Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπωρει σας παρακαλω να με βοηθισει καποιος για το πως θα κανω ολη την εργασια και να περασω την καινουρια recovery?:!:

 

Για δες εδώ (III. Installing TWRP Recovery on the HTC Wildfire S)

http://theunlockr.com/2013/03/26/how-to-install-twrp-recovery-on-the-htc-wildfire-s-gsm/

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δες εδώ (III. Installing TWRP Recovery on the HTC Wildfire S)

http://theunlockr.com/2013/03/26/how-to-install-twrp-recovery-on-the-htc-wildfire-s-gsm/

 

κατι ποιο αναλθτικο γινετε κ στα ελληνικα αν μπορεισ?

Link to comment
Share on other sites

κατι ποιο αναλθτικο γινετε κ στα ελληνικα αν μπορεισ?

Αλλος τρόπος ειναι με PG76IMG αρχειο.

Γκουγλαρε μήπως την βρεις σε PG76IMG αρχειο.

Σου βρήκα την PG76IMG-cwm-6.0.0.7-UNOFFICIAL-marvel.zip

εδώ

https://code.google.com/p/cm9-wildfire-s/downloads/detail?name=PG76IMG-cwm-6.0.0.7-UNOFFICIAL-marvel.zip&can=2&q=

το κατεβάζεις μετενομάζεις το αρχείο σε PG76IMG το εγκαθιστας στην sd card

σβήνεις το κινητό βγαζεις μπαταρια ξαναβάζεις μπαταρια και πατάς volume down + power button

συγχρόνος, διαβάζει μόνο του το αρχειο PG761MG και σε καθοδηγεί τι θα κάνεις, οταν τελειώσει κάνεις επανεκκίνηση και είσαι οκ. Προσοχή μην ξεχάσεις να διαγράψεις το αρχείο PG76IMG οταν τελειώσεις.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Αλλος τρόπος ειναι με PG76IMG αρχειο.

Γκουγλαρε μήπως την βρεις σε PG76IMG αρχειο.

Σου βρήκα την PG76IMG-cwm-6.0.0.7-UNOFFICIAL-marvel.zip

εδώ

https://code.google.com/p/cm9-wildfire-s/downloads/detail?name=PG76IMG-cwm-6.0.0.7-UNOFFICIAL-marvel.zip&can=2&q=

το κατεβάζεις μετενομάζεις το αρχείο σε PG76IMG το εγκαθιστας στην sd card

σβήνεις το κινητό βγαζεις μπαταρια ξαναβάζεις μπαταρια και πατάς volume down + power button

συγχρόνος, διαβάζει μόνο του το αρχειο PG761MG και σε καθοδηγεί τι θα κάνεις, οταν τελειώσει κάνεις επανεκκίνηση και είσαι οκ. Προσοχή μην ξεχάσεις να διαγράψεις το αρχείο PG76IMG οταν τελειώσεις.

 

 

ευχαριστω φιλοι μου. θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλοι μου. θα το δοκιμασω

 

Δες παρακάτω πως θα κάνεις την 6.0.2.8 PG76IMG zip αρχείο!!!

κατέβασε την PG76IMG-cwm-6.0.0.7 στην συνέχεια με WinRAR άνοιξε το αρχείο μέσα θα βρεις 2 αρχεία ( android-info.txt και recovery.img) χωρίς να το ξεζιπάρεις διέγραψε το αρχείο recovery.img.

Στη συνέχεια όπως έχεις ανοιχτό το αρχείο WinRAR (PG76IMG...) πάρε την RECOVERY][CWM] PhilZ 6.0.2.8 που έχεις κατεβάσει

από xda, με αριστερό κλικ και την μεταφέρεις στο WinRAR αρχείο,

με αυτό τον τρόπο κάνεις αντιγραφή - επικόλληση την νέα σου recovery 6.0.2.8.

Είσαι τώρα έτοιμος έχεις την 6.0.2.8 σε αρχείο zip PG76IMG, κάνεις εγκατάσταση όπως παραπάνω σου περιέγραψα και είσαι έτοιμος.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Δες παρακάτω πως θα κάνεις την 6.0.2.8 PG76IMG zip αρχείο!!!

κατέβασε την PG76IMG-cwm-6.0.0.7 στην συνέχεια με WinRAR άνοιξε το αρχείο μέσα θα βρεις 2 αρχεία ( android-info.txt και recovery.img) χωρίς να το ξεζιπάρεις διέγραψε το αρχείο recovery.img.

