Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν έχω παει φιλε μου.αλλά αποσο γνωρίζω για τα εισαγωγής,τα πας στο κατάστημα που το πηρες και αυτοί τα πάνε στην SE Ελλάδας.

Γιαυτο κιόλας γράφουν πχ "2 χρονια εγγύηση καταστήματος".

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σου παραθετω ποιες εχω εγω στην εξωτερικη οθονη.(σημαντικες για μενα)

 

1)καταρχην χρησιμοποιω τον go launcher xe.δεν χρησιμοποιω τον launcher της μαμας se.ειναι τραγικος..

 

 

ολα τα λεφτα φιλε αυτος ο launcher :D το δοκιμασα χτες και επαθα πλακα, μια απορια εχω ομως που μπορω να βρω icons για να κανω αλλαγες στα εικονιδια???????? γνωριζεις κατι???????

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα φιλε αυτος ο launcher :D το δοκιμασα χτες και επαθα πλακα, μια απορια εχω ομως που μπορω να βρω icons για να κανω αλλαγες στα εικονιδια???????? γνωριζεις κατι???????

 

αλλαγες σε ποια εικονιδια λες?σαυτα γυρω απο το home button?πατας παρατεταμενα το εικονιδιο και πατας replace και μετα εικονιδια.και εχει πολλες επιλογες!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλαγες σε ποια εικονιδια λες?σαυτα γυρω απο το home button?πατας παρατεταμενα το εικονιδιο και πατας replace και μετα εικονιδια.και εχει πολλες επιλογες!;)

 

ναι το γνωριζω αυτο αλλα θελω να βαλω καποια εξτρα εικονιδια στις εφαρμογες διαφορετικα απο αυτα που εχει ο launcher, για να καταλαβεις πχ το εικονιδιο απο το facebook θελω να το αλλαξω εχει μερικα αλλα δε με καλυπτουν, που μπορουμε να βρουμε??????

Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω αυτο αλλα θελω να βαλω καποια εξτρα εικονιδια στις εφαρμογες διαφορετικα απο αυτα που εχει ο launcher, για να καταλαβεις πχ το εικονιδιο απο το facebook θελω να το αλλαξω εχει μερικα αλλα δε με καλυπτουν, που μπορουμε να βρουμε??????

 

να σου πω την αληθεια δεν το χω ψαξει γιατι ειμαι ικανοποιημενος με τα υπαρχοντα.

και τωρα που κοιταξα λιγο στο μαρκετ δεν βρηκα κατι σχετικο με "icons" για τον GO launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν το χω ψαξει γιατι ειμαι ικανοποιημενος με τα υπαρχοντα.

και τωρα που κοιταξα λιγο στο μαρκετ δεν βρηκα κατι σχετικο με "icons" για τον GO launcher.

 

εεεεεεε δε πειραζει ας μεινουμε στα υπαρχοντα δεν ειναι και ασχημα :), σ ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την 2.3.4 ενω εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις απο τη μανισια εφαρμογη μηνυματων,οταν διαβαζω το μηνυμα με το handsent sms, στη μανισια μου το βγαζει ως αδιαβαστο και μολις παω να ξεκλειδωσω το κινητο μου λεει οτι εχω μηνυμα...:mad:

Και το διαβαζω με την μανισια για να φυγει.

Το κανει και σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

Mπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο; Δεν είναι σημαντικό αλλά έτσι ας πούμε σαν δημοσκόπηση..

Πιο πολύ "κυκλοφορεί" το λευκό ή το μαύρο προ; Ποιο "φεύγει" πιο πολύ; Ποιο χρωματάκι έχετε οι περισσότεροι εδω μέσα? Ξέρω είναι χαζό και είναι θέμα προσωπικής αισθητικής αλλά ειλικρινά μαρέσουν και τα δυο πολύ και αν και κυρίως πάω προς το λευκό, με αποτρέπει το γεγονός ότι έχει ροζ καπάκι (ως δεύτερο) και ο φόβος μήπως μετά από καιρό από λευκό γίνει...σαν δόντια μανιακού καφεδάκια ή καπνιστή :p (γιατί καλώς ή κακώς δεν παίρνω συχνά κινητό και όταν παίρνω το κρατώ αρκετά χρόνια - την 4ετία δηλαδή άνετα την πιάνω- )

Link to comment
Share on other sites

Mπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο; Δεν είναι σημαντικό αλλά έτσι ας πούμε σαν δημοσκόπηση..

