Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά .

Μπορούμε να βάλουμε στο HD το Sense 3.0 Lock-Screen όταν έχουμε την Επίσημες rom Gingerbread 2.3.x :X ?

και εάν ναι υπάρχει κανένα link ?

 

Γιώργος.

 

Οχι φιλε μου.Δε γινεται αυτο.Σχεδον καμια παρεμβαση δεν επιτρεπεται στις official εκδοσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε... αν τα είπε όλα αυτά ο ειδικός εμείς σηκώνουμε τα χέρια! :rolleyes:

 

Καταρχην δεν ειναι ''παλαβα'' τα οσα λενε καποια παιδια εδω μεσα που χρονια τωρα,ολη μερα,διαβαζουν και ενημερωνοναται πανω στο android.Επισης ο...ειδικος της μπαταριας στον Γερμανο ειναι πολυ πιθανο το μονο που γνωριζει ειναι να τις...αλλαζει.

Επισης μιλησαμε για τις 4-5 πληρεις φορτισεις της μπαταριας mugen που συμβουλευει η ιδια η mugen, απο τις μεγαλυτερες εταιριες στο χωρο παγκοσμιως.

Το καλιμπραρισμα και το wipe battery stats που γινεται δεν επεμβαινει στη μπαταρια,αλλα σβηνει καποια αρχεια που εχει κρατησει η συσκευη απο προηγουμενη rom.

Τελος εχει αναφερθει απειρες φορες απο τους πραγματικα ειδικους εδω μεσα, οτι μια καινουρια συσκευη και κατ επεκταση μια καινουρια μπαταρια, δε χρειαζεται πληρεις φορτισεις αρχικα οπως οι παλιοτερες, αλλα απο τη στιγμη που βγαινεις απο το καταστημα μπορεις να τη χρησιμοποιησεις.

 

Ειμαι σιγουρος οτι εδω μεσα υπαρχουν ατομα που γνωριζιουν καλα τα διαφορα θεματα. Αυτο ειναι αυτονοητο. Επισης οντως αυτος στο Γερμανο μπορει να ειναι ειδικος μονο να αλλαζει μπαταριες (αλλωστε ουτε στο Γερμανο, ουτε στο πλαισιο ουτε πουθενα με εχουν πεισει για τις γνωσεις τους). Αρα σβηνουμε τη λεξη "ειδικος" γιατι ηταν αστοχη. Και βεβαια κανεις δε γραφει "παλαβα" πραγματα. Απλα ειπα τί ειπε εκεινος. Το εσωσα ετσι;;; Σωστος;;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν χρειάζεται απλά να αναφέρω ότι το καλιμπράρισμα της μπαταρίας το προτείνει και η ίδια η HTC, λες αυτοί να μην ξέρουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι αφούν το προτείνουν, μπορούν να προτείνουν και έναν τρόπο να την καλιμπράρουμε ;. Δηλαδή μόνο με τις φορτίσεις καλιμπράρεται ;
Link to comment
Share on other sites

Kαι αφούν το προτείνουν, μπορούν να προτείνουν και έναν τρόπο να την καλιμπράρουμε ;. Δηλαδή μόνο με τις φορτίσεις καλιμπράρεται ;

 

O τροπος που προτινει η HTC ειναι αυτος που εχει ο Ανδρεας στον οδηγο του με τα tips.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να ξετικάρω την γρήγορη εκκίνηση ;. Γιατί όταν δεν το ξετικάρω κατευθείαν γίνεται πράσινο το led όταν το βάζω πάλι να φορτίζει. Από την άλλη όταν το ξετικάρω στο βήμα 4ο η μπαταρία φαίνεται να είναι στα 99%
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξετίκαρέ το και κάνε το καλιμπράρισμα από την αρχή. Θα στρώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1) Απαντησε ο Γιαννης.

2) Αυτοι οι σελιδοδεικτες προφανως ειναι μεσα σε καποιο φακελο στη καρτα σου και λογικο ειναι να μη τους σβηνει αφου το full wipe δε πειραζει τπτ απο τη καρτα.

3) Οταν μιλαμε για τις 2 roms με real sense μιλαμε για i00 και kingdom.Οι υπολοιπες οπως ειπαμε εχουν ''κομματια'' του sense 3.

4) Μια χαρα ειναι το radio για ολες πλεον τις roms.

5) Στα 1036 ειναι το καλυτερο να ρυθμισεις το max.

 

Thanx για τις απαντήσεις. Μία επισήμανση όμως στο 2) την SD την έχω φορμάει ουκ ολίγες φορές μέσω Recovery. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω downgrade απο την official 2.3?με σκοπο να γινω ροοτ και να βαλω custom rom

 

Ακολουθεις τον οδηγο στην 1η σελιδα και ΑΝ κολλησεις καπου,εδω ειναι ολα τα παιδια...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Nεότερη ενημέρωση όσον αφορά την Mugen Battery:

 

Μετά από φλασάρισμα (με την μπαταρία στο 100%), βλέπω ότι κάτι πάει καλύτερα. Έχει χάσει 1% σε διάρκεια 3 ωρών με το wifi ανοιχτό και αυτόματες ενημερώσεις on. Φυσικά εξαιρείται το HTC Sense :D

