Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το ιδιο επαθε κι ο αδερφος.μου που του το πηρα προχθες και δεν θελω να παιξει καμια τετοια στραβη γιατι θα με σκισει και με το δικιο του! Του ειπα να παει Λογαριασμοι & Συγχρονισμος και να απενεγοποιησει τον Συνεχη Συγχρονισμο μιας και δεν μπαινει μαρκετ κτλ εγω του το ρυθμισα...τελικα ομως τι ειναι σωστο να κανει ωστε να μην παιζει θεμα και να μπαινει κανονικα οταν θελει με wifi? Οι αλλοι χρηστες τι κανουν??

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Έχουν απενεργοποιήσει τη χρήση 3g οπότε δεν χρειάζεται να ρυθμίζουν κάθε εφαρμογή χωριστά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουν απενεργοποιήσει τη χρήση 3g οπότε δεν χρειάζεται να ρυθμίζουν κάθε εφαρμογή χωριστά.

 

Η λογικη αυτο λεει αλλα αυτο καπως συνδεεται...και χρεωνει καποιον που δεν εχει data plan!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

Edit!!! Το δικό μου το χαϊβάνι (ο αδερφός μου...) πατούσε το wifi hotspot αντί του wifi οπότε το κινητό έμπαινε 3G ώστε να έχει internet για να "σερβίρει"....οπότε μάλλον αυτό έφταιξε.. Επίσης αν ξέρει να μου πει κάποιος γιατί παίζει χαμηλά τους ήχους κλήσης... του έχω περάσει ακριβώς του ίδιους με μένα οπότε δεν είναι θέμα mp3...αν το έχει τσέπη δεν το ακούει και εύκολα..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (2.3.5) το κινητό έχει κλατάρει εντελώς .

Στην κεντρική οθόνη όταν ξεκλειδώνει , το γραφικό της ώρας κινείται καρέ - καρέ . Για να μπει στις κλήσεις με το κουμπί "τηλέφωνο" αργεί 2 δευτερόλεπτα . Πληκτρολογώντας 2 ή 3 γράμματα για κάποια επαφή , εμφανίζεται μετά από σχεδόν 4 δευτερόλεπτα .

Ούτε με restart έχει διαφορά . Επαναφορά δεν μπορώ να κάνω , είναι μπελάς . Μετά την αναβάθμιση δεν είχα πολλές αλλαγές σε εφαρμογές . 1 ή 2 το πολύ να πρόσθεσα . Τώρα έχω αρχίσει να βγάζω συνέχεια . 8 giga τα 3 ελεύθερα και στην μνήμη του κινητού καμιά 30αριά mb ελεύθερα , αλλά από πριν έτσι ήταν . Τι προτίνετε να κάνω ;

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για όλους! Η HTC έδωσε τη δυνατότητα να ξεκλειδώσετε τον bootloader. Περισσότερα εδώ κι εδώ!

 

Προσοχή! Διαβάστε καλά πριν κάνετε το οτιδήποτε, μιας και μπορεί έτσι να ακυρωσετε μη αναστρέψιμα την εγγύηση! Δε φέρω καμία απολύτως ευθύνη ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να μπορέσει κάποιος να κάνει root στο κινητό του ;)

 

Sent from my HTC Wildfire

Βασίλη να σε ρωτήσω, ύστερα από αυτήν την διευκόλυνση που μας κάνει η HTC τι μένει για να γίνει S-OFF;

Είναι ευκολότερο από πριν ή πάλι χρειαζόμαστε το HTC Clip;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432199

 

 

 

Unlock Bootloader wildfire s από σήμερα.http://htcdev.com/bootloader

καλύτερα να περιμένουμε να δούμε .πάντως δεν μου αρέσει αυτό με την εγγύηση και ότι εινε δικιά σας ευθηνη .Βέβαια από την στιγμή που το ξεκλειδώνετε χάνετε την εγγύηση ή μέρος αυτής. Δεν καταλαβαίνω την λογική αυτή αφού η ίδια η HTC ουσιαστικά στο ξεκλειδώνει.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432074

Edited by jim_25
:!:
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη να σε ρωτήσω, ύστερα από αυτήν την διευκόλυνση που μας κάνει η HTC τι μένει για να γίνει S-OFF;

Είναι ευκολότερο από πριν ή πάλι χρειαζόμαστε το HTC Clip;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432199

 

 

 

Unlock Bootloader wildfire s από σήμερα.http://htcdev.com/bootloader

καλύτερα να περιμένουμε να δούμε .πάντως δεν μου αρέσει αυτό με την εγγύηση και ότι εινε δικιά σας ευθηνη .Βέβαια από την στιγμή που το ξεκλειδώνετε χάνετε την εγγύηση ή μέρος αυτής. Δεν καταλαβαίνω την λογική αυτή αφού η ίδια η HTC ουσιαστικά στο ξεκλειδώνει.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432074

 

Εγώ μια διευκρινιστική ερώτηση θέλω να κάνω...