Στη συνέχεια όπως έχεις ανοιχτό το αρχείο WinRAR (PG76IMG...) πάρε την RECOVERY][CWM] PhilZ 6.0.2.8 που έχεις κατεβάσει

από xda, με αριστερό κλικ και την μεταφέρεις στο WinRAR αρχείο,

με αυτό τον τρόπο κάνεις αντιγραφή - επικόλληση την νέα σου recovery 6.0.2.8.

Είσαι τώρα έτοιμος έχεις την 6.0.2.8 σε αρχείο zip PG76IMG, κάνεις εγκατάσταση όπως παραπάνω σου περιέγραψα και είσαι έτοιμος.

 

ευχαριστω παρα μα παρα πολυ φιλε μου για το ενδιαφερον σου. και εγω αυτην την μεθοδο σκεφτικα και οντως την εκανα και πετυχε :rolleyes:

και κατι αλλο που θελω να ρωτισω αν γνωριζετε. ψαχνω για μια ρομ η οποια να ειναι καλη να τρεχει σωστα να μην κολαει. εχω δοκιμασει πολλες αλλα αποτελεσμα να τισ σβινω και να ψαχνω για καινουρια. αν γνωριζεις εσυ η καποιος αλλος ας μου απαντισει. και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την Wildchild V3.3

Είναι πολύ καλή χωρίς sense.

Η την Speed DROID v1.3 4.1.2

Αυτή είναι πολύ καλή αλλά έχει κάποια θεματάκια όπως είναι το Play store (κατεβάσεις το Link που έχουν ποσταρει στο θέμα)

Πριν κάνεις κάτι ΠΆΝΤΑ back up!!

 

Πέρασα την Wildchild V3.3, αλλά δε δουλεύει το Google play και δεν έχει ελληνικό μενού το πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Wildchild V3.3, αλλά δε δουλεύει το Google play και δεν έχει ελληνικό μενού το πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ!

 

 

 

Κατέβασε το link για το play store το έχει στο πρώτο ποστ .

 

Για πληκτρολόγιο το swift keybord είναι πολύ καλό

 

Το WFS το έδωσα το είχα με αυτή την ρομ για πάνω απο 2χρονια

 

Καλή απλα να κοιτάς να έχεις πάντα πάνω απο 30MB μνήμη γιατι lagari αρκετα .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Wildchild V3.3, αλλά δε δουλεύει το Google play και δεν έχει ελληνικό μενού το πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ!

 

Την Wildchild V3.3 την εχω δοκιμασει και ειναι καλη. Την αλλη που μπορω να την βρω Speed DROID v1.3 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, έχω βγάλει video με το κινητό μου αλλα ενώ έχει γίνει σωστά η εγγραφή του δεν παίζει ούτε στο κινητό ούτε στον υπολογιστή μου γράφει ''δεν είναι δυνατή η προβολή του video'' εχω μπει και με ασφαλή λειτουργία αλλά πάλι τίποτα. υπάρχει κάποιος τρόπος να δώ το video? το video αποθηκευτηκε σε καρτα 8g kingston class 10, είναι εντός εγγύησης και χωρίς να το εχω πειράξει.

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς με το ότι η εγγραφή έγινε σωστά; Πιθανολογώ ότι το αρχείο έγινε corrupted για κάποιο λόγο. Ωστόσο νομίζω ότι αν δοκίμαζες κάποιον άλλον video player (στον υπολογιστή) πιθανώς να είχες καλύτερο αποτέλεσμα ;-)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το σταμάτημα του video έγινε πατώντας το κόκκινο κουμπί στην οθόνη του κινητού, δεν διακόπηκε το video από καποιο αλλο λόγο. έχω δοκιμάσει με τους πιο γνωστούς palyer αλλά τίποτα, δεν ανοιγει με κανέναν.

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κι εμένα corrupted αρχείο, χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό από ότι συνήθως. Δοκίμασε ίσως με κάποιον converter να το μετατρέψεις σε άλλη μορφή, μήπως και...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα κι αυτο αλλά πάλι τίποτα. μήπως υπάρχει κανενα προγραμμα επιδιόρθωσης τετοιων αρχειων?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξερεις καποιος καμια ρομ να μοιαζει με την εργοστασιακια αλλα να εινει ροοτ δεν με ενδιαφερουν οι εφαρμογες που θα χει μονο να ειναι σταθερη και να δουλευει το gps, γιατι δεν βρισκω κατι καλο
Link to comment
Share on other sites

ξερεις καποιος καμια ρομ να μοιαζει με την εργοστασιακια αλλα να εινει ροοτ δεν με ενδιαφερουν οι εφαρμογες που θα χει μονο να ειναι σταθερη και να δουλευει το gps, γιατι δεν βρισκω κατι καλο

