Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εννοω απο φωτογραφια και βιντεο παει καλα?

 

Σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα.

 

Εννοω κάποιο πρόγραμμα που να το κάνει πιο ευαίσθητο, δεν ξέρω....

 

Τώρα που δοκίμασα να βάλω μαι σελίδα απο πάνω για να δώ σε τι απόσταση πιάνει. Απλά δεν πιάνει καθόλου....

 

Όταν είσαι σε κλήση και βάλεις το δάχτυλό σου στον proximity sensor δεν σβήνει η οθόνη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

επιτελους εκανα downgrade

τωρα θελω να κανω custom recovery , κανω τις εντολες κανει επανεκινηση το κινητο αλλα μενει με μαυρη οθονη ενα κινητο στη μεση με ενα τριγωνο κ θαυμαστικο.

θελω να το κανω για να κανω τα Wipe....

sos για βοηθεια

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

επιτελους εκανα downgrade

τωρα θελω να κανω custom recovery , κανω τις εντολες κανει επανεκινηση το κινητο αλλα μενει με μαυρη οθονη ενα κινητο στη μεση με ενα τριγωνο κ θαυμαστικο.

θελω να το κανω για να κανω τα Wipe....

sos για βοηθεια

Κατεβασε απο το μαρκετ το rom manager, ανοιξε το και επελεξε τη 1η επιλογη που θα δεις flash clockworkmode recovery.

Στη συνεχεια απο την ιδια εφαρμογη επελεξε reboot in recovery και εισαι οκ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα

επιτελους εκανα downgrade

τωρα θελω να κανω custom recovery , κανω τις εντολες κανει επανεκινηση το κινητο αλλα μενει με μαυρη οθονη ενα κινητο στη μεση με ενα τριγωνο κ θαυμαστικο.

θελω να το κανω για να κανω τα Wipe....

sos για βοηθεια

 

Είσαι σίγουρος ότι ακολούθησες σωστά όλες τις οδηγίες που βρήκες στο link του πρώτου post;

 

Εναλλακτικά κάνε αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1003723

 

Κατεβασε απο το μαρκετ το rom manager, ανοιξε το και επελεξε τη 1η επιλογη που θα δεις flash clockworkmode recovery.

Στη συνεχεια απο την ιδια εφαρμογη επελεξε reboot in recovery και εισαι οκ.

 

Μα αν κατάλαβα καλά δεν μπουτάρει καν η συσκευή του για να το κάνει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε κλήση και βάλεις το δάχτυλό σου στον proximity sensor δεν σβήνει η οθόνη;

 

Μια πιάνει μαι δεν πιάνει..... τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου

μερικες φορες ειναι τοσο γελοιο που νοιωθεις .......

τωρα μετα απο downgrade, s-off, wipe... μπορω να περασω οποια rom θελω?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο...Μπορω να δω με καποιον τροπο αν ειναι rooted;
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο...Μπορω να δω με καποιον τροπο αν ειναι rooted;

 

Δες αν στις εφαρομογες εχεις ενα εικονιδιο με μια νεκροκεφαλη και γραφει superuser.Αν ναι εισαι rooted.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δες αν στις εφαρομογες εχεις ενα εικονιδιο με μια νεκροκεφαλη και γραφει superuser.Αν ναι εισαι rooted.

 

Ναι υπαρχει αυτο...Και να ρωτησω κατι ακομα.Στα locations υποτιθετε οτι δεν χρειαζεται συνδεση internet για τους χαρτες.Πως μπορω να κατεβασω τον Ελληνικο χαρτη;Μπαινοντας στο menu στην ληψη περισσοτερων επιλεγω Ελλαδα αλλα δεν βλεπω να προχωραει το download

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ευχαριστω φιλε μου

μερικες φορες ειναι τοσο γελοιο που νοιωθεις .......

τωρα μετα απο downgrade, s-off, wipe... μπορω να περασω οποια rom θελω?

 

Δοκίμασε και θα δεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει αυτο...Και να ρωτησω κατι ακομα.Στα locations υποτιθετε οτι δεν χρειαζεται συνδεση internet για τους χαρτες.Πως μπορω να κατεβασω τον Ελληνικο χαρτη;Μπαινοντας στο menu στην ληψη περισσοτερων επιλεγω Ελλαδα αλλα δεν βλεπω να προχωραει το download

 

Οι google maps αυτη τη στιγμη δεν υποστηριζουν χαρτες Ελλαδας.Υπαρχουν ομως custom rom που σου παρεχουν global navigation και Ελληνικους χαρτες στο google maps.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οι google maps αυτη τη στιγμη δεν υποστηριζουν χαρτες Ελλαδας.Υπαρχουν ομως custom rom που σου παρεχουν global navigation και Ελληνικους χαρτες στο google maps.

 

Απλα στα Locations υπαρχει μεσα διαθεσιμη η επιλογη Χαρτες Ελλαδος.Επομενως δεν λειτουργει και δεν παιζει να κατεβουν ποτε ε;

Link to comment
Share on other sites

Απλα στα Locations υπαρχει μεσα διαθεσιμη η επιλογη Χαρτες Ελλαδος.Επομενως δεν λειτουργει και δεν παιζει να κατεβουν ποτε ε;

 

Θα κατεβουν οταν (κι αν) η google μας δωσει αυτη τη δυνατοτητα οπως μας την εδωσε με τις paid εφαρμογες προσφατα...;)

Αλλος ενας λογος για να βαλεις custom rom...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβουν οταν (κι αν) η google μας δωσει αυτη τη δυνατοτητα οπως μας την εδωσε με τις paid εφαρμογες προσφατα...;)

Αλλος ενας λογος για να βαλεις custom rom...

