Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είναι δικό μου, είναι από το xda, όποιος έχει όρεξη υπάρχουν πολλά threads σχετικά. Τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις τις βρήκα στο section για το HD2 (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11342772) αλλά δεν έχει σημασία, είναι για όλα τα android gps. Εγω απλά άλλαξα τα NTP servers για Ελλάδα.

 

UPDATE: τελικα ο AngelDeath έχει έτοιμο .zip για cwm για ελλάδα, απλά δε το είχε στη σελίδα, αυτό εδω είναι:

ftp://xda:xda1@cgserver.sytes.net/eugps/EUGPS%201.2/GREECE.zip

 

Έχει και πιο πολλές ρυθμήσεις

Ουσιαστικά άλλαζει μόνο τις 5 πρώτες γραμμές NTP_SERVER=XXX και τις κάνει 3 με τις παραπάνω ρυθμίσεις...χμ...ναί,μπορεί να λειτουργήσει καλύτερα πιθανόν για Ελλάδα.

Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει,φυσικά απαιτείται root και ένας root explorer σαν τον ES explorer και το αρχείο βρίσκεται system/etc.

Μη ξεχάσετε να τικάρετε στον ES explorer τις δύο ''επιλογές root'' που θα βρείτε στις ''ρυθμίσεις'' για να έχετε πρόσβαση σε αυτά τα αρχεία.

 

edit:Αφού υπάρχει το .zip είναι πιο εύκολο,αλλά είναι καλό να ξέρουμε και τη διαδικασία^ για να ''πειράζουμε'' διάφορα αρχεία απο το system με έναν file explorer.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγχρονίζουν αυτά τα κινητά με outlook;;;

 

Υπάρχουν λογισμικά που κάνουν αυτή τη δουλειά και σε αυτά τα κινητά νομίζω. Κάποιος παλιότερα μου είχε υποδείξει ένα απο αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...!!!

 

Απέκτησα το DHD απο Αγγλία και ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί, αλλά δεν έχω βρεί το που στο αχανές topic..

 

Το menu ενώ ήταν στα ελληνικά έκανα βλακεία και έτρεξα το setup που έχει το κινητό στα apps και μου ξαναέγινε αγγλικό. Πως το γυρίζω πίσω??

 

Και ενώ χτες το σύνδεσα στο pc μου, έκανα ότι έκανα, σήμερα το συνδέω σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές και δεν εμφανίζει στην μπάρα του DHD τίποτα, όσον αφορά την σύνδεση με usb. Ούτε με ρωτάει με τι τρόπο να το συνδέσω(ενώ είναι τσεκαρισμένη η επιλογή να με ρωτάει), TC Sync, drive, κλπ...

 

Σαν να μην το βλέπει καθόλου το pc....

 

Ευχαριστώ.

Edited by emilot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Συνεχώς μου ζητά να ανανεώσω τους χάρτες του πλοηγου το κάνω αλλά δεν.... Ενώ μου δινει μύνημα ότι έγινε οκ... Όταν ξανακάνω χρήση κάποιας υπηρεσίας που ζητά χάρτη, πάλι μου ζητά αναβάθμιση. Εχω περασμένη άδειά χρήσης.... Για ένα μήνα.... Κάνω κάτι λάθος ????

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...!!!

 

Απέκτησα το DHD απο Αγγλία και ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί, αλλά δεν έχω βρεί το που στο αχανές topic..

 

Το menu ενώ ήταν στα ελληνικά έκανα βλακεία και έτρεξα το setup που έχει το κινητό στα apps και μου ξαναέγινε αγγλικό. Πως το γυρίζω πίσω??

 

Και ενώ χτες το σύνδεσα στο pc μου, έκανα ότι έκανα, σήμερα το συνδέω σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές και δεν εμφανίζει στην μπάρα του DHD τίποτα, όσον αφορά την σύνδεση με usb. Ούτε με ρωτάει με τι τρόπο να το συνδέσω(ενώ είναι τσεκαρισμένη η επιλογή να με ρωτάει), TC Sync, drive, κλπ...

