Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...πραγματικά δεν θυμάμαι απο απότε έχω να το κλέισω:lol:

 

Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Κατάσταση - Χρόνος από τελευταία εκκίνηση.

 

Τηλεφωνάρα μέχρι κι εδώ! Μέχρι κι εδώ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω με το προ εχω αρκετο τριξιμο στην πισω πλευρα του κινητου στο πανω μερος, θα δω και με το αλλο καπακι μηπως και δεν εχω, εσεις γκαρντασια πως και δεν εχετε??????????????
Link to comment
Share on other sites

εγω με το προ εχω αρκετο τριξιμο στην πισω πλευρα του κινητου στο πανω μερος, θα δω και με το αλλο καπακι μηπως και δεν εχω, εσεις γκαρντασια πως και δεν εχετε??????????????

 

Παίζει να μιλάνε για απλό mini. Εγώ στο Χ10 mini pro έτσι το είχα αντιμετωπίσει..με αλλαγή καπακίου!:p

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μιλάνε για απλό mini. Εγώ στο Χ10 mini pro έτσι το είχα αντιμετωπίσει..με αλλαγή καπακίου!:p

 

τελικα ναι εκανα και εγω αλλαγη εβαλα το δευτερο καπακι και δεν ακουγετε το παραμικρο αλλα δε μ αρεσει το χρωμα (μπλε ανοιχτο δε ξερω πως αλλιος να το πω) ουτε και η αφη που εχει μ αρεσει ενω το μαυρο με καλυπτε, αν παραγγειλω αλλο μαυρο λες να τριζει παλι??????????:rolleyes:

 

edit ακουω γνωμες.................ποιο χρωμα ταιριαζει καλυτερα σε μαυρο προ?????? μιλαμε για το πισω καπακι

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

τελικα ναι εκανα και εγω αλλαγη εβαλα το δευτερο καπακι και δεν ακουγετε το παραμικρο αλλα δε μ αρεσει το χρωμα (μπλε ανοιχτο δε ξερω πως αλλιος να το πω) ουτε και η αφη που εχει μ αρεσει ενω το μαυρο με καλυπτε, αν παραγγειλω αλλο μαυρο λες να τριζει παλι??????????:rolleyes:

 

edit ακουω γνωμες.................ποιο χρωμα ταιριαζει καλυτερα σε μαυρο προ?????? μιλαμε για το πισω καπακι

 

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για να μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά σου λέω ότι κατά 90% δεν θα τρίζει το καινούριο. Τώρα για το χρώμα, εξαρτάται τι σου αρέσει. Εγώ είμαι του μαύρου, αφού είναι και η μαύρη έκδοση. Αν θες κάτι πιο ιδιαίτερο, το κόκκινο ταιριάζει σίγουρα πολύ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για να μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά σου λέω ότι κατά 90% δεν θα τρίζει το καινούριο. Τώρα για το χρώμα, εξαρτάται τι σου αρέσει. Εγώ είμαι του μαύρου, αφού είναι και η μαύρη έκδοση. Αν θες κάτι πιο ιδιαίτερο, το κόκκινο ταιριάζει σίγουρα πολύ.

 

με μια γρηγορη ματια στα παγκοσμιος μαγαζια ειδα πακετο μαυρο και κοκκινο 4 euro λες και ηξερες :) , αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχει και γνησια προς πωληση που γραφει πισω τα σχετικα αλλα και του εμποριου που δεν γραφουν τιποτα, τωρα εαν παρω γνησιο παλι μαυρο λες οτι δε θα τριζει παλι κατα 90% καλο ποσοστο για να ρισκαρω αλλα και παλι σιγα τα λεφτα δε βαριεσαι :D , ο κοπος ειναι και τιποτε αλλο thanks !

Link to comment
Share on other sites

με μια γρηγορη ματια στα παγκοσμιος μαγαζια ειδα πακετο μαυρο και κοκκινο 4 euro λες και ηξερες :) , αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχει και γνησια προς πωληση που γραφει πισω τα σχετικα αλλα και του εμποριου που δεν γραφουν τιποτα, τωρα εαν παρω γνησιο παλι μαυρο λες οτι δε θα τριζει παλι κατα 90% καλο ποσοστο για να ρισκαρω αλλα και παλι σιγα τα λεφτα δε βαριεσαι :D , ο κοπος ειναι και τιποτε αλλο thanks !