 

 

 

 

 

 

 

Όταν είχα το WFS με είχε βολέψει η wildchild

 

 

v3.3 για δες πιο παλιά ποστ κάπου είχα βάλει το link

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

ΠΑαιδιά καλήμέρα σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. έχω το Htc wildfire s και στο επάνω αριστερό μέρος της οθόνης εμφανίζεται ένα αυτοκίνητο το οποίο κάνει το κινητό μου να αναβοσβήνει μόνο του , ενεργοποιεί το μεγάφωνο και.πολλά άλλα. Μου είχε εμφανιστεί και παλιότερα, κατέβασα από το Play store το car mode off και το πρόβλημα λύθηκε αλλά και πάλι εμφανίστηλκε μετά από 3 μήνες. Γενικά δεν κατεβάσω εφαρμογές ούτε τίποτα σχετικό. έχω κάνει τα πάντα. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφαίρεση μπαταρίας κ.τ.λ.. Διάβασα στο forum οτι πρέπει να μπω στην εφαρμογή του αυτοκινήτου και να την διαγράψω αλλά δεν ξέρω που μπορώ να την βρω. Σας παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Το δικό μου WFS ρουταρισμενο με wild child ακόμα το έχει η αδελφή μου και δουλεύει,ρολόι!!!αγορά το,2010 αν θυμάμαι καλά :D

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια απο εχτες παρατηρησα ενα προβλημα στο κινητο μου ... δεν βρισκει σημα ..εχθες λοιπον το εκλεισα εβγαλα μπαταριες κτλ ...τπτ καποια στιγμη του εβαλα μια αλλη σιμ εβγαλε σημα ,του ξαναεβαλα την δικη μου οκ εβγαλε σημα ..μετα απο καποιες ωρες παλι τπτ ...σημερα του αλλαξα 3 σιμ τπτ νεκρο απο σημα,,παταω αναζητηση δικτυων ψαχνει λιγο και μετα μου βγαζει μηνυμα σφαλμα αναζητησης δικτυου ...( χωρις καποιιο κωδικο)

 

του εκανα επαναφορα και απο τις ρυθμισεις και με τον συνδιασμο κουμπιων τπτ παλι ...

 

καμια ιδεα καποιος ??

 

το κινητο δν ειναι ρουταρισμενο ( αν και θα ηθελα αλλα δν εχω τις γνωσεις να το κανω)

Link to comment
Share on other sites

κανεις? μια γνωμη εστω ή καποιος που να το εχει δει/διαβασει καπου μαζι με καοια λυση..το γκουγκλαρα ως προβλημα και υπαρχει αλλα μονο σε ξενα φορουμ και δν πολυ καταλαβαινω τις ορολογιες..
Link to comment
Share on other sites

κανεις? μια γνωμη εστω ή καποιος που να το εχει δει/διαβασει καπου μαζι με καοια λυση..το γκουγκλαρα ως προβλημα και υπαρχει αλλα μονο σε ξενα φορουμ και δν πολυ καταλαβαινω τις ορολογιες..

 

Δοκιμασε να κατεβασεις απο εδω http://www.androidruu.com/?developer=Marvel_MarvelC

το πιο πρόσφατο.

 

Ενναλακτικα θα πρεπει να ενεργοποιησεις το S-Off απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2178425

και να περασεις το τελευταια radio firmwware απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1887857

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από 3.5 χρόνια το κινητό παρουσιάζει τα εξής προβλήματα:

 

1. Touch screen : Είτε δεν ανταποκρίνεται καθόλου είτε καθυστερεί η απόκριση είτε δίνει whatever εντολές (πχ. στις επαφές πιέζω την αναζήτηση και επαναλαμβάνει μόνο του την τελευταία κλήση).

 

2. Memory : Μου βγάζει μήνυμα περί έλλειψης μνήμης. Προβλέπεται επέκταση εσωτερικής μνήμης ή θέλει αλλαγή κάρτας microsd (τώρα "φοράει" μία 2g);

 

Επειδή είμαι παντελώς άσχετος, το πετάω και πάω γι' άλλα ή θέλει τον Γερμανό του;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου και καλεσ γιορτεσ να εχοθμε. θα ξανα χρειαστω για ακομη μια φορα την βοηθεια σας. ειμαι roated και εχω s-on. θελω τωρα να γινω s-off πως μπορω να το κανω αυτο? υπαρχει καποιος ελληνικος οδηγοσ?:!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...