Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάσεις στις πιο πίσω σελίδες θα λύσεις όλες τις απορίες σου. Εναλλακτικά μπορείς να απευθυνθείς και εδώ.

 

Απλά δεν έχω τόσο χρόνο δυστυχώς να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες..Όταν βρω χρόνο σίγουρα θα το κάνω.Τώρα όμως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει, περιληπτικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...

Στην εκκαθάριση δεδομένων έχει ένα που λέει "Χώρος αποθηκευμένων επαφών" και πιάνει 15ΜΒ!!!!

Αν αυτό το κάνω εκκαθάριση, σημαίνει ότι πάπαλα οι επαφές από το τηλέφωνο; (θα κρατήσει αυτές που συγχρονίζουν με gmail ή θα σβήσει και αυτές;)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Με root θα μπορούσες να κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου, αλλά προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο. Οπότε προς το παρόν απλά πέρνα μια εφαρμογή τύπου apps2sd για να μπορείς να μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης (όσες δεν έχουν widget και δεν τρέχουν συνεχώς) :)

 

Ειναι ολες περασμενες,εκτος απο το dialer one. Μηπως οταν μεταφερω στην sd μια εφαρμογη αφηνει μερος της στην μνημη του τηλεφωνου?? Δεν βρισκω αλλη εξηγηση. Οπως και να'χει σκεφτομαι να κανω ενα reset αλλα και παλι δεν βρηκα αξιοπιστη εφαρμογη για sms,contacts,settings,apps,content backup. Το x10 mini pro ειχε εργοστασιακα ενα τετοιο app, στην htc δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολες περασμενες,εκτος απο το dialer one. Μηπως οταν μεταφερω στην sd μια εφαρμογη αφηνει μερος της στην μνημη του τηλεφωνου?? Δεν βρισκω αλλη εξηγηση. Οπως και να'χει σκεφτομαι να κανω ενα reset αλλα και παλι δεν βρηκα αξιοπιστη εφαρμογη για sms,contacts,settings,apps,content backup. Το x10 mini pro ειχε εργοστασιακα ενα τετοιο app, στην htc δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Απλά να επιβεβαιώσω ότι όντω ισχύει αυτό που λες (ότι όταν περνάς μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης, ένα μέρος της μένει στην εσωτερική ;) ). Για backup δοκίμασε το mybackup pro ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απλά να επιβεβαιώσω ότι όντω ισχύει αυτό που λες (ότι όταν περνάς μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης, ένα μέρος της μένει στην εσωτερική ;) ). Για backup δοκίμασε το mybackup pro ;)

 

Ευχαριστώωω!! Εν αναμονη νεου update απο την HTC ή το πολυτιμο root λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.. Πέραν του γνωστου προβλήματος με την ανεπαρκή εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, το οποίο κατα τα λοιπά είναι εξαιρετικό, έχω ενα επιπλέον πρόβλημα με την κάρτα μνήμης. Δεν χρησιμοποίησα καθόλου εξαρχής την 2GB samsung που είχε μέσα το κινητό, και έβαλα την 8άρα Kingston που χρησιμοποιούσα χωρίς πρόβλημα στο προηγούμενο ΝΟΚΙΑ κιν. μου, έχοντας πρώτα κάνει format.. Το θέμα είναι πως, χωρίς λόγο, σε τυχαίες στιγμές (ιδιαίτερα όταν τραβάω μια φωτό ή προσπαθώ γενικά να εγγράψω κάτι), εμφανίζει μήνυμα πως υπήρξε "μή αναμενόμενη αφαίρεση της κάρτας SD" και πλέον δεν την αναγνωρίζει. Το πρόβλημα δε λύνεται, απλά όταν γινεται επανεκκίνηση της συσκευής διορθώνεται προσωρινά, μέχρι να ξανασυμβεί. Σημειώνω ότι δεν υπάρχει προβλημα με την αναγνώριση της καρτας ούτε στο PC όπου η μεταφορά αρχείων πραγματοποιείται κανονικά χωρίς πρόβλημα, ούτε στην αναπαραγωγή αρχείων μουσικής και βιντεο στη συσκευή, συνεπώς δεν νομίζω οτι πρόκειται για θέμα ασυμβατότητας.. Απότι διάβασα δεν υπάρχει καποιο αντίστοιχο περιστατικο στο forum εδώ, ενώ σε ξένα forums βρήκα αντίστοιχο πρόβλημα, χωρις να υπαρχει λυση.. Μήπως η 2άρα της samsung περιεχει καποιο folder που δεν εχω αντιγράψει στη δική μου? Είναι προβληματική η συγκεκριμένη συσκευή? Καποια αλλη ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να αγοράσω το κινητό αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε:

 

Το saturn (Πυλαίας) φέρνει της αντιπροσωπείας ή παραεισαγωγής;

 

Το χρώμα mocca ποιό είναι στο s; To purple εννοούν;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το saturn (Πυλαίας) φέρνει της αντιπροσωπείας ή παραεισαγωγής;

 

Πάρε τους ένα τηλέφωνο ή πήγαινε μια βόλτα και αν δεις κουτί με ελληνικά στο εξωτερικό του, είναι ελληνικό.

 

Το χρώμα mocca ποιό είναι στο s; To purple εννοούν;

 

Το καφέ ίσως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.. Πέραν του γνωστου προβλήματος με την ανεπαρκή εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, το οποίο κατα τα λοιπά είναι εξαιρετικό, έχω ενα επιπλέον πρόβλημα με την κάρτα μνήμης. Δεν χρησιμοποίησα καθόλου εξαρχής την 2GB samsung που είχε μέσα το κινητό, και έβαλα την 8άρα Kingston που χρησιμοποιούσα χωρίς πρόβλημα στο προηγούμενο ΝΟΚΙΑ κιν. μου, έχοντας πρώτα κάνει format.. Το θέμα είναι πως, χωρίς λόγο, σε τυχαίες στιγμές (ιδιαίτερα όταν τραβάω μια φωτό ή προσπαθώ γενικά να εγγράψω κάτι), εμφανίζει μήνυμα πως υπήρξε "μή αναμενόμενη αφαίρεση της κάρτας SD" και πλέον δεν την αναγνωρίζει. Το πρόβλημα δε λύνεται, απλά όταν γινεται επανεκκίνηση της συσκευής διορθώνεται προσωρινά, μέχρι να ξανασυμβεί. Σημειώνω ότι δεν υπάρχει προβλημα με την αναγνώριση της καρτας ούτε στο PC όπου η μεταφορά αρχείων πραγματοποιείται κανονικά χωρίς πρόβλημα, ούτε στην αναπαραγωγή αρχείων μουσικής και βιντεο στη συσκευή, συνεπώς δεν νομίζω οτι πρόκειται για θέμα ασυμβατότητας.. Απότι διάβασα δεν υπάρχει καποιο αντίστοιχο περιστατικο στο forum εδώ, ενώ σε ξένα forums βρήκα αντίστοιχο πρόβλημα, χωρις να υπαρχει λυση.. Μήπως η 2άρα της samsung περιεχει καποιο folder που δεν εχω αντιγράψει στη δική μου? Είναι προβληματική η συγκεκριμένη συσκευή? Καποια αλλη ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλημέρα φίλε μου!

Δε νομίζω να είχε κάποιο folder η κάρτα μνήμης που δινότανε με το κινητό. Ωστόσο φαντάζομαι αντέγραψες τους φακέλους, ε; Επίσης την 8άρα κάρτα σου την έκανες format στον υπολογιστή ή στο κινητό; Θα πρότεινα στον υπολογιστή. Επίσης, αν δε λυθεί έτσι το πρόβλημα, θα πρότεινα hard reset του κινητού (προσοχή όμως μιας και θα χάσεις όλα τα προγράμματα και τα δεδομένα σου-επαφές, μηνύματα κλπ, οπότε να κρατήσεις backup)!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τους ένα τηλέφωνο ή πήγαινε μια βόλτα και αν δεις κουτί με ελληνικά στο εξωτερικό του, είναι ελληνικό.

 

 

 

Το καφέ ίσως;

 

Στο τηλέφωνο δεν λένε. Να πάω δεν γίνεται, κατοικώ πολύ μακριά και θα στείλω κάποιον αν είναι να το πάρει.

 

Μου είπαν ότι έχουν μαύρο και μοκα ιριδίζον κάπως. Σκέφτηκα ότι ίσως λένε το καφέ αλλά το S νομίζω βγαίνει μόνο σε μαύρο, άσπρο, purple.

 

Οπότε αν κάποιος φίλος από Θεσσαλονίκη τύχει και πάει στο saturn Πυλαίας ας μου πει τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται με την εγγύηση αν αγοράσω από ελληνικό κατάστημα αλλά παράλληλης εισαγωγής?

Διότι το βρίσκω με σημαντική διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχει κανεις εντυπωσεις απο το τηλεφωνο αυτο? εχω ακουσει οτι δεν εχει δυνατα ηχεια για μουσικη.φωτογραφιες βγαζει καλες? καποια ηλεκτρονικα καταστηματα δινουν 2 ετη εγγυηση απλα δεν τη δεχονται ολες οι επισημες αντιπροσωπειες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδία καινούριος στο forum...

 

Απέκτησα χθές το συγκεκριμένο κινητό...

Συνδέομαι κανονικά στο wi-fi του σπιτιού μου...Βγαίνει και η ένδειξη στο κινητο ότι είμαι συνδεδεμένος...ΑΛΛΑ

 

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...ουτε σε μαρκερ,ουτε youtube,ουτε facebook,ουτε maps ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!

 

YOUTUBE--->Σημειώθηκε πρόβλημα με την έναρξη,ελέγξτε σύνδεση στο δίκτυο

Στα maps απαιτεί σύνδεση δεδομένων εργασίας....Στο internet δεν φορτωνει την σελίδα.......

 

Δεν έχω ιδέα τι να κάνω..πρωτάρης στα htc,πρωτάρης στα android..πλέον είστε η μόνη ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σας παιδία καινούριος στο forum...

 

Απέκτησα χθές το συγκεκριμένο κινητό...

Συνδέομαι κανονικά στο wi-fi του σπιτιού μου...Βγαίνει και η ένδειξη στο κινητο ότι είμαι συνδεδεμένος...ΑΛΛΑ

 

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...ουτε σε μαρκερ,ουτε youtube,ουτε facebook,ουτε maps ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!

 

YOUTUBE--->Σημειώθηκε πρόβλημα με την έναρξη,ελέγξτε σύνδεση στο δίκτυο

Στα maps απαιτεί σύνδεση δεδομένων εργασίας....Στο internet δεν φορτωνει την σελίδα.......

 

Δεν έχω ιδέα τι να κάνω..πρωτάρης στα htc,πρωτάρης στα android..πλέον είστε η μόνη ελπίδα...

 

Κάτι δεν πάει καλά με τη σύνδεση στο internet. Μπορεί να είσαι συνδεδεμένος στο router αλλά δεν παίρνει internet για κάποιο λόγο. Δοκίμασε και σε άλλο δίκτυο.

 

καλημερα.εχει κανεις εντυπωσεις απο το τηλεφωνο αυτο? εχω ακουσει οτι δεν εχει δυνατα ηχεια για μουσικη.φωτογραφιες βγαζει καλες? καποια ηλεκτρονικα καταστηματα δινουν 2 ετη εγγυηση απλα δεν τη δεχονται ολες οι επισημες αντιπροσωπειες.

 

Αν διαβάσεις στις προηγούμενες σελίδες θα πάρεις απαντήσεις για όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα των Wildfire S. Αν και διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες δεν βρήκα απάντηση οπότε όποιος γνωρίζει ευπρόσδεκτος. Ένας φίλος πήρε wildfire S παράλληλης εισαγωγής το οποίο δεν έχει Ελληνικά. Δεν είναι branded, οπότε δεν χρειάζεται goldcard κτλ, παρά μόνο την σωστή έκδοση ρομ , οπότε εάν κάποιος θα μπορούσε να μου πει σχετικά θα ήμουν υπόχρεος!

 

Edit. Αυτή την στιγμή φοράει

 

RUU_Marvel_HTC_Europe_1.33.401.2_Radio_47.10.35.30 29H_7.46.35.08_release_185724_signed.exe

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα στην παρέα των Wildfire S. Αν και διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες δεν βρήκα απάντηση οπότε όποιος γνωρίζει ευπρόσδεκτος. Ένας φίλος πήρε wildfire S παράλληλης εισαγωγής το οποίο δεν έχει Ελληνικά. Δεν είναι branded, οπότε δεν χρειάζεται goldcard κτλ, παρά μόνο την σωστή έκδοση ρομ , οπότε εάν κάποιος θα μπορούσε να μου πει σχετικά θα ήμουν υπόχρεος!

 

Edit. Αυτή την στιγμή φοράει

 

RUU_Marvel_HTC_Europe_1.33.401.2_Radio_47.10.35.30 29H_7.46.35.08_release_185724_signed.exe

 

Βάλε το morelocale2 και θα εμφανιστούν (λογικά) και τα ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το morelocale2 και θα εμφανιστούν (λογικά) και τα ελληνικά.

 

Γνωρίζω για το Morelocale2 αλλά μέχρι στιγμής σε καμιά συσκευή δεν μου παίζει σωστά.. και το δοκίμασα σε αρκετές. Το μισό μενού ελληνικά το μισό αγγλικά κάνει

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα συνιστούσα να του δώσεις άλλη μία ευκαιρία.

 

ΧΑ! έλα μου που έπαιξε σωστά! Ευχαριστώ για την υπόδειξη! Και έχασα μιλάμε 2-3 ώρες να δοκιμάζω ρομς που δεν είχαν Ελληνικά..:O

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τη σύνδεση στο internet. Μπορεί να είσαι συνδεδεμένος στο router αλλά δεν παίρνει internet για κάποιο λόγο. Δοκίμασε και σε άλλο δίκτυο.

 

 

Έβαλα μια sim η οποία είναι σύνδεση,και μπήκα κανονικά στο internet με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας....

Έβαλα την δικιά μου sim(κάρτοκινητο) σε ένα samsung ace,και απο εκεί μπορώ να μπώ κανονικά στο internet μέσω wi fi.....

 

Mε λίγα λόγια,το htc μου δεν μπορει να συνδεθεί στο ιντερνετ μέσω wifi........

Eνώ άλλα κινητά συνδέονται κανονικά με το ίδιο wifi....

 

Μεγάλο μπέρδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα διορθώθηκε....

 

Το γράφω εδώ,γιατί ίσως συμβεί και σε άλλους...

 

Από ότι μου είπαν από τα κεντρικά της htc,όταν η συσκευή είναι καινούρια,ενδέχετε για να συνδεθείτε σto ιντερνετ μεσω wifi,να πρέπει να πάρετε τηλ τον πάροχο της σύνδεσης ίντερνετ που θα έχετε στο pc σας(στην δικιά μου περίπτωση conn-x,άρα ΟΤΕ),και να ζητήσετε την IP,την ΠΥΛΗ,DNS 1 και 2,και την μάσκα δικτύου.....

 

Περνάτε αυτές τις ρυθμίσεις και αφού τις αποθηκεύσετε θα μπορείτε να μπαίνετε σε ΚΑΘΕ wifi δίκτυο ανεξαρτήτως πάροχου....

 

Μπορεί να έτυχε απλώς σε μένα,αλλά επειδή 2 μέρες πελάγωσα,το γράφω εδώ σε περίπτωση που φανεί χρήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου έχει κινητό με windows ( htc mini)

παρήγγειλε και περιμένει το wildfire s . πως θα μεταφέρει

τις επαφές του από το τηλέφωνο των windows

στο νέο τηλέφωνο android ? υπάρχει τρόπος ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου έχει κινητό με windows ( htc mini)

παρήγγειλε και περιμένει το wildfire s . πως θα μεταφέρει

τις επαφές του από το τηλέφωνο των windows

στο νέο τηλέφωνο android ? υπάρχει τρόπος ?

 

Καταρχην πρεπει να εχει gmail.

Στο htc mini θα παει στο active sync,θα φτιαξει νεο exchange server και θα βαλει m.google.com στο σερβερ.θα κανει sync με το gmail ,και ολες οι επαφες θα περαστουν εκει.μετα ανοιγοντας το wildfire ολα θα μεταφερθουν αυτοματα.η διαδικασια με το active sync γινεται καπως ετσι,googlare το για περισσοτερες λεπτομεριες!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ένας φίλος μου έχει κινητό με windows ( htc mini)

παρήγγειλε και περιμένει το wildfire s . πως θα μεταφέρει

τις επαφές του από το τηλέφωνο των windows

στο νέο τηλέφωνο android ? υπάρχει τρόπος ?

 

Ορίστε οι οδηγίες για συγχρονισμό από τα windows mobile με gmail... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...