 

Σαν να μην το βλέπει καθόλου το pc....

 

Ευχαριστώ.

 

Για την γλώσσα μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή απ' το μάρκετ Morelocale 2. Από αυτήν βάλε ελληνικά κι αν δεν τη θέλεις στη συσκευή σου μετά, τη διαγράφεις χωρίς να χαθεί η ρύθμιση που έχεις κάνει. Όσο για τη σύνδεση δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε ένα ρεστάρτ στο HD.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Συνεχώς μου ζητά να ανανεώσω τους χάρτες του πλοηγου το κάνω αλλά δεν.... Ενώ μου δινει μύνημα ότι έγινε οκ... Όταν ξανακάνω χρήση κάποιας υπηρεσίας που ζητά χάρτη, πάλι μου ζητά αναβάθμιση. Εχω περασμένη άδειά χρήσης.... Για ένα μήνα.... Κάνω κάτι λάθος ????

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ με τον φίλο παραπάνω. Κ μια ακόμη ερώτηση για το θέμα η εφαρμογή locations δεν μπορεί να δουλέψει μόνο με το gps;(χωρίς δηλαδή wifi ή 3g ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο αριθμοί λειτουργούν κανονικά. Αυτό που θέλω είναι όταν εγώ κάνω κλίση να μπορώ να επιλέξω από ποιον αριθμό θα φύγει η κλίση..

 

Φιλαράκο μου, η διαδικασία έχει ως εξής:

Έστω ότι η γραμμή που έχεις από πάνω είναι η Α και αυτή που είναι από κάτω είναι η Β.

Όλα τρέχουν μέσω της εφαρμογής sin toolkit, γι' αυτό σου προτείνω να τη βάλεις ως συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας του κινητού σου ,για να τη βρίσκεις εύκολα.

Όταν η γραμμή Α ίναι από πάνω μπορείς να επιλέξεις:

1. Η Β να προωθεί τις κλήσεις που δέχεται στην Α, (δηλαδή αν κάποιος σε καλέσει στη Β, ενώ είσαι γυρισμένο στην Α, το κινητό σου θα χτυπήσει κανονικά).

2. Η Β να μη προωθεί κλήσεις (αν κάποιος σε καλέσει στη Β θα του πει ότι το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο)

Σημ. Αυτό ΔΕ γίνεται μετά μηνύματα. Μήνυμα λαμβάνει μόνο η γραμμή που είναι από πάνω. Αν σου έρθει μήνυμα στην από κάτω γραμμή, θα το μάθεις ΜΟΝΟ αν γυρίσεις σε αυτή.

 

Άρα, αν θέλεις να καλέσεις από τον αριθμό - γραμμή Α, τότε πρέπει να έχεις από επάνω αυτή τη γραμμή. Το τσεκάρεις από τη γραμμή ειδοποιήσεων του android σε ποια γραμμή είναι γυρισμένο το τηλέφωνό σου.

Π.χ αν είσαι στη Β και θέλεις να φέρεις.μπροστά.την Α, επιλέξεις:

Sim toolkit -> A ΜΕΤΑΦΟΡΑ -> Β ΑΝΟΙΧΤΗ

 

Ελπίζω να βοήθησα όσους δουλεύουν το together .

Ζητώ την κατανόηση όλων για την λεπτομερή απάντηση, αλλά πιστεύω ότι μόνο έτσι θα κάλυπτα το φίλο μας.

Link to comment
Share on other sites

Για την γλώσσα μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή απ' το μάρκετ Morelocale 2. Από αυτήν βάλε ελληνικά κι αν δεν τη θέλεις στη συσκευή σου μετά, τη διαγράφεις χωρίς να χαθεί η ρύθμιση που έχεις κάνει. Όσο για τη σύνδεση δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε ένα ρεστάρτ στο HD.

