Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιεα σας παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο δεν βλεπει την καρτα μνημης λει οτι εγινε μη αναμενομενη αφαιρεση της μετα τη βλεπει για λιγο και ξανα τα ιδια,οταν τραβαω βιντεο η φωτο αργη να τα αποθηκευση,το τηλ ειναι απηραχτο και εχει την καρτα της συσκευασιας του,την εβαλα στο pc και την βλεπει κανονικα αυτο εγινε ξαφνικα χωρις να εχει γινει καμια πτωση η κατι αλλο...
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

γιεα σας παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο δεν βλεπει την καρτα μνημης λει οτι εγινε μη αναμενομενη αφαιρεση της μετα τη βλεπει για λιγο και ξανα τα ιδια,οταν τραβαω βιντεο η φωτο αργη να τα αποθηκευση,το τηλ ειναι απηραχτο και εχει την καρτα της συσκευασιας του,την εβαλα στο pc και την βλεπει κανονικα αυτο εγινε ξαφνικα χωρις να εχει γινει καμια πτωση η κατι αλλο...

Δοκίμασε μια άλλη κάρτα μνήμης γιατί αυτή μάλλον τα έφτυσε...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια άλλη κάρτα μνήμης γιατί αυτή μάλλον τα έφτυσε...

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σκεφτομαι να παρω αυτη http://public.gr/prod/digital-cameras/flash-memory/micro-sd/sandisk-ultra-microsdhc-16gb-android-ci10/prod4010011pp/ πια ειναι η γνωμη σας εχετε να προτινετε καποι αλλη edit:ολα οκ τα εφτυσε τελικα η καρτα δοκιμασα μια αλλη και ολα οκ περιμενω γνωμες για την αγορα που σας ειπα και προτασεις φυσικα

Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη για unroot συσκευες ώστε να ξεφορτωθούμε τα διαφορα adds-διαφημισεις?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Ενημέρωση για όποιον δεν έχει καλομεταχειριστεί τη συσκευή του:

- Ύστερα από συμβίωση μαζί με τη συσκευή από το Νοέμβριο του '10, και μετά από πολλά πεσίματα, γρατσουνιές κτλ, αποφάσισα να αγοράσω ένα καινούργιο εξωτερικό περίβλημα, αυτό .

Μου ήρθε σε 20 ημέρες, και το πέρασα ο ίδιος. Έχει γίνει σαν καινούργιο. Το προτείνω σαν λύση σε όλους.

- Επειδή δε φημίζομαι για τις ικανότητές μου ως Κύρος Γρανάζης, χάλασα το volume button. Μήπως ξέρετε ποιο είναι το service της HTC στη Θεσσαλονίκη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη για unroot συσκευες ώστε να ξεφορτωθούμε τα διαφορα adds-διαφημισεις?

 

Πρέπει να είσαι root για τέτοια δουλειά

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξαναρωταω ίσως δεν το δατε

 

Γεια σας! Θέλω να ξαναστείλω το DHD μου να μου το φτιάξουν

Χάλασε το κουμπί volume down ( και τους είχα πει την προηγούμενη φορα, κοιτάξτε τα volume κουμπιά γιατί τα βλέπω να χαλάνε )

Επίσης άμα βάλω ακουστικά πέρα τον ακουστικών της htc, ανοίγουν voice dialers, πέρνει τηλέφωνο απο μόνο του, μου κλείνει την μουσική και τέτοια..

 

Τέλοςπάντων έχω leedroid 5.1.1. μπορείτε να μου υπενθιμήσετε την διαδικασία για να το στείλω? s-off , λινκς για rom και τέτοια..

 

Επίσης το πως θα το στείλω.. την προηγούμενη φορά το έστειλα μέσω γερμανού δωρεάν.. να το ξανακάνω?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξαναρωταω ίσως δεν το δατε

 

Γεια σας! Θέλω να ξαναστείλω το DHD μου να μου το φτιάξουν

Χάλασε το κουμπί volume down ( και τους είχα πει την προηγούμενη φορα, κοιτάξτε τα volume κουμπιά γιατί τα βλέπω να χαλάνε )

Επίσης άμα βάλω ακουστικά πέρα τον ακουστικών της htc, ανοίγουν voice dialers, πέρνει τηλέφωνο απο μόνο του, μου κλείνει την μουσική και τέτοια..

 

Τέλοςπάντων έχω leedroid 5.1.1. μπορείτε να μου υπενθιμήσετε την διαδικασία για να το στείλω? s-off , λινκς για rom και τέτοια..

 

Επίσης το πως θα το στείλω.. την προηγούμενη φορά το έστειλα μέσω γερμανού δωρεάν.. να το ξανακάνω?[/QUOTΕ]

Επικοινώνησε με την HTC και θα σε καθοδηγήσουν.