Αν κάνω unlock τελικά τον bootloader και μετά κάνω και το S-OFF που λένε μετά, αυτό σημαίνει ότι έχω rootαρισμένη την μαμίσια/stock rom ή μόλις κάνω και το S-OFF θα χρειαστεί να κάνω κάτι περισσότερο για να είναι λειτουργικό το κινητό;

 

Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι να το κάνω σιγά σιγά...

 

*Εφόσον τις επαφές μου τις έχω στο gmail και τις εφαρμογές τις έχω γραμμένες (όχι εκεί καλέ... :p), υπάρχει κάτι άλλο που θα πρέπει να γνωρίζω σχετικά;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη να σε ρωτήσω, ύστερα από αυτήν την διευκόλυνση που μας κάνει η HTC τι μένει για να γίνει S-OFF;

Είναι ευκολότερο από πριν ή πάλι χρειαζόμαστε το HTC Clip;

Η διαδικασία αυτή ουσιαστικά θα σε βοηθήσει να κάνεις root το κινητό σου. Δεν έχω το κινητό και δεν το έχω ψάξει τόσο ώστε να γνωρίζω παραπάνω ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432199

 

 

 

Unlock Bootloader wildfire s από σήμερα.http://htcdev.com/bootloader

καλύτερα να περιμένουμε να δούμε .πάντως δεν μου αρέσει αυτό με την εγγύηση και ότι εινε δικιά σας ευθηνη .Βέβαια από την στιγμή που το ξεκλειδώνετε χάνετε την εγγύηση ή μέρος αυτής. Δεν καταλαβαίνω την λογική αυτή αφού η ίδια η HTC ουσιαστικά στο ξεκλειδώνει.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432074

Η λογική της htc είναι ότι αφού θέλει τόσο πολύ ο κόσμος να το ξεκλειδώσει, σας το επιτρέπουμε, αλλά δεν το συνιστούμε κιόλας. Οπότε διαλέξτε ;)

 

*Εφόσον τις επαφές μου τις έχω στο gmail και τις εφαρμογές τις έχω γραμμένες (όχι εκεί καλέ... :p), υπάρχει κάτι άλλο που θα πρέπει να γνωρίζω σχετικά;

Με τις επαφές είσαι ok. Αν κάνεις root, μπορείς πρίν αλλάξεις rom να κάνεις ένα backup στο κινητό σου (nandroid backup) αλλά κι ένα backup των εφαρμογών σου μέσω του titanium backup!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... ξεκλείδωσα τον bootloader... Πήρε πάνω κάτω 35 λεπτά. (με τα προγράμματα που χρειάστηκε να κατεβάσω και κάνω update)

Έκανε format στο κινητό... Πάπαλα όλα!

 

Σε λίγο θα ξεκινήσω το S-OFF

 

Edit : Δεν θέλει με τίποτα να κάνει S-OFF. Έκανα ό,τι λέει εδώ (δοκίμασα και τους 2 τρόπους) αλλά δεν το κάνει με τίποτα!!! Είναι ενεργοποιημένος και ο έλεγχος σφαλμάτων και όλα. Βέβαια παρατήρησα ότι όταν έβαζα να συνδεθεί με το HTC Sync (πριν το bootloader) ήταν οκ, ενώ τώρα μου λέει ότι δεν βρίσκει το HTC Sync στον υπολογιστή... Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα;

 

Edit 2 : Ρώτησα και στο άλλο forum, αλλά ο τύπος εκεί ή δεν μπορούσε να μου δώσει κάποια βοήθεια ή βαριόταν ή εγώ δεν εξήγησα καλά το πρόβλημά μου. (εντάξει τα αγγλικά μου δεν είναι καλά, αλλά δεν είπα και καμιά περίεργη λέξη...) Αν το δοκιμάσει κανείς άλλος και καταφέρει να το κάνει S-Off ή αν του βγάλει πρόβλημα και το λύσει ας ενημερώσει και από δω μεριά να δω τι μπορώ να κάνω...