Πιο πολύ "κυκλοφορεί" το λευκό ή το μαύρο προ; Ποιο "φεύγει" πιο πολύ; Ποιο χρωματάκι έχετε οι περισσότεροι εδω μέσα? Ξέρω είναι χαζό και είναι θέμα προσωπικής αισθητικής αλλά ειλικρινά μαρέσουν και τα δυο πολύ και αν και κυρίως πάω προς το λευκό, με αποτρέπει το γεγονός ότι έχει ροζ καπάκι (ως δεύτερο) και ο φόβος μήπως μετά από καιρό από λευκό γίνει...σαν δόντια μανιακού καφεδάκια ή καπνιστή :p (γιατί καλώς ή κακώς δεν παίρνω συχνά κινητό και όταν παίρνω το κρατώ αρκετά χρόνια - την 4ετία δηλαδή άνετα την πιάνω- )

 

εγω φιλε μου λευκο εχω.ειναι ερωτας..οχι οτι το μαυρο παει πισω.αλλα το λευκο οπως και να το κανουμε ειναι διαφορετικο απο τα περισσοτερα κινητα εκει εξω.η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να φανταστω αλλο χρωμα καπακι να του πηγαινει.αλλα και παλι..

το χω 2 μηνες και ειναι οπως το αγορασα.γιατι να βρομισει?κρεπα θα τρως οταν στελνεις μηνυμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο; Δεν είναι σημαντικό αλλά έτσι ας πούμε σαν δημοσκόπηση..

Πιο πολύ "κυκλοφορεί" το λευκό ή το μαύρο προ; Ποιο "φεύγει" πιο πολύ; Ποιο χρωματάκι έχετε οι περισσότεροι εδω μέσα? Ξέρω είναι χαζό και είναι θέμα προσωπικής αισθητικής αλλά ειλικρινά μαρέσουν και τα δυο πολύ και αν και κυρίως πάω προς το λευκό, με αποτρέπει το γεγονός ότι έχει ροζ καπάκι (ως δεύτερο) και ο φόβος μήπως μετά από καιρό από λευκό γίνει...σαν δόντια μανιακού καφεδάκια ή καπνιστή :p (γιατί καλώς ή κακώς δεν παίρνω συχνά κινητό και όταν παίρνω το κρατώ αρκετά χρόνια - την 4ετία δηλαδή άνετα την πιάνω- )

σε λευκο το εχω και εγω(το απλο μινι βεβαια αλλα μην φανταστειςτρελη διαφορα μπροστα).ειναι πανεμορφο πραγματικα.σε μαυρο και το σοβαρευει πολυ αλλα και ειναι και καπως ,να το πω, <<κοινοτυπο>>.κατα τα αλλα ειναι θεμα γουστου.και για τα καπακια να ειναι καλα το ebay που εχει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Mπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο; Δεν είναι σημαντικό αλλά έτσι ας πούμε σαν δημοσκόπηση..

Πιο πολύ "κυκλοφορεί" το λευκό ή το μαύρο προ; Ποιο "φεύγει" πιο πολύ; Ποιο χρωματάκι έχετε οι περισσότεροι εδω μέσα? Ξέρω είναι χαζό και είναι θέμα προσωπικής αισθητικής αλλά ειλικρινά μαρέσουν και τα δυο πολύ και αν και κυρίως πάω προς το λευκό, με αποτρέπει το γεγονός ότι έχει ροζ καπάκι (ως δεύτερο) και ο φόβος μήπως μετά από καιρό από λευκό γίνει...σαν δόντια μανιακού καφεδάκια ή καπνιστή :p (γιατί καλώς ή κακώς δεν παίρνω συχνά κινητό και όταν παίρνω το κρατώ αρκετά χρόνια - την 4ετία δηλαδή άνετα την πιάνω- )

Και εγω σε λευκό το έχω... Και τα σπάει!

