Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη επισημα χλωμο το βλεπω να τη παιρνουμε την αναβαθμιση στο 4.0

Τουλαχιστον υπαρχει περιπτωση να τη παρουμε "ανεπισημα"; :p απο xda μερια;

 

Σίγουρα θα βγει cyanogenmod rom με το που βγει ο source code.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρα θα βγει cyanogenmod rom με το που βγει ο source code.

 

Συμφωνώ,τώρα όσον αφορά ROM με sense θα αργήσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει επισημη ρομ αλλα οχι ευρωπαικη η οποια εναι πολυ γρηγορη και εχω πληρη ελληνικα, θελω να ρωτησω πως θα δω αν εχει μεινει το root και το s-ff με απλες κινησεις, επισης το κινητο βαζω σε απενεργοποιηση και δειχνει οτι κλεινει, αν και μετα ανοιγει αμεσως....πως θα δω αν οντως κλεινει σωστα?
Link to comment
Share on other sites

πηρα τωρα το κινητο κ εχω χαθει λιγο εδω..για πειτε πια ρομ ειναι καλη να βαλω?τι κερνελ?με το sence τι ακριβωσ γινετε?υπαρχει πιο καινουριο που ειναι καλυτερο ?τι παραπανω εχει?

Ποια rom είναι καλύτερη από την άλλη είναι υποκειμενικό θέμα.Ο καθένας προτιμάει ό,τι τον βολεύει.Καλύτερα να ψάξεις να δεις τι προσφέρει η καθεμία και αν σου κάνει την περνάς.Εγώ όταν πρωτοπήρα το κινητό, πέρασα την Revolution και επειδή μου φάνηκε καλή έμεινα με αυτήν.Χωρίς να σημαίνει ότι και οι άλλες δεν είναι καλές.

 

Παιδια εχω περασει επισημη ρομ αλλα οχι ευρωπαικη η οποια εναι πολυ γρηγορη και εχω πληρη ελληνικα, θελω να ρωτησω πως θα δω αν εχει μεινει το root και το s-ff με απλες κινησεις, επισης το κινητο βαζω σε απενεργοποιηση και δειχνει οτι κλεινει, αν και μετα ανοιγει αμεσως....πως θα δω αν οντως κλεινει σωστα?

Αν θυμάμαι καλά, το s-off φαίνεται στο recovery για το τι είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο περνάμε ένα καινούργιο kernel...???? Θέλω να περάσω το BFS 413 στο desense 4.6

 

Recovery,install zip,wipe dalvik,reboot κσι εισαι οκ...:)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έκανα wipe dalvik θα έχω πρόβλημα;

 

Όχι φίλε μου...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ.

Πάντως την Desense 4.6.1 την βλέπω πολύ ωραία, και μπράβο στην ομάδα που δουλεύει και φέρνει τόσο ωραία αποτελέσματα για να τα χαιρόμαστε όλοι. Φυσικά, αυτήν θα χρησιμοποιώ, επειδή είναι απο δικά μας παιδιά.

Θα το γράψω και στο thread στο xda, το αναφέρω κι εδώ:

 

Θα ήταν δύσκολο άραγε να είχαμε την επιλογή οι φωτογραφίες και τα βίντεο να σώζονται με όνομα την ημερομηνία λήψης;

 

Όπως π.χ. κάνει η Samsung. Θεωρώ οτι θα ήταν πολύ βολικό (τουλάχιστον για εμένα είναι πολύ), για την αρχειοθέτηση των τόσων φωτογραφιών που τραβάμε πια απο τη συσκευή μας. Κάποτε (έως το Desire) είχε η HTC τουλάχιστον την επιλογή να "τυπώνεται" η ημερομηνία επάνω στη φωτογραφία. Κάτι ήταν κι αυτό, αλλά σε όλες τις νεότερες συσκευές της δεν υπάρχει. Ούτε υπάρχει και η δυνατότητα αυτή σε κάποια εφαρμογή στο Market απο όσο ξέρω και έχω ψάξει.

