Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενδιαφερόμε να πάρω και εγώ αυτό το κινητάκι .σαν εμφάνιση το έxω δει από κοντά και μου αρέσει πολύ.υπάρχει κανένα ίντερνετ shop να το αγοράσω(να γλιτώσω και κάτι ) ?να με καλύπτει η ελληνική εγγυηση και να έχει και ελληνικό μενού
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μένα μου βγάζει συχνά πυκνά τέτοια προβλήματα με την εσωτερική μνήμη, χωρίς μάλιστα να την έχω φορτώσει.

 

Έχω όμως ένα σημαντικότερο πρόβλημα σε σημείο που μου σπάει τα νεύρα και θα ήθελα να μου πείτε αν αντιμετωπίζετε κι εσείς κάτι ανάλογο ή φταίει το δικό μου κινητό. Το πρόβλημα έχει να κάνει με την touch screen. Πολύ συχνά αρνείται να πατηθούν συγκεκριμένα κουμπιά. Ειδικά αν πάω να ξαναπατήσω το ίδιο.

 

Για παράδειγμα. Αν πατήσω κλήση και το μετανιώσω και πάω να πατήσω το ίδιο πλήκτρο (που πλέον γράφει τερματισμός κλήσης) συχνά δεν υπακούει. Πρέπει να πατήσω πρώτα κάπου άσχετα στην οθόνη, σε άλλο πλήκτρο για παράδειγμα και μετά να επανέλθω και να τερματίσω τη κλήση.

 

Δεν το κάνει πάντα, αλλά το κάνει πολύ συχνά. Άλλες φορές πάω να μπω στη gallery και δεν πατιέται με τίποτα. Πρέπει πάλι να πατήσω κάτι άλλο και μετά τη gallery. Γενικώς το κάνει με όλα τα κουμπιά, όποτε του κατέβει...

 

Έχετε ανάλογα προβλήματα?

Στο έκανε και παλιότερα αυτό ή ξαφνικά; Είχε καμιά πτώση η συσκευή σου;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω βοηθεια!! ειχα το wildfire και ημουν πολυ ευχαριστημενη πηρα εχθες το wilfire s. Στα μηνυματα γραφω greeklish και κατω απο καθε λεξη που γραφω μου εμφανιζεται μια κοκκινη γραμμη οπως οταν γραφεις στο word και η λεξη που γραφεις ειναι λαθος... εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα... Γινεται να σταματησει να εμφανιζεται αυτη η κοκκινη γραμμη??????
Link to comment
Share on other sites

Στο έκανε και παλιότερα αυτό ή ξαφνικά; Είχε καμιά πτώση η συσκευή σου;

 

Από την αρχή το κάνει. Δεν έχει φάει πτώσεις και το προσέχω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή το κάνει. Δεν έχει φάει πτώσεις και το προσέχω πολύ

Aφού στο έκανε απ'την αρχή, θα ήταν καλύτερο να το πήγαινες τότε για αντικατάσταση ;)

Όπως και να'χει δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset (θα σβηστεί ότι έχεις στο κινητό σου) και αν δε διορθωθεί, νομίζω ότι πρέπει να καταφύγεις στο service!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

θα ήθελα την βοήθειά σας, ακολούθησα τις οδηγίες για μεταφορά των apps(όσων επιτρέπονται) στην κάρτα sd όπως περιγράφονται παραπάνω στο φόρουμ, και φαίνεται ότι πραγμαετοποιήθηκε. Το πρόβλημα είναι ότι όταν κοιτάω την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου δεν φαίνεται να έχει απελευθερωθεί, σαν οι εφαρμογές που μετέφερα καταλαμβάνουν χώρο πλέον και στην εσωτερικ΄ή μνήμη και στην sd.

Παρακαλώ ενημερώστε με κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν μπορουν να διαγραφούν απο την εσωτερική μνήμη.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν πάρω από τη vodafone το κινητό θα έχει λογισμικό vodafone μέσα ?γίνετε να το αφαιρέσω και να γίνει htc.με κανενα κωδικο admin .τα δικα σας εχουν μενου απο εταιρια wind ote ..vodafone
:!:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

θα ήθελα την βοήθειά σας, ακολούθησα τις οδηγίες για μεταφορά των apps(όσων επιτρέπονται) στην κάρτα sd όπως περιγράφονται παραπάνω στο φόρουμ, και φαίνεται ότι πραγμαετοποιήθηκε. Το πρόβλημα είναι ότι όταν κοιτάω την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου δεν φαίνεται να έχει απελευθερωθεί, σαν οι εφαρμογές που μετέφερα καταλαμβάνουν χώρο πλέον και στην εσωτερικ΄ή μνήμη και στην sd.

