Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από σχεδόν 1 μήνα συμβίωσης με ΤΟ WFS είμαι αρκετά ευχαριστημένος εχω 2 θεματα που θέλω την βοήθεια σας

Το πρώτο που με ενοχλεί είναι όταν εχω κάνει μια κλήση και ενώ μιλάς από το μεγάφωνο θες να γράψεις έναν αριθμό για ΝΑ ΤΟΝ καλέσει στο κινητό πως μπορείς να το κανείς ;

Δεύτερο θέμα

Πως μπορείς να αλλάξεις της ετικέτες στης επαφές με ΔΙΚΑ σου σχόλια; έχει μόνο προκαθορισμένες θέσεις στο Nokia που είχα μπορούσα να το κάνω.:confused::rolleyes:

Τώρα μένει να έρθει η κάρτα SD και να φτιάξω 2ο partition έτσι ώστε να εχω πιο πολύ εσωτερική μνήμη :)

Κατέβασα αυτό rom manager ελπίζω ΝΑ κάνει δουλειά ΜΕ την κάρτα αλλά και να μου λύσει τα χέρια στο ΘΈΜΑ custom Rom το έχει δοκιμάσει κανείς στο WFS ;;:confused:

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από σχεδόν 1 μήνα συμβίωσης με ΤΟ WFS είμαι αρκετά ευχαριστημένος εχω 2 θεματα που θέλω την βοήθεια σας

Το πρώτο που με ενοχλεί είναι όταν εχω κάνει μια κλήση και ενώ μιλάς από το μεγάφωνο θες να γράψεις έναν αριθμό για ΝΑ ΤΟΝ καλέσει στο κινητό πως μπορείς να το κανείς ;

Δεύτερο θέμα

Πως μπορείς να αλλάξεις της ετικέτες στης επαφές με ΔΙΚΑ σου σχόλια; έχει μόνο προκαθορισμένες θέσεις στο Nokia που είχα μπορούσα να το κάνω.:confused::rolleyes:

Τώρα μένει να έρθει η κάρτα SD και να φτιάξω 2ο partition έτσι ώστε να εχω πιο πολύ εσωτερική μνήμη :)

Κατέβασα αυτό rom manager ελπίζω ΝΑ κάνει δουλειά ΜΕ την κάρτα αλλά και να μου λύσει τα χέρια στο ΘΈΜΑ custom Rom το έχει δοκιμάσει κανείς στο WFS ;;:confused:

 

Για το πρωτο που λες δεν καταλαβαινω που κολας.Πατας το κατω αριστερο πληκτρο της οθονης για να εμφανιστει το αριθμητικο πληκτρολογιο,πληκτρολογεις τον αριθμο που θες κ μετα πατας το πρασινο ακουστικο για να παρεις τηλεφωνο.

Για τα σχολια των ετικετων στις επαφες ουτε εγω εχω βρει τροπο να τις αλλαζεις,μαλλον δεν θα γινεται.Ισως με καποια αλλη εφαρμογη να γινεται αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείσω την κλήση που εχω χάνω και τον αριθμό.που έγραψα:banghead:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κατεβάσει ελάχιστες εφαρμογές στο κινητό μου και τις περισσότερες τις έχω βάλει στην sd. Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις-αποθηκευτικός χώρος έχω 19,54/150 mb ελέυθερο χώρο. Δεν μου βγάζει καμία άλλη εφαρμογή να μεταφέρω στην sd. Μπορώ να δημιουργήσω περισσότερο χώρο..??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείσω την κλήση που εχω χάνω και τον αριθμό.που έγραψα:banghead:

Με το πλήκτρο home δεν μπορείς να μπεις στο μενού της συσκευής και να χρησιμοποιήσεις απλά μια εφαρμογή για σημειώσεις;

 

Καλησπέρα,

έχω κατεβάσει ελάχιστες εφαρμογές στο κινητό μου και τις περισσότερες τις έχω βάλει στην sd. Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις-αποθηκευτικός χώρος έχω 19,54/150 mb ελέυθερο χώρο. Δεν μου βγάζει καμία άλλη εφαρμογή να μεταφέρω στην sd. Μπορώ να δημιουργήσω περισσότερο χώρο..??