 

Κοίταξε, αν δεν είναι γνήσιο δεν ξέρω πως θα κάτσει. Εννοώ, μπορεί να είναι άψογο μπορεί και όχι. Εγώ, συνήθως, όταν παραγγέλνω αξεσουάρ τέτοια, προτιμώ τα γνήσια. Πρακτικά, αφού δοκίμασες το μπλέ που είχε και δεν τρίζει, δεν θα τρίζει ούτε με το καινούριο. Πρέπει να πέσεις στην περίπτωση δηλαδή! Αυτό συνήθως προκαλείται επειδή πατάμε το καπάκι, οπότε με τα πολλά ψιλοπαίζει. Οπότε όταν βάζεις καινούριο που δεν έχουν καταπονηθεί τα γατζάκια που κουμπώνει, σταματάει να τρίζει. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή σε όλη τη παρέα. Εκανα unlock το xperia mini st15i μέσω της sony. Από τότε το seus και το Sony_Ericsson_PC_Companion_2.01.231 μου λένε ότι έχει βγει νέα έκδοση (εννοούν την 062, εγώ έχω την 042), αλλά μου λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση γιατί βρίσκουν τροποποιημένο λογισμικό. Το WotanClient δουλεύει κανονικά. Υπάρχει καμιά ιδέα για τα προγράμματα της sony ή να τα πετάξω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Υστερα απο αναζητηση κατεληξα οτι θα παρω σε λιγο καιρο το xperia mini pro. Εχω ομως μια απορία σχετικα με το πίσω καπακι του μαυρου μοντελου. Είναι λείο ή σου δινει την αισθηση ''γόμας'' όπως στο Live with Walkman;
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και ενα μηνα το xperia mini και παρατηρω οτι καποιες εφαρμογες ,κυριως οι προεγκατεστημενες ξαναεπανακινουνται μονες τους παρολο που τις κλεινω απο τις Ρυθμισεις-->Διαχειρηση εφαρμογων.......

Μπορω με καποιον τροπο να τις κλεισω για παντα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και ενα μηνα το xperia mini και παρατηρω οτι καποιες εφαρμογες ,κυριως οι προεγκατεστημενες ξαναεπανακινουνται μονες τους παρολο που τις κλεινω απο τις Ρυθμισεις-->Διαχειρηση εφαρμογων.......

Μπορω με καποιον τροπο να τις κλεισω για παντα?

 

Μπορείς να τις κάνεις uninstall από το τηλέφωνο.. (θα πρέπει να κάνεις root και να τις κάνεις uninstall με το titanium backup)

 

Γεια σας! Υστερα απο αναζητηση κατεληξα οτι θα παρω σε λιγο καιρο το xperia mini pro. Εχω ομως μια απορία σχετικα με το πίσω καπακι του μαυρου μοντελου. Είναι λείο ή σου δινει την αισθηση ''γόμας'' όπως στο Live with Walkman;

 

Δεν είναι ακριβώς λείο. Είναι σαν "rubber" φάση.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι ακομα γιατι τα hands-on που εχουμε ειναι πολυ πρωιμα, εχουνε δειξει τα πολυ βασικα....Δεν εχουμε δει ακομα χωρις το καπακι[/quote

 

Συγγνώμη παιδιά, επειδή είμαι αρχάριος γιατί είναι σημαντικό να μην βγαίνει η μπαταρία από το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις κάνεις uninstall από το τηλέφωνο.. (θα πρέπει να κάνεις root και να τις κάνεις uninstall με το titanium backup)

 

 

 

Δεν είναι ακριβώς λείο. Είναι σαν "rubber" φάση.

Χωρις root δεν γινεται τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις root δεν γινεται τιποτα?

 

Αν δεν γίνονται uninstall κανονικά, τότε όχι, μόνο αν αποκτήσεις root μπορείς να τις αφαιρέσεις...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφέρομαι να αγοράσω το mini ( μου αρέσει πιο πολύ απο το pro).. αλλα απο οτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης το mini pro εμφανιζεται πιο αξιπιοστο..το mini ανεβάζει θερμοκρασία και κολλάει η οθόνη του με αποτέλεσμα πολλοί χρήστες να το στείλουν για αντικατάσταση .. ποιο απο τα δύο μου προτείνεται ?

Σας ευχαριστώ

 

κανείς ??

Edited by petros06
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασα πριν βάλω άλλο πρόγραμμα πλοήγησης GPS... Δεν με κλείδωσε ποτέ και μόλις έφτασα στον προορισμό μου το έκλεισα... Ακόμα δεν μου είχε κλειδώσει την θέση. Δεν ξέρω (αν και δεν νομίζω) να έφταιγα εγώ γιατί στο νέο πρόγραμμα με βρίσκει (ανάλογα την περιοχή που είμαι και πόσο πυκνοχτισμένη είναι!)...