 

Thanks man....

 

Το πρόβλημα το έλυσα με βγάλσιμο και ξανά εισαγωγή της micro sd....

 

Ευχαριστώ και πάλι...:D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Το κινητο μας, εκτος απο flash, υποστηριζει και HTML5 σε επιπεδο hardware;;; Δηλαδη ...hardwarικα οπως αναφερε και ενας πολυ παλιος εδω στο forum:)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Το κινητο μας, εκτος απο flash, υποστηριζει και HTML5 σε επιπεδο hardware;;; Δηλαδη ...hardwarικα οπως αναφερε και ενας πολυ παλιος εδω στο forum:)

 

"The preinstalled web browser support tab browsing and Flash where Flash format video displayed on the web can be viewed smoothly as well as Flash game and application. More, the browser also support HTML5, but we guess it quite normal nowadays." Ελπίζω να εννοείς αυτό και να μην απαντάω σε κάτι άσχετο :O

 

Πηγή:http://www.htcdesirehd.info/htc-desire-hd-review/

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

"The preinstalled web browser support tab browsing and Flash where Flash format video displayed on the web can be viewed smoothly as well as Flash game and application. More, the browser also support HTML5, but we guess it quite normal nowadays." Ελπίζω να εννοείς αυτό και να μην απαντάω σε κάτι άσχετο :O

 

Πηγή:http://www.htcdesirehd.info/htc-desire-hd-review/

 

Εδω λεει οτι ο browser υποστηριζει το HTML5. Αλλα αν ο preinstalled browser υποστηριζει HTML5 ειναι δυνατον να μην το υποστηριζει η συσκευη;;;;; Θα ηταν αστειο!

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει οτι ο browser υποστηριζει το HTML5. Αλλα αν ο preinstalled browser υποστηριζει HTML5 ειναι δυνατον να μην το υποστηριζει η συσκευη;;;;; Θα ηταν αστειο!

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει οτι ο browser υποστηριζει το HTML5. Αλλα αν ο preinstalled browser υποστηριζει HTML5 ειναι δυνατον να μην το υποστηριζει η συσκευη;;;;; Θα ηταν αστειο!

Το λογικό είναι να το υποστηρίζει και η συσκευή.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω το HTC Desire HD την περασμένη εβδομάδα μου ζήτησε αναβάθμηση την έκανα και απο εκείνη την ώρα δεν δουλεύει το talk , καμιά ιδέα ? Μπορώ με κάποιο τρόπο να το βρω και να το ξανά εγκαταστήσω ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδω λεει οτι ο browser υποστηριζει το HTML5. Αλλα αν ο preinstalled browser υποστηριζει HTML5 ειναι δυνατον να μην το υποστηριζει η συσκευη;;;;; Θα ηταν αστειο!

 

Φυσικά και υποστηρίζει και τα δύο το desire hd αλλά και ο default browser φυσικά. Τι σε προβληματίζει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

Εχω το "απείραχτο" hd με όλα τα updates περασμένα κανονικά. Βλέπω ότι το call log κρατάει για 15 μέρες...! Υπάρχει κάποιος τρόπος / ρύθμιση για περισσότερες μέρες (π.χ. 30). Υπάρχει τρόπος;;; Σας ευχαριστώ από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει καμιά σοβαρή ρομ (πέρα από του Leedroid που ως τώρα βλέπω να ναι οκ) που ο developer να αξίζει; Πέρασα την Honey3D πριν μερικές μέρες και από τότε το thread τους έχει γίνει πανηγύρι. Ξεκίνησε από καθαρή νέα rom και τελικά τα μισά κλασικά είναι από άλλες.... Κοινώς σύντομα την βλέπω να σταματάει και αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει καμιά σοβαρή ρομ (πέρα από του Leedroid που ως τώρα βλέπω να ναι οκ) που ο developer να αξίζει; Πέρασα την Honey3D πριν μερικές μέρες και από τότε το thread τους έχει γίνει πανηγύρι. Ξεκίνησε από καθαρή νέα rom και τελικά τα μισά κλασικά είναι από άλλες.... Κοινώς σύντομα την βλέπω να σταματάει και αυτή.