Link to comment
Share on other sites

 

Από xda λένε πως μόνο η Telus έχει βγάλει τέτοια ανακοίνωση (Καναδάς) και πως δεν σχετίζεται με τις υπόλοιπες συσκευές. Βέβαια όπου υπάρχει καπνός.. :worry:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξαναρωταω ίσως δεν το δατε

 

Γεια σας! Θέλω να ξαναστείλω το DHD μου να μου το φτιάξουν

Χάλασε το κουμπί volume down ( και τους είχα πει την προηγούμενη φορα, κοιτάξτε τα volume κουμπιά γιατί τα βλέπω να χαλάνε )

Επίσης άμα βάλω ακουστικά πέρα τον ακουστικών της htc, ανοίγουν voice dialers, πέρνει τηλέφωνο απο μόνο του, μου κλείνει την μουσική και τέτοια..

 

Τέλοςπάντων έχω leedroid 5.1.1. μπορείτε να μου υπενθιμήσετε την διαδικασία για να το στείλω? s-off , λινκς για rom και τέτοια..

 

Επίσης το πως θα το στείλω.. την προηγούμενη φορά το έστειλα μέσω γερμανού δωρεάν.. να το ξανακάνω?[/QUOTΕ]

Επικοινώνησε με την HTC και θα σε καθοδηγήσουν.

 

Προσωπικά είχα πάει 3 φορές το κινητό για service λόγω volume down. Tώρα είναι η 4η. Το έχω δώσει σε ένα φίλο μου εδώ και πάρα πολύ καιρό. Την 4η φορά όμως φώναξα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Εχθες εχασα 3 ωρες απτην ζωη μου κ δεν καταφερα τπτ....Ειμαι androin version 2.3.5 software 3.12.405.1...oποτε πρεπει να κανω downgrade ωστε να μπορεσω να ρουταρω....

Εφτιαξα μια goldcard,κατεβασα ολα τα προγραμματα κ αρχεια που χρειαζονται κ συνεχεια μου βγαζει προβλημα στο cmd κ λεει Failed to set prot mask (Inappropriate ioctl for device)....

Δλδ τοσο αχρηστος ειμαι:) στο wildfire το ρουταρα με τν πρωτη...

Οποιος εχει ορεξη ας βοηθησει...εχω διαβασει τοσα guides αλλα φαινεται οτι καπου κανω λαθος...

 

 

δοκιμασα κ αυτο http://androidforums.com/desire-tips-tricks/67098-how-flash-debrand-your-desire.htmlκ μου βγαζει το εξης σφαλμα 132 σφαλμα υπογραφης...αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ROM κ προσπαθηστε ξανα...ξερει κανεις ποιο ειναι το σωστο βοηθητικο προγραμμα που πρεπει να κατεβασω?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Ενημέρωση για όποιον δεν έχει καλομεταχειριστεί τη συσκευή του:

- Ύστερα από συμβίωση μαζί με τη συσκευή από το Νοέμβριο του '10, και μετά από πολλά πεσίματα, γρατσουνιές κτλ, αποφάσισα να αγοράσω ένα καινούργιο εξωτερικό περίβλημα, αυτό .

Μου ήρθε σε 20 ημέρες, και το πέρασα ο ίδιος. Έχει γίνει σαν καινούργιο. Το προτείνω σαν λύση σε όλους.

- Επειδή δε φημίζομαι για τις ικανότητές μου ως Κύρος Γρανάζης, χάλασα το volume button. Μήπως ξέρετε ποιο είναι το service της HTC στη Θεσσαλονίκη;

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει service Θεσ/νίκη, θα πρέπει να το στείλεις Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root για τέτοια δουλειά

 

κ ομως δοκιμασα το AD Blocker & Data κ σε μερικα προγραμματα δεν εχει διαφημισεις...

λεει οτι this tool works on non-rooted phones...

 

κ ομως δοκιμασα το AD Blocker & Data κ σε μερικα προγραμματα δεν εχει διαφημισεις...

λεει οτι this tool works on non-rooted phones...

 

λοιπον μην βαλετε αυτο το προγραμμα...απο τοτε που το εβαλα μου ανοιγει το mobile data απο μονο του:wacko:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

εχω φτιαξει δυο goldcard βαζω το PD98IMG.zip...ακολουθω αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152233 για downgrade κ οταν βγαινει το bootloader λεει no image or wrong image φορτωνει κ στο τελος λεει Main version is older!

Update Fail.

Παιδια εχω βαρεθει....Τι να κανω?

 

edit;λοιπον τα παραταω με το root αφου δεν τοχω,συγνωμη αν σας ζάλισα..κ με την στοκ ρομ μια χαρα ειναι το dhd

η ομαδα διαχειρισης μονο παρατηρήσεις μου εκανε για τα συνεχομενα μηνύματα κ τροποποιηση αντι να βοηθήσει την κατασταση....

παντα φιλικα....

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

η ομαδα διαχειρισης μονο παρατηρήσεις μου εκανε για τα συνεχομενα μηνύματα κ τροποποιηση αντι να βοηθήσει την κατασταση....

παντα φιλικα....

