Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι το κινητό δεν βρίσκεται σε κάποια βάση. Δεν ξέρω τι φταίει πριν μια εβδομάδα είχα coredroid μετά από 4 μέρες έβαλα leedroid, αφού έβαλα αυτή την ρομ μετά από 1 μέρα ξεκίνησε να ανοίγει η εφαρμογή από μονή της, άλλαξα πάλι ρομ έβαλα την ics και τώρα απλά το κάνει κάθε 20 δευτερόλεπτα και όταν το συνδέω για να φορτίσει μου το κάνει συνέχεια

 

Φιλαράκο μου, όταν αλλάζεις rom, περνάς και τους σωστούς kernel;

Αν ναι, τότε μου φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα hardware.

Δηλαδή η θύρα usb της συσκευής νομίζει ότι είναι κουμπωμένη σε car dock και δίνει εντολή να ανοίξει το locations.

Μία λύση είναι να φορέσεις rom χωρίς sense (που δε έχει το Locations), αλλά αν είσαι λάτρης τους sense (όπως εγώ)...δε λέει.

Μία άλλη είναι να στο δει ο μάστορας (...ωραία λέξη:p) από το service της HTC, αλλά θα πρέπει να το γυρίσεις στη stock rom (χρονοβόρο και πολύ διάβασμα :wacko:).

Μια άλλη είναι να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή locations μέσω titanium, χωρίς όμως να ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει αυτό στη καθημερινή χρήση του sense :cry:.

 

Εγώ αυτά μπορώ να σκεφτώ...

Κανείς άλλος στο thread με περισσότερη εμπειρία, έχει να προτείνει τίποτα καλύτερο;

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως βγήκε καμία ολοκληρωμένη Rom με ics κ HTC sense 4 που να δουλεύουν όλα όμως ακόμα κ η κάμερα; κ κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω όταν θα έχουμε με το καλό HTC sense 4 θα έχουμε κ σημαντική βελτίωση κ στην κάμερα γιατι κ το δικό μας έχει 8 mega pixels κάμερα όπως κ το HTC one x απλά μάλλον θα είναι καλύτερος ο φακός υποθετω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποθέτω όμως ότι θα την βελτιώσει αρκετα.

 

Δεν έχει να κάνει το ICS με κάτι τέτοιο, μην τα μπερδεύουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω όμως ότι θα την βελτιώσει αρκετα.

 

Το X έχει ένα ειδικό τσιπάκι για τις φωτογραφίες + ότι ναι μεν η κάμερα του DHD είναι 8mp αλλά πολύ παλιότερη από αυτή του X. Με βάση τα παραπάνω μην περιμένεις αλλαγές στις foto λόγω Sense 4. Ότι βγάζει τώρα θα βγάζει και μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις φιλαράκο μου, η συσκευή σου δε φοράει τη γνήσια rom της HTC (αυτό δεν είναι απαραιτήτως κακό), ούτε το σωστό kernel που χρειάζεται η android revolution του mike1986 (αυτό είναι που σου δημιουργεί το πρόβλημα).

Από εδώ και πέρα εξαρτάται από εσένα τι θέλεις.

Θέλεις να γυρίσεις σε στοκ κατάσταση ή να ψαχτείς με διάφορες roms;

Πρέπει πρώτα να διαβάσεις αυτό που αναφέρονται στην αρχή του thread και επίσης τον οδηγό του android για αρχάριους που θα βρεις μέσα το forum του myphone. Αφού τα κάνεις όλα αυτά και καταλήξεις στο τι θέλεις από τη συσκευή σου, πες το και σε εμάς για να σε βοηθήσουμε.

Τα παραπάνω τα γράφει ένας ενημερωμένος χρήστης που διάβασε και ρώτησε...και φίλοι του thread τον βοήθησαν πάντα με την καλύτερη διάθεση και προθυμία. Φίλε μου, σε παρακαλώ μη παρεξηγήσεις τη θέση μου, γιατί ειλικρινά ούτε κανένας computer geek είμαι (όπως και οι περισσότεροι στο thread),ούτε διάθεση για να το παίξω εξυπνάκιας έχω.

 

Έχοντας ένα τέτοιο εργαλείο στα χέρια σου, θα πρέπει να αποκτήσεις και μια σχετική γνώση για το τι μπορεί να κάνει, ώστε να το λειτουργείς απροβλημάτιστα.