 

Thanks

Edited by dosman
Διορθώσεις...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος αλλα μου εκανε ενα κολλημα το ιδιο για τριτη φορα εβγαζα φωτογραφιες και ετσι οπως τραβηξα μια και πηγα να την δω κολλησε παγωσε δενε κανε τιποτα για πολλη ωρα ουτε μπορουσα να το κλεισω και ανγκαστηκα να το ανοιξω και να βγαλω την μπταρια !!γιατι μου το κανει αυτο ?δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Απλά θα αναφέρω αυτά που βλέπω όταν πατάω volume down και power μήπως κάποιος μπορέσει να καταλάβει τι παίζει.

*** UNLOCKED ***

MARVEL PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.08.0099

MICROP-0451

RADIO-7.53.39.03M

Nov 28 2011, 19:09:21

 

Γκουρού των root περιμένω τα φώτα σας. :D

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Κατέβασα το more locals απο μαρκετ ωστε να πρισθεσω τα αγγλικα (το κινητο δεν ειχε ελληνικα γιατι ηταν Αγγλιας)

Το προβλημα μου ειναι οτι αν σβησω το κινητο και μετα το ανοιξω ειναι με Αγγλικα και θα πρεπει να ξανατρεξω το προγραμμα για να εχω ελληνικα.

Υπάρχει άλλη λύση?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας πω τι έκανα και έκανα root το κινητό.

Πρώτα έκανα το official unlock bootloader από το site της HTC.

Μετά έτρεξα το tool που έχει δημοσιευτεί και έκανα με την σειρά την πρώτη και την δεύτερη διαδικασία (αρκετές φορές γιατί μου έκανε το κινητό επανεκκινήσεις) και μετά έκανα την τρίτη διαδικασία που είναι για να δίνει το κινητό root.

Έγινε πετυχημένα.

Δεν πείραξα το S-on. Δοκίμασα και το adfree block που πρέπει να είσαι root και λειτουργεί κανονικά. Έβαλα και μία εφαρμογή που μεταφέρει σχεδόν όλες τις εφαρμογές (πρέπει να είσαι root) στην SD και σώθηκα από θέμα χώρου.

Τα μειονεκτήματα είναι ότι στο update της rom (εγώ διάλεξα το TMO GR στην τύχη, γιατί υπήρχε και vodafone GR αλλά φοβήθηκα μην έχει και το λογότυπο μέσα) από την σελίδα της HTC σβήστηκαν τα πάντα. Άρα κάντε κανα back up (εγώ δεν έκανα γιατί δε με ένοιαζε)

Και μετά την επανεκκίνηση παρέμεινε κανονικά root και λειτουργεί κανονικά (από χτες το μεσημέρι που το έχω κάνει).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας πω τι έκανα και έκανα root το κινητό.

Πρώτα έκανα το official unlock bootloader από το site της HTC.

Μετά έτρεξα το tool που έχει δημοσιευτεί και έκανα με την σειρά την πρώτη και την δεύτερη διαδικασία (αρκετές φορές γιατί μου έκανε το κινητό επανεκκινήσεις) και μετά έκανα την τρίτη διαδικασία που είναι για να δίνει το κινητό root.

Έγινε πετυχημένα.

Δεν πείραξα το S-on. Δοκίμασα και το adfree block που πρέπει να είσαι root και λειτουργεί κανονικά. Έβαλα και μία εφαρμογή που μεταφέρει σχεδόν όλες τις εφαρμογές (πρέπει να είσαι root) στην SD και σώθηκα από θέμα χώρου.

Τα μειονεκτήματα είναι ότι στο update της rom (εγώ διάλεξα το TMO GR στην τύχη, γιατί υπήρχε και vodafone GR αλλά φοβήθηκα μην έχει και το λογότυπο μέσα) από την σελίδα της HTC σβήστηκαν τα πάντα. Άρα κάντε κανα back up (εγώ δεν έκανα γιατί δε με ένοιαζε)

Και μετά την επανεκκίνηση παρέμεινε κανονικά root και λειτουργεί κανονικά (από χτες το μεσημέρι που το έχω κάνει).

Τα βήματα που αναφέρονται στο άλλο forum είναι για να γίνεις και root και S-OFF. Αν έχει μείνει S-ON εσένα τότε δεν έχει γίνει root.

Το μόνο app που βρήκα με παρόμοια ονομασία είναι το "AdFree Android" και δεν δουλεύει γιατί λέει ότι δεν είμαι root.

 

Τώρα τι να πω... στους περισσότερους δεν δουλεύει το supertool v3 (WFs τουλάχιστον)

(στο μήνυμα που λέει ότι είσαι rooted με χρωματάκια, θα δεις ότι λέει πως έχει πρόβλημα.)

Δες και screenshot. http://img853.imageshack.us/img853/562/rooted.jpg

 

Edit : Τώρα μου κάνει και άλλο κουλό. Στο μάρκετ δεν αναγνωρίζει το κινητό... Από το κινητό μπαίνω κανονικά στο μάρκετ και μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές.

