Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα το εδωσα πισω.πηρα ενα νοκια χ7 με χαμηλοτερες απαιτησεις αλλα αλλου καλυτερο..πολυ καλυτερο

γενικα η σονυ δεν ειναι σταθερη εταιρεια.ακομα και το xperia neo που το μαγαζι μου εδωσε για δοκιμη δεν με ικανοποιησε και δεν το κρατησα ουτε μια ωρα

αναμενω νεξους πραιμ μια και το αντροιντ ειναι το καλυτερο λειτουργικο.

ελπιζω καποια στιγμη βελτιωση της σονυ και να ακολουθησει τουλαχιστον το παραδειγμα της htc σε αναπτυξη

τελος παντων αποτυχημενο το πειραμα για μενα αλλα οχι για αλλους

ευχαριστω και ευχομαι τα μινι σας να ειναι μονο καλα και ακουραστα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αποχωρω απο το thread του μινι προ λογω κλοπης του χθες σε διαριξη που εγινε στο σπιτι μου.:cry::cry:

Σας χαιρετω :cry::cry:

 

Δεν υπαρχει καποιος τροπος να το βρεις ? Υπαρχει προγραμμα στο galaxy s2 πχ , εδω δεν υπαρχει κατι απο την Sony ?

 

Δεν με εχει ενοχλήσει προσωπικά το γεγονός της αυτόματης αυξομοιωσης της φωτεινότητας της αν και όταν συμβαίνει αυτη ειναι αισθητη (ε και?).

 

Υπαρχει τροπος να μην αυξομειωνει και να ναι σταθερη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηγα να τραβηξω μια φωτογραφια και ειδα οτι υπαρχει μια ροζ πλαγια γραμμη στην οθονη... αυτη η ροζ γραμμη φαινεται μονο οταν παω στην camera... τι λετε να ειναι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηγα να τραβηξω μια φωτογραφια και ειδα οτι υπαρχει μια ροζ πλαγια γραμμη στην οθονη... αυτη η ροζ γραμμη φαινεται μονο οταν παω στην camera... τι λετε να ειναι???

Και στο βίντεο και στην φωτογραφία? Μηπως έχεις κανένα εφέ καταλάθος?

Link to comment
Share on other sites

Και στο βίντεο και στην φωτογραφία? Μηπως έχεις κανένα εφέ καταλάθος?

 

φιλε μου και στο video (σε αυτην την περιπτωση μεταφερεται στα ακρα η γραμμη γιατι το video παιρνει ολο το μεγεθος της οθονης)

τι κινητο το εχω εδω και 2 εβδομαδες αλλα τωρα το παρατητησα γιατι μετεφερα κατι φωτογραφιες στο pc οπου και φανηκε αυτη η γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα το κινητο και ενδιαφερομαι να αγορασω ή το "xperia mini pro" ή το "xperia active".

Θα ηθελα να μου πειτε τα αρνητικα σημεια τους.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κι εγώ αυτό το κινητό και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Έχω όμως το εξής πρόβλημα. Στα αρχεία μουσικής mp3 με ελληνικούς τίτλους ID3, καλλιτέχνες και λοιπά δεν μου τα δείχνει σωστά, τα δείχνει αλαμπουρνέζικα. Δοκίμασα μία μετατροπη στο mp3tag αλλά δεν έκανε τίποτα. Να αναφέρω ότι το κινητό το αγόρασα από ένα e-shop και μου είπε ότι είναι εισαγωγή από γερμανία. Βέβαια έχει κανονικά ελληνικά μενού και και όλα. Μπορεί να απαντήσει κάποιος που έχει αγοράσει από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία ώστε να μου πει αν συμβαίνει το ίδιο, ή πως διορθώνεται; Ευχαριστώ πολύ

 

Επίσης δεν είναι λίγο κουλό που ενώ έχει τόσες λειτουργίες δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή wma;.........

 

Παιδιά κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην αυξομειωνει και να ναι σταθερη ?

 

αποσο ξερω και εχω διβάσει γενικοτερα όχι.

ωστόσο ειδα αυτό

http://www.xperiablog.net/2011/09/09/xperia-play-gets-%E2%80%98disable-auto-brightness%E2%80%99-app/

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, προχτες εγινα κ εγω κατοχος του του κινητου...

εχω το εξης προβλημα, με αποσυνδέει απο το wifi του σπιτιου μου...

μπορει να ειμαι συνδεδεμενος κανονικα κ την επομενη μερα να μην συνδέεται..

οταν παω να συνδεθώ να λεει συνδέθηκε κ αμεσος μετα αποσύνδεση...

παρακαλω οποια βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

@mitsos1os

Σώσε τα id tags σε UTF-8.

 

@panosss23

Άλλαξε το κανάλι του router σου και σβήσε όλα τα τυχόν αποθηκευμένα ασύρματα δίκτυα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα το κινητο και ενδιαφερομαι να αγορασω ή το "xperia mini pro" ή το "xperia active".

Θα ηθελα να μου πειτε τα αρνητικα σημεια τους.

Ευχαριστω.

 

εχουν τα ιδια specs.του λειπει η μπροστινη καμερα του active και το slide qwerty.

το active δεν παθαινει τιποτα.οποτε εξαρταται απο σενα.οποιο σαρεσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα..εχω μια απορια!

 

Η μπαταρια με κανονικη χρηση κραταει γυρω στις 36 ωρες...

εσας πως παει η μπαταρια?κραταει περισσοτερο?

 

 

 

επισης..εχει φερει κανεις απ'έξω η αν ξερει εν' Ελλαδη κατι για να παρω μια θηκη πλατης ή καπακια με διαφορα χρωματα? οχι για το Pro το απλο εχω..