Παρακαλώ ενημερώστε με κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν μπορουν να διαγραφούν απο την εσωτερική μνήμη.

 

ευχαριστώ

Για να βεβαιωθείς αν όντως πήγαν στην κάρτα μνήμης, κοίταξε από ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών την κάθε εφαρμογή αν έχει κουμπί για μεταφορά στη μνήμη του κινητού πλέον ;) Κάνε και μια επανεκκίνηση και λογικά θ'αλλάξει το νούμερο. Έχε όμως υπόψιν ότι οι εφαρμογές δε μεταφέρονται στο σύνολό τους αλλά κάποιο μέρος (σε κάποιες εφαρμογές μπορεί να είναι πολύ μικρό αυτό το μέρος)!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αν πάρω από τη vodafone το κινητό θα έχει λογισμικό vodafone μέσα ?γίνετε να το αφαιρέσω και να γίνει htc.με κανενα κωδικο admin .τα δικα σας εχουν μενου απο εταιρια wind ote ..vodafone

 

Εγώ που το πήρα από Vodafone είναι branded...

Δηλαδή όταν ξεκινάει το κινητό για περίπου 15-20 δευτερόλεπτα δείχνει το λογότυπο της Vodafone και επίσης έχει και κάποια προγράμματά της προεγκατεστημένα τα οποία φυσικά και δεν σβήνονται...

 

Ο μόνος τρόπος για να τα σβήσεις είναι να κάνεις root στο κινητό και κατά συνέπεια να αποκτήσεις admin access για να μπορείς είτε να τα σβήσεις είτε να τα μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης.

 

Βέβαια δεν μπορείς να κάνεις root στο κινητό αυτό με software τρόπο (ακόμα) παρά μόνο με hardware τρόπο (HTC-Clip)...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου βγάζει συχνά πυκνά τέτοια προβλήματα με την εσωτερική μνήμη, χωρίς μάλιστα να την έχω φορτώσει.

 

Έχω όμως ένα σημαντικότερο πρόβλημα σε σημείο που μου σπάει τα νεύρα και θα ήθελα να μου πείτε αν αντιμετωπίζετε κι εσείς κάτι ανάλογο ή φταίει το δικό μου κινητό. Το πρόβλημα έχει να κάνει με την touch screen. Πολύ συχνά αρνείται να πατηθούν συγκεκριμένα κουμπιά. Ειδικά αν πάω να ξαναπατήσω το ίδιο.

 

Για παράδειγμα. Αν πατήσω κλήση και το μετανιώσω και πάω να πατήσω το ίδιο πλήκτρο (που πλέον γράφει τερματισμός κλήσης) συχνά δεν υπακούει. Πρέπει να πατήσω πρώτα κάπου άσχετα στην οθόνη, σε άλλο πλήκτρο για παράδειγμα και μετά να επανέλθω και να τερματίσω τη κλήση.

 

Δεν το κάνει πάντα, αλλά το κάνει πολύ συχνά. Άλλες φορές πάω να μπω στη gallery και δεν πατιέται με τίποτα. Πρέπει πάλι να πατήσω κάτι άλλο και μετά τη gallery. Γενικώς το κάνει με όλα τα κουμπιά, όποτε του κατέβει...

 

Έχετε ανάλογα προβλήματα?

 

 

 

γεια σου φιλε saveski, αντιμετωπιζω κι εγω προβληματα με την οθονη του HTC Wildfire S (πχ αυτο που εν τερματιζει με τιποτα η κληση) αλλα απο οτι εχω καταλάβει, γενικα στα smartphone για να ανταποκρινονται πληρως στο touch πρεπει η οθονη να ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ... αυτο κανω οταν δεν ανταποκρινεται, το καθαριζω με ενα πανακι, η αν ειμαι εξω στη ζακετα μου. :)

"τι ειναι ο γαιδαρος, τι ειναι το ζουμι του"
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε saveski, αντιμετωπιζω κι εγω προβληματα με την οθονη του HTC Wildfire S (πχ αυτο που εν τερματιζει με τιποτα η κληση) αλλα απο οτι εχω καταλάβει, γενικα στα smartphone για να ανταποκρινονται πληρως στο touch πρεπει η οθονη να ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ... αυτο κανω οταν δεν ανταποκρινεται, το καθαριζω με ενα πανακι, η αν ειμαι εξω στη ζακετα μου. :)

 

δε νομιζω να ειναι πολυ φισιολογικο παιδια.Για το δικο μου ας πουμε δεν ισχυει ,και λερωμενη φουλ να ειναι και με screen protector εχει μια χαρα αποκριση ...και το χρησιμοποιω πολυ το τηλεφωνο παιδια ειλικρινα.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο αν εχει δαχτυλιες παιδια. μπορει να μην το πατατε καλα ή να μην εχετε κανει restart και να μην εχει μνημη. αλλιως δεν παιζει αυτο που λετε. αν δεν εχει μνημη αργει να ανταποκριθει που ειναι λογικο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο αν εχει δαχτυλιες παιδια. μπορει να μην το πατατε καλα ή να μην εχετε κανει restart και να μην εχει μνημη. αλλιως δεν παιζει αυτο που λετε. αν δεν εχει μνημη αργει να ανταποκριθει που ειναι λογικο.