 

Καλησπέρα, τελικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με το gps, δοκίμασα διάφορα προγράμματα σε trial, που τρέχαν όμως σε άλλο xperia mini, αλλά μετά από μισή ώρα εξακουθούσε να έχει βρεί το πολύ 2 δορυφόρους.Καμμιά ιδέα; Μήπως πρέπει να κάνω καμμιά ρύθμιση; (ενεργοποιώ και το a-gps) Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος στο φόρουμ ήθελα τα φώτα σας...Αγόρασα το mini pro την παρασκευή και έχω παρατηρήσει το εξής να μου πειτε αν είναι λογικό: στο πληκτρολόγιο που έχει εκεί που έπρεπε να είναι το Υ έχει το Ζ και εκεί που έπρεπε να είναι το Ζ έχει το Υ. Τ ο περίεργο είναι ότι στα ελληνικά όταν πατάω πχ το Υ γράφει ζ. Ενώ στα αγγλικά γράφει κανονικά το Υ. Εγώ δεν το βλέπω για φυσιολογικό να τους το πάω αύριο πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος στο φόρουμ ήθελα τα φώτα σας...Αγόρασα το mini pro την παρασκευή και έχω παρατηρήσει το εξής να μου πειτε αν είναι λογικό: στο πληκτρολόγιο που έχει εκεί που έπρεπε να είναι το Υ έχει το Ζ και εκεί που έπρεπε να είναι το Ζ έχει το Υ. Τ ο περίεργο είναι ότι στα ελληνικά όταν πατάω πχ το Υ γράφει ζ. Ενώ στα αγγλικά γράφει κανονικά το Υ. Εγώ δεν το βλέπω για φυσιολογικό να τους το πάω αύριο πίσω?

 

Απο που το πηρες;αν το πηρες απο ιντερνετικο καταστημα,τοτε ειναι παραεισαγωγης και ειναι λογικο καθως δεν προοριζεται για την ελληνικη αγορα.γιαυτο και η διαφοροποιηση στα γραμματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με το gps, δοκίμασα διάφορα προγράμματα σε trial, που τρέχαν όμως σε άλλο xperia mini, αλλά μετά από μισή ώρα εξακουθούσε να έχει βρεί το πολύ 2 δορυφόρους.Καμμιά ιδέα; Μήπως πρέπει να κάνω καμμιά ρύθμιση; (ενεργοποιώ και το a-gps) Ευχαριστώ

 

αν θες κατεβασε την εφαρμογη GPS Status & Toolbox απο το market και δες σε ανοιχτο μερος ποσο κανεις για να κλειδωσεις λογικα δεν πρεπει να σου παρει πανω απο 3-4 λεπτα (χωρις internet δοκιμασε το)

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες;αν το πηρες απο ιντερνετικο καταστημα,τοτε ειναι παραεισαγωγης και ειναι λογικο καθως δεν προοριζεται για την ελληνικη αγορα.γιαυτο και η διαφοροποιηση στα γραμματα

 

Το πήρα από το birdphone.gr. Ναι αυτό που λες είναι λογικό απλά το πληκτρολόγιο είναι με βάση τα διεθνή πρότυπα δλδ στην εικόνα στο κουτί του δεν μπορεί να το δείχνει όπως έπρεπε να είναι και τλκ δεν είναι, εγώ πιστεύω είναι κατασκευαστικό λάθος. Τώρα τι να πω θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το birdphone.gr. Ναι αυτό που λες είναι λογικό απλά το πληκτρολόγιο είναι με βάση τα διεθνή πρότυπα δλδ στην εικόνα στο κουτί του δεν μπορεί να το δείχνει όπως έπρεπε να είναι και τλκ δεν είναι, εγώ πιστεύω είναι κατασκευαστικό λάθος. Τώρα τι να πω θα δείξει...

 

δεν ειναι κατασκευαστικο λαθος...απλα προοριζετε για την αγορα της γερμανιας για αυτο και εχει qwertz πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος στο φόρουμ ήθελα τα φώτα σας...Αγόρασα το mini pro την παρασκευή και έχω παρατηρήσει το εξής να μου πειτε αν είναι λογικό: στο πληκτρολόγιο που έχει εκεί που έπρεπε να είναι το Υ έχει το Ζ και εκεί που έπρεπε να είναι το Ζ έχει το Υ. Τ ο περίεργο είναι ότι στα ελληνικά όταν πατάω πχ το Υ γράφει ζ. Ενώ στα αγγλικά γράφει κανονικά το Υ. Εγώ δεν το βλέπω για φυσιολογικό να τους το πάω αύριο πίσω?

 

Δυστυχως το κινητο σου προοριζοταν για την γερμανικη αγορα γι'αυτο εχει αυτη την διαφορα και κακως που δεν το αναγραφουν οτι υπαρχει διαφορα στο πληκτρολογιο (μονο γραφουν οτι ειναι qwertz)

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο σου προοριζοταν για την γερμανικη αγορα γι'αυτο εχει αυτη την διαφορα και κακως που δεν το αναγραφουν οτι υπαρχει διαφορα στο πληκτρολογιο (μονο γραφουν οτι ειναι qwertz)

 

νομιζω οτι και μονο με αυτο ειναι καλυμμενοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι και μονο με αυτο ειναι καλυμμενοι.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οκ μικρό το κακό απλά ήμουν τελείως άσχετος με το θέμα αυτών των πληκτρολογίων. Τωρα που το έψαξα είδα ότι στη Γερμανία έχουν αλλα πληκτρολόγια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...