Edit 2 : Έφτιαξε μόνο του...

Edited by dosman
Temp market problem

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα που αναφέρονται στο άλλο forum είναι για να γίνεις και root και S-OFF. Αν έχει μείνει S-ON εσένα τότε δεν έχει γίνει root.

Το μόνο app που βρήκα με παρόμοια ονομασία είναι το "AdFree Android" και δεν δουλεύει γιατί λέει ότι δεν είμαι root.

 

Τώρα τι να πω... στους περισσότερους δεν δουλεύει το supertool v3 (WFs τουλάχιστον)

(στο μήνυμα που λέει ότι είσαι rooted με χρωματάκια, θα δεις ότι λέει πως έχει πρόβλημα.)

Δες και screenshot. http://img853.imageshack.us/img853/562/rooted.jpg

 

Edit : Τώρα μου κάνει και άλλο κουλό. Στο μάρκετ δεν αναγνωρίζει το κινητό... Από το κινητό μπαίνω κανονικά στο μάρκετ και μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές.

Edit 2 : Έφτιαξε μόνο του...

Φίλε σου λέω ότι έχει γίνει. Την διαδικασία την επανέλαβα αρκετές φορές ώσπου να πετύχει (μπορεί κάτι να μην έκανα καλά και να μη γινόταν). Και έκανα πρώτα το official unlook και μετά το tool.

Καλή τύχει και σε σένα. Εμένα πάντως και το Adfree λειτουργεί και άλλες εφαρμογές που θέλουν root.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Λοιπόν εγώ έκανα το official unlock bootloader κι ενώ είμαι s-on δοκίμασα να κάνω το κινητό root με το SuperOneClick version 2.3.3 Το αποτέλεσμα είναι να εμφανιστεί το εικονίδιο superuser.Αυτό σημαίνει ότι είμαι root έτσι δεν είναι;;Έκανα και μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο και όταν άνοιξε ήταν εκεί το εικονίδιο.Βάση λογικής το κινητό είναι root.Οπότε μπορώ να κάνω flash και custom rom. Περιμένω σχόλια και απαντήσεις. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον έβαλα και το Titanium Backup το οποίο τρέχει και δουλεύει κανονικότατα.Που σημαίνει ότι είμαι root.Το τηλ. είναι s-on.Μήπως τελικά δεν παίζει και τόσο ρόλο απ τη στιγμή που έγινε το unlock bootloader;;;
Link to comment
Share on other sites

HTC Rooted ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

Λοιπόν...

Πως το έκανα... (παραβλέπω το unlock του Bootloader γιατί πλέον προβλέπεται...)

 

1. Κατέβασα το WFS Manager από εδώ

2. Έτρεξα το run.bat και έπειτα (ενώ είχα συνδεδεμένο το HTC με έλεγχο σφαλμάτων ενεργό και σε HTC Sync Mode) πάτησα το 1 για να κάνει τα δικά του. (κυρίως μου έβαλε μόνο την cwm recovery)

3. Έκανα Backup μέσω recovery όπως πρότεινε.

4. Κατέβασα το αρχείο root.zip από εδώ (πιθανόν να χρειαστεί να κάνετε εγγραφή πρώτα) με βάση τις οδηγίες που βρήκα εδώ.

5. Μέσω recovery ενεργοποίησα το usb (από το Mount) και πέρασα το αρχείο root.zip χύμα στην κάρτα μνήμης.

6. Μετά επέλεξα το "install zip from sd card" στη συνέχεια "choose zip from sd card" και πατώντας το volume up 2-3 φορές βρήκα το root.zip όπου πάτησα το power για να το επιλέξω και μετά το YES για να το τρέξω.

7. Αφού φόρτωσε έβγαλε μήνυμα ότι όλα πήγαν καλά και μετά από restart το HTC έγινε ROOTED!!!!! :D:D

 

Ελπίζω να βοηθήσει και άλλους αυτός ο μίνι οδηγός... :O:O (να σημειώσουμε ότι εγώ έχω HTC WFs Vodafone Branded...)

Τώρα αναμένουμε και το S-OFF...

