Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για βοηθήστε. θα δώσω το κινητό μου στην htc για να το φτιάξουν.. κάποιος μου είπε ότι πρέπει να κάνω unroot και s-on.. αυτά μόνο? δεν θα βλεπουν ότι έχω custom Rom? (leedroid στην περίπτωση)..

 

Αν κάνεις τα παραπάνω που λες, είσαι καλυμμένος..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις τα παραπάνω που λες, είσαι καλυμμένος..;)

 

1.δηλαδή unroot και s-on μόνο?

2.δλδ αφήνω την leedroid?

Link to comment
Share on other sites

1.δηλαδή unroot και s-on μόνο?

2.δλδ αφήνω την leedroid?

 

Πως θα κάνεις unroot με τη leedroid???

Θα πρέπει να περάσεις μια official ruu για να είσαι χωρίς root.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνεις unroot με τη leedroid???

Θα πρέπει να περάσεις μια official ruu για να είσαι χωρίς root.

 

δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με αυτά, τα έκανα μια φορά και τελείωσα.. μπορείς να με καθοδηγησεις λιγάκι στο πως βάζω. official Rom ή αλλιώς πες μου τι να ψάξω στο Google...

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με αυτά, τα έκανα μια φορά και τελείωσα.. μπορείς να με καθοδηγησεις λιγάκι στο πως βάζω. official Rom ή αλλιώς πες μου τι να ψάξω στο Google...

 

Επειδη το εχω αποχωριστει πολυ καιρο και δε ξερω αν παιζει κατι αλλο τωρα, βρηκα ενα link που εχει official ruu..

http://shipped-roms.com/index.php?category=android&model=Ace

 

Ειναι σε μορφη exe και το τρεχεις απο το pc σου με συνδεδεμενο το κινητο.

 

Για το s-off θα τρεξεις το αρχειο που εκανες s-on και εχει και επιλογη για s-off.

 

Ελπιζω να μη κανω λαθος.Αν καποιο παιδι το εχει κανει προσφατα ας με διορθωσει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με αυτά, τα έκανα μια φορά και τελείωσα.. μπορείς να με καθοδηγησεις λιγάκι στο πως βάζω. official Rom ή αλλιώς πες μου τι να ψάξω στο Google...

 

Φιλαράκο, στην προηγούμενη σελίδα του φόρουμ, ο Κοσμάς αναφέρει πώς έβαλε την τελευταία επίσημη Rom. Συγκεκριμένα, ο φίλος μου έστειλε πμ για να του πω πως γίνεται, και εγώ του απάντησα ότι καλύτερο είναι να τα γράφουμε στο φόρουμ, ώστε να μοιράζεται η γνώση, γιατί και άλλοι θα θέλουν να ξέρουν πώς περνάει μια official Rom. Και όλα αυτά έγιναν για να μπορεί ο καθένας να διαβάζει...

Το κουμπί της "αναζήτησης" είναι στην πάνω δεξιά γωνία του θέματος και είναι φοβερά χρήσιμο, γιατί όλα είναι καταγεγραμμένα στο thread.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Υπαρχει καποια εφαρμογη,που οταν καλω εναν αριθμο κινητου,να μου λεει σε ποια εταιρεια κινητης ανηκει ο αριθμος που παιρνω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα! Υπαρχει καποια εφαρμογη,που οταν καλω εναν αριθμο κινητου,να μου λεει σε ποια εταιρεια κινητης ανηκει ο αριθμος που παιρνω?

 

Όχι, αυτό είναι θέμα δικτύου και όχι εφαρμογής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω ? μολις αγορασα ενα μινι προβολεα philips pico 1430 που εχει συνδεσεις usb mini hdmi s-video av component μπορω να συνδεσω και να παρακολουθω τα βιντεο μου με το κινητο μου hd disire? Edited by sportteo
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω ? μολις αγορασα ενα μινι προβολεα philips pico 1430 που εχει συνδεσεις usb mini hdmi s-video av component μπορω να συνδεσω και να παρακολουθω τα βιντεο μου με το κινητο μου hd disire?

 

Καλορίζικος!...

Επειδή η ερώτησή σου δεν είναι καλά διατυπωμένη, οι πιθανές απαντήσεις είναι οι εξής:

- Αν ο προβολέας έχει και ενσωματωμένη εφαρμογή video player, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη memory card της συσκευής σου ως αποθηκευτικό χώρο, και να προβάλεις τα video σου. (σύνδεση usb mini)

- Φυσικά και μπορείς να παρακολουθήσεις τα βίντεό σου με το κινητό σου. (από το κινητό σου και την οθόνη του)

- Δεν μπορείς να παρακολουθήσεις με το κινητό σου τα βίντεο που ενδεχομένως να είναι αποθηκευμένα στον προβολέα. (πρέπει να μεταφερθούν στην κάρτα αποθήκευσης της συσκευής σου).

- To Desire HD δεν έχει HDMI output.