Πάντα με την καλύτερη διάθεση και πρόθεση, φίλε...

 

ούτε το σωστό kernel που χρειάζεται η android revolution του mike1986 (αυτό είναι που σου δημιουργεί το πρόβλημα).

 

Ποιο ειναι το σωστο kernel που πρέπει να περασω για το android revolution του mike1986 ?????

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη χρήση bold γραμμάτων όπως και τόσο μεγάλη γραμματοσειρά γιατί εκτός του ότι δεν προσφέρει κάτι σε αυτό που θέλεις να πεις, απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by kollatos
:stupid:
Link to comment
Share on other sites

ούτε το σωστό kernel που χρειάζεται η android revolution του mike1986 (αυτό είναι που σου δημιουργεί το πρόβλημα).

 

Ποιο ειναι το σωστο kernel που πρέπει να περασω για το android revolution του mike1986 ?????

 

Για την έκδοση του 3.3 της android revolution, δε μπορώ να βρω το kernel της.

Η καλύτερη λύση είναι να φλασάρεις την τελευταία του ρομ από εδώ.

Ο kernel είναι ενσωματωμένος. Μην ξεχάσεις να τσεκάρεις και το radio που προτείνει.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!! Ήμουν παλιά χρήστης του desire hd,όταν είχε πρωτοβγεί αλλά δεν έμεινα ενθουσιασμένος και το έδωσα. Σήμερα ένας φίλος μου είπε ότι ενδιαφέρεται να το πάρει στα 280 ευρώ από kinitomania, ξέρω ότι εκεί παίζουν παραεισαγωγής, έχει τύχει να το πάρει κανείς από κει; Επίσης αν μπορείτε πείτε τι τελευταίο λογισμικό έχει πάρει 2.3; Ποια έκδοση sense; Δεν θυμάμαι καθόλου τι είχε τότε. ΕΠίσης θέλει να έχει χώρο για εφαρμογές, πόση μνήμη είχε; Και τελευταίο γιατί σας ζάλισα, θυμάμαι όταν το είχα εγώ ότι είχε χαμηλό ηχείο και ακουστικό και σαν ξεπλυμένα χρώματα στην οθόνη, αυτά έχουν βελτιωθεί με κάποιο τρόπο; Σας ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!! Ήμουν παλιά χρήστης του desire hd,όταν είχε πρωτοβγεί αλλά δεν έμεινα ενθουσιασμένος και το έδωσα. Σήμερα ένας φίλος μου είπε ότι ενδιαφέρεται να το πάρει στα 280 ευρώ από kinitomania, ξέρω ότι εκεί παίζουν παραεισαγωγής, έχει τύχει να το πάρει κανείς από κει; Επίσης αν μπορείτε πείτε τι τελευταίο λογισμικό έχει πάρει 2.3; Ποια έκδοση sense; Δεν θυμάμαι καθόλου τι είχε τότε. ΕΠίσης θέλει να έχει χώρο για εφαρμογές, πόση μνήμη είχε; Και τελευταίο γιατί σας ζάλισα, θυμάμαι όταν το είχα εγώ ότι είχε χαμηλό ηχείο και ακουστικό και σαν ξεπλυμένα χρώματα στην οθόνη, αυτά έχουν βελτιωθεί με κάποιο τρόπο; Σας ευχαριστώ! :)

 

Αληθώς.

Για τα χρήματα μου φαίνονται πολλά.

Από Android φοράει την 2.3.7 με sense 3, αλλά σύντομα θα πάρει την τελευταία έκδοση Android ICS 4 με πιο καινούριο sense.

Ram έχει 768mb και 1 gb μνήμη κινητού, αλλά πίστεψε με δεν έχει κανένα θέμα και τρέχει τα πάντα.

Το θέμα ηχείου ισχύει ότι είναι χαμηλό, αλλά τα χρώματα για μένα είναι πολύ σωστά.

Κάτι τελευταίο, με κάποια πατσακια που κυκλοφορούνε, το GPS του γίνεται καταπληκτικό με κλείδωμα σε 5-10 δευτέρα παντού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε ics πιο sense θα πάρουμε ?

 

Φιλαράκο, ακόμη δεν έχει βγει κάποια επίσημη ενημέρωση επ' αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς.

Για τα χρήματα μου φαίνονται πολλά.

Από Android φοράει την 2.3.7 με sense 3, αλλά σύντομα θα πάρει την τελευταία έκδοση Android ICS 4 με πιο καινούριο sense.