Όσοι το έχετε αναβαθμήση σε 2.3.4 ο αριθμός της έκδοσης σας ποιος είναι? εμένα 4.0.2.A.0.42

Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

Mπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο; Δεν είναι σημαντικό αλλά έτσι ας πούμε σαν δημοσκόπηση..

Πιο πολύ "κυκλοφορεί" το λευκό ή το μαύρο προ; Ποιο "φεύγει" πιο πολύ; Ποιο χρωματάκι έχετε οι περισσότεροι εδω μέσα? Ξέρω είναι χαζό και είναι θέμα προσωπικής αισθητικής αλλά ειλικρινά μαρέσουν και τα δυο πολύ και αν και κυρίως πάω προς το λευκό, με αποτρέπει το γεγονός ότι έχει ροζ καπάκι (ως δεύτερο) και ο φόβος μήπως μετά από καιρό από λευκό γίνει...σαν δόντια μανιακού καφεδάκια ή καπνιστή :p (γιατί καλώς ή κακώς δεν παίρνω συχνά κινητό και όταν παίρνω το κρατώ αρκετά χρόνια - την 4ετία δηλαδή άνετα την πιάνω- )

 

Γούστα είναι αυτά αλλά εμένα μου άρεσε το μαύρο και γενικά άσπρο κινητό δεν θα έπαιρνα τώρα απο κει και περα διάλεξε αυτο που σου αρέσει πιο πολύ και μην ακούσεις κανένα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο mini... Μετά από τόσα χρόνια μαύρων κινητών είπα να κάνω την αλλαγή...

 

 

Κατά τ' άλλα πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων από τον υπολογιστή στο κινητό;;;

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο mini... Μετά από τόσα χρόνια μαύρων κινητών είπα να κάνω την αλλαγή...

 

 

Κατά τ' άλλα πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων από τον υπολογιστή στο κινητό;;;

 

κατεβαζεις την εφαρμογη με καταληξη .apk την περνας μεσω usb σε ενα φακελο οποιο θες στην καρτα μνημης μετα την βρισκεις και την τρεχεις απο το κινητο (θες ενα file manager για να δεις τι εχεις στην καρτα μνημης) επισης να εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη για την εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες αν δεν κατεβαζεις εφαρμογες απο το market...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

(θες ενα file manager για να δεις τι εχεις στην καρτα μνημης)

 

Ήξερα ότι ξέχασα ένα βήμα... :confused: Ευχαριστώ πολύ!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο mini... Μετά από τόσα χρόνια μαύρων κινητών είπα να κάνω την αλλαγή...

 

 

Κατά τ' άλλα πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων από τον υπολογιστή στο κινητό;;;

 

Εγώ άλλο κατάλαβα αλλα αφου σε ικανοποίησε η απάντηση του φίλου οκ. :p

 

 

 

Για τον φίλο που σκέφτετε χρώμα. Εγώ ήθελα μαύρο φίλε, δεν μάρεσε η ίδεα να έχω λευκό κινητό, έστω και άν είναι πιο όμορφο, φαίνετε και πιο ωραία η αντίθεση της οθόνης με το λευκό.

Τελοσπάντων κατα περίεργο τρόπο διάλεξα λευκό για αλλαγή και δέν το μετάνιωσα. Στο μαύρο επίσης πιστεύω δέν θα φαίνετε ο κρυφός φωτισμός γύρο απο την οθόνη στο σκοτάδι. Απλά αυτό που θέλω να πώ, είναι ότι αν πάρεις λευκό δεν θα το μετανιώσεις. Το έχω 2 μήνες και δέν άλλαξε χρώμα...η να πάθει κάτι. Δέν είναι χαρτί για να αλλάξει χρώμα. Τώρα αν αφήνεις το κινητό στον ήλιο, σίγουρα και χρώμα θα αλλάξει και θα αρχίζουν να σπάζουν πλάστικα. Ελπίζω να μήν κάνεις τέτοια χρήση του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πήγα και το ξαναείδα σήμερα, μαύρο μίνι(απλό) και άσπρο μινι προ, στην ίδια ένταση φωτεινότητας και τα δύο, στο λευκό η οθόνη φαινόταν πιο φωτεινή! Ε είναι μάλλον κάτι σαν οφθαλμαπάτη και η οθόνη "δείχνει" καλύτερα σε λευκό πλαίσιο, :happy:

 

Και όχι όχι γενικώς πρόσεχα όσα κινητά είχα, δεν έχω σκοπό να κάνω το κινητό ούτε σουπλάν, ούτε ηλιακό συλλέκτη και να το βαράει ωωωρες ο ήλιος :lol:

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας λογικά θα πάω να το πάρω.. πιστεύω να μην παιδευτώ πολύ να το συνηθίσω και να μην μου φανεί πολύπλοκο (πρώτο smartphone). Παιδιά πραγματικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και για τυχόν απορίες θα ξαναποστάρω (απειλή) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την 2.3.4 ενω εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις απο τη μανισια εφαρμογη μηνυματων,οταν διαβαζω το μηνυμα με το handsent sms, στη μανισια μου το βγαζει ως αδιαβαστο και μολις παω να ξεκλειδωσω το κινητο μου λεει οτι εχω μηνυμα...:mad:

Και το διαβαζω με την μανισια για να φυγει.

Το κανει και σε εσας?

Έβαλες το handsent να είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων? Πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και θα το δεις εκεί και τίκαρε το.

 

Mπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο; Δεν είναι σημαντικό αλλά έτσι ας πούμε σαν δημοσκόπηση..

Πιο πολύ "κυκλοφορεί" το λευκό ή το μαύρο προ; Ποιο "φεύγει" πιο πολύ; Ποιο χρωματάκι έχετε οι περισσότεροι εδω μέσα? Ξέρω είναι χαζό και είναι θέμα προσωπικής αισθητικής αλλά ειλικρινά μαρέσουν και τα δυο πολύ και αν και κυρίως πάω προς το λευκό, με αποτρέπει το γεγονός ότι έχει ροζ καπάκι (ως δεύτερο) και ο φόβος μήπως μετά από καιρό από λευκό γίνει...σαν δόντια μανιακού καφεδάκια ή καπνιστή :p (γιατί καλώς ή κακώς δεν παίρνω συχνά κινητό και όταν παίρνω το κρατώ αρκετά χρόνια - την 4ετία δηλαδή άνετα την πιάνω- )

Και εγώ λευκό το πήρα το μίνι το απλό και σαφως δεν το μετάνιωσα. Ήθελα να αλλάξω χρώμα στα κινητά που είχα μέχρι τώρα και ήρθε η στιγμή. Άσε που το θεωρώ πιο όμορφο το λευκό. Η επιλογή είναι δική σου και μόνο.

Και εγω σε λευκό το έχω... Και τα σπάει!

Όσοι το έχετε αναβαθμήση σε 2.3.4 ο αριθμός της έκδοσης σας ποιος είναι? εμένα 4.0.2.A.0.42

Και εμένα την ίδια έκδοση με το δικό σου έχει. Όπως και δύο άλλων φίλων από εδώ μέσα που έδειξαν κάποια screenshots

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

ειμαι (απογοητευμενος) κατοχος του x10 mini pro σπασμενο σε 2.1. και λεω απογοητευμενος γιατι η μπαταρια του κραταει μιση μερα κι ουτε (βεβαια μιλαω περιπου 4 ωρες καθε μερα). ειμαι συνεχεια στη φορτιση. εκτος αυτου κολλαει συνεχεια, ειναι πολυ αργο και τωρα τελευταια κανει μονο του επανεκκινησεις. ξερω, θελει σπασιμο απο την αρχη αλλα ειλικρινα δε σκοπευω να ασχοληθω αλλο μαζι του. σκεφτομαι να παρω το samsung galaxy sII το οποιο απο τα χαρακτηριστικα του τουλαχιστον φαινεται να με καλυπτει (δηλ. απο μπαταρια, διπυρηνο επεξεργαστη και ταχυτητα) αλλα ειναι πολυ μεγαλο. οποτε ειπα να κοιταξω και το καινουριο mini που εχει επεξεργαστη καλυτερο απο το παλιο.