- Αν ο προβολέας σου μπορεί να συνδεθεί με wi-fi, τότε η συσκευή μας έχει τη δυνατότητα προβολής αυτού που παίζει στην οθόνη της, να προβάλλεται και στη συσκευή που είναι συνδεδεμένη με wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κανω κ εγώ μια ερώτηση?Είμαι εδω κ 3 περιπου χρόνια πραγματικός λάτρης της HTC με ένα HTC HD 7 windows phone 7 αλλα κ με ένα HTC desire z android κινητό κ τώρα όπως καταλαβαίνετε θα αγοράσω ένα htc desire hd για να φτάσω στο θέμα τελικά θα πάρει την αναβάθμιση για ics?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα το άρθρο αυτό απλά δεν ξέρω κατά ποσο ισχύουν γιαυτό ρώτησα. Άμα ισχύει τότε είμαι πολύ χαρουμενος:D:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το είδα το άρθρο αυτό απλά δεν ξέρω κατά ποσο ισχύουν γιαυτό ρώτησα. Άμα ισχύει τότε είμαι πολύ χαρουμενος:D:D

 

Τα άρθρα που διαβάζεις εδώ παρέχουν και τις αντίστοιχες πηγές. Αν η ανακοίνωση της ίδιας της HTC δεν σου αρκεί για να πεισθείς αυτό είναι άλλο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχει βαλει κανεισ την αναβαθμιση τησ adroid revolution 7.0.0....η αυτη βγαινει μονο για το htc sensation XL?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

Edited by giwrgoslalos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχει βαλει κανεισ την αναβαθμιση τησ adroid revolution 7.0.0....η αυτη βγαινει μονο για το htc sensation XL?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

 

Έχω την 6.1 και το σκεφτόμουν να την περάσω ή όχι.

Το θέμα είναι ότι σαν κύρια διάφορα είναι το sense 3.5 μόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 6.1 και το σκεφτόμουν να την περάσω ή όχι.

Το θέμα είναι ότι σαν κύρια διάφορα είναι το sense 3.5 μόνο.

 

δηλαδη βγαινει και για το hd γτ μου φαινεται οτι ειναι για το sensation...

ισως καταλαβα κ λαθος βεβαια....καλη φαινεται παντως

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχει βαλει κανεισ την αναβαθμιση τησ adroid revolution 7.0.0....η αυτη βγαινει μονο για το htc sensation XL?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

 

Όχι δεν την έχω βάλει.

Διαβάζοντας στο σύνδεσμο που μας δίνεις, η rom έχει 2 επιλογές:

α. Rom που η βάση της είναι η τελευταία που κυκλοφόρησε για DHD, με, sense 3.0

β. Rom που η βάση της προέρχεται από την τελευταία που κυκλοφόρησε για το Sensation XL ή αλλιώς Runnymed, με sense 3.5

Και οι δύο είναι δημιουργημένες για τη συσκευή μας.

Κατεβάζεις και βάζεις όποια θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έχω βάλει.

Διαβάζοντας στο σύνδεσμο που μας δίνεις, η rom έχει 2 επιλογές:

α. Rom που η βάση της είναι η τελευταία που κυκλοφόρησε για DHD, με, sense 3.0

β. Rom που η βάση της προέρχεται από την τελευταία που κυκλοφόρησε για το Sensation XL ή αλλιώς Runnymed, με sense 3.5

Και οι δύο είναι δημιουργημένες για τη συσκευή μας.

Κατεβάζεις και βάζεις όποια θέλεις.

 

σε ευχαρισουμε φιλε....αλλιως ακομα θα εψαχνα τ ακριβως λεει/...:p

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βγαινει και για το hd γτ μου φαινεται οτι ειναι για το sensation...

ισως καταλαβα κ λαθος βεβαια....καλη φαινεται παντως

από την στιγμή που η ROM αυτή είναι στην ενότητα του HD δεν γίνεται να μην κάνει. ;-)

Πάντως η 6.3.2 πρέπει να είναι η καλύτερη πριν την 7.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που η ROM αυτή είναι στην ενότητα του HD δεν γίνεται να μην κάνει. ;-)

Πάντως η 6.3.2 πρέπει να είναι η καλύτερη πριν την 7.

 

εχεισ δικιο σε αυτο λαθος δικο μου....παντως η 6.3.2 πιστευω ειναι πιο ωραια....η 7 δεν εχει και ελληνικα....!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Υπαρχει καποια εφαρμογη,που οταν καλω εναν αριθμο κινητου,να μου λεει σε ποια εταιρεια κινητης ανηκει ο αριθμος που παιρνω?

 

Εγω εχω μια εφαρμογη που λεγεται Vodafone phone Finder. Βαζεις οποιον αριθμο θελεις και σου λεει σε ποιο δυκτιο ανηκει. Ειναι φοβερη εφαρμογη. Βεβαια εχω συνδεση στη vodafone οποτε δε ξερω αν δουλευει σε συνδεσεις αλλων εταιρειων. Τι εχεις να χασεις; Κατεβασε τη και κοιτα αμα δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια εφαρμογη που λεγεται Vodafone phone Finder. Βαζεις οποιον αριθμο θελεις και σου λεει σε ποιο δυκτιο ανηκει. Ειναι φοβερη εφαρμογη. Βεβαια εχω συνδεση στη vodafone οποτε δε ξερω αν δουλευει σε συνδεσεις αλλων εταιρειων. Τι εχεις να χασεις; Κατεβασε τη και κοιτα αμα δουλευει...

Η εφαρμογή αυτή λειτουργεί μόνο σε vodafone...

Link to comment
Share on other sites

.

.

.

 

- Αν ο προβολέας σου μπορεί να συνδεθεί με wi-fi, τότε η συσκευή μας έχει τη δυνατότητα προβολής αυτού που παίζει στην οθόνη της, να προβάλλεται και στη συσκευή που είναι συνδεδεμένη με wi-fi.

 

Φίλε μου αυτό έχει ενδιαφέρων. Πως γίνετε γιατί μαλων ειναι το μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα με την συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό έχει ενδιαφέρων. Πως γίνετε γιατί μαλων ειναι το μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα με την συσκευή μου.

 

Απλά τσεκαρεις αν έχει wifi o προβολέας.

Μπορείς να ψάξεις στα χαρακτηριστικά του για το αν έχει αυτή την δυνατότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...