Πάντως η ημερομηνία ως όνομα φωτογραφίας είναι τόσο καλό, που απορώ, πως δεν το κάνουν όλοι οι κατασκευαστές...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

μήπως το BFS kernel 4.0 καταναλώνει πολύ μπαταρία???? κανονικά η CFS δεν θα πρέπει να είναι ποιο ελαφρυά???

ΥΓ. που στο καλό ειναι το tweek που αναβάζει 60 FPS στην κάμερα.. με το BFS 4???

Edited by iasonx
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά...

Ένα πολύ καλό και χρήσιμο app βγήκε πρόσφατα και πρέπει να το δοκιμάσετε.Με λίγα λόγια κάνει ότι προσπαθούν πολλοί με τους διάφορους task managers (και συνηθως πετυχαίνουν τα αντίθετα αποτελέσματα) και αυτό που θα θέλαμε όλοι εμείς με sense...more free ram και καλύτερο multitasking!!!

Ο δημιουργός ειναι ο Juwe11 απο xda και σε όσους δε λέει κάτι το όνομα τα script του για optimization ram υπάρχουν μέσα σε πολλές γνωστες custom rom με επιτυχία.

Δυστυχώς δεν έχει καταφέρει ακόμα να το ανεβάσει στο market λόγω κάποιων περιορισμών που υπάρχουν στη χώρα του κι ετσι για αρχή το έχει ανεβάσει στο YAAM market.

Υπάρχουν 2 εκδόσεις,free/paid.

Λεπτομερειες μπορείτε να βρείτε εδω.

 

ΥΓ1:Όσοι έχετε DeSense μη το δοκιμάσετε μιας και τα scripts και το supercharger κάνουν την ίδια δουλειά.

ΥΓ2:Δε γνωρίζω αν λειτουργεί σε unroot συσκευές.Δοκιμάστε το...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

2450mAh HIGH Capacity Gold BUSINESS Rechargeable Battery!

 

Να το ρισκάρω; :ninja:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξερει κανεις να μου πει αν φταιει η συνδεση ή κατι αλλο που μολις πατησα το ποδι μου στη Γερμανια σταματησαν να δουλευουν το gtalk & το viber; Ολες οι υπολοιπες εφαρμογες ειναι μια χαρα. Τα προγουμενα που ανεφερα προσπαθουν συνεχως να συνδεθουν...

Μηπως πρεπει να κανω κατι; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στο HD αλλά και για κανένα άλλο ακριβό κινητό δεν θα έπαιρνα πειραματική μπαταρία.

Παλιότερα είχα δοκιμάσει κάτι τέτοιο για το Νόκια Ν95 που είχα και μετά από 6 μήνες η μπαταρία δεν μπορούσε να κάνει πλήρη φόρτιση...Αφού δεν έκαψε κανένα κινητό, πάλι καλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το s-off φαίνεται στο recovery για το τι είναι.

Αυτη την απαντηση πηρα απο φιλο παραπανω, αλλα πως θα δω αν τελικα το κινητο απενεργοποειται κανονικα βρε παιδι μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω την rom Android Revolution HD 6.1.0. Ειναι η κλυτερη που εχω δοκιμασει ποτε αλλα προσφατα ανακαληψα πως δεν δουλευει το bt. θελω να βαλω την 6.1.3 και γραφει πως δεν θελει super Wipe!

 

Να μην κανω ομως ??

 

Το λεω μηπως εχω καποιο προβλημα αργοτερα με τα user data.

 

Ευχαριστω.

Edited by McManus
www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την official rom 2.50.405.2 και δεν μου βγαζει ελληνικα παρα μονο αγγλικα,ιταλικα και αλλη μια.Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την official rom 2.50.405.2 και δεν μου βγαζει ελληνικα παρα μονο αγγλικα,ιταλικα και αλλη μια.Τι πρεπει να κανω?

 

Κατεβασε μια εφαρμογη απο το market που λεγετε more locate και εχει εκει μεσα ολες τις γλωσσες.