 

Sorry κιόλας αλλά αν εσύ δεν μπορείς να ακολουθήσεις 5 βήματα και να rootάρεις τη συσκευή σου δεν νομίζω να φταίει η ομάδα διαχείρισης. Και στη τελική εμείς υπάρχουμε απλά για να ελέγχουμε το κάθε forum και να διορθώνουμε τα δικά σας παραπτώματα, όχι για να rootάρουμε κινητά. Το root και γενικά το κάθε πείραγμα, γίνεται με ευθύνη και προσωπική δουλειά του χρήστη. Για σκέψου λίγο να βγει κάποιος από την ΟΔ να σου πει τι να κάνεις και να γίνει κανένα λάθος. Τι θα λες μετά? Ότι στο έκαψε το κινητό το myphone και ότι οι διαχειριστές είναι άσχετοι και άλλα πολλά... Ή μήπως κάνω λάθος?

 

Εδώ θέλω να σε παρακαλέσω να μην δώσουμε συνέχεια σε αυτό το διάλογο μιας και ήδη είμαστε εκτός θέματος. Για όποια απορία/παρατήρηση έχεις θα χαρώ να το συζητήσουμε μέσω pm. Ευχαριστώ.

 

Φιλικά πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο...πανω στα νευρα μου τα ειπα...αλλα τα 5 βηματα που λες τα εκανα κ κατι παιζει η με το κινητο η δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο...πανω στα νευρα μου τα ειπα...αλλα τα 5 βηματα που λες τα εκανα κ κατι παιζει η με το κινητο η δεν ξερω...

υπαρχει και πιο ευκολος τροπος για να το κανεις,με αυτο το εργαλειο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259821

διαβασε και αυτο που βρηκα μεσα στο thread που ειμαστε,το εχει γραψει ενας φιλος σε σχετικη ερωτηση που ειχε γινει:)

 

Φιλε ο τρόπος με το aahk δουλευει. Απλα εκεί που σου ζητάει το pass επιμενει να διαβασεις τις οδηγίες, Ανοιγοντας το effen-manual στο FAQ λέει "Are you curious about the PA$$ K3Y yet? Every time the Hack Kit runs, it generates a new one and puts it in the this link: CAJUN.txt. AFTER you get to the prompt for it, click the link and copy and paste the K3Y into the prompt. If you get browser fail, it's in tools/txt/CAJUN.txt in the hack kit directory."

Απλα αυτό που έχουν κάνει είναι να παράγουν ενα customized code καθε φορα που τρέχεις το προγραμμα για να εξασφαλίσουν οτι θα διαβάσεις ΟΛΟ (οταν λέμε ολο εννοούμε ΟΛΟ το manual! ). Αυτο γινεται για να προστατέψουν τους απειρους και κυρίως βιαστικούς χρηστες σαν εμενα απο το να brickαρουν το τηλεφωνακι τους!

Μόλις βρεις τον κωδικο ειναι πανευκολο. Πατας την επιλογη να το κανει downgrade και κατεβαζει μονο του την καταλληλη εκδοση και μετα το ροοταρει και το κανει S-off.

Δεν ξέρω αν το άλλο πρόγραμμα που σου προτεινουν τα παιδια εδω ειναι καλυτερο ή πιο επικαιρο, καθως εχω δώσει το HD εδω και 6 μήνες για το S. Απλά από τοτε εχω κάνει downgrade με το aahk άλλα τρια hd χωρίς πρόβλημα και με διαδικασια που θα χαρακτήριζα εως και παιδικη. Δεν χάνεις κάτι να προσπαθησεις πάλι. Ελπίζω να βοήθησα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν θυμαμαι στο δικό μου να είχα κάνει τέτοια κόλπα.

Ένα απλό downgrade έκανα, μετά το temp root με το visionary και τέλος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ το Miui...Πολυ iphone κατασταση,δεν με βολευει...

Τωρα εχω το CM7 κ λεω να δοκιμασω το IceColdSandwich-8.2 κ μετα Leedroid..

Ποια προτείνετε ως σταθερη χωρις προβληματα?

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ το Miui...Πολυ iphone κατασταση,δεν με βολευει...

Τωρα εχω το CM7 κ λεω να δοκιμασω το IceColdSandwich-8.2 κ μετα Leedroid..

Ποια προτείνετε ως σταθερη χωρις προβληματα?

 

Δοκίμασε τες όλες για να έχεις προσωπική άποψη. Πάντως κατ'εμέ ΔΕΝ υπάρχει πιο λειτουργική rom απο CM7. Απλή, ταχύτατη και σταθερή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα IceColdSandwich....Μια χαρα ειναι,κανενα κώλυμα,κανενα bug μεχρι τωρα...Κ εχει τα παντα για ρυθμισεις....
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα IceColdSandwich....Μια χαρα ειναι,κανενα κώλυμα,κανενα bug μεχρι τωρα...Κ εχει τα παντα για ρυθμισεις....

 

Καλημέρα παιδιά και από εμένα....και εγώ έβαλα εχθές την IceColdSandwich και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα....πριν, είχα την DeSense από το φίλο Elthi για 13 μήνες και δεν κόλλησε ποτέ! Απλώς την άλλαξα μετά από τόσο καιρό για να δω και κάτι άλλο...

S8+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...