 

Virtuous Unity 1.29.0 με Sense 3.0. Πραγματικά άψογη. Επίσης έχει βγάλει κι ο Ηλίας (elthis) μαζί με άλλα παιδιά, που βέβαια δεν τη δοκίμασα λόγω έλλειψης χρόνου.

Το "Έχει μείνει καμιά σοβαρή ρομ" είναι λίγο υποτιμητικό νομίζω για κάποιους - δεν είναι όλοι οι devs ίδιοι ρε συ. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγαπητοί φίλοι,

Εχω το "απείραχτο" hd με όλα τα updates περασμένα κανονικά. Βλέπω ότι το call log κρατάει για 15 μέρες...! Υπάρχει κάποιος τρόπος / ρύθμιση για περισσότερες μέρες (π.χ. 30). Υπάρχει τρόπος;;; Σας ευχαριστώ από πριν.

 

Βάλε το Traffic Counter Pro για να έχεις log για τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το "Έχει μείνει καμιά σοβαρή ρομ" είναι λίγο υποτιμητικό νομίζω για κάποιους - δεν είναι όλοι οι devs ίδιοι ρε συ. ;)

 

Με την virtuous δεν ασχολήθηκα γιατί οι μισοί της devs πλακώνονται με τους άλλους μισούς για το ποιος έχει πάρει την base ποιανού και άλλαξε αρχεία. Η DeSense του elthis και των άλλων παιδιών από όσα ακούω είναι πολύ καλή απλά δε μου αρέσουν τα φανταχτερά icons :P Είμαι της πιο minimal αισθητικής.

 

Όντως έτσι όπως το έθεσα το γενίκευσα πολύ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω το HTC Desire HD την περασμένη εβδομάδα μου ζήτησε αναβάθμηση την έκανα και απο εκείνη την ώρα δεν δουλεύει το talk , καμιά ιδέα ? Μπορώ με κάποιο τρόπο να το βρω και να το ξανά εγκαταστήσω ?

Ευχαριστώ.

Κανένας ???

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει καμιά σοβαρή ρομ (πέρα από του Leedroid που ως τώρα βλέπω να ναι οκ) που ο developer να αξίζει; Πέρασα την Honey3D πριν μερικές μέρες και από τότε το thread τους έχει γίνει πανηγύρι. Ξεκίνησε από καθαρή νέα rom και τελικά τα μισά κλασικά είναι από άλλες.... Κοινώς σύντομα την βλέπω να σταματάει και αυτή.

TB Stock ή TB Fusion του seo. Για μένα απλά ο κορυφαίος dev χωρίς πολλά πολλά παπατζιλίκια και posts για donate.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με την virtuous δεν ασχολήθηκα γιατί οι μισοί της devs πλακώνονται με τους άλλους μισούς για το ποιος έχει πάρει την base ποιανού και άλλαξε αρχεία. Η DeSense του elthis και των άλλων παιδιών από όσα ακούω είναι πολύ καλή απλά δε μου αρέσουν τα φανταχτερά icons :P Είμαι της πιο minimal αισθητικής.

 

Όντως έτσι όπως το έθεσα το γενίκευσα πολύ :P

 

duk3r, όσο και να τριγυρίζεις, πάντα στη CM7 θα γυρνάς!:lol::lol::lol:

 

Πέρα από την πλάκα όμως, δεν ξέρω αν θα μπορούσα ποτέ να ξαναγυρίσω απο AOSP σε Sense. Μπορεί να είναι πρακτικές βολικές κλπ κλπ κλπ αλλά αυτός ο συνδυασμός ομορφιάς και μινιμαλισμού ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ.

 

:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...