 

Τώρα που έγινα root, υπάρχει τρόπος να σβήσω της "χαζές" εφαρμογές της Vodafone;

 

*Χρόνια μου πολλά... 100ρισα τα ποστ μου... :p *

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον έβαλα και το Titanium Backup το οποίο τρέχει και δουλεύει κανονικότατα.Που σημαίνει ότι είμαι root.Το τηλ. είναι s-on.Μήπως τελικά δεν παίζει και τόσο ρόλο απ τη στιγμή που έγινε το unlock bootloader;;;

Η αλήθεια είναι ότι έχω την ίδια απορία. Αν μπορείς κανονικά να γράψεις κάτι στο /system partition με αναμμένη τη συσκευή (όχι από recovery), δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Δοκίμασε με κάποιον root explorer να σβήσεις κάποια εφαρμογή που δε χρειάζεσαι από το /system/app. Αν σβηστεί κανονικά, είσαι ok! Προσοχή μη σβήσεις κάτι που δεν ξέρεις τι είναι κι επίσης κοίταξε να κάνεις backup πρίν ;)

 

HTC Rooted ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

Λοιπόν...

Πως το έκανα... (παραβλέπω το unlock του Bootloader γιατί πλέον προβλέπεται...)

 

1. Κατέβασα το WFS Manager από εδώ

2. Έτρεξα το run.bat και έπειτα (ενώ είχα συνδεδεμένο το HTC με έλεγχο σφαλμάτων ενεργό και σε HTC Sync Mode) πάτησα το 1 για να κάνει τα δικά του. (κυρίως μου έβαλε μόνο την cwm recovery)

3. Έκανα Backup μέσω recovery όπως πρότεινε.

4. Κατέβασα το αρχείο root.zip από εδώ (πιθανόν να χρειαστεί να κάνετε εγγραφή πρώτα) με βάση τις οδηγίες που βρήκα εδώ.

5. Μέσω recovery ενεργοποίησα το usb (από το Mount) και πέρασα το αρχείο root.zip χύμα στην κάρτα μνήμης.

6. Μετά επέλεξα το "install zip from sd card" στη συνέχεια "choose zip from sd card" και πατώντας το volume up 2-3 φορές βρήκα το root.zip όπου πάτησα το power για να το επιλέξω και μετά το YES για να το τρέξω.

7. Αφού φόρτωσε έβγαλε μήνυμα ότι όλα πήγαν καλά και μετά από restart το HTC έγινε ROOTED!!!!! :D:D

 

Ελπίζω να βοηθήσει και άλλους αυτός ο μίνι οδηγός... :O:O (να σημειώσουμε ότι εγώ έχω HTC WFs Vodafone Branded...)

Τώρα αναμένουμε και το S-OFF...

 

Τώρα που έγινα root, υπάρχει τρόπος να σβήσω της "χαζές" εφαρμογές της Vodafone;

 

*Χρόνια μου πολλά... 100ρισα τα ποστ μου... :p *

Αν δεις την παραπάνω απάντηση, θα βγάλεις λογικά άκρη ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω την ίδια απορία. Αν μπορείς κανονικά να γράψεις κάτι στο /system partition με αναμμένη τη συσκευή (όχι από recovery), δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Δοκίμασε με κάποιον root explorer να σβήσεις κάποια εφαρμογή που δε χρειάζεσαι από το /system/app. Αν σβηστεί κανονικά, είσαι ok! Προσοχή μη σβήσεις κάτι που δεν ξέρεις τι είναι κι επίσης κοίταξε να κάνεις backup πρίν ;)

 

 

Αν δεις την παραπάνω απάντηση, θα βγάλεις λογικά άκρη ;)

Δεν ενημέρωσα το ποστ μου Βασίλη.

Κατέβασα το Link2SD και μέσω εκείνου έσβησα ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΛΕΣ τις εφαρμογές που είχε η Vodafone περασμένες!!

Κέρδισα περίπου 10MB!!!!

 

Έκανα και restart στη συσκευή και όλα ΟΚ (πριν σβήσει μου ζήτησε να πάρει δικαίωμα superuser)

Είμαι πολυυυυυύ χαρούμενος!!! :D :D :D

 

Βρήκα αυτό εδώ για custom rom αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το βάλω σε μένα που είμαι branded

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω πως αυτό που βρήκες Dosman μπορεί να είναι και καλύτερο απ το superoneclick γιατί σε μένα δεν έχει to recovery και δεν ξέρω πως θα το βάλω.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...Αλλιώς θα ακολουθήσω τα βήματα του Dosman!!!

 

Η να ρωτήσω το άλλο...αφού έχω το superuser είμαι root. Αν κανω το πρώτο βήμα απ αυτό που έκανε ο dosman χωρίς μετά να προχωρήσω στο root.zip θα έχω κάποιο πρόβλημα;;;Θα μπεί το recovery η θα γίνει μέσα στο τηλ. χάος;;;χαχα

 

Τελικά ακολούθησα τη διαδικασία του Dosman και όλα οκ!!!ROOOOT

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...