 

hmm, λετε ρε παιδια? παντως, σιγουρα δεν ειναι θεμα μνημης στην περιπτωση μου... Απλα πχ δεν πατιέται ξαφνικα το κουμπί "home" κάτω αριστερά, και για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να ακουμπήσεις κάποιο άλλο σημείο της οθόνης, ή να πατήσεις το "πίσω" που ξερω γω λειτουργει, και μετα να δουλεψει το "home". ενα τυχαιο παραδειγμα ηταν αυτο...

"τι ειναι ο γαιδαρος, τι ειναι το ζουμι του"
Link to comment
Share on other sites

κανε και μια ρυθμιση οθονης απο το μενου. ισως το δαχτυλο σου δεν το παταει ακριβως. ειναι συνηθισμενο αυτο που λες. ειδικα αν εισαι νεος χρηστης touch screen

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το αγόρασα και εγώ σήμερα σε μαύρο 249ευρο και πήρα και μια ωραία θήκη σιλικόνης .πολύ ωραίο τηλέφωνο και ωραία ποιότητα .ειμε ευχαριστημένος με την αγορά μου .θα τα λέμε συχνά τώρα εδώ στο [Επίσημο] HTC Wildfire S

 

Γίνεται calibration οθόνης στο wildfire s;

 

γίνετε ..πας ρυθμίσεις =γλώσσα &πληκτρολόγιο =ρυθμίσεις πληκτρολογίου =εισαγωγή κειμένου =ακρίβεια αγγίγματος δακτύλου

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος smartphone.Οταν τραβάω φωτογραφίες σε κάποιες μου δίνει τη δυνατότητα να εμφανίσω στο χάρτη το στίγμα που τραβήχτηκε(φωτο-ρυθμίσεις-εμφάνιση στο χάρτη).Σε κάποιες άλλες όμως δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα.Ξέρουμε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό???

Να σημειώσω ότι η ρύθμιση στην κάμερα "φωτογραφίες με γεωγραφική θέση(geotag) είναι ενεργοποιημένη.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

εγώ 8ελω να ρωτήσω κάτι .όταν σου στέλνουν sms η σε περνούν τηλ και δεν απάντησης (δεν το άκουσες.. )αναβοσβήνει ένα μικρό πράσινο λαμπάκι στο ακουστικό .ότι κάποιος σε πήρε .εμένα αναβοσβήνει για 5 λεπτά και σταματαη μετά .κανονικά δεν έπρεπε να αναβοσβήνει μέχρι να ανάψεις την οθόνη έτσι εινε και στα δικά σας?
:!:
Link to comment
Share on other sites

γίνετε ..πας ρυθμίσεις =γλώσσα &πληκτρολόγιο =ρυθμίσεις πληκτρολογίου =εισαγωγή κειμένου =ακρίβεια αγγίγματος δακτύλου

Α εντάξει. Αυτό πάντως είναι calibration για το πληκτρολόγιο και όχι για την οθόνη ;)

 

 

Καλησπέρα!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος smartphone.Οταν τραβάω φωτογραφίες σε κάποιες μου δίνει τη δυνατότητα να εμφανίσω στο χάρτη το στίγμα που τραβήχτηκε(φωτο-ρυθμίσεις-εμφάνιση στο χάρτη).Σε κάποιες άλλες όμως δεν μου δίνει αυτή την δυνατότητα.Ξέρουμε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό???

Να σημειώσω ότι η ρύθμιση στην κάμερα "φωτογραφίες με γεωγραφική θέση(geotag) είναι ενεργοποιημένη.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Φαντάζομαι απλά ότι ίσως δεν είχε επαφή για αρκετή ώρα με τον ουρανό και δεν μπόρεσε τελικά να κρατήσει το στίγμα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

έχω και εγώ ενα wildfire s και σήμερα πήγα να το συνδέσω στον υπολογιστή με windows 7 32bit μέσω του Htc sync.

Η συσκευή δεν συνδεέται και το μήνυμα που βγάζει πάνω είναι "Διόρθωση προβλημάτων USB συνδεδεμένο".

Οι drivers μπήκαν κανονικά.

