχαριστω...

 

Φιλαράκο ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες.

  • Άνοιξε την εφαρμογή "E-Mail" - Menu - Λίστα Λογαριασμών - Δημιουργία Λογαριασμού - Yahoo! Mail
  • Εισήγαγε Διεύθυνση Ε- mail και Κωδικό Πρόσβασης.
  • Πάτα "Χειροκίνητη Ρύθμιση"

  • Διακομιστή POP βάλε τον "pop.mail.yahoo.com"

  • Διακομιστή Εξερχομένης Αλληλογραφίας βάλε τον "smtp.mail.yahoo.com"

Προχώρα μετά τα βήματα που σου λέει και νομίζω ότι θα τρέξει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. πηρα σημερα το htc desire hd και εχω το εξης προβλημα... δεν μπορω να προσθεσω στους λογαριασμουσ mail μου το yahoo.gr... μου βγαζει πως δε γινεται... ξερετε τι θα μπορουσα να κανω? ειναι το βασικο μου mail και το χρειαζομαι... ευχαριστω...

 

Εναλλακτικά βάζεις το σχετικό application από το μάρκετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...