 

οποτε θελω τη βοηθεια σας:

1) μανισιο το mini αντεχεται ή πρεπει να σπασει για να γινει αξιολογο (τι μειονεκτηματα εχει δηλ απο τη μανα του) ;

2) απο μπαταρια σε σχεση με το παλιο τι λεει;

3) απο ταχυτητα και κολληματα γενικως αξιζει;

4) εχει απο τη μανα του επιλογη για σωσιμο εφαρμογων στην sd καρτα;

 

αυτα. θα το εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσε καποιος που γνωριζει γιατι ειναι πολλες οι σελίδες για να τις διαβασω ολες.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

ειμαι (απογοητευμενος) κατοχος του x10 mini pro σπασμενο σε 2.1. και λεω απογοητευμενος γιατι η μπαταρια του κραταει μιση μερα κι ουτε (βεβαια μιλαω περιπου 4 ωρες καθε μερα). ειμαι συνεχεια στη φορτιση. εκτος αυτου κολλαει συνεχεια, ειναι πολυ αργο και τωρα τελευταια κανει μονο του επανεκκινησεις. ξερω, θελει σπασιμο απο την αρχη αλλα ειλικρινα δε σκοπευω να ασχοληθω αλλο μαζι του. σκεφτομαι να παρω το samsung galaxy sII το οποιο απο τα χαρακτηριστικα του τουλαχιστον φαινεται να με καλυπτει (δηλ. απο μπαταρια, διπυρηνο επεξεργαστη και ταχυτητα) αλλα ειναι πολυ μεγαλο. οποτε ειπα να κοιταξω και το καινουριο mini που εχει επεξεργαστη καλυτερο απο το παλιο.

 

οποτε θελω τη βοηθεια σας:

1) μανισιο το mini αντεχεται ή πρεπει να σπασει για να γινει αξιολογο (τι μειονεκτηματα εχει δηλ απο τη μανα του) ;

2) απο μπαταρια σε σχεση με το παλιο τι λεει;

3) απο ταχυτητα και κολληματα γενικως αξιζει;

4) εχει απο τη μανα του επιλογη για σωσιμο εφαρμογων στην sd καρτα;

 

αυτα. θα το εκτιμουσα πολυ αν μου απαντουσε καποιος που γνωριζει γιατι ειναι πολλες οι σελίδες για να τις διαβασω ολες.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

1) Είχα το Χ10 mini με CyanogenMod 2.3.5. Σκέφτηκα να τη βάλω και σε αυτό το τηλ. αλλά η μανίσια με ικανοποιεί. Κάποια σημεία που υστερούν έναντι της CM τα αντιμετωπίζω με κάποιες εφαρμογές από το Android Market.

Δε σκέφτομαι προς το παρόν να πάω σε custom rom

2) Η μπαταρία κρταάει 1-1,5 μέρα περισσότερο από το Χ10 Mini με την ίδια χρήση

3) Είναι πολύ γρήγορο, έχει κολλήσει 1 φορά νομίζω. Αξίζει πολύ και το θεωρώ τεράστια αναβάθμηση σε σχέση με το Χ10 mini.

Link to comment
Share on other sites

 

οποτε θελω τη βοηθεια σας:

1) μανισιο το mini αντεχεται ή πρεπει να σπασει για να γινει αξιολογο (τι μειονεκτηματα εχει δηλ απο τη μανα του) ;

2) απο μπαταρια σε σχεση με το παλιο τι λεει;

3) απο ταχυτητα και κολληματα γενικως αξιζει;

4) εχει απο τη μανα του επιλογη για σωσιμο εφαρμογων στην sd καρτα;

Εγώ θα σου μιλήσω πολύ γενικά.

1. Το νέο μίνι δεν έχει καμία σχέση με το παλιό. Σαν μόνο μειονέκτημα εγώ προσωπικά θεωρώ την οθόνη του που είναι σχετικά μικρή. Βέβαια δεν έχω κάποιο πρόβλημα γιατί την μεγαλύτερη οθόνη που είχα ποτέ σε κινητό ήταν 2,8 ίντσες στο htc p3300.