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Εχθές εκμεταλεύτηκα κι εγώ την επιδώτηση μου και πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Ως το πρώτο smartphone που πέφτει στα χέρια μου έχω χαθεί ελαφρώς. Ερώτηση. Στο παλιό μου τηλέφωνο, Nokia 6600i έχω πάρα πολλά πράγματα στο ημερολόγιο. Πως μπορώ να τα μεταφέρω όλα αυτά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

υπαρχει η εφαρμογη "αξιολογηση μερων" οπου αναλογα που βρισκεσαι σου βγαζει καταστηματα-μαγαζια κτλ. Το δικο μου κινητο δεν την εχει, ενω σε ενος φιλου υπαρχει. Αγορασα το κινητο οταν ειχε πρωτοβγει, ενω αυτος πριν 1 εβδομαδα. Η εφαρμογη βρισκεται στο "προσαρμογη-> γραφικο στοιχειο" και το εικονιδιο της ειναι το pin- μπαλονι. Δειχνει οτι ειναι android εφαρμογη, παρολαυτα δεν μπορεσα να την βρω στο market.

Γνωριζεται πως μπορω να την εγκαταστησω στο κινητο? Η διαφορα που εχουν τα 2 κινητα ειναι στον αριθμο λογισμικου... το δικο μου ειναι 1.33.401.2 ενω του φιλου 1.34.κατι.

Εκδοση android, HTC sense κτλ ειναι ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

έχω και εγώ ενα wildfire s και σήμερα πήγα να το συνδέσω στον υπολογιστή με windows 7 32bit μέσω του Htc sync.

Η συσκευή δεν συνδεέται και το μήνυμα που βγάζει πάνω είναι "Διόρθωση προβλημάτων USB συνδεδεμένο".

Οι drivers μπήκαν κανονικά.

Τι μπορώ να κάνω?

Η αλήθεια είναι πως η λειτουργία του htc sync είναι λίγο τυχαία :(

Σε άλλους δουλεύει και σε άλλους όχι, ενώ επίσης τη μια δουλεύει και την άλλη όχι. Δοκίμασε ξανά ίσως μετά από επανεκκίνηση του κινητού και του υπολογιστή και ίσως είσαι πιο τυχερός.

 

καλησπερα,

 

υπαρχει η εφαρμογη "αξιολογηση μερων" οπου αναλογα που βρισκεσαι σου βγαζει καταστηματα-μαγαζια κτλ. Το δικο μου κινητο δεν την εχει, ενω σε ενος φιλου υπαρχει. Αγορασα το κινητο οταν ειχε πρωτοβγει, ενω αυτος πριν 1 εβδομαδα. Η εφαρμογη βρισκεται στο "προσαρμογη-> γραφικο στοιχειο" και το εικονιδιο της ειναι το pin- μπαλονι. Δειχνει οτι ειναι android εφαρμογη, παρολαυτα δεν μπορεσα να την βρω στο market.

Γνωριζεται πως μπορω να την εγκαταστησω στο κινητο? Η διαφορα που εχουν τα 2 κινητα ειναι στον αριθμο λογισμικου... το δικο μου ειναι 1.33.401.2 ενω του φιλου 1.34.κατι.

Εκδοση android, HTC sense κτλ ειναι ιδια...

Αν δεν υπάρχει στα widgets της htc (πάτησε λήψη περισσότερων γραφικών στοιχείων), τότε μπορεί με αναβάθμιση του λογισμικού σου να δεις κι εσύ το συγκεκριμένο widget :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση και του υπολογιστή και του τηλεφώνου αλλά τίποτα.

Έχω κάνει απεγκατάσταση και εγκατάσταση το πρόγραμμα πολλές φορες......τίποτα.

Έστειλα και email στην HTC Hellas και δείτε τι μου απάντησαν.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας, συνδέστε την συσκευήμε τον υπολογιστή και επιλέξτε τύπο σύνδεσης htcsync από την συσκευή, μετά πηγαίνετε μενού-ρυθμίσεις-εφαρμογές-και τσεκάρετε την επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων usb, Αν είναι ήδη επιλεγμένη ξεκλικάρετε την και επιλέξτε την ξανά. Πριν συγχρονίσετε, σιγουρευτείτε πως έχετε απενεργοποιήσει το antivirus και το τοίχος προστασίας του υπολογιστή.

 

Κάτι που έχω κάνει ήδη.............

 

Σε άλλα HTC μοντέλο (Desire & Sensation) Μπήκε με τη μια και χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως σου ανέφερα και προηγουμένως, το htc sync δουλεύει λίγο τυχαία... Οπότε αν έχεις τη δυνατότητα, δοκίμασέ το και σε άλλον υπολογιστή!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...