Μήπως είναι εύκολο να δώσει κάποιος link με την επίσημη Rom 2,3,7 ώστε να τη κατεβάσω και να τη περάσω μέσω RUU;;;; Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά και από μενα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο να δώσει κάποιος link με την επίσημη Rom 2,3,7 ώστε να τη κατεβάσω και να τη περάσω μέσω RUU;;;; Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά και από μενα.

 

Αληθώς ο Κύριος, και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Υπομονή, πίστη και ελπίδα για να έρθει η Ανάσταση στον καθένα μας...

 

Γεια σου γιατρέ. Πώς από εδώ; To βαρέθηκες το sony; :p

Ο σύνδεσμος είναι από filefactory.

Καλή διασκέδαση.:D

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος, και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Υπομονή, πίστη και ελπίδα για να έρθει η Ανάσταση στον καθένα μας...

 

Γεια σου γιατρέ. Πώς από εδώ; To βαρέθηκες το sony; :p

Ο σύνδεσμος είναι από filefactory.

Καλή διασκέδαση.:D

 

Γεια σου φίλε μου!!!! Πάντα παρακολουθώ τα περί HDΕίναι η μεγάλη μου αδυναμία και το θεωρώ σταθερή αξία!!!!! Το Sony neo V το λειτουργώ πλήρως, είναι πολύ καλό, αλλά αυτός ο "αέρας" που σου δίνει το htc δε το έχω βρει λόγω μικρής μνήμης. Οπότε είμαι πάντα γνήσιος σύμμαχος σας. Και μάλλον το επόμενο κινητό θα είναι το htc one X. Πως το βλέπεις με λίγα λόγια για να μη βγούμε off topic...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου!!!! Πάντα παρακολουθώ τα περί HDΕίναι η μεγάλη μου αδυναμία και το θεωρώ σταθερή αξία!!!!! Το Sony neo V το λειτουργώ πλήρως, είναι πολύ καλό, αλλά αυτός ο "αέρας" που σου δίνει το htc δε το έχω βρει λόγω μικρής μνήμης. Οπότε είμαι πάντα γνήσιος σύμμαχος σας. Και μάλλον το επόμενο κινητό θα είναι το htc one X. Πως το βλέπεις με λίγα λόγια για να μη βγούμε off topic...

 

Όλα τα του τα χαρακτηριστικά είναι κορυφαία.

2 θεματάκια έχω που με αποτρέπουν από την αγορά του:

1. Ενσωματωμένη μπαταρία. Λόγω δουλειάς, έχω μάθει να ζω με 2η μπαταρία που την τοποθετώ κατά το μεσημεράκι. Αν μου τελειώσει η μπαταρία του one x, δεν έχω τέτοια λύση.

2. Ενσωματωμένη flash memory 32Gb. Έχω μια 32άρα class 10 εδώ και 1,5 χρόνο. Αν το αγοράσω δε θα προλάβω να την κάνω απόσβεση. Επίσης, πολλές φορές τη βγάζω και την τοποθετώ σε υπολογιστή για να μεταφέρω μερικά αρχεία, στο οποίο pc δε μπορώ να συνδέσω το κινητό ως memory stick, λόγω περιορισμένων administration rights. Αυτό όμως έρχεται δεύτερο.

 

Last but not least, ένα ακόμη θεματάκι είναι και η τιμή του. Αλλά αυτό το παλεύω, καθώς κάθε Ιούλιο έχω επιδότηση γύρω στα 600 €.

 

Κατά τα άλλα σκίζει. Είναι το πλέον high end κινητό με πολλές μελλοντικές δυνατότητες αναβαθμίσεων. Σίγουρα θα ασχοληθούν και πάρα πολλοί developers, λόγω της υπολογιστικής ισχύος και της εμπορικότητας που θα έχει.

 

Τελείως off- topic, παρακαλώ για συγχώρεση από τους administators. :X

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλος συνδεσμος για την official 2.3.7 (εκτος απο filefactory) υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

γεμίζω το κινητό 2 φορές την μέρα.. εντάξει δεν λέω ότι δεν έχω ανοιχτό το WiFi, ή δεν παίζω Παιχνιδια, αλλά αυτά άντε να τα κάνω 3 ώρες.. υπέθεσα στην αρχή ότι έχει χαλάσει η μπαταρία, έβαλα ένα πρόγραμμα το battery status και μου λέει battery healt : good.. πιστυετε πρέπει να αγοράσω καινούρια?