 

Μπορεις να μου προτεινεις καποια σταθερη και καλη rom;Με sense εννοειται...Οχι πως θα βαλω τωρα,απλα να το εχω υποψην

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου προτεινεις καποια σταθερη και καλη rom;Με sense εννοειται...Οχι πως θα βαλω τωρα,απλα να το εχω υποψην

 

Σχεδον καθε μερα αλλαζουν τα δεδομενα με τα updates των roms, αρα να σου προτινω καποια rom δεν εχει νοημα.Αυριο-μεθαυριο μπορει να υπαρχει καποια αλλη καλυτερη...;)

 

Αν δεις παντως την υπογραφη μου εχω καποιες roms που προσωπικα προτινω,αλλα γενικα ειναι θεμα γουστου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..

ως καινούριος στο flashαρισμα θα ήθελα βοήθεια! τελικά δεν άντεξα. :p

μετά από 5-6 ρομ μέσα σε μια μέρα κατέληξα στη honeysense και το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να περάσω το προτεινόμενο radio του δημιουργού.

 

μετά τη διαδικασία με το EasyS-OFF_05.zip που περιγράφετε στη πρώτη σελ. τι κάνω?

το φλασαρω σαν zip από την sd όπως μια rom?

 

συγχαρητήρια για τους οδηγούς της πρώτης σελίδας.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..

ως καινούριος στο flashαρισμα θα ήθελα βοήθεια! τελικά δεν άντεξα. :p

μετά από 5-6 ρομ μέσα σε μια μέρα κατέληξα στη honeysense και το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να περάσω το προτεινόμενο radio του δημιουργού.

 

μετά τη διαδικασία με το EasyS-OFF_05.zip που περιγράφετε στη πρώτη σελ. τι κάνω?

το φλασαρω σαν zip από την sd όπως μια rom?

 

συγχαρητήρια για τους οδηγούς της πρώτης σελίδας.

 

Καλημερα.

Καταρχην εκτος απο s off πρεπει να εισαι και eng-s off για να περασεις ενα radio (ειναι παρομοια διαδικασια με το s off και θα τη βρεις εδω).

 

Επισης τη διαδικασια να περασεις το radio που ειναι πολυ απλη θα τη βρεις εδω, οπου εκτος των οδηγιων εχει και youtube video.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Επισης τη διαδικασια να περασεις το radio που ειναι πολυ απλη θα τη βρεις εδω, οπου εκτος των οδηγιων εχει και youtube video.

 

οποτε η διαδικασια γινετε απο το pc. αυτο ηθελα να μαθω. εχω μεινει στα WM ακομα..:)

ευχαριστω πολυ..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,το Σαββατο το τσιμπησα και εγω το κινητακι και το ψαχουλευω μιας και ειμαι πρωταρης στο android.

Να ρωτησω κατι...ποια θηκη να παρω και απο που?και απο προστασια οθονης?πρεπει να ανεβω Αγια Παρασκευη η το βρισκω απο εκει που θα μου προτεινεται και την θηκη?ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και εγω Σαββατο το πηρα,μεγιες μας! :p

Το καπακι της sim τριζει λιγο εως αρκετα πιστευω,μπορω να βρω ανταλλακτικο καπου;Θα κανει δουλεια ή θα ειναι πεταμενα λεφτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και εγω Σαββατο το πηρα,μεγιες μας! :p

Το καπακι της sim τριζει λιγο εως αρκετα πιστευω,μπορω να βρω ανταλλακτικο καπου;Θα κανει δουλεια ή θα ειναι πεταμενα λεφτα;

 

Καλημέρα φίλε , και εμένα τρίζει αλλά δεν έχω κανένα προβλημα πιστευω οτι σε πολλα τρίζει κατα την γνωμη μου να πας να το αλλάξεις είναι πεταμένα λεφτά μα δεν χάλασε και ο κόσμος ! Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλει καθόλου το τρίξιμο ,βασικά ουτε που το ακούω μόνο αν το πιέσω με δυναμη ακούγεται ! Άμα θές να το αλλάξεις ξέρω οτι σίγουρα στο ebay θα βρεις και γνησιο μαλλον αλλα δεν σου εγγυάται κανείς οτι και με το καινουργιο δεν θα τρίζει !

 

 

καλημερα παιδες,το Σαββατο το τσιμπησα και εγω το κινητακι και το ψαχουλευω μιας και ειμαι πρωταρης στο android.

Να ρωτησω κατι...ποια θηκη να παρω και απο που?και απο προστασια οθονης?πρεπει να ανεβω Αγια Παρασκευη η το βρισκω απο εκει που θα μου προτεινεται και την θηκη?ευχαριστω...

 

Εγώ σου προτείνω αυτή! Θήκη

Απο προστασία οθόνης βρισκεις στο ebay με 1 ευρώ ! Άμα θές γνήσια δες αυτή Ζελατίνες Προστασίας

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εσένα μπορεί να μη σε ενοχλεί, ωστόσο όταν δίνεις τόσα χρήματα, αν μη τι άλλο οι τριγμοί δεν είναι καλοδεχούμενοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσένα μπορεί να μη σε ενοχλεί, ωστόσο όταν δίνεις τόσα χρήματα, αν μη τι άλλο οι τριγμοί δεν είναι καλοδεχούμενοι.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και εγά στην αρχή μόλις το διαπύστωσα δεν ημουν ευχαριστημένος αλλα τώρα που το έχω καιρο ούτε που το θυμάμαι αλλα και ούτε με ενοχλει !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...