Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να περάσεις το συγκεκριμένο theme, απλά περνάς το .apk αρχείο στην κάρτα μνήμης και το εγκαθιστάς και στη συνέχεια διαλέγεις το θέμα από το theme chooser. Ωστόσο αυτό το θέμα προορίζεται μόνο για τη cm7 rom. Eίσαι σίγουρος ότι έχεις αυτή τη rom;

Άμα σου πω ότι δεν πρόσεξα καν από τον ενθουσιασμό μου οτι είναι για άλλη ρομ θα με πιστέψεις?? :P

Βρήκα και το συγκεκριμένο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=574139 αλλά ουτε μπορώ να κατεβάζω τα .zip και ούτε είμαι σίγουρος πως να το κάνω.. δλδ περνάω το αρχείο στη κάρτα μνήμης και μετα ανοίγω το Metamorph και το ανοίγω απο εκεί?

Edited by chaosdoctor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση android που σας εχει δωσει official η htc? (εννοω 2.2.1 ,2.3.3 κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση android που σας εχει δωσει official η htc? (εννοω 2.2.1 ,2.3.3 κλπ)

 

2.3.3 :p (10 char)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το τηλ και θελω βοηθεια. Οταν καλω καποιον εκτος απο το κλασσικο ηχο ακουω κ ενα δευτερο ηχο τυπου μπιπ μπιπ ο οποιος ακουγεται κ κατα τη διαρκεια της κλησης. Εχει κανει παρατηρησει κατι αντιστοιχο για να βοηθησει;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

και εγω το ακουω αλλα σε συγκεκριμενα νουμερα που παιρνω.

ενω σε αλλα δεν ακουγεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θελω επειγοντως μια βοηθεια παιδια. Προσπαθω να επιλεξω ηχο εισερχομενης κλησης,και παρ'ολο που παω παντου και επιλεγω τον ηχο που θελω,η συσκευη επιμενει να κραταει τον ηχο που γραφει στο μενου 'προσαρμογη' και 'προσαρμογη ηχου' το οποιο βρισκεται κατω δεξια στην συσκευη,εκει που αλλαζουμε και τις ταπετσαριες κτλ. Τι πρεπει να κανω? Επισης εχω και μια αλλη ερωτηση..Οταν παμε στο μενου 'εφαρμογες που εκτελουνται' και δειχνει ποιες εφαρμογες τρεχουν εκεινη την στιγμη,θελω να ξερω αν κλεισω π.χ τις εφαρμογες 'HTC Sense','CSPeopleSyncService','MyDownloads provider', και 'Touch Input' κανω καμια ζημια στο συστημα.. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αντιμετωπιζω ενα θεμα με το τηλ και θελω βοηθεια. Οταν καλω καποιον εκτος απο το κλασσικο ηχο ακουω κ ενα δευτερο ηχο τυπου μπιπ μπιπ ο οποιος ακουγεται κ κατα τη διαρκεια της κλησης. Εχει κανει παρατηρησει κατι αντιστοιχο για να βοηθησει;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

Και μένα το κάνει αρκετές φορές. εκεί που μιλάω κάνει 2 φορές μπιπ μπιπ και κλείνει από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θελω επειγοντως μια βοηθεια παιδια. Προσπαθω να επιλεξω ηχο εισερχομενης κλησης,και παρ'ολο που παω παντου και επιλεγω τον ηχο που θελω,η συσκευη επιμενει να κραταει τον ηχο που γραφει στο μενου 'προσαρμογη' και 'προσαρμογη ηχου' το οποιο βρισκεται κατω δεξια στην συσκευη,εκει που αλλαζουμε και τις ταπετσαριες κτλ. Τι πρεπει να κανω? Επισης εχω και μια αλλη ερωτηση..Οταν παμε στο μενου 'εφαρμογες που εκτελουνται' και δειχνει ποιες εφαρμογες τρεχουν εκεινη την στιγμη,θελω να ξερω αν κλεισω π.χ τις εφαρμογες 'HTC Sense','CSPeopleSyncService','MyDownloads provider', και 'Touch Input' κανω καμια ζημια στο συστημα.. Ευχαριστω εκ των προτερων.

μα το HTC Sense δεν ειναι ο Launcher?

το touch input δεν ειναι η λειτουργια της οθονης? μαλλον οχι...κανονικα αυτα επρεπε να συμβουλευει το λειτουργικο οτι ειναι "απαγορευμενα"

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την καινουργια ρομ των παιδιων Desense Newgen που μπορώ να βρω άλλα θεματα εκτός απο αυτά που δημιουργήσανε τα παιδιά για τη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,για να κανω ροοτ το hd πρεπει να το κανω πρωτα υποβαθμιση?Εχω την 2.3.3 official(2.52)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την 2.52; Μήπως εννοείς την 2.50.405.2 ;

Αυτη εννοω :p

Εdit:Τωρα μολις ειδα καμια 12 σελιδες πισω "Σε περίπτωση αναβάθμισης στο 2.50 δεν είναι πια δυνατή η επιστροφή στην 1.32 για διαδικασίες root"!Ισχειει ακομα αυτο?

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εννοω :p

Εdit:Τωρα μολις ειδα καμια 12 σελιδες πισω "Σε περίπτωση αναβάθμισης στο 2.50 δεν είναι πια δυνατή η επιστροφή στην 1.32 για διαδικασίες root"!Ισχειει ακομα αυτο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905003

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το εβαλε το πλαισιο σε προσφορα 479... το γυροφερνω καιρο τωρα.