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό έχω χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας:

Kernel: Lord 4.0 CFS

και Desensed 4.6.1

τα συνηστώ ανεπιφύλακτα! Ενα μεγαλο μπράβο και ευχαριστώ στα παιδιά του XDA...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω το παλιό Android Market ? :X

έχω την DeSense NewGen v4.6.1

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ...

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω το παλιό Android Market ? :X

έχω την DeSense NewGen v4.6.1

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ...

 

κοίτα εδώ φίλε μου...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1240344

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για το νέο service.

 

Είχα πάει το DHD, με πρόβλημα στα πλήκτρα έντασης. Κατέβαινε ο ήχος χωρίς να πιέζω κανένα κουμπί. Είχα custom rom, επανέφερα το κινητό σε εργοστασιακή κατάσταση. Με ειδοποιούσαν με sms όλο αυτό το διάστημα την πρόοδο εργασίας τους, μάλιστα μια ημέρα μου έστειλαν μήνυμα ότι το κινητό διορθώθηκε έλα να το πάρεις, πήγα όμως τελικά υπήρξε πρόβλημα, δεν πέρασε από τον τελικό τεχνικό έλεγχο , και οι άνθρωποι τελικά μου το έστειλαν με courier (δική τους χρέωση) στο σπίτι μου. Η όλη ιστορία του τεχνικού ελέγχου, πήρε 7 εργάσιμες ημέρες. Λογικό γιατί ήταν hardware το πρόβλημα. Έμεινα ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.

 

Ερώτηση τώρα.

 

Μου πέρασαν την 2.50 :( , να το κάνω πάλι downgrade για custom rom, η να περιμένω αναβάθμιση από την HTC ;. Γνωρίζει κανείς το πότε περίπου θα αναβαθμιστεί το DHD σε 2.3.5 ; .

To κινητό δεν ανήκει πλέον σε εμένα και ο νέος κάτοχος δεν γνωρίζει πολλά πολλά... :)

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για το νέο service.

 

Είχα πάει το DHD, με πρόβλημα στα πλήκτρα έντασης. Κατέβαινε ο ήχος χωρίς να πιέζω κανένα κουμπί. Είχα custom rom, επανέφερα το κινητό σε εργοστασιακή κατάσταση. Με ειδοποιούσαν με sms όλο αυτό το διάστημα την πρόοδο εργασίας τους, μάλιστα μια ημέρα μου έστειλαν μήνυμα ότι το κινητό διορθώθηκε έλα να το πάρεις, πήγα όμως τελικά υπήρξε πρόβλημα, δεν πέρασε από τον τελικό τεχνικό έλεγχο , και οι άνθρωποι τελικά μου το έστειλαν με courier (δική τους χρέωση) στο σπίτι μου. Η όλη ιστορία του τεχνικού ελέγχου, πήρε 7 εργάσιμες ημέρες. Λογικό γιατί ήταν hardware το πρόβλημα. Έμεινα ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.

 

Ερώτηση τώρα.

 

Μου πέρασαν την 2.50 :( , να το κάνω πάλι downgrade για custom rom, η να περιμένω αναβάθμιση από την HTC ;. Γνωρίζει κανείς το πότε περίπου θα αναβαθμιστεί το DHD σε 2.3.5 ; .

To κινητό δεν ανήκει πλέον σε εμένα και ο νέος κάτοχος δεν γνωρίζει πολλά πολλά... :)

 

Αφού δε γνωρίζει πολλά, άφησε το όπως έχει...Το χαλασμένο τηλέφωνο πάντως λέει νοέμβριο η επίσημη αναβάθμιση.

 

Ποιο θα είναι το επόμενο κινητό σας;

 

Πιο off topic δε θα μπορούσες να είσαι...:p

 

Αν θες να πάρεις γνώμες κοίταξε στους διαξιφισμούς...

Πάντως είμαι κοντά στο motorola rarz...lol

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...