2. Πολύ καλύτερη αυτονομία μόνο και μόνο επειδή έχει μπαταρία με πιο μεγάλη χωρητικότητα από το παλιό.

3. Από ταχύτητα απλά τα σπάει. 1ghz επεξεργαστής είναι αυτός. Αστραπιαία απόκριση σε κάθε πάτημα και σε κάθε εφαρμογή.

4. Ναι έχει από την μάνα του να κάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Όσες βέβαια σου το επιτρέπει η κάθε εφαρμογή. Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις από το μάρκετ, αν το πάρεις το κινητό πρώτα ο θεός, την εφαρμογή app2sd για καλύτερη διαχείριση των εφαρμογών που θα κατεβάσεις.

Το έχω πει και θα το ξαναπώ. Προσωπικά σε μένα το κινητό δεν έχει βγάλει απολύτως τίποτα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν διαβάσεις μερικές σελίδες λίγο πίσω θα δεις ότι σε άλλα παιδιά έχει βγάλει κάτι, μικρά για μένα, προβλήματα. Όμως λύθηκαν τα πιο πολλά με τις αναβαθμίσεις λογισμικού και του android. Τώρα φοράει την 2.3.4

 

Αυτά. Ελπίζω να σου έλυσα έστω και στο ελάχιστο τις απορίες σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε minasc σε θυμαμαι απο το thread του Χ10 μινι.

Θα σου πω και γω την αποψη μου σαν πρωην χρηστης Χ10 μινι προ.

πηγαινε στο κινητο με κλειστα ματια!η μερα με την νυχτα..δεν εχω μπει καν στην διδαδικασια του ρουτ και το χω δυο μηνες.δεν εχει κολλησει ποτε,παει σφαιρα και η μπαταρια μου χει κρατησει και τριημερο χωρις μπολικο σκαλισμα.στα συν οτι πλεον εχει 3αρα οθονη.στα πλην οτι και η τριαρα για πολλους ειναι μικρη.

Αυτο που δεν καταλαβαινωειναι πως απο τη μια σκεφτεσαι το SGS2 με 4,3 ιντσες και απο την αλλη το μινι.ειναι χαοδης η διαφορα στις δυο οθονες..:/

ο φιλος χρηστος τα ειπε πολυ καλα πιο πανω.αρα δεν προκειται να πλατιασω.

συνυπολογισε οτι θα παρει, οπως ολα δειχνουν, και το παγωτακι!και εχεις ενα παρα πολυ γρηγορο κινητο, με πολυ καλες δυνατοτητες για το μεγεθος του και με την μαμα SE να το υποστηριζει..;)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@minasc Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Ούτε και εμένα μου έχει κολλήσει ποτε.

 

Αλλά να πώ κάτι που το παρουσιάζετε σαν μειονέκτημα ενώ δεν έχει σχέση με μειονέκτημα ή πλεονέκτημα. Αυτοι που λένε η οθόνη είναι μικρή ασπουμε. Μικρή οθόνη ? Τοτε γιατί διάλεξες το κινητό? Ειναι μια κατηγορία μεγέθους, δέν εχει να κάνει με πλεονέκτημα η μειονέκτημα. Με τον ίδιο τρόπο θα το παρουσιαζα εγώ σαν πλεονέκτημα γιατί είναι μικρή ο οθόνη και το έχω πάντα στη τζέπη μου, κάθομε με τζην και το έχω πάλι στο τζέπη μου, οπότε? (κατηγορία είναι το μέγεθος).

Αν όμως η οθόνη δέν είχε καλα χρώματα τότε θα μιλούσαμε για μειονέκτημα.

Αυτά τα λέω γιατι το βλέπω συνέχεια να λέγετε. Προφανώς εσείς που το λέτε θέλατε κινητο με μεγαλύτερη οθόνη και καταλήξατε σε αυτό λόγο χαρακτηρίστικών και τιμής. Αρα συμβιβαστείτε και μην το παρουσιάζετε σαν μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτους στη θεση τους επιτελους!!χαχα

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...