Δοκίμασες να καθαρίσεις τη μνήμη cache των εφαρμογών;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Με το πλήκτρο home δεν μπορείς να μπεις στο μενού της συσκευής και να χρησιμοποιήσεις απλά μια εφαρμογή για σημειώσεις;

 

 

Δοκίμασες να καθαρίσεις τη μνήμη cache των εφαρμογών;

 

:eek::p χα ΈΧΕΙΣ δίκιο αφού εχω το color notes ;)

 

Λοιπόν έβαλα την custom Rom cyanmod 7 κάτι δεν θυμάμαι καλά, με το Rom manager ήταν πολύ εύκολο :eek::) αλλά ελα όμως που δεν είχε καμία σχέση με το sense που εχω συνηθίσει και την έβγαλα σχεδόν αμέσως:( εντύπωση μου έκανε ότι δεν μου έδειχνε της εφαρμογές μου που ήδη είχα :rolleyes: αλλά ούτε της επαφές μου ευτυχώς με ένα κλικ μου επανέφερε την μαμα Rom.

Οπότε δεν με βλέπω να δοκίμασα άλλες :D

 

 

Συγνωμη αλλα θα τροποποιώ συνέχεια το ιδιο ποστ??

οκ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by lokigr
Συνεχόμενα μηνύματα

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα να με βοηθησετε. Εχω το HTC Widfire S και θελω να το κανω root. Θελω καποιος να με βοηθηση πληρος σε αυτο το θεμα. Δεν το εχω ξανα κανει και δεν ξερω να το κανω. Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθηση????
Link to comment
Share on other sites

:eek::p χα ΈΧΕΙΣ δίκιο αφού εχω το color notes ;)

 

Λοιπόν έβαλα την custom Rom cyanmod 7 κάτι δεν θυμάμαι καλά, με το Rom manager ήταν πολύ εύκολο :eek::) αλλά ελα όμως που δεν είχε καμία σχέση με το sense που εχω συνηθίσει και την έβγαλα σχεδόν αμέσως:( εντύπωση μου έκανε ότι δεν μου έδειχνε της εφαρμογές μου που ήδη είχα :rolleyes: αλλά ούτε της επαφές μου ευτυχώς με ένα κλικ μου επανέφερε την μαμα Rom.

Οπότε δεν με βλέπω να δοκίμασα άλλες :D

 

 

Συγνωμη αλλα θα τροποποιώ συνέχεια το ιδιο ποστ??

οκ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Για να σου δείχνει εφαρμογές, επαφές κλπ, θα έπρεπε να έχεις κάνει backup πρίν και να το επανέφερες με τη νέα rom. Αλλά απ'τη στιγμή που δε θες τη cm7, μείνει με sense τότε και δε θα έχεις θέμα!

 

Γεια σας. Θα ηθελα να με βοηθησετε. Εχω το HTC Widfire S και θελω να το κανω root. Θελω καποιος να με βοηθηση πληρος σε αυτο το θεμα. Δεν το εχω ξανα κανει και δεν ξερω να το κανω. Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθηση????

Κοίταξες στο πρώτο post; Υπάρχει link με τις οδηγίες από το φίλο dosman!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που μπορω να βρω custom roms και τα χαρακτηριστικα της ωστε να διαλεξω πια μου ταιριαζει????

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1038

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση...

Χρησιμοποίησα τη λειτουργεία που έχει το Link2SD για να μετατρέψω κάποιες εφαρμογές (Facebook, Market, YouTube, GMail) σε εφαρμογές συστήματος για να εξοικονομήσω χώρο μέχρι τουλάχιστον να φτιάξω το δεύτερο partition στην κάρτα SD.

Το έφτιαξα και σύνδεσα ό,τι εφαρμογές είχα με το 2ο partition και η εσωτερική μνήμη έφτασε αισίως τα 80MB...

Προσπαθώ τώρα να κάνω το Facebook και τις άλλες εφαρμογές από συστήματος σε εφαρμογές χρήστη με σκοπό να τις συνδέσω και μου λέει "invalid install location" κλπ...

Όταν όμως γινόταν αναβάθμιση της εφαρμογής έμπαινε κανονικά στην εσωτερική μνήμη σαν εφαρμογή χρήστη απλά στο τέλος του ονόματος της εφαρμογής έγραφε -αναβαθμισμένο- και απλά έκανα ενσωμάτωση αναβάθμισης με στο σύστημα και όλα ΟΚ.

 

Πιστεύετε ότι αν κάνω απ' εγκατάσταση ενημερώσεων, αναβάθμιση ξανά (ώστε να εμφανιστούν στην εσωτερική μνήμη) και διαγραφή από εφαρμογή συστήματος να υπάρξει πρόβλημα;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το wildfire s και ενώ στις προδιαγραφές του κινητού λέει ότι έχει εσωτερική μνήμη 512 mb το κινητό λέει 124 mb. Ξέρει κανείς να μου πει τι συμβαίνει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγόρασα το wildfire s και ενώ στις προδιαγραφές του κινητού λέει ότι έχει εσωτερική μνήμη 512 mb το κινητό λέει 124 mb. Ξέρει κανείς να μου πει τι συμβαίνει? Ευχαριστώ.

 

512 είναι η ονομαστική μνήμη εκ της οποίας ένα ποσοστό το καταλαμβάνει το λειτουργικό. Αυτό που βλέπεις μάλλον είναι το υπόλοιπο από αυτό που χρησιμοποιείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Εχω ενα μεγαλο προβλημα. Εκανα root το κινητο μου και κατεβασα την custom rom "cyanogenmod 7.2 RC1". Μετα πατισα "recovery" μετα "install zip from sdcard" μετα "choose zip from sdcard" μετα πηγα σε αυτο που κατεβασα μετα μου εβγαλε πολλα "no" και ενα "yes" και διπλα "install update" και πατησα εκει και περιμενα να κανει install. Τωρα μου βγαζει συνεχεια το ανθρωπακι του android και φορτιζει συνεχεια ενας δακτυλιος χωρις να ανοιγει καθολου η συσκευη. Αν καποιος ξερει τι να κανω να μου απαντησει γρηγορα. Ευχαριστω. Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς ελπίζω να έχεις κάνει backup. Έχεις κολλήσει σε bootloop. Από τη recovery, δοκίμασε να ξαναπεράσεις τη rom, αφού όμως πρώτα κάνεις wipe all/factory reset από την αντίστοιχη επιλογή. Λογικά μετά θα λυθεί το πρόβλημα σου...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το cyanogenmod 7.2. Το Play Store δεν υπαρχει πια.Απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες?

 

Με μια απλή αναζήτηση στο internet μπορείς να βρεις τόσο την έκδοση 3.5.16 όσο και την τελευταία 3.5.19.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με μια απλή αναζήτηση στο internet μπορείς να βρεις τόσο την έκδοση 3.5.16 όσο και την τελευταία 3.5.19.

 

Το κατεβασα και το εκανα εγκατασταση αλλα μου λεει "για να συνεχισετε, θα πρεπει να προσθεσετε εναν λογαριασμο στη συσκευη. Θελετε να προσθεσεται εναν;" παταω ναι και με βγαζει στην αρχικη οθονη τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κατεβασα και το εκανα εγκατασταση αλλα μου λεει "για να συνεχισετε, θα πρεπει να προσθεσετε εναν λογαριασμο στη συσκευη. Θελετε να προσθεσεται εναν;" παταω ναι και με βγαζει στην αρχικη οθονη τι να κανω?

 

Έχεις προσθέσει στη συσκευή σου κάποιον google account; Αν όχι... κάντο και ξαναπροσπάθησε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσθέσει στη συσκευή σου κάποιον google account; Αν όχι... κάντο και ξαναπροσπάθησε.

 

Οταν παω να φτιαξω account και μου λεει διακομιστης τι βαζω?

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, μιας κι έχεις τη cm7, πέρασες πρώτα τις gapps; Αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, μιας κι έχεις τη cm7, πέρασες πρώτα τις gapps; Αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω...

 

Οχι, δεν περασα τιποτα. Τι ειναι τα gapps και που μπορω να τα βρω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι, δεν περασα τιποτα. Τι ειναι τα gapps και που μπορω να τα βρω;

 

Όντως αυτό είναι το πρόβλημα. Εκεί που κατέβασες τη rom δεν υπάρχει link για τα gapps;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις λοιπόν πως καλό θα είναι να κοιτάς στο post που βρίσκεις της rom και τις οδηγίες που υπάρχουν. Καμιά φορά μπορεί να κάνεις λάθος σε κάτι, εξαιτίας κάποιας πιθανής ιδαιτερότητας κάποιας rom. Πάντως αν δε βρεις link στο post που είχε τη rom, δες κι εδω :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...