Link to comment
Share on other sites

Nεότερη ενημέρωση όσον αφορά την Mugen Battery:

 

Μετά από φλασάρισμα (με την μπαταρία στο 100%), βλέπω ότι κάτι πάει καλύτερα. Έχει χάσει 1% σε διάρκεια 3 ωρών με το wifi ανοιχτό και αυτόματες ενημερώσεις on. Φυσικά εξαιρείται το HTC Sense :D

 

Aυτο ειναι πολυ ενθαρυντικο...Αλλα εγω θα περιμενω να μας ενημερωσεις μετα απο 2-3 μερες και να μας πεις τη διαρκεια απο 100% εως αποφορτιση σε συγκριση με τη stock.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: έχω i00 5.5. Η αναφορά μηνυμάτων πώς ενεργοποιείται;

 

Καλη ερωτηση, κι εγω μονο αναφορα για MMS βρισκω

 

BTW η συγκεκριμενη ρομ λειτουργει αψεγαδιαστα εδω και μια μερα που τη δοκιμαζω, προσωπικα σας την προτεινω.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα μεταφερω στο τηλεφωνο τορεντ απο τον υπολογιστη ? Συγκεκριμενα εχω κατεβασει στο pc το παιχνιδι raging thunder 2 . Πως θα το μεταφερω στο κινητο ?

 

Μιας και ρωτάς για πειρατική εφαρμογή δυστυχώς δεν θα βρεις απάντηση εδώ. Μπορείς όμως κάλλιστα να το αγοράσεις από το market για 3,50 περίπου ευρώ και να κατέβει αυτόματα στη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ερωτηση, κι εγω μονο αναφορα για MMS βρισκω

 

BTW η συγκεκριμενη ρομ λειτουργει αψεγαδιαστα εδω και μια μερα που τη δοκιμαζω, προσωπικα σας την προτεινω.

 

Και εγώ την θέλω την αναφορά σε σμσ , επίσης παρατήρησα οτι δεν μπορω να στείλω κενό μύνημα !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,να ρωτησω χρησημοποιει κανεις το cardio trainer με το HD?το χρησιμοποιησα σημερα αλλα τζιφος..ανακαλυψα πως με κλειστη οθονη δεν μετρουσε τα βηματα τελικα(γιατι μετραει βηματα και δεν μετραει αποσταση απο το gps οπως το sporty pal?)

υπαρχει καποια θηκη να μου προτεινετε για το περπατημα?δλδ να μην το κραταω στο χερι οπως εκανα σημερα αλλα να μπαινει στην μεση η στο χερι καπως...

επισης δεν μπορεσα να δω χαρτη μετα απο τις ρυθμησεις τις διαδρομης που εκανα..δεν δουλεωει το gps στο hd?δεν συνεργαζονται?το τηλ το ειχα σε συνθηκη πτησης γιατι δεν βρηκα πως αλλιως να απενεργοποιησω το τηλεφωνο(δεν θελω να κραταω το τηλ μια ωρα στο χερι μου και να ειναι ενεργοποιημενο,το θελω σαν pda την ωρα του περπατηματος).

Edited by kyttaro
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ανακοίνωση η HTC ότι θα περάσει το Sense 3.0 στο Desire S και στο Incredible...στο DHD όχι ;!!!!!!!!!!!!!!! (Προβλέπω Σύνταγμα Νο2 να γίνεται) :p Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την θέλω την αναφορά σε σμσ , επίσης παρατήρησα οτι δεν μπορω να στείλω κενό μύνημα !

 

Προσπάθησε να πατήσεις space μία φορά και μετά να στείλεις το μήνυμα. Μπορεί να έχει μέσα έναν χαρακτήρα αλλά εκλαμβάνεται ως κενό.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ανακοίνωση η HTC ότι θα περάσει το Sense 3.0 στο Desire S και στο Incredible...στο DHD όχι ;!!!!!!!!!!!!!!! (Προβλέπω Σύνταγμα Νο2 να γίνεται) :p

 

Μακαρι να το παρουν γρηγορα αυτες οι 2 συσκευες και μετα θα το εχουμε κι εμεις...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να πατήσεις space μία φορά και μετά να στείλεις το μήνυμα. Μπορεί να έχει μέσα έναν χαρακτήρα αλλά εκλαμβάνεται ως κενό.

 

Το έκανα και αυτο αλλα τίποτα ! Το θέλω γιατί η vodafone σου λέει το υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας ! Και μόλις στέλνω το μήνυμα με το κενό δεν μου στέλνει τίποτα η vodafone άρα τζίφος !

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα προσπαθείς να το στείλεις στο 1284 ;. Το αναφέρω αυτό γιατί σε εμένα μια χαρά λειτουργεί. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβγαλε ανακοίνωση η HTC ότι θα περάσει το Sense 3.0 στο Desire S και στο Incredible...στο DHD όχι ;!!!!!!!!!!!!!!!

 

Προσωπικά δεν θα χαιρόμουν τόσο για αυτό. Ήδη το Sensation έχει λιγότερα από 200MB ελεύθερα με το υπερ-απαιτητικό και βαρύ Sense 3.0.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...