 

όπως και να χει μπορείτε να μου δώσετε λινκ από που μπορώ να αγοράσω? ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι λεγαται, ξέρω τω αυτή η μπαταρια έχει 20% παραπάνω και τέτοια.. αλλιώς θα έψαχνα και μόνος μου..

 

όπως και να χει ευχαριστώ! :)

 

Υ.Γ το κινητό φοραει leedroid 5.1.1.. λέτε να φταίει η Rom? δεν νομίζω όμως γιατί είχε καλά σχόλια όσο αναφορά την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

γεμίζω το κινητό 2 φορές την μέρα.. εντάξει δεν λέω ότι δεν έχω ανοιχτό το WiFi, ή δεν παίζω Παιχνιδια, αλλά αυτά άντε να τα κάνω 3 ώρες.. υπέθεσα στην αρχή ότι έχει χαλάσει η μπαταρία, έβαλα ένα πρόγραμμα το battery status και μου λέει battery healt : good.. πιστυετε πρέπει να αγοράσω καινούρια?

 

όπως και να χει μπορείτε να μου δώσετε λινκ από που μπορώ να αγοράσω? ρωτάω γιατί θυμάμαι ότι λεγαται, ξέρω τω αυτή η μπαταρια έχει 20% παραπάνω και τέτοια.. αλλιώς θα έψαχνα και μόνος μου..

 

όπως και να χει ευχαριστώ! :)

 

Υ.Γ το κινητό φοραει leedroid 5.1.1.. λέτε να φταίει η Rom? δεν νομίζω όμως γιατί είχε καλά σχόλια όσο αναφορά την μπαταρία...

Εκτός αν βρεις πιο μεγάλη μπαταρία, δεν νομίζω να δεις καμιά ιδιαίτερη διαφορά αν πάρεις ίδιου μεγέθους μπαταρία.

Είμαι σε παρόμοια κατάσταση, αλλά βλέπω ότι η κατανάλωσή μου είναι νορμάλ όταν δεν χρησιμοποιώ το κινητό (στα 4-5ma).Όταν όμως ενεργοποιώ 3G στο γραφείο, πρέπει αναγκαστικά στο μεσημέρι να το βάλω στην φόρτιση γιατί έχω φτάσει στο 18% από γεμάτη μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

όπως και να χει μεγαλύτερη μπαταρία θέλω να αγοράσω .. για αυτό και περιμένω κάποιο λινκ να μου δώσετε αν γίνετε..

ή αλλιώς πείτε μου τι να ψάξω στο Google εγώ..

Link to comment
Share on other sites

το κινητό φοραει leedroid 5.1.1.. λέτε να φταίει η Rom? δεν νομίζω όμως γιατί είχε καλά σχόλια όσο αναφορά την μπαταρία...

 

Είναι η καλύτερη με sense 3.0 fully working που κυκλοφορεί, όσον αφορά τα πάντα, και σίγουρα τη μπαταρία.

 

Εκτός αν βρεις πιο μεγάλη μπαταρία, δεν νομίζω να δεις καμιά ιδιαίτερη διαφορά αν πάρεις ίδιου μεγέθους μπαταρία.

Είμαι σε παρόμοια κατάσταση, αλλά βλέπω ότι η κατανάλωσή μου είναι νορμάλ όταν δεν χρησιμοποιώ το κινητό (στα 4-5ma).Όταν όμως ενεργοποιώ 3G στο γραφείο, πρέπει αναγκαστικά στο μεσημέρι να το βάλω στην φόρτιση γιατί έχω φτάσει στο 18% από γεμάτη μπαταρία.

 

όπως και να χει μεγαλύτερη μπαταρία θέλω να αγοράσω .. για αυτό και περιμένω κάποιο λινκ να μου δώσετε αν γίνετε..

ή αλλιώς πείτε μου τι να ψάξω στο Google εγώ..

 

Επειδή και εμένα με απασχόλησε πριν μήνες το θέμα, διάβασα αρκετά στους xda, και κατέληξα στα εξής:

Όλα τα test αποδεικνύουν ότι μία καινούργια μπαταρία official htc στα 1230 mA, έχει την ίδια απόδοση με οποιαδήποτε άλλη υπόσχεται περισσότερα.

