Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στα αντροιντ 4 το xperia mini pro sk17i ...δεν μου ερχεται το επησιμο update μηπως ξερει κανεις τον λογο??

 

Καλησπερα παιδια ..εχει αναφερθει καπου για το επισημο update στο xperia mini pro sk17i

Δοκίμασε επαναφορα με το SEUS και λογικά θα φας παγωτάκι σάντουιτς... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε επαναφορα με το SEUS και λογικά θα φας παγωτάκι σάντουιτς... :)

 

...και θα δεις το κινητο σου να σερνεται

 

Για games τα ξεχνας τελειως

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

...και θα δεις το κινητο σου να σερνεται

 

Για games τα ξεχνας τελειως

 

Φιλικα

Σωστή η παρατήρησή σου φίλε/η aftergr.

Όντως με το παγωτό το κινητάκι μας δεν είναι κατάλληλο για games...

Εγώ απλά του πρότεινα επαναφορά με SEUS γιατί παραπονέθηκε ότι δεν του εμφανίζει ενημερώσεις και είναι ακόμα στην Gingerbread. Αυτό δεν σημαίνει ότι προτείνω την ICS για το mini. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απτα αρκετα φλασαρισματα γινεται να μην λειτουργει το touch screen??γιατι αυτο το προβλημα εχω,πηγα να φλασραω το κινητο κ δεν λειτουργει το touch screen οταν ανοιγει.....
Link to comment
Share on other sites

κανε full wipe και σιγουρεψου οτι δεν φλασαρες κατι απο αλλο κινητο

 

Βασικα αντι να βαλω xperia mini pro,πατησα xperia pro,αυτο εγινε....δν λειτουργει με τπτ,εχω φλασαρει τα παντα εκτος απο rage kernel που θελει fastboot,κατι που δεν μου γινεται... κλειδωνει η οθονη οταν ανοιγω το κινητο κ δεν μπορω να το ξεκλειδωσω....Αν με θυμασαι κ απο προηγουμενες φορες,καποια μ....α θα γινονταν παλι:p..τωρα ειναι ποιο σοβαρα τα πραματα ομως...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αντι να βαλω xperia mini pro,πατησα xperia pro,αυτο εγινε....δν λειτουργει με τπτ,εχω φλασαρει τα παντα εκτος απο rage kernel που θελει fastboot,κατι που δεν μου γινεται... κλειδωνει η οθονη οταν ανοιγω το κινητο κ δεν μπορω να το ξεκλειδωσω....Αν με θυμασαι κ απο προηγουμενες φορες,καποια μ....α θα γινονταν παλι:p..τωρα ειναι ποιο σοβαρα τα πραματα ομως...

 

Φιλε ακριβώς αυτό έκανα εγω και την πατήσαμε...

Μετά από τρελό ψάξιμο δεν μπόρεσα να το επαναφέρω.

Τελικα το έστειλα στην Sony και το αποτέλεσμα κάηκε το chipaki της οθόνης αφης. Με πουστια και γνωστό το εβαλα στην εγγύηση και πλήρωσαν μόνο 10 ευρώ αλλιως είναι 60 ευρώ.

Το xperia mini το έχω στα χέρια μου τωρα και δουλεύει κανονικά.

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακριβώς αυτό έκανα εγω και την πατήσαμε...

Μετά από τρελό ψάξιμο δεν μπόρεσα να το επαναφέρω.

Τελικα το έστειλα στην Sony και το αποτέλεσμα κάηκε το chipaki της οθόνης αφης. Με πουστια και γνωστό το εβαλα στην εγγύηση και πλήρωσαν μόνο 10 ευρώ αλλιως είναι 60 ευρώ.

Το xperia mini το έχω στα χέρια μου τωρα και δουλεύει κανονικά.

 

 

Παρολο που το φλασαρα κανονικα παλι δεν λειτουργει...καποιους που ρωτησα αυτο μου ειπαν οτι καηκε μαλλον το λειτουργικο της αφης...οποτε 60 ευρω παει?πως το γυρισες σε εγγυηση??εχω ενα χρονο ακομα:p

Link to comment
Share on other sites

Αν του κανω root γιατι μπορω να το λειτουργησω με το πληκτρολογιο κ του περασω το recovery κ προσπαθησω να του βαλω μια custom rom θα κανω τπτ η οχι???
Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα δοκιμασες?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2104484

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2061687

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2068819

 

Κανε και αυτα για να σιγουρευτεις οτι τα γατονια στην se δεν θελουν απλα να σου φανε 60€

Επειδη μου φαινεται λιγο δυσκολο να μπορουν να αλλαξουν ''το τσιπακι της αφης''

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα δοκιμασες?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2104484

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2061687

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2068819

 

Κανε και αυτα για να σιγουρευτεις οτι τα γατονια στην se δεν θελουν απλα να σου φανε 60€

Επειδη μου φαινεται λιγο δυσκολο να μπορουν να αλλαξουν ''το τσιπακι της αφης''

 

 