Link to comment
Share on other sites

@mitsos1os

Σώσε τα id tags σε UTF-8.

 

@panosss23

Άλλαξε το κανάλι του router σου και σβήσε όλα τα τυχόν αποθηκευμένα ασύρματα δίκτυα.

 

οταν λες να αλαξω καναλι στο ροοτερ ποιο ειναι το καναλι στο ροοτερ

μπενω μεσα στο ροοτερ αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις καναλι...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ζήλεψαν το siri της apple, δέν έχουν παρά να μπόυνε στο market και να γράψουν speaktoit!!!!!

 

Tι ειναι το siri φιλε ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι το siri φιλε ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=rNsrl86inpo&feature=related

 

αν λειτουργει οντως τοσο καλα, πλακα θα εχει

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα..εχω μια απορια!

 

Η μπαταρια με κανονικη χρηση κραταει γυρω στις 36 ωρες...

εσας πως παει η μπαταρια?κραταει περισσοτερο?

 

 

 

επισης..εχει φερει κανεις απ'έξω η αν ξερει εν' Ελλαδη κατι για να παρω μια θηκη πλατης ή καπακια με διαφορα χρωματα? οχι για το Pro το απλο εχω..

 

Μια χαρα κραταει η μπαταρια σου.. γενικα αμα δεν παιζεις παιχνιδια κραταει αρκετα.. δηλαδη 2 μερες στις βγαζει με απλη χρηση(μερικα τηλεφωνα λιγο internet)...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινει και ελληνικα? ^_^

 

Δυστυχώς δέν υπάρχει εφαρμογή...(ακόμα) που να καταλαβάινει ελληνικά..... Πάντως σάν εφαρμογή έχει πλάκα....άν και σε αρχικό στάδιο....

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ζήλεψαν το siri της apple, δέν έχουν παρά να μπόυνε στο market και να γράψουν speaktoit!!!!!

 

Μαπα ειναι το talktoit.ή δεν ξερω αγγλικα..το μονο που καταλαβαινει ειναι το weather forecast.και οταν πηγα να του πω για restaurant δεν εχει εκτοα αμερικης..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι το siri φιλε ?

Το αντιστοιχο του που είπε ο φίλος πιο πάνω για android

 

https://market.android.com/details?id=com.speaktoit.assistant&feature=search_result

 

Οκ. Δεν το θεωρω κάτι χρήσιμο. Περι ορέξεως, κολοκυθόπιτα :p

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χθες απεκτησα και εγω το δικο μου μινι ειμαι πολυ ενθουσιασμενος δυο ερωτησεις για αρχη γιατι εχω μπερδευτει τελικα το κινητο εχει αυτοματη αυξομειωση εντασης της οθονης η οχι και δευτερον που μπορω να βρω ενα screen protector ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χθες απεκτησα και εγω το δικο μου μινι ειμαι πολυ ενθουσιασμενος δυο ερωτησεις για αρχη γιατι εχω μπερδευτει τελικα το κινητο εχει αυτοματη αυξομειωση εντασης της οθονης η οχι και δευτερον που μπορω να βρω ενα screen protector ?

 

 

1)αυτοματη αυξομειωση κανει λογο του φωτοκυτταρου που εχει(λογικα),δηλαδη αναλογα με το φως που εχεις κανει και την αντιστοιχη αυξηση ή μειωση....

 

2)screen protect απο τι βλεπω μπορεις να προμηθευτεις απο το net σε πολυ καλες τιμες αν ξερεις και εχεις την υπομονη καντο,εγω προσωπικα επειδη δεν εχω ουτε τις γνωσεις για αγορες απο το net ουτε την υπομονη πηρα απο τον γερμανο με 7,90 που ειχε μεσα 2 screen protect αποκλειστηκα για το κινητο μας που καλυπτει ολη την οθονη και εχει 2 κενα πανω και κατω για το home button και για το ακουστικο..ελπιζω να σε καλυψα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1)αυτοματη αυξομειωση κανει λογο του φωτοκυτταρου που εχει(λογικα),δηλαδη αναλογα με το φως που εχεις κανει και την αντιστοιχη αυξηση ή μειωση....

 

2)screen protect απο τι βλεπω μπορεις να προμηθευτεις απο το net σε πολυ καλες τιμες αν ξερεις και εχεις την υπομονη καντο,εγω προσωπικα επειδη δεν εχω ουτε τις γνωσεις για αγορες απο το net ουτε την υπομονη πηρα απο τον γερμανο με 7,90 που ειχε μεσα 2 screen protect αποκλειστηκα για το κινητο μας που καλυπτει ολη την οθονη και εχει 2 κενα πανω και κατω για το home button και για το ακουστικο..ελπιζω να σε καλυψα :rolleyes:

 

με καλυψες μια χαρα ακομα εχω απορια βεβαια για την αυξομοιωση με την εννοια οτι δε λεει καπου σαν επιλογη αν το θελω να γινεται αυτοματα εχει μονο επιλογη να ρυθμισεις τη φωτεινοτητα εσυ και δεν ξερω αν τελικα ειναι στη φωτεινοτητα που εχω επιλεξει η αν αυξομειωνεται μονο του μαλλον θα περασω απο γερμανο γιατι θελω οσο πιο γρηγορα γινεται να βαλω της ζελατινες

Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν θα βρεις σε μαγαζια στην ελλαδα (προς το παρον τουλαχιστον) ειναι θηκες για να βαλεις στο κινητο..μονο τις Universal που ειναι σαν τσαντακια.

δοκιμασα και εγω αυτο με τι φωτεινοτητα το κατεβασα καπου στην μεση και για εξοικονομιση μπαταριας και νομιζω οτι δεν το κανει πλεων..μπορει να ειναι και η ιδεα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...