Υπάρχουν και κάτι κουφά τύπου 2000 mA, ακόμα και 2450 mA.

Όποιος έχει στοιχειώδεις γνώσεις Χημείας, ξέρει ότι όλα αυτά, απλά δεν ισχύουν.

 

Παρόλ' αυτά παρατηρείται το φαινόμενο placebo.

Δηλ. ο χρήστης που αγοράζει μια καινούργια μπαταρία που του υπόσχεται παραπάνω mA από την official,

"νομίζει" ότι του κρατάει περισσότερο ωθώντας τον εαυτό του να το πιστέψει.

Η αλήθεια όμως είναι ότι η μπαταρία τα πάει καλύτερα γιατί απλά είναι καινούργια.

Σε όλα τα παραπάνω, η εξαίρεση είναι η mugen battery των 1500 mA,

που από τις κριτικές χρηστών, φαίνεται όντως ότι τη δουλειά της την κάνει όπως υπόσχεται.

 

Για την επιβεβαίωση των παραπάνω παραθέτω τα αντίστοιχα links:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818794

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997060

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347793

...και αν θέλετε, ο κατάλογος μπορεί να συνεχιστεί.

 

Από εκεί και πέρα, αναφορικά με τιμές και links, το διαδύκτιο είναι γεμάτο.

Ξεκίνα από το ebay και θα ψάχνεις για μέρες.

 

Συμβουλευτικά και μόνο, εγώ έχω 2 γνήσιες htc μπαταριούλες, και έτσι κάνω τη δουλειά μου.

Τις χρησιμοποιώ και τις 2 καθημερινά. Το βράδυ φορτίζω μία στο κινητό και μία μόνη της, και την επόμενη το πρωί είμαι ξανά έτοιμος.

Η βάση που χρησιμοποιώ είναι η kidigi.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Κάθεστε και παιδεύεστε με μπαταρίες στα 1400-1500 mah συν την φασαρία του βάλε βγάλε τη κάθε μπαταρία.

Και δεν παίρνετε μια εξωτερική μπαταρία Energizer στα 50€ στα 4000 mah να ξεχάσετε το θέμα μια και καλή;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάθεστε και παιδεύεστε με μπαταρίες στα 1400-1500 mah συν την φασαρία του βάλε βγάλε τη κάθε μπαταρία.

Και δεν παίρνετε μια εξωτερική μπαταρία Energizer στα 50€ στα 4000 mah να ξεχάσετε το θέμα μια και καλή;

 

Και πού θα τη βάλουμε τη μπαταρία ρε φίλε;

Όλη την ημέρα έξω με μία τσάντα είμαστε, και απαντάμε σε 500 κλήσεις την ημέρα.

Στην τσέπη του σακακιού μας θα την έχουμε ή θα κρέμεται από το κινητό όταν μιλάμε; :lol:

 

Sorry για το ύφος, αλλά αυτή η λύση που λες δεν εξυπηρετεί όλες τις καταστάσεις.

Η λύση με τη δεύτερη μπαταρία είναι μεν φασαρία (βγάλε, βάλε, επανεκκίνηση, κτλ),

αλλά είναι πολύ εύκολη και μικρή για μεταφορά.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος, και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Υπομονή, πίστη και ελπίδα για να έρθει η Ανάσταση στον καθένα μας...

 

Γεια σου γιατρέ. Πώς από εδώ; To βαρέθηκες το sony; :p

Ο σύνδεσμος είναι από filefactory.

Καλή διασκέδαση.:D

Φιλε μου τελικα το link που μου εδωσες ειναι η rom που ειχα: 2.3.5.

Αρα η τελευεταια επισημη rom για το τηλεφωνο ειναι η 2.3.5 και οχι η 2.3.7

 

 

Παρόλ' αυτά παρατηρείται το φαινόμενο placebo.

Δηλ. ο χρήστης που αγοράζει μια καινούργια μπαταρία που του υπόσχεται παραπάνω mA από την official,

"νομίζει" ότι του κρατάει περισσότερο ωθώντας τον εαυτό του να το πιστέψει.

Αυτο το φαινομενο κανει ...ΘΡΑΥΣΗ!!!! Εδω εχει παραμυθιασει τοσα εκατομμυρια κοσμο οτι το iphone αξιζει τα λεφτα του!!!!:lol::lol:

Και φυσικα ειναι διαδεδομενο και στη δικη μου επιστημη την Ιατρικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...