να περιμενω (λογω sensation) μηπως φτασει στα επιπεδα των 400 οπως εγινε με nexus s, desire z;

οι κατοχοι τι λενε;

μεταχειρισμενο σε τι τιμες παιζει;

Edited by demis1980
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εννοω :p

Εdit:Τωρα μολις ειδα καμια 12 σελιδες πισω "Σε περίπτωση αναβάθμισης στο 2.50 δεν είναι πια δυνατή η επιστροφή στην 1.32 για διαδικασίες root"!Ισχειει ακομα αυτο?

 

Mόλις γύρισα από την 2.50 στην 1.32 !!. Άρα γίνεται μια χαρά. Τώρα πάμε για Custom rom!

Link to comment
Share on other sites

το εβαλε το πλαισιο σε προσφορα 479... το γυροφερνω καιρο τωρα.

να περιμενω (λογω sensation) μηπως φτασει στα επιπεδα των 400 οπως εγινε με nexus s, desire z;

οι κατοχοι τι λενε;

μεταχειρισμενο σε τι τιμες παιζει;

280-330 βρισκεις πια ανετα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το DHD μισό χρόνο περίπου και πριν 2-3 βδομάδες μου έβγαλε το εξής πρόβλημα. Σβήνει στα καλά του καθουμένου και όταν γίνεται αυτό συνήθως έχει πρόβλημα να ανοίξει.Μπορει να θέλει 2-3 restart μπορεί να θέλει να βγάλω την μπαταρία κλπ. Επίσης, έχει θέμα και με τη φόρτιση της μπαταρίας. Η μπαταρία φαίνεται άδεια το βάζω να φορτίσει και σε 4 λεπτα δείχνει ότι εχει γεμίσει, αλλά έτσι απότομα πέφτει κιόλας.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Έχετε κάτι να προτείνετε πριν το πάω για service;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το DHD μισό χρόνο περίπου και πριν 2-3 βδομάδες μου έβγαλε το εξής πρόβλημα. Σβήνει στα καλά του καθουμένου και όταν γίνεται αυτό συνήθως έχει πρόβλημα να ανοίξει.Μπορει να θέλει 2-3 restart μπορεί να θέλει να βγάλω την μπαταρία κλπ. Επίσης, έχει θέμα και με τη φόρτιση της μπαταρίας. Η μπαταρία φαίνεται άδεια το βάζω να φορτίσει και σε 4 λεπτα δείχνει ότι εχει γεμίσει, αλλά έτσι απότομα πέφτει κιόλας.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Έχετε κάτι να προτείνετε πριν το πάω για service;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το μονο που μπορεις να δοκιμασεις φιλε μου πριν το service ειναι ενα hard reset.Κλεισε το κινητο,πατησε συνεχομενα το volume down και αμεσως το power button.Θα σε βγαλει bootloader και επιλεγεις hard reset.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά μπορεί να σας παρουσιαστεί σαν πρόβλημα. Με τα κουμπιά του volume. Σε εμένα δεν δούλευε σωστά το volume down. Το διόρθωσα όμως σήμερα. Όποιος έχει τέτοιο πρόβλημα ας το αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά μπορεί να σας παρουσιαστεί σαν πρόβλημα. Με τα κουμπιά του volume. Σε εμένα δεν δούλευε σωστά το volume down. Το διόρθωσα όμως σήμερα. Όποιος έχει τέτοιο πρόβλημα ας το αναφέρει.

Πες και σε εμας πως το διορθωσες...p

Να υποθεσω οτι λες για προβλημα αποκρισης ενω το πατας,ετσι?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έκοψα ένα μικρό λεπτό σκληρό λιγάκι χαρτάκι (χαρτί από φάκελο ας πούμε) και απλά το περνούσα ανάμεσα από το volume buttons και το πλαστικό αφού πρώτα έβγαλα το καπάκι της μπαταρίας. Το έκανα αρκετές φορές και τώρα δεν μου κολλάει πλέον. Μπακαλίστικος τρόπος, αλλά λειτουργεί όμως!
Link to comment
Share on other sites

Έκοψα ένα μικρό λεπτό σκληρό λιγάκι χαρτάκι (χαρτί από φάκελο ας πούμε) και απλά το περνούσα ανάμεσα από το volume buttons και το πλαστικό αφού πρώτα έβγαλα το καπάκι της μπαταρίας. Το έκανα αρκετές φορές και τώρα δεν μου κολλάει πλέον. Μπακαλίστικος τρόπος, αλλά λειτουργεί όμως!
και σε εμενα ειχε προβλημα το volume απο τον πρωτο καιρο που το αγορασα.το εστειλα στο service και μου το αλλαξαν:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και σε εμενα ειχε προβλημα το volume απο τον πρωτο καιρο που το αγορασα.το εστειλα στο service και μου το αλλαξαν:happy:

 

Προτιμώ και προτείνω αυτή τη λύση σε όσους έχουν πρόβλημα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει το Handcent για τα SMS μου... όμως έχω παρατηρήσει ότι το default πρόγραμμα του HTC Sence για τα SMS δουλεύει παράλληλα.. μπορώ να το βγάλω εκτός το service για το default?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω εγκαταστήσει το Handcent για τα SMS μου... όμως έχω παρατηρήσει ότι το default πρόγραμμα του HTC Sence για τα SMS δουλεύει παράλληλα.. μπορώ να το βγάλω εκτός το service για το default?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του default προγράμματος μηνυμάτων και απενεργοποίησε όλες τις ειδοποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...