Δεν γινεται το fastboot μου βγαζει error,το ρουταρα κανονικα χθες,του περασα κ το recovery αλλα δεν.....θα ξαναδοκιμασω να δω,βρηκα αναλυτικες οδηγιες για το πως να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται το fastboot μου βγαζει error,το ρουταρα κανονικα χθες,του περασα κ το recovery αλλα δεν.....θα ξαναδοκιμασω να δω,βρηκα αναλυτικες οδηγιες για το πως να το κανω

Μήπως θα μπορούσες να πεις και σε εμάς που βρήκες αυτές τις αναλυτικές οδηγίες...??? :)

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να πεις και σε εμάς που βρήκες αυτές τις αναλυτικές οδηγίες...??? :)

Thanks!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2104484&page=4

πιστευω να βοηθησουν,τουλαχιστον για μενα ειναι οτι πρεπει που δεν κατεχω πολλα....θα δοκιμασω κατι αλλο τωρα να δω αν πιασει.Θα το ρουταρω σε 431 θα του περασω recovery την zell cream αλλα σε active st17 να δω αν θα δουλεψει...γτ σε καποιους ειδα οτι πιανει!αν εχει αποτελεσμα θα ενημερωσω:)

 

Δουλεψε αλλα μονο σε active λειτουργει οποια ρομ κ να βαλω....δεν δουλευει το πληκτρολογιο κ το homescreen button κ οταν αλλαζω ρομ κ επιλεγω xperia mini pro δεν λειτουργει τπτ.....καμια ιδεα ετσι οπως το εχω να το γυρισω σε xperia mini pro??....

 

Βρηκα ενα zip αρχειο για το πληκτρολογιο το οποιο το περασα φλασαροντας κ λειτουργησε μαζι και το home screen :)....Αυτη τη στιγμη το κινητο μου λειτουργει σε active st17i...μεχρι στιγμης προβληματα δεν μου εχει βγαλει,θα φανει στη πορεια....παντως αν δν μου εμφανισει κατι κ ειναι ολα οκ,θα το αφησω ετσι.....

Edited by Lowbaper
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Εχω κανει root το κινητό με αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219781&page=19 για να σβήσω κάτι βλακειουλες της sony.

Ξερετε πως μπορώ να το unrootάρω; Mη κανω καμιά μαμακία και τρέχω.

Ευχαριστω προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει γρήγορη ics rom για το xperia mini st15i? ή πρέπει να βάλω πάλι gb? μόλις το φλάσαρα μέσω υπολογιστή στην τελευταία ics, το ρούταρα, πέρασα και clockworkmod αλλα με ενδιαφερει να παιζω κανα παιχνιδάκι στο κινητό χωρίς lag....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει γρήγορη ics rom για το xperia mini st15i? ή πρέπει να βάλω πάλι gb? μόλις το φλάσαρα μέσω υπολογιστή στην τελευταία ics, το ρούταρα, πέρασα και clockworkmod αλλα με ενδιαφερει να παιζω κανα παιχνιδάκι στο κινητό χωρίς lag....

 

 

Τι να σου πω, δοκίμασα 3-4 διαφορετικές, υποτίθεται slim, πάντα με stock kernel (γιατί η συσκευή είναι εταιρική και δεν θέλω να ξεκλειδώσω bootloader) σε όλες έχω lag....το βασικό πρόβλημα είναι φυσικά η μικρή μνήμη και η διαχείρισή της. Η καλύτερη που βρήκα είναι μια xperia cleaned and tweaked αλλά δεν παίζει σωστά το exchange sync που χρειάζομαι απαραιτήτως.

 

Τώρα είμαι με μια ρομ Ultimate HD από την οποία όμως έχω αφαιρέσει αρκετά προγράμματα που δεν χρειάζομαι για να είμαι με minimum 50 ΜΒ ελεύθερα στη RAM και 75ΜΒ στη rom - με το πρόγραμμα android assistant καθαρίζω 1-2 φορές τη μέρα τις cache του browser, facebook και κάποια άλλα και ελευθερώνω τουλάχιστον άλλα 60-70ΜΒ στη RAM. Το παλέυω δηλαδή, αλλά δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος, νομίζω οτι όταν βρώ το χρόνο θα ξαναγυρίσω σε stock GB+ρουτ+αφαίρεση όλω των σκουπιδιών - είνια λίγο μανούβρα γιατί θέλει φλασάρισμα με flashtool για να γυρίσεις πίσω, το SEUS δίνει μόνο την τελευταία ρομ.

 

Για τις CM δεν έχω πραγματικά άποψη αφού δεν τις έχω δοκιμάσει, αν δεν ξεκλειδώσεις bootloader για να βάλεις ειδικό kernel όλες σχεδόν οι CM έχουν ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο xperia p που εχω ειδα οτι οι CM δεν ειναι και το κατι τοσο διαφορετικο, στα mini ομως οι CM πετουσαν και ηταν μονοδρομος για μενα

 

Περαν του fm δεν εχει καμια ελειψη και βασικα προτεινω FXP CM7.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να αντικαταστήσω την κάρτα μνήμης του mini με μεγαλύτερη,μπορώ απλά να αντιγράψω τα περιεχόμενα της παλιάς στην καινούργια μέσω pc;

θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα αντιγράφεις τη μια στην άλλη. Πριν σβήσεις την προηγούμενη δες ότι όλα δουλεύουν με τη νέα.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...