Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείτε ότι χρεώνεσαι με το wifi hotspot. Εξάλλου αυτή είναι και η χρησιμότητά του, να κάνεις το κινητό wifi modem.

Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα repeater, που μπορείς να βρείς online από 25-30 ευρώ.

 

χρεωνεσαι συν? εξτρα απο αυτα που θα δωσεις για τα δεδομενα 3G? πχ εγω εχς προγραμμα με 200μβ δωρεαν, με το hotspot δεν θα μ καταναλωσει αυτα? θα με χρεωσει εξτρα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν θα σε χρεώσει εξτρά, θα καταναλώσει τα 200mb. Βέβαια αν ξεπεράσεις το όριο εννοείται ότι πληρώνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την Honeysense HD την έχει δοκιμάσει κανείς; Φαίνεται πανέμορφη αλλά είναι σταθερή; έχει κανένα bug?

 

Ναι,εγω την εχω.Και ειναι οντως πολυ καλη,σταθερη,ομορφη,με πολυ καλη μπαταρια.Και ειναι κατι διαφορετικο απ οσες κυκλοφορουν.Επισης και η seraphic ειναι παρα πολυ καλη,στυλ fusion.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά μου έχουν σπάσει λίγο τα νεύρα.

Μετά από τη μετάβαση σε 2.3 όταν γράφω μηνύματα (ή οτιδήποτε βασικά) σε greeklish εμφανίζονται αυτές οι κόκκινες τελίτσες και έτσι όταν θέλω να χρησιμοποιήσω τον κέρσορα για να μεταβώ κάπου μαρκάρεται όλη η λέξη και εμφανίζονται οι εναλλακτικές "σωστές" με αποτέλεσμα να πρέπει κάθε φορά να κάνω "κλικ" στο τέλος και να μεταφέρω τον κέρσορα χειροκίνητα το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό. Εννοείται πως έχω απενεργοποιημένα τα word prediction/spell correction αλλά οι τελίτσες δεν φεύγουν με τπτ!

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω πρόβλημα με το mail και συγκεκριμένα με το yahoo προσπαθώ να το βάλω αλλα δεν μπαινει ξέρει κάποιος ποιον διακομιστή πρέπει να βάλω και την θύρα διακομιστή ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω πρόβλημα με το mail και συγκεκριμένα με το yahoo προσπαθώ να το βάλω αλλα δεν μπαινει ξέρει κάποιος ποιον διακομιστή πρέπει να βάλω και την θύρα διακομιστή ?

 

http://img856.imageshack.us/img856/5477/yahooimapsettings.jpg' alt='yahooimapsettings.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

το wifi με το τελευταιο radio προσωπικα μου παιζει τελεια. Εχει οση εμβελεια εχουν κι ολες οι αλλες συσκευες.

Το κακο σημα ηταν παιδικη ασθενεια με τα πρωτα radios.

 

Τωρα για την οθονη και για το ηχειο που ρωταει ο φιλος, να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει ποτε να ειναι κριτηριο αγορας το ηχειο, αλλα ειναι σε γενικες γραμμες αρκετα αδυναμο. Η οθονη δεν εχει και τα τρελλα χρωματα, οι διαστασεις της ειναι που το σωζουν.

Αν εγω αγοραζα τωρα αντροιντ κινητο , θα επαιρνα με κλειστα ματια το galaxy 2, πλην ομως το desire hd ειδικα στα λευτα που μπορεις να το βρεις τωρα μεταχειρισμενο ειναι πολυ καλη επιλογη.

Κυριως λογω της πολυ μεγαλης πλεον υποστηριξης απο XDA, εχουν μαζευτει αρκετοι αξιολογοι μαγειρες.

 

φιλε μου ποιο radio με συμβουλευεις να φορεσω?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποιο radio με συμβουλευεις να φορεσω?

 

Το τελευταιο που θα βρεις στο thread του radio και αναφερεται και στο τιτλο του (26.09.04.11), ειναι προτινωμενο σε ολες τις rom.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά μου έχουν σπάσει λίγο τα νεύρα.

Μετά από τη μετάβαση σε 2.3 όταν γράφω μηνύματα (ή οτιδήποτε βασικά) σε greeklish εμφανίζονται αυτές οι κόκκινες τελίτσες και έτσι όταν θέλω να χρησιμοποιήσω τον κέρσορα για να μεταβώ κάπου μαρκάρεται όλη η λέξη και εμφανίζονται οι εναλλακτικές "σωστές" με αποτέλεσμα να πρέπει κάθε φορά να κάνω "κλικ" στο τέλος και να μεταφέρω τον κέρσορα χειροκίνητα το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό. Εννοείται πως έχω απενεργοποιημένα τα word prediction/spell correction αλλά οι τελίτσες δεν φεύγουν με τπτ!

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

Απο το Recovery κανε clear cache/ clear dinik cache. επισης χρησιμοποιεις το default keyboard?

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθε το γνωστο προβλημα με HTC sense και HTC likes. Ενω δουλευαν μια χαρα με τη 2.2 τωρα δεν δουλευουν παλι (με τη 2.3). Ξερει κανεις κατι;
Link to comment
Share on other sites

Απο το Recovery κανε clear cache/ clear dinik cache. επισης χρησιμοποιεις το default keyboard?

 

Σ ευχαριστώ φίλε αλλά δεν είμαι root δυστυχώς (πρέπει να είσαι για να μπείς σε recovery ετσι? ή λεω τελείως βλακείες?)... και ναι, έχω το default keyboard

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ ευχαριστώ φίλε αλλά δεν είμαι root δυστυχώς (πρέπει να είσαι για να μπείς σε recovery ετσι? ή λεω τελείως βλακείες?)... και ναι, έχω το default keyboard

 

Στο πρώτο post υπάρχει link που σε παραπέμπει σε αναλυτικές οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post υπάρχει link που σε παραπέμπει σε αναλυτικές οδηγίες.

 

Το γνωρίζω, το παρακολουθώ το thread πριν ακόμα γίνει επίσημο. Δεν ρώτησα πώς να γίνω root όμως, ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο είχα αλλά δεν πειράζει

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω, το παρακολουθώ το thread πριν ακόμα γίνει επίσημο. Δεν ρώτησα πώς να γίνω root όμως, ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο είχα αλλά δεν πειράζει

 

Νομιζω οτι ειχε αναφερθει παλι πριν καποιες μερες το προβλημα με το πληκτρολογιο.Οτι κι αν εχω προσπαθησει δε μπορεσα να διωξω τις τελειες σε οποιαδηποτε rom.Αρα μαλλον ειναι default και δεν αλλαζει εκτος αν το αλλαξουν με καποιο update.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

προς τους ρομ μανιακς,

αυτη την περιοδο βλεπω διαφορες καινουργιες ρομ να βγαινουν , εχετε δοκιμασει καμμια καλη ? καποια που να αξιζει να βγαλω την ι00 :P

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

προς τους ρομ μανιακς,

αυτη την περιοδο βλεπω διαφορες καινουργιες ρομ να βγαινουν , εχετε δοκιμασει καμμια καλη ? καποια που να αξιζει να βγαλω την ι00 :P

 

Εγώ από χτες είμαι με την Honeysense HD. Είναι απλά πανέμορφη.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Locations, βγάζει μήνυμα να αναβαθμίσω τους χάρτες, αλλά η διαδικασία δεν προχωράει μέσω wifi.

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φτείει? Έχω google maps έκδοση 5.2.1.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειχε αναφερθει παλι πριν καποιες μερες το προβλημα με το πληκτρολογιο.Οτι κι αν εχω προσπαθησει δε μπορεσα να διωξω τις τελειες σε οποιαδηποτε rom.Αρα μαλλον ειναι default και δεν αλλαζει εκτος αν το αλλαξουν με καποιο update.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι θυμάμαι πως έιχε ξαναναφερθεί κάτι παρόμοιο αλλά δεν είχε δωθεί λύση αν δεν κάνω λάθος.

Λογικά αν απενεργοποιούσες το spell correction θα έπρεπε να φεύγουν καθώς αυτό ακριβώς κάνουν, αλλά αυτό δεν συμβαίνει και καταλήγει να είναι αρκετά εκνευριιστικό θα έλεγα. Τεσπα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια. Θα κάνω υπομονή απότι φαίνεται....

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω βρεθηκε τροπος για ρουταρισμα οταν εχεις βαλει το official update 2.3? Αμα δηλαδη το εχω βαλει ηδη υπαρχει τροπος?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

προσπαθω να κανω downgrade αλλα μαλλον κατι δεν κανω καλα.

Αυτες τις κ...εντολες πως τις δινουμε γμτ.

ανοιγω το cmd των windows 7 και αφου δωσω cd.. φτανω στο c:\> εκει γραφω cd downgrade και μπαινω στο c:\downgrade. οταν ομως γραψω το adb puch misc_version /data/local/tmp και πατησω enter μου γραφει 'adb' δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολή, εκτελεσιμο πρόγραμμα η αρχειο δέσμης ενεργειων με αποτελεσμα να μη μπορω να γραψω και τα υπόλοιπα. ευχαριστω εκ των προτερων

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια..

Θελω απλα να αναφερω οτι το DHD πλεον μπορει και παιζει TEGRA παιχνιδια!!!

Απλα χρειαζεται το Chainfire3D απο το μαρκετ, οι drivers nvidia και το αναλογο παιχνιδι για tegra επεξεργαστες!!!!!

Φυσικα αυτα θα πρεπει να τα αγορασετε και να τα ψαξετε πρωτα. ;)

Ειναι απλα φανταστικο!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, βρηκα πως θα δωθουν οι εντολες αφου κατεβασα το φακελλο downgrade. Μου βγαζει αυτα ομως αφου τα γραψω ολα

C:\>cd downgrade

C:\downgrade>adb push misc_version /data/local/tmp

515 KB/s (15837 bytes in 0.030s)

C:\downgrade>adb push gingerbreak /data/local/tmp

747 KB/s (16830 bytes in 0.022s)

C:\downgrade>adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version

C:\downgrade>adb shell chmod 777 /data/local/tmp/gingerbreak

C:\downgrade>adb shell

$

$ ./data/local/tmp/gingerbreak

./data/local/tmp/gingerbreak

[**] Gingerbreak/Honeybomb -- android 2.[2,3], 3.0 softbreak

[**] © 2010-2011 The Android Exploid Crew. All rights reserved.

[**] Kudos to jenzi, the #brownpants-party, the Open Source folks,

[**] Zynamics for ARM skills and Onkel Budi

[**] donate to 7-4-3-C@web.de if you like

[**] Exploit may take a while!

[+] Plain Gingerbread mode!

[+] Found system: 0xafd17fd5 strcmp: 0xafd38065

[+] Found PT_DYNAMIC of size 232 (29 entries)

[+] Found GOT: 0x00014360

[+] Using device /devices/platform/goldfish_mmc.0

[*] vold: 24712 idx: -22528 fault addr: 0x000002b4

[+] fault address in range (0x000002b4,idx=-22528)

[+] Calculated idx: -2005

[*] vold: 24799 idx: -0002005

[-] sendmsg() failed?

[*] vold: 24887 idx: -0002004

[-] sendmsg() failed?

στο τελος γραφει - bad luck. fixed vold

 

σβηστε το μετα αν θελετε

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

C:\downgrade>

Αυτό γιατί το βάζεις μπροστά από κάθε εντολή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...