Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ξαφνικα παιδια χαθηκε η εφαρμογη "htc likes" που ειχε μεσα το τηλεφωνο απο οταν το αγορασα.Το htc hub υπαρχει κανονικα,αλλα το "likes" δεν υπαρχει πουθενα.Ειναι σαν να σβηστηκε τελειως.Μπορω να το βρω απο καπου?Στο market που κοιταξα δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα

Αγόρασα το HTC wildfire S μόλις το έβαλα για την πρώτη φόρτιση κάνει ένα τσαφ ο φόρτιστης και τέλος (ξενέρωμα ) την άλλη μέρα αλλαγή από την Vodafone τώρα το κινητό δουλεύει καλά και δεν ζήτησα την αλλαγή του,

Μέχρι στιγμής πολύ καλό μιας και είναι το πρώτο android smart phone που παίρνω εχω κάποια θεματα αλλά πιστεύω είναι θέμα χρόνου και απόκτηση εμπειρίας (θα βοηθήσετε και εσείς εδώ ;) ) καλώς σας βρήκα!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!σημερα μολις αγορασα το κινητακι κ το βλεπω μια χαρα προς το παρον...μια απορια μονο που ειναι και σημαντικη!ενω αρχικα υπηρχε το εικονιδιο του μαρκετ ξαφνικα χαθηκε και δεν το βρισκω...:( τι πρεπει να κανω??για μενα ειναι πολυ σημαντικο για να κατεβαζω εφαρμογες!και αν χαθηκε πως μπορω να το επανακτησω?ευχαριστω εκ των προτερων!SOS!!

 

Επισης γιατι στις επαφες παιρνει τοσα λιγα γραμματα στα ονοματα??:worry:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

^^ Το εικονιδιο του market ισως να χαθηκε γιατι ειχε το παλιο market.Κατεβασε το καινουριο απο εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4033489#post4033489

Για τις επαφες που λες εμενα χωραει αρκετα γραμματα.Μηπως το εχεις ρυθμισμενο να βλεπεις τις επαφες που εχεις στην καρτα sim?

Θα το παιξω και λιγο moderator για να σου πω οτι οταν γραφεις δυο συνεχομενα μνμτα,να κανεις edit το πρωτο κ να γραφεις στο πρωτο οτι επιπλεον ερωτηση/απορια εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!σημερα μολις αγορασα το κινητακι κ το βλεπω μια χαρα προς το παρον...μια απορια μονο που ειναι και σημαντικη!ενω αρχικα υπηρχε το εικονιδιο του μαρκετ ξαφνικα χαθηκε και δεν το βρισκω...:( τι πρεπει να κανω??για μενα ειναι πολυ σημαντικο για να κατεβαζω εφαρμογες!και αν χαθηκε πως μπορω να το επανακτησω?ευχαριστω εκ των προτερων!SOS!!

Ψάξε για Play Store μια που το market έχει αλλάξει όνομα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης γιατι στις επαφες παιρνει τοσα λιγα γραμματα στα ονοματα??:worry:

 

Γιατί πας να αποθηκεύσεις τις επαφές σου στην κάρτα sim και όχι στη μνήμη της συσκευής. Πλέον κανένας δεν ασχολείται με τη sim για τέτοια θέματα. Προτείνω να κάνεις όλες τις επαφές σου google contacts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ααααα...σας ευχαριστω πολυ ρε παιδια για την βοηθεια σας!!θα το κοιταξω μπας κ καταφερω κατι με τις επαφες.ειναι η πρωτη μου επαφη με αντροιντ κ ξερετε...;) οσο για το μαρκετ ναι αρχικα ηταν μαρκετ κ τωρα που το βλεπω εχει πλει στορ.θα μπω να το τσεκαρω!για τις επαφες αν γινεται κ εχετε χρονο πειτε μου πως να τις κανω google contacts

 

Εντω μεταξυ πηρα το εκθεσιακο τηλ.να αναφερω γιατι ειχαν εξαντληθει ολα!και ενας φιλος που δουλευε στο καταστημα μου το προτεινε να το παρω και πιο οικονομικο.μου ειπε οτι αν δεν εχει απο τη μανα του προβληματα πολυ σπανιο να βγαλει μετα κ οτι δεν θα εχω προβλημα...ισχυει?παντως δεν ειχε ουτε δακτυλια αν ξερετε κατι μου το λετε!ευχαριστω και παλι και το βουλωνω!απλα...εμ...χεχεχε!!πλακα κανω...καλη συνεχεια!:D

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ααααα...σας ευχαριστω πολυ ρε παιδια για την βοηθεια σας!!θα το κοιταξω μπας κ καταφερω κατι με τις επαφες.ειναι η πρωτη μου επαφη με αντροιντ κ ξερετε...;) οσο για το μαρκετ ναι αρχικα ηταν μαρκετ κ τωρα που το βλεπω εχει πλει στορ.θα μπω να το τσεκαρω!για τις επαφες αν γινεται κ εχετε χρονο πειτε μου πως να τις κανω google contacts

 

Εντω μεταξυ πηρα το εκθεσιακο τηλ.να αναφερω γιατι ειχαν εξαντληθει ολα!και ενας φιλος που δουλευε στο καταστημα μου το προτεινε να το παρω και πιο οικονομικο.μου ειπε οτι αν δεν εχει απο τη μανα του προβληματα πολυ σπανιο να βγαλει μετα κ οτι δεν θα εχω προβλημα...ισχυει?παντως δεν ειχε ουτε δακτυλια αν ξερετε κατι μου το λετε!ευχαριστω και παλι και το βουλωνω!απλα...εμ...χεχεχε!!πλακα κανω...καλη συνεχεια!:D

Τις επαφές θα τις πληκτρολογήσεις στο gmail στον υπολογιστή σου με τον ίδιο λογαριασμό που έδωσες και στο κινητό. Θα έρθουν αυτόματα στο κινητό. Εκεί υπάρχουν και εργαλεία για αυτόματη εισαγωγή. Αλλιώς τις πληκτρολογείς στο κινητό και τις κάνεις συγχώνευση με λογαριασμό google.

Καλορίζικο και μην το φοβάσαι, σωστά τα είπε ο φίλος σου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογη που σου επιτρεπτή να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει το κινητό χωρίς να πατάς το on - off ;

Ακόμα να ρωτήσω το μεγάφωνο δεν είναι τόσο δυνατό μπορούμε να κάνουμε κάτι ;

Ευχαριστώ

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ξαφνικα παιδια χαθηκε η εφαρμογη "htc likes" που ειχε μεσα το τηλεφωνο απο οταν το αγορασα.Το htc hub υπαρχει κανονικα,αλλα το "likes" δεν υπαρχει πουθενα.Ειναι σαν να σβηστηκε τελειως.Μπορω να το βρω απο καπου?Στο market που κοιταξα δεν υπαρχει.

Γνωριζει κανεις να μου απαντησει στο παραπανω?

 

Καλημέρα ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογη που σου επιτρεπτή να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει το κινητό χωρίς να πατάς το on - off ;

Ακόμα να ρωτήσω το μεγάφωνο δεν είναι τόσο δυνατό μπορούμε να κάνουμε κάτι ;

Ευχαριστώ

Μια εφαρμογη που ειχα βρει τυχαια ηταν το "screen off and lock".Καλη ειναι,δωρεαν,εχει και διαφορα εφφε για να κλειδωνει το τηλεφωνο που μπορεις να επιλεξεις,αλλα κανει τα μισα απο οσα θελεις!Δεν ξεκλειδωνει το τηλεφωνο παρα μονο με το power πληκτρο.Και εδω που τα λεμε δεν ξερω και αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να ξεκλειδωνει το τηλεφωνο με αλλο τροπο.

Για το μεγαφωνο οντως δεν ειναι τοσο δυνατο,αλλα δεν εχω βρει κατι μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν πειράζει αν και το πρώτο μου smart phone android είμαι αρκετά ευχαριστημένος :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακια και χρονια πολλα!!ειμαι κατοχος του πολυ ομορφου wildfire s εδω και 2 μερες...ολα καλα μεχρι στιγμης μονο που 2,3 φορες μου εχει κανει στραβη...εκτος του οτι ψιλοκολλαει 2,3 φορες μου λεει (αν και δεν πολυκαταλαβα)οτι το προγραμμα ταδε σταματησε να λειτουργει και μου βγαζει 2 επιλογες: αναγκαστικο κλεισιμο(της εφαρμογης) η αναφορα στην htc και κατι για το αντροιντ!παταω αναγκαστικο κλεισιμο!σκεφτηκα μηπως ειναι νεο ακομα το τηλ και προσπαθει να ερθει στα ισα του!αν μπορει να με βοηθησει καποιος(καθησυχασει)θα το εκτιμουσα!ευχαριστω εκ των προτερων!!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακια και χρονια πολλα!!ειμαι κατοχος του πολυ ομορφου wildfire s εδω και 2 μερες...ολα καλα μεχρι στιγμης μονο που 2,3 φορες μου εχει κανει στραβη...εκτος του οτι ψιλοκολλαει 2,3 φορες μου λεει (αν και δεν πολυκαταλαβα)οτι το προγραμμα ταδε σταματησε να λειτουργει και μου βγαζει 2 επιλογες: αναγκαστικο κλεισιμο(της εφαρμογης) η αναφορα στην htc και κατι για το αντροιντ!παταω αναγκαστικο κλεισιμο!σκεφτηκα μηπως ειναι νεο ακομα το τηλ και προσπαθει να ερθει στα ισα του!αν μπορει να με βοηθησει καποιος(καθησυχασει)θα το εκτιμουσα!ευχαριστω εκ των προτερων!!;)

Ποιά εφαρμογή σε κρασάρει; Τι έκδοση έχεις; Η εφαρμογή είναι στην μνήμη ή στη SIM;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σε μένα στην εφαρμογή tapatalk την έχει εγκατάσταση στην μνήμη του τηλ και δεν μεταφέρετε στην SD card ακόμα νομίζω ότι έχει πολύ λίγη μνήμη μόνο 150MB:banghead:

Μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό; αν εχω καταλάβει καλά όταν θέλουμε να κλείσουμε μια εφαρμογή πατάμε το back button σωστά; (είμαι άσχετος το ξέρω :confused:)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι μου λεει!!μα δεν εχω προλαβει να κατεβασω εφαρμογες!μονο το instagram που το χρειαζομαι!μπαινω νετ για ενημερωσεις και λοιπα!μου λεει οτι το αντροιντ εχει καποια θεματα!εχω την εκδοση 2.3.5 δεν ξερω τι να πω...και πως μπορω να δω αν ειναι αποθηκευμενες οι εφαρμογες μου στην μνημη η στην σιμ?συγγνωμη που ρωταω απλα να ξερω!εχω βαλει καποια λιγα τραγουδια και καποιες φωτο μου!ακομα δεν εχω περασει εφαρμογες κ μαλλον δεν θα περασω πολλες αφου ειμαι ευχαριστημενος οχι οπως το χ10 μινι που τισ ηθελε!!!ευχαριστω για την απαντηση!!:)

 

Καλησπερα φιλαρακια μπορει καποιος να με διαφωτισει??καποιες στιγμες μου βγαζει το τηλ.:το people σταματησε να λειτουργει αναφερετε το προβλημα στην htc και εχει 2 επιλογες αναγκαστικο κλεισιμο η αναφερετε το προβλημα...τι συμβαινει ξερει καποιος?μου το χει κανει σχεδον 3 φορες!τωρα μολις το εβγαλα απο το φορτιστη μου εκαναν μια κληση και ξανα!αν μπορει να με βοηθησει καποιος...ευχαριστω!:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα αυτό ad2sd σου δίνει την δυνατότητα να βάζεις της εφαρμογές σου στην κάρτα.

Ακόμα το μαθαίνω καθώς είναι το πρώτο μου :D

Android κινητό

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ κατέβασα αυτό ad2sd σου δίνει την δυνατότητα να βάζεις της εφαρμογές σου στην κάρτα.

 

Μόνο από όσες εφαρμογές το υποστηρίζουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατεβασες φιλαρακι την εφαρμογη?στο μαρκετ δεν υπαρχει?

Ναι στο μάρκετ και βάζει μόνο όσες εφαρμογές το υποστηρίζουν

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακια και χρονια πολλα!!εχω μια απορια και αν καποιος με διαβασει ας με διαφωτισει παρακαλω...:) οταν μου ερχονται τα μηνυματα και ειναι σβηστη η οθονη αναβει το λεντ και φαινεται οτι εχω μνμ η αναπαντητη!!οκ το δεχομαι!αν περασει καποια ωρα που δεν εχω δει το μνμ το λεντ σταματαει να λειτουργει...οταν κοιμαμαι π.χ ερχεται μνμ και μπορει να το δω μετα απο 1 ωρα.βλεπω αν αναβει το λεντ να τσεκαρω αν εχω τιποτα κ δεν αναβει...ενω εχω μνμ!ρυθμιζεται απο καπου αυτο?δεν με πολυκαλυπτει!!γιατι να μην αναβει συνεχεια μεχρι να το δω????ευχαριστω εκ των προτερων!:) να περασετε τελεια!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι να μην αναβει συνεχεια μεχρι να το δω????

 

Γιατί μέχρι να το δεις θα έχεις μείνει από μπαταρία.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σβησω της εφαρμογές της Vodafone από το κινητό;

Το έψαξα και δεν έχει επιλογή για κάτι τέτοιο :rolleyes::banghead:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ να σβησω της εφαρμογές της Vodafone από το κινητό;

Το έψαξα και δεν έχει επιλογή για κάτι τέτοιο :rolleyes::banghead:

 

Αν έχεις κάνει τη συσκευή root μπορείς να αφαιρέσεις ότι θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει root το wildfire s μου. μπορειτε να μου πειτε πως γινεται ενα πληρες backup της συσκευης οπως ειναι τωρα (δηλαδη με τις ρυθμισεις και τις εφαρμογες που εχει τωρα)? μεσω του titanium backup? και το δευτερο ερωτημα μου ειναι αν θελησω να διαγραψω εφαρμογες που προυπηχαν στην συσκευη μεσω του link2sd, αργοτερα περνωντας το backup που θα εχω κανει θα επανελθουν και αυτες μαζι ή τις χανω για παντα?
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Με την επαναφορά του backup, γυρνάνε όσα είχες μέσα (εφαρμογές, επαφές, ρυθμίσεις). Δεν επανέρχονται μόνο δεδομένα που έσβησες από την sd (πχ φωτογραφίες, τραγούδια κλπ). Επιπλέον, το titanium backup κάνει backup των εφαρμογών και των ρυθμίσεών τους, ενώ αυτό που χρειάζεσαι εσύ είναι το nandroid backup. Για να το κάνεις μπαίνεις σε recovery mode κι επιλέγεις την επιλογή backup & restore κι από εκεί κάνεις backup :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...