Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέχασα να αναφέρω ότι πριν περάσω τη νέα rom έκανα μέσα από το CWR format στο /data, /cache, /emmc, /sdcard κλπ.

Επίσης τώρα δοκίμασα από CWR να κάνω mount /emmc και μπαίνοντας στο CM7 βλέπει πια σαν external storage την internal memory (5.6 giga περίπου)!!!

 

Την εξωτερική SD δεν τη βλέπει καθόλου... Τί μπλέξιμο έχει συμβεί ρε παιδιά;

 

Format μέσω τηλεφώνου πώς μπορώ να κάνω;

Edited by theseeker
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου εστειλα πμ γιατι υπαρχει ηδη "θεμα" με προβληματα του κινητου και ελεγα να το συνεχιζαμε απο εκει.Δε μου απαντησες αν ο υπολογιστης σου "βλεπει" τις μνημες..

Προσπαθησε να κανεις αυτο που σου ειπε ο mol.Δοκιμασε να το formαρεις απο τον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέχασα να αναφέρω ότι πριν περάσω τη νέα rom έκανα μέσα από το CWR format στο /data, /cache, /emmc, /sdcard κλπ.

Επίσης τώρα δοκίμασα από CWR να κάνω mount /emmc και μπαίνοντας στο CM7 βλέπει πια σαν external storage την internal memory (5.6 giga περίπου)!!!

 

Την εξωτερική SD δεν τη βλέπει καθόλου... Τί μπλέξιμο έχει συμβεί ρε παιδιά;

 

Format μέσω τηλεφώνου πώς μπορώ να κάνω;

Η αλλαγή των θέσεων των καρτών μην σε τρομάζει, έτσι δουλεύει η CM7, μπορείς όμως να το αλλάξεις μετά από τις ρυθμίσεις.

Από ότι καταλαβαίνω η εξωτερική κάρτα έχει θέμα. Κάνε αυτό που σου είπαν πιο πάνω, βεβαιώσου ότι είναι φορμαρισμένη σε fat32

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια... :respect: Το πρόβλημα ήταν ακριβώς αυτό με το FAT32 και λύθηκε αφού πρώτα έπρεπε να βρω πως να φορμάρω από OSX σε FAT32.

 

Ας μεταφερθεί η συζήτηση στα Προβλήματα/Απορίες παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχετικά με τα προηγούμενα προβλήματα που είχα, μου άλλαξαν από το service της LG πλακέτα και λύθηκαν όλα.

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι με το μικρόφωνο του headset που έρχεται μαζί με τη συσκευή. Η φωνή μου ακούγεται πολύ αμυδρά. Δοκίμασα και με προγράμματα ηχογράφησης και πάλι το ίδιο. Είναι γνωστό το πρόβλημα ή πάλι κάτι τρέχει με το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες εχει κανεις αλλος προβλημα με υπερβολικη κουραση των ματιων εξαιτιας της οθονης του 2X (και στην αυτοματη φωτεινοτητα και την εργοστασιακη); Στην αρχη νομισα οτι ηταν η ιδεα μου, αλλα μετα απο μηνες χρησης μαλλον δεν ειναι η ιδεα μου (προσωπικα νομιζω οτι φταιει το "ρηχο"-ξεπλυμενο μαυρο σε συνδιασμο με το αδυναμο λευκο, ακομα και συγκρινομενο με το παλιο gx30 μου).

 

Εχετε και εσεις αναλογο προβλημα;

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Με την την V20Q μου κλίνη ο ήχος μόνος του..!!! δεν ακούω η κλήσεις και e-mail η μουσική, γενικά χάνετε ο ήχος :wacko:και επανέρχεται μετά από κλείσιμο και άνοιγμα του τηλεφώνου..!!!

 

έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα..!!???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια βδομαδα που τη φοραω οχι.

Αυτο δε σου το ειχε ξανακανει λιγο πιο παλια ποια φοραγες τοτε?

 

από τότε που φόρεσα την V20Q..!! μου το κάνει. Τι στο καλό να ξαναγυρίσω στην V20L..!!:mad: υπάρχει πουθενά η V20M??? να την περάσω..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε το imei σου στην LG.Ποια version σου βγαζει?Αν ειναι μπας και βαλεις την v20r την ελληνικη.Υποτιθεται πως ειναι ακριβως η ιδια με την v20q αλλα που ξερεις μπορει να σου "κατσει" καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε το imei σου στην LG.Ποια version σου βγαζει?Αν ειναι μπας και βαλεις την v20r την ελληνικη.Υποτιθεται πως ειναι ακριβως η ιδια με την v20q αλλα που ξερεις μπορει να σου "κατσει" καλυτερα

 

Μου δίνει την V20M..!! Και προφανώς για να την πάρω απο την lg πρέπει να γυρίσω στην ...???? L ??? η στην C????

 

http://s14.directupload.net/images/120323/n9il7hba.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

v20m?Ολλανδικο ειναι???

Μπορεις να βαλεις κατευθειαν την v20m

 

Απο που την παίρνω???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω ειναι αλλα να ξερεις πως ειναι αντιστοιχη της v20l(με οτι ψεγαδια αυτο συνεπαγεται) και οχι της v20q.Μαλλον δεν εχει παει εκει ακομα η αναβαθμιση....!

Ειχα την εντυπωση πως ειχες πει καποια στιγμη πως ηταν ελληνικη η συσκευη σου ή παλι λαθος θυμαμαι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω ειναι αλλα να ξερεις πως ειναι αντιστοιχη της v20l(με οτι ψεγαδια αυτο συνεπαγεται) και οχι της v20q.Μαλλον δεν εχει παει εκει ακομα η αναβαθμιση....!

Ειχα την εντυπωση πως ειχες πει καποια στιγμη πως ηταν ελληνικη η συσκευη σου ή παλι λαθος θυμαμαι?

 

Το τηλ. το πήρα απο ΚΟΤΣΟΒ. και πάνω απο το αυτοκόλλητο που γράφει NLD είχε το διπλανό αυτοκόλλητο που γράφει VDX. το ξεκόλλησα και αποκαλύφτηκε η τριπλό εισαγωγή.....:wacko: άντε τώρα να βρεις την ΜΑΝΑ του, για των πατέρα δεν το συζητώ...ποιος ξέρει με πόσους πήγε η μάνα του...:lol:

 

http://s7.directupload.net/images/120323/rh6z9mwz.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.Μη το ψαχνεις.Βαφτισε το Ολλανδικο και εισαι ΟΚ.

 

Tι λες να του περάσω την V20M να συμβαδίζει με την μαμά, και όταν έρθει ''στην ΟΛΛΑΝΔΙΑ'' η V20Q να την περάσω τότε..!!!???

 

o.k. ευχαριστώ για τα παρακάτω...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Η v20q ειναι σιγουρα καλυτερη απο την v20l. Απο την αλλη το προβλημα που εχεις δε το εχω ξανακουσει(μηπως ειναι καμια εφαρμογη που σου κανει περιεργα??).

Εγω θα δοκιμαζα να ξαναπερασω την v20q μπας και λυθει το προβλημα.Αν τυχον συνεχισει θα εβαζα τη v20m.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την έκδοση 2.3.4 και η έκδοση LGE είναι η V20L. Του έκανα το επίσημο update της εταιρείας πρίν κανα μήνα και δεν είναι root. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής : μόλις πάω να δώ κάποιο βίντεο στο youtube είτε μέσω του browser του κινητού είτε μέσω του opera κάνει κοψίματα στον ήχο σε εκνευριστικό βαθμό και είναι σκέτη απογοήτευση. Επιπλέον το δοκίμασα με το Hdmi ώστε να παίξω ένα βίντεο σε μια μεγάλη οθόνη και συμβαίνει το ίδιο πράγμα. Δηλαδή αυτό γίνεται είτε όταν παίζει το ηχείο του κινητού είτε με τα ακουστικά είτε με το Hdmi. Το άλλο που μου κάνει είναι αρκετές φορές εκεί που κάνω κάτι να μου πετάει το σήμα της Vodafone 'Welcome to Vodafone' και το σήμα-κουτί της κάρτας SIM από κάτω. Τί λέτε να γίνεται ; Το τηλέφωνο είναι πρόσφατα αγορασμένο, ούτε 1μιση μήνα. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος και αν ναι τι έκανε ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την έκδοση 2.3.4 και η έκδοση LGE είναι η V20L. Του έκανα το επίσημο update της εταιρείας πρίν κανα μήνα και δεν είναι root. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής : μόλις πάω να δώ κάποιο βίντεο στο youtube είτε μέσω του browser του κινητού είτε μέσω του opera κάνει κοψίματα στον ήχο σε εκνευριστικό βαθμό και είναι σκέτη απογοήτευση. Επιπλέον το δοκίμασα με το Hdmi ώστε να παίξω ένα βίντεο σε μια μεγάλη οθόνη και συμβαίνει το ίδιο πράγμα. Δηλαδή αυτό γίνεται είτε όταν παίζει το ηχείο του κινητού είτε με τα ακουστικά είτε με το Hdmi. Το άλλο που μου κάνει είναι αρκετές φορές εκεί που κάνω κάτι να μου πετάει το σήμα της Vodafone 'Welcome to Vodafone' και το σήμα-κουτί της κάρτας SIM από κάτω. Τί λέτε να γίνεται ; Το τηλέφωνο είναι πρόσφατα αγορασμένο, ούτε 1μιση μήνα. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος και αν ναι τι έκανε ;

Ευχαριστώ

 

Κάνε ένα update, ή πήγαινέ το στο service να σου περάσουν τη καινούρια ROM, μπορεί να λυθούν και τα δύο προβλήματα (και 2-3 ακόμα που δεν ξέρεις ότι τα έχεις) ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει κανεις γιατι μετα την αναβαθμηση οταν παω να βαλω εφαρμογες σε μερικες μου βγαζει το μηνημα {απελευθερωστε λιγο χωρο και προσπαθηστε ξανα} και αλλες μπαινουν κανονικα ολες δωρεαν εφαρμογες.Πως μπορω να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει κανεις γιατι μετα την αναβαθμηση οταν παω να βαλω εφαρμογες σε μερικες μου βγαζει το μηνημα {απελευθερωστε λιγο χωρο και προσπαθηστε ξανα} και αλλες μπαινουν κανονικα ολες δωρεαν εφαρμογες.Πως μπορω να το διορθωσω?

 

Τσέκαρε πόσο χώρο έχεις στο storage, internal SD και external SD, και μετά βάλε ένα clean up tool από το market (υπάρχουν πολλά τζάμπα και πολύ καλά) και κάνε ένα καθάρισμα (cache, cookies, temp files κλπ). Λογικά θα είσαι ΟΚ μετά...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει κανεις γιατι μετα την αναβαθμηση οταν παω να βαλω εφαρμογες σε μερικες μου βγαζει το μηνημα {απελευθερωστε λιγο χωρο και προσπαθηστε ξανα} και αλλες μπαινουν κανονικα ολες δωρεαν εφαρμογες.Πως μπορω να το διορθωσω?

 

κάτι δεν έκατσε καλά..!! γνώμη μου να την ξανά περάσεις..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα χτες το [CM9][ROM][MAR31] Nova HD RC18-31. Δεν ήξερα όμως ότι δεν υποστηρίζει ραδιόφωνο και έτσι έκανα restore από το Titanium backup την εφαρμογή Ραδιόφωνο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει επιλογή απεγκατάστασης ούτε προφανώς λειτουργεί η εφαρμογή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αφαιρέσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα χτες το [CM9][ROM][MAR31] Nova HD RC18-31. Δεν ήξερα όμως ότι δεν υποστηρίζει ραδιόφωνο και έτσι έκανα restore από το Titanium backup την εφαρμογή Ραδιόφωνο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει επιλογή απεγκατάστασης ούτε προφανώς λειτουργεί η εφαρμογή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αφαιρέσω;

Μέσα απο